Esileht Sünnitus Mähkmed vastsündinule

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mähkmed vastsündinule

Postitas:

Tere

Palun kogenumate kogemusi. Millised mähkmed tuleb võtta sünnitusele haiglasse minekuks kaasa lapsele? Arusaadav, et Newborn, aga valik on nii lai ja üldse ei oska valida. Millistega teie rahule jäite?

Tulemas on poiss ja sooviks midagi ökomat, aga samas mitte liigselt kalleid.

Kas vastsündinutele on olemas ka püksmähkmeid (olen kuulnud, et neid on lihtsam vahetada)? Kahes poes, milles käisin (Babycity ja Coop) vastsündinute püksmähkmeid ei märganud.

Aitäh ette ????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:06; 06.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglasse pole vaja lapsele mähkmeid kaasa võtta, neid saab haiglast, vähemalt Tallinna sünnitusmajades. See info on ka haigla kodulehel toodud.

Ei tea, et vastsündinule tehtaks püksmähkmeid, aga vastaündinul on kindlasti teipmähkmeid lihtsam vahetada. Püksmähkmed on lihtsamad siis, kui laps juba ise istub/seisab.

Ise kasutan peamiselt Muumi mähkmeid, need on mingis osas ökod. Olen kasutanud ka Naty mähkmeid, need on veel ökomad, aga nendega oli ka lekkeid rohkem, sest need on rohkem paberisarnasest materjalist.

Kõige ökomad oleksid korduvkasutatavad mähkmed, aga ise pole proovinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naty mähkmed on väga head ja meil lekkeid pole olnud rohkem kui teiste mähkmetega. Muumid on ka ökod, vähemalt osaliselt (pole täpselt uurinud nüüd, varasemad teadmised on meelest läinud). Mingid ökovalikud on veel, aga Naty ja Muumi on enamuses suurtes toidupoodides olemas. Rimis oli Natyle äsja soodushind (just väikestele suurustele), muidu on see odavaim Prismas ja seal ka pea alati saada.

Päris öko on muidugi riidest korduvkasutatavad.

Teipmähkmed on mugavamad lapsele, kes ise ei rooma ega keera väga aktiivselt. Ei kujutagi ette, et püksmähkmeid vastsündinul kasutaks, üpris ebamugav tundub…

Suurus sõltub sellest, kui suur sul laps tulemas on. Kui ennustatakse suurt last, siis 3-6 kg vahemik on paras, kui väike või keskmine, siis 2-5 kg. Kui mähe liiga suur, kipub lekkima ja kui liiga väike, siis nahka hõõruma ja on ebamugav lapsele. Haiglasse pole lapsele mähkmeid vaja, aga olenevalt haiglast võib vaja olla endale hügieenisidemeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vastsündinute mähkmed on poistele ja tüdrukutele eraldi?

Kas need haigla mähkud on korralikud ja head? Huvitav, mõnes kohas siiski kirjutatakse, et need peaks haiglakotti kaasa panema. Ise plaanin ITK-s sünnitada.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:06; 06.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naty mähkmed on väga head. Lapsel oli probleeme mähkmelööbega ja lõpuks leidsime Naty mähkmed. Minu jaoks polnud öko teema oluline ja ei soovinud ökoteemat üldse koju. Nüüd plaanin ka neid mähkmeid kasutama hakata.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:50; 07.01 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vastsündinute mähkmed on poistele ja tüdrukutele eraldi?

Kas need haigla mähkud on korralikud ja head? Huvitav, mõnes kohas siiski kirjutatakse, et need peaks haiglakotti kaasa panema. Ise plaanin ITK-s sünnitada.

Minumeelest on vastsündinute mähkmed mõlemale soole samad. Ise olen eelistanud Huggies Elite Soft, Natysid ja Muumisid olen ka ostnud hiljem, samuti korduvkasutatavaid. Haiglakotti panin mõned kaasa, et ei peaks neid öösel kuskilt otsima, nagu esimese lapsega juhtus. Aga iseenesest muidu on need saada (Pelgus).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastsündinute mähkmed on kõik sooneutraalse, pärast on alles poisi-tüdruku omad pakid eristatavad.

Mina võtsin mõlema lapse ajal mähkmeid kaasa (äkki autosõidul koju vaja). Mähkmeid kasutasin ainult peale teise lapse sündi haiglas lisaks nende poolt antavatele sest laps öösiti aina kakas ja kakas. 😀 Kui minu varu otsas oli, siis viimasel ööl kell 3 öösel küsisin lisa, ei tahtnud esimesel ööl neid kutsuda hädaabinupuga. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsisin juurde kui nägin, et õhtul vaid 1-2 tk alles. Neil on mingid teistsugused mähkmed, mida kaubandusest ei leia

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 20:50; 07.01 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-s on Pampers premium care. Ise olen neid mõlema lapsega kasutanud, minu arust kõige paremad. Pampersil on ka Pure mähkmed, need veel kallimad. Muumi mähkmeid olen proovinud, aga ei meeldinud üldse. Haisesid ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Mähkmed vastsündinule