Esileht Väikelaps Mähkmeta öösel ja autos

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Mähkmeta öösel ja autos

Postitas:

Hei, kuidas olete lahendanud öise poti teema? Tüdruk 2+ ja nüüd juba üle kuu potil käinud aga öösel teeb ikka mähkmesse. Nüüd said mähkmed otsa ja osta enam juurde ei taha. Kuidas olete voodi nö. Ära turvanud, et märjaks ei saa?
Kuidas teil autosõidud on möödunud ilma mähkmeta? Laps ise potile ei küsi kui häda käes, kodus läheb ise ilusti poti peale. Kas on ka mingeid nippe autosõidu jaoks jagada?

Päikest Teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodisse veekindel lina. näiteks siit: https://www.voodimaailm.ee/veekindlad-voodilinad

Ma ei mäleta milline konkreetselt meie oma oli, aga pealt on riidest, alt kummilaadne. Higistama ei aja, külje külge kinni ei kleepu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 10:01; 27.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodisse on erinevaid võimalusi, nt tavaline suurem mähkimise aluslina voodilina alla või spetsiaalne veekindel lina. Meil see viimane. öösel ma siiski voodilinu ei vaheta, vaid viskan pissiloigule saunalina peale ja hommikul siis kõik pessu – laps tahab ju edasi magada peale pükste vahetust. Meil on öösel kasutuses ka need nö harjutuspüksid ehk paksemad froteest aluspüksid, mis küll lasevad läbi, aga laps päris ei uju siis loigus :d Täna oli esimene kuiv öö 😀 (4. öö).

Autosõidu ajal on lihtsalt kokkumurtud rätik pepu all. Võib ka sinna alla mähkimise aluslina panna, aga meil pole neid juba ammu ja ei viitsi osta. Kohe tuleb pikem maalesõit ette, arvan, et autosse mähet ei pane vaid paneme ka harjutuspüksid – peaasi, et piss turvatoolini ei imbu. Ilmselt maal öösel ikka peame mähkme panema, kuna seal ei ole meil võimlaik olemasolevaid veekindlaid linu kasutada (magavad suurema lapsega kahekesi suurel madratsil ja igatepidi pead-jalad risti-rästi.

Muumil on olemas alla 6 euri mähkmepakk 22 mähet. Me ostsime selle maale kaasa. Koju tagasi jõudes jätkame nulltolerantsiga 😀 (meil veel ise potile ei küsi, aga vanus on sealmaal, et juba piinlik ja no ilmad ka sobivad).

Suuremats lapsest mäletan ka, et pikema maalesõidu ajal, mis ka sattus just samasse perioodi kui ta hakkas mähkmevabaks saama, tegime lihtsalt lapsele metsapeatuse. Tallinn-tartu liinil on tanklaid ka piisavalt alates Viljandi ristist 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 11:55; 21.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päikest Teile!

LÕPETAGE ometi see värdsõna kirjade lõppu lisamine. Mul tõusevad seljakarvad püsti, kui seda lollakat soovitust näen ja automaatselt tekib vale arusaam kirjutajast.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremats lapsest mäletan ka, et pikema maalesõidu ajal, mis ka sattus just samasse perioodi kui ta hakkas mähkmevabaks saama, tegime lihtsalt lapsele metsapeatuse. Tallinn-tartu liinil on tanklaid ka piisavalt alates Viljandi ristist ????

