Esileht Lapse ootamine Mähkmete maksumus kuus

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Mähkmete maksumus kuus

Postitas:
Kägu

Tere!
Ootan oma esimest beebit ja küsiksin nõu. Katsun teha miskit eelarvet.
Palun jagage, kui palju kulub teil kuus mähkmetele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb milliseid mähkmeid osta, hinnaklass suht erinev. Mähkmeid kulub kah periooditi erinevalt, a alguses vast kuskil 7-8tk päevas. 8×30=240tk kuus, vali välja millist brändi kasutada tahad ja sealt saad juba edasi arvutada ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alguses 30-60 eurot kuus, kui ei ole toidutalumatusega last, kellel nahk pidevalt hell ja kõht lahti. Siis läheb rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teagi mitu pakki, aga kõige alguses vahetasime ka ööditi (et söömiseks ärkaks) ja ca 3h tagant. Sellest edasi samuti ca 3h tagant, kui kakab siis ikka kohe – ehk mõnikord võib ka kaks mähet tunnis minna. Öösiti kui öömähkmeid kasutama hakkasime siis ca 22-6ni oli öömähkmega +-4h. Nüüd öösiti lihtsalt püksmähkmed ja ca 19/20st 4/5/6ni öömähe ja päevaaeg ca 3h tagant.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 100 euroga kuus peaksid arvestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib tõesti väga erinev olla. Kuskilt lugesin raseduse ajal, et beebile kulub mähkmeid alates sünnist iga päeva kohta umbes 1 rohkem. Ehk siis esimesel päeval 1, teisel 2 jne kuni umbes 10nda päevani. Seejärel keskelt läbi kulubki 10 mähkut päevas. Mina ei tea, kust need 1-2 jne alguse kogused võetud olid, sest minu laps kakas iga paari tunni tagant mekooniumi (esimene must kaka) ja mähkmeid kulus just esimestel päevadel ohtralt.

Õnneks olid haiglas oldud päevade ajal haigla enda poolt kõik mähkmed jm vajalik nende poolt ette nähtud ja seega sain rahulikult majandada mõtlemata, et ega mul mähkmetest puudu ei tule vms (ise kaasa võetud mähkmetest oleks küll puudu tulnud, aga need jäidki lõpuks haiglas üldse kasutamata).

Tegelikult kuluski minu lapse puhul esimesel poolaastal keskmiselt 7-8 mähkut ööpäevas ning nüüd (hetkel laps kohe saamas 11 kuuseks) on keskmine kulu umbes 6-7 mähkut ööpäevas, kuigi vaikselt õpime ka potile häda tegema.  Vähenemine on toimunud eelkõige öiste vahetamiste arvelt, sest laps ärkas tihti ja peale mähkuvahetust ei jäänud ei mina ega laps enam kergesti magama tagasi (mähkuvahetus äratas üles) ja seetõttu lõpetasin öisel ajal mähkude vahetuse, kui selleks tuntavat vajadust pole. Aga eks muidugi on perioode, kus kulub veidi rohkem ja perioode, kus kulub veidi vähem.

Kulu sõltub muidugi valikutest ja ka sellest, kuidas mähkusid ostad. Kas ostad nt mitu pakki korraga soodukate ajal või ostad ühekaupa vastavalt hetkel kehtivale hinnale (sh ka tihtipeale täishinnaga). Lihtsalt näiteks – ise ostsin viimati üldse Läti Rimist umbes 11€/pk Huggies 3 püksmähkmeid (58tk pakis), millest jätkus meie puhul enam-vähem kuuks ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas lisaks mähkmetele on eelarve eraldi kreemi, salvi, apteegis käimise jaoks jne. Kui need mähkmete alla arvestada läheb 100. Kui igale asjale on eraldi eelarve rida, siis mähkmed ise on ca 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas lisaks mähkmetele on eelarve eraldi kreemi, salvi, apteegis käimise jaoks jne. Kui need mähkmete alla arvestada läheb 100. Kui igale asjale on eraldi eelarve rida, siis mähkmed ise on ca 50.

Mul laps pea aastane ja siiani esimene sudocrem pooltäis – pole isegi kõige suurem potsik ja kasutusel oli ka kaelal jm suvel, kus voltide vahel punetama hakkas. Lisaks kõik muud kreemid.
Ma ei kujuta ette, mida sa silmas pead, mida kuus kreemide, salvi ja apteegis käisime jaoks 50€ eest juurde läheb mähkmetega seoses.