Meie käisime reisil nii, et pott oli autos kaasas. Tegime kindlate vaheaegadega peatusi, panime lapse potile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laste madratsitel on kaitseks froteest vettpidav aluslina, mis on kummiga ümber madratsi ja seda ka suurematel lastel. Kui laps ikka igaöiselt märg siis ei näe küll põhjust mähkmest loobumiseks, olgu või 12a vana. Pole lihtsalt aega ja jaksu igapäev terve voodikompekt pesta.
Samuti pikemate autosõitude ja väljaskäikudega. Kodus võib tubli olla ja kõik satubki enamjaolt potti, aga kui keset tihedat liiklust sulle teatatakse et pissihäda ja sul aega 10 sek reageerida siis ei ole mähkmele alternatiivi. Mähkmest oleme loobunud kui suudab mõistliku kinni hoida.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laste madratsitel on kaitseks froteest vettpidav aluslina, mis on kummiga ümber madratsi ja seda ka suurematel lastel. Kui laps ikka igaöiselt märg siis ei näe küll põhjust mähkmest loobumiseks, olgu või 12a vana. Pole lihtsalt aega ja jaksu igapäev terve voodikompekt pesta.

Samuti pikemate autosõitude ja väljaskäikudega. Kodus võib tubli olla ja kõik satubki enamjaolt potti, aga kui keset tihedat liiklust sulle teatatakse et pissihäda ja sul aega 10 sek reageerida siis ei ole mähkmele alternatiivi. Mähkmest oleme loobunud kui suudab mõistliku kinni hoida.

osad lapsed ei hakkagi enne kinni pidama, kui tekib reaalne vajadus. Ja kuna mähe on mugav, siis pole vajadust. Sina või doma last kuni 12a mähkme hoida, aga kui pole just meditsiinilist probleemi, ei näe mina selleks põhjust – ka lapse intiimtervisele on kasulikum ilma olla, kui kõik ei haudu kuskil pissise mähkme sees.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 11:55; 21.06 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodisse veekindel lina tavalise alla, selline riidematerjalist mitte kilejas. Autus turvatoolis froteerätt istumise all. Jalga panekuks ostsime Hipsiku potitreeningu pükse mõne paari, nendest piss välja ei leki aga laps saab “märgade pükste tunde”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin täiesti rahulikult lapsel öösiti mähkuga magada lausa kuni 4-aastaseni, sest kuni selle ajani ta tegi öösel raudselt iga kord ühe pissi ja mina ei viitsind ka iga jumala öö üles ärgata, vetsu ronida või linu vahetada ja siis väherda tunnike, kuni ma uuesti magama jään. Päeval oli ilma, öösel mähkuga. Siis kui enam öösiti ei pissinud, siis kandis igaks juhuks (ise tahtis) veel mähkut umbes kuu aega, no ma iga kahe öö tagant panin talle uue, kuni pakk sai otsa. Nüüd maga ilma ja kui mõnikord harva tuleb öösel pissihäda, siis küsib. Kuna tal enam igal öösel ei ole vajadust vetsu minna, siis see on okei.

Kellele meeldib keset ööd potitada-vetsutada, laske käia. Aga mina talitasin selle järgi, et ega ta igavesti mähkut kandma ei jää ja öösel ikka võib panna, kõigil rahulikum uni ja hea uni on kõige olulisem.

P.S. ja kui olid pikemad sõidud veel selles eas, kui ta ise potile ei küsinud, siis kaks varianti – kas panime ta vetsu/potile kui oli arvata, et nüüd võiks või kui oli teada, et vetsuvõimalust pole, siis mähku jalga. Seda just sügisel ja talvel. Suvel sai ikka ilma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks öödega kiiresti, olid samas toas ja panin vähkremise peale potile, aga hakkasid kiiresti hommikuni pissimata magama. Pealt frotee/alt PU linad olid igaks juhuks, praegugi panen, kui okseviiruses on. Samast materjalist on ka 50x75cm kummita lina, mida panin turvatoolis istumise alla, aga sinna ei pissinud kumbki kordagi. Teisega sai see-eest omajagu metsapeatusi tehtud…

Mõte oli kiita neid frotee-PU linu, mitte oma lapsi:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 on minu arvates veel küll liiga pisike, et sunniga öist pissimist muutma hakata. Kui laps veel ise potile ei küsi siis ta ei tunneta ju veel häda tulemist.
Selles vanuses võib vabalt oodata, kuni öine mähe ise kuivaks jääma hakkab, et siis loobumist katsetada.
Jah, “mõned ei hakkagi kui vajadust pole”, aga seda varianti kaaluks palju hilisemas vanuses.
Autosõitude puhul sageli potile (enne ja pärast).
Ja meil sõitis ka (lisa)pott igaks juhuks tükk aega pikemad sõidud kaasa.

Kui praegu öine mähe ära võtta, tähendab see, et vanem peab hakkama öösiti iga mõne tunni tagant lapsele potti pakkuma ja seda ilmselt veel üsna kaua vs kui anda lapsele võimalus kasvada ja ise öid kuivana hoida/vetsu küsida

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öise mähkme jätsin ära, kui nädala umbes oli kuiva mähkmega ärganud. Öösel lapsi potitanud ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps jäi u 2a1k mähkmevabaks, aga veel pool aastat oli nagu aamen kirikus, et kui panin magama mähkmega, siis oli see hommikuks kuiv, ja kui panin ilma, oli hommikul voodi märg.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kõigil kolmel lapsel öise mähkme esimesena ära jätnud, et pepu natuke õhku saaks. Esimesed kaks last jäid u kahe nädalaga kuivaks. Kolmandal läks u kuu aega, kui öösel kuivaks jäi. Lapsed olid siis u 1a2k-1a5k vanad. Nad peavad ka seda öist kuivaks jäämist õppima. Kui mähe jalas, siis läheb õppimisega kauem.

Hetkel on kolmas 2,5 A ja ise potile ei küsi, aga kui potile panen, siis pissib ära. Seega, enne autosõitu pissitan ära.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 12:53; 28.06 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meil on kolme lapsega kõigiga olnud nii, et on potilapsed ja päevaselt täiesti mähkmevabad 1,5-2a, aga öine mähe on all olnud väga pikalt, kuni 3,5-4a oli öine mähe täielik pomm põlvini hommikuks. Lapsed magasid nii raskelt, et lihtsalt ei ärganud pissihädaga üles ja isegi pissisena ei seganud see und kuidagi. Ja ühel hetkel hakkasid ärkama ise ja pissil käima ja siis pole aastaid ühtegi õnnetust olnud. Magavana potitada ei jõudnud ega viitsinud mina, sellest ei õpi ju midagi. Puhas füsioloogia, kuna hakkab öösiti kuivaks jääma, seda ei anna õppida (annab küll treenida ärkama pissihäda tunde peale).

Voodisse vaheldumisi 2 kihti veekindel lina ja voodilina ja teine samasugune paar veel ülestikku- kui juhtub öösel õnnetus, siis tõmbad märjad öösärk+lina+kilelina külje alt ära ja saab kohe puhas voodi, ilma et peaks sahmima linu voodisse tagasi panna.
Kõige paremad on froteekattega madratsikaitsed äärest kummiga ja lina peale.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 14:54; 27.06 19:00; 28.06 10:29; 19.07 00:57; 19.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teete öise pissimise korral teki-padjaga?

Linad vahetab ja peseb küll ära, aga tekk ja vahel ka padi (kui on palju keerutav laps :)) on ju ka pissised. Meil on harjutusperiood, tekk saab iga kord märjaks, kuivatan ära, aga läbi ei saa pesta ju iga kord. Nüüdseks tekk juba haiseb. Kas on ka kummist tekikotte olemas?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 10:01; 27.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teete öise pissimise korral teki-padjaga?

Linad vahetab ja peseb küll ära, aga tekk ja vahel ka padi (kui on palju keerutav laps :)) on ju ka pissised. Meil on harjutusperiood, tekk saab iga kord märjaks, kuivatan ära, aga läbi ei saa pesta ju iga kord. Nüüdseks tekk juba haiseb. Kas on ka kummist tekikotte olemas?

Praegu on nii soe aeg, et mina paneks tekikoti sisse mingi fliisteki, mida saab probleemivabalt masinas pesta ja kuivab kiirelt (kui hommikul pesta ja kuivaks fuugida on õhtuks kuiv).

Aga üldiselt olen ka mina seda usku, et öine mähku võetakse ära siis, kui laps hakkab ise hommikuti kuivana ärkama või hakkab öösel ise potile minema. Esimene laps jäi mul öösiti kuivaks juba alla aastaselt, kui enam öösel ei söönud. Teine laps saab varsti 4 ja mähkme võtsin alles siis ära, kui kuu aega järjest oli hommikul kuiv olnud, ent praegu magab endiselt kilejas froteelina tavalise lina all, sest tema ei ärka pissihäda peale üles (kui õhtul on näiteks arbuusi söönud, siis hommikuks on raudselt lomp voodis). Mina pole veel täheldanud, et öine ja päevane potitreening kuidagigi seotud oleks: vanem laps, kes öösel kuiv oli sai päeval mähkmevabaks 2-aastaselt ja see, kes öisest mähkmest alles 2,5-aastaselt vabanes (ja siiani aeg-ajalt voodisse pissib), käis päeval juba 1,5-selt ilusti potil.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on ju suvi, laps magab tekikotiga, õhukese fliistekiga või baikatekiga, mis kõik hommikuse pesuga võivad õhtuks kuivad olla. Täidisega tekiga oleks jah probleemsem, aga siis tuleb valida ka pestav tekk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 14:54; 27.06 19:00; 28.06 10:29; 19.07 00:57; 19.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meil on kolme lapsega kõigiga olnud nii, et on potilapsed ja päevaselt täiesti mähkmevabad 1,5-2a, aga öine mähe on all olnud väga pikalt, kuni 3,5-4a oli öine mähe täielik pomm põlvini hommikuks. Lapsed magasid nii raskelt, et lihtsalt ei ärganud pissihädaga üles ja isegi pissisena ei seganud see und kuidagi. Ja ühel hetkel hakkasid ärkama ise ja pissil käima ja siis pole aastaid ühtegi õnnetust olnud. Magavana potitada ei jõudnud ega viitsinud mina, sellest ei õpi ju midagi. Puhas füsioloogia, kuna hakkab öösiti kuivaks jääma, seda ei anna õppida (annab küll treenida ärkama pissihäda tunde peale).

Voodisse vaheldumisi 2 kihti veekindel lina ja voodilina ja teine samasugune paar veel ülestikku- kui juhtub öösel õnnetus, siis tõmbad märjad öösärk+lina+kilelina külje alt ära ja saab kohe puhas voodi, ilma et peaks sahmima linu voodisse tagasi panna.

Kõige paremad on froteekattega madratsikaitsed äärest kummiga ja lina peale.

Minu omadel oli ka hommikuks “ pomm”. Ikka võtsin ära. Alguses magasid rahulikult sisse, mõne aja pärast hakkas ebamugav ja siis jäid kuivaks. Muidugi ei väida, et kõikidel lastel kõik ühtmoodi toimib, aga katsetada võib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 12:53; 28.06 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omadel oli ka hommikuks “ pomm”. Ikka võtsin ära. Alguses magasid rahulikult sisse, mõne aja pärast hakkas ebamugav ja siis jäid kuivaks. Muidugi ei väida, et kõikidel lastel kõik ühtmoodi toimib, aga katsetada võib.

Jah, nüüd teemegi, ega mingil hetkel peab seda ka lapsele õpetama, et kui pissihäda tuleb, siis peab ennast üles ajama, mitte et võib rahumeeli lahistada, mähku on nagunii olemas 😛 Nüüd suvel ongi hea, laps ise ütles, et mähkmega pepu higistab ja tahab ilma magada. Viin u 2-3t peale magamajäämist pissile ja siis on juba hommikuni kuiv. Aga kilelina on veel voodis mitmekordsena olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 14:54; 27.06 19:00; 28.06 10:29; 19.07 00:57; 19.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ikka igaöiselt märg siis ei näe küll põhjust mähkmest loobumiseks, olgu või 12a vana. Pole lihtsalt aega ja jaksu igapäev terve voodikompekt pesta

Täitsa nõus. Juba 2 madratsit välja vahetanud ja veearved kolossaalsed. Laps lihtsalt ei tunne magades kui pissihäda (5a). Päeval hakkas ise potil juba 1.5a käima aga magades no üksikud ööd kuivad. Arstid läbi käidud ja öeldi et võibki kuni koolini olla nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb hästi praegu see ilma mähkmeta magamine, viin magava lapse pissile 2t peale magamajäämist ja kuskil 5 paiku veel, et kindel oleks. Võtsin kätte ja jätsin mähkme ära, kaua ikka võib, suur juba, ise pooleviiene. Muidu ma olen ka seda meelt, et las mähe olla kuni ise kuivaks jääb, aga tundus, et seda aega ei tulegi. Mähkmed said otsa ja ma ei viitsinud uut satsi Pampers nr 8 (!) enam amazonist juurde osta. Mõni harv õnnetus (kui ma ise raskelt magama jään ja potile ei vii, sest ise ikka ei ärka), aga ilma magavana potitamiseta oleks raudselt igal ööl veel märg. Teised lapsed käivad ööel pissil haruharva, aga see on vist minusse, ma pean ka igal öösel pissil käima 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 14:54; 27.06 19:00; 28.06 10:29; 19.07 00:57; 19.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On lapsi, kellel ongi mingi selline probleem, et ei ärka häda peale öösel, seda on eluaeg olnud, oli ka nõukaajal. Mu oma sugulane tegi öösiti voodisse niikaua, kuni murdeiga hakkas, siis lõppes äkitselt. Sellisel juhul pole tõesti mõtet last ja ennast piinata, las olla siis hiidmähkmed all, tänapäeval on see võimalik. Siinsamas PK-s on mõned kirjeldanud igasuguseid vahendeid, mida on proovitud, et laps öösel pissihäda peale ärkaks, ja mõnele mõjub üks, teisele teine, aga kolmandale mitte midagi.

Aga mis puutub öisesse hädasse, siis osad inimesed juba väga varakult ei taha öösel pissile; mina selline pole, enamasti korra öösel tahaks ikka ära käia, ja minu 5-aastane laps on samasugune. Öisest mähkmest saime vabaks, kui ta sai 2-aastaseks (päevane oli juba ammu unustatud), aga igal ööl ikkagi käisime korra pissil. Algul vaatasin ise, et laps sahmib koledasti, ajasin üles ja viisin potile, mõne aja pärast hakkas ise ärkama. Praeguseks on nii, et suuremal osal öödest ikkagi korra tuleb tal vetsu minna, ja ausalt, jube karm on, kui uni on ränkraske ja siis peab pissile minekuks ärkama – eks see katkestab lapse sügava une ära ja selles mõttes kindlasti mõjub halvasti, aga no mis teha, kui tuleb öösel häda peale. Ja ma ei ole võimeline keelama last joomast nt õhtul enne magamaminekut – sageli on nii, et laps on näiteks praegusel suvisel ajal maal õhtul õues möllanud ja kui siis magamaminek on, siis loomulikult on janu, eriti kui palavamad ilmad on, no ma ei hakka keelama. Parem käime siis öösel vetsus edasi.

Vahel ma mõtlen küll, kuidas ennemuistsetel aegadel ometi selliste asjadega hakkama saadi… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pandi uued õled, kui vanad üleliia haisema hakkasid 😀

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 14:54; 27.06 19:00; 28.06 10:29; 19.07 00:57; 19.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Mähkmeta öösel ja autos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.