Kuigi meil läks päris suur summa gaasirohtudele ja probiootikiumidele lisaks, kuid kuus küll mitte 50€. Hiljem kulud nt dupahalac ja microlax (kõhukinnisus) ja palavikurohud(küünlad-siirupid). Küll aga siiani on ka esimene siirupipudel pooltäis, küünlaid küll juurde ostnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas lisaks mähkmetele on eelarve eraldi kreemi, salvi, apteegis käimise jaoks jne. Kui need mähkmete alla arvestada läheb 100. Kui igale asjale on eraldi eelarve rida, siis mähkmed ise on ca 50.

Mul laps pea aastane ja siiani esimene sudocrem pooltäis – pole isegi kõige suurem potsik ja kasutusel oli ka kaelal jm suvel, kus voltide vahel punetama hakkas. Lisaks kõik muud kreemid.

Ma ei kujuta ette, mida sa silmas pead, mida kuus kreemide, salvi ja apteegis käisime jaoks 50€ eest juurde läheb mähkmetega seoses.

Kuigi meil läks päris suur summa gaasirohtudele ja probiootikiumidele lisaks, kuid kuus küll mitte 50€. Hiljem kulud nt dupahalac ja microlax (kõhukinnisus) ja palavikurohud(küünlad-siirupid). Küll aga siiani on ka esimene siirupipudel pooltäis, küünlaid küll juurde ostnud.

Palavikusiirup aegub pärast avamist paari kuu jooksul./Kui laps on harva haige, kulub igaks uueks haiguseks nii nurofen kui panadol, ca 15 eur.

Rauakuur – 20 eur

Igakuine dvit. – 10

Bvit – 10

Probiootikumid – 8

Silmapõletik – ravitilgad 8, nacl tilgad 5

Esimene nohu – nosiboo 150 eur

Esimene köha – inhalaator 90 eur.

Iga nohuga füs. lahus, nina lahtisravad plaastrid, sinepipulbrit, palavikusiirupit

Talve peale suur pudel niisutavat kreemi lapsele

Ca, raud, C ja multivitamiin emale – 10-50eur

Kui teil on koroona aja lapsed, kelle ajal pole te ise tööl kohal käinud, lapsed pole eakaaslasi kohanud jne jne, siis nad alles hakkavad apteegikaupu tarbima. Praegu sündivad beebid hakkavad juba sünnist, nagu ennevanasti.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavikusiirup aegub pärast avamist paari kuu jooksul./

Nurofen säilib avatuna 6 kuud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas lisaks mähkmetele on eelarve eraldi kreemi, salvi, apteegis käimise jaoks jne. Kui need mähkmete alla arvestada läheb 100. Kui igale asjale on eraldi eelarve rida, siis mähkmed ise on ca 50.

Mul laps pea aastane ja siiani esimene sudocrem pooltäis – pole isegi kõige suurem potsik ja kasutusel oli ka kaelal jm suvel, kus voltide vahel punetama hakkas. Lisaks kõik muud kreemid.

Ma ei kujuta ette, mida sa silmas pead, mida kuus kreemide, salvi ja apteegis käisime jaoks 50€ eest juurde läheb mähkmetega seoses.

Kuigi meil läks päris suur summa gaasirohtudele ja probiootikiumidele lisaks, kuid kuus küll mitte 50€. Hiljem kulud nt dupahalac ja microlax (kõhukinnisus) ja palavikurohud(küünlad-siirupid). Küll aga siiani on ka esimene siirupipudel pooltäis, küünlaid küll juurde ostnud.

Palavikusiirup aegub pärast avamist paari kuu jooksul./Kui laps on harva haige, kulub igaks uueks haiguseks nii nurofen kui panadol, ca 15 eur.

Rauakuur – 20 eur

Igakuine dvit. – 10

Bvit – 10

Probiootikumid – 8

Silmapõletik – ravitilgad 8, nacl tilgad 5

Esimene nohu – nosiboo 150 eur

Esimene köha – inhalaator 90 eur.

Iga nohuga füs. lahus, nina lahtisravad plaastrid, sinepipulbrit, palavikusiirupit

Talve peale suur pudel niisutavat kreemi lapsele

Ca, raud, C ja multivitamiin emale – 10-50eur

Kui teil on koroona aja lapsed, kelle ajal pole te ise tööl kohal käinud, lapsed pole eakaaslasi kohanud jne jne, siis nad alles hakkavad apteegikaupu tarbima. Praegu sündivad beebid hakkavad juba sünnist, nagu ennevanasti.

Sisuliselt kõiks mis ette loetlesid ostsin ma ka raseduse 9 kuu jooksul valmis. NaCl ampullid, nosiboo, inhalaatori jne. Ehk esiteks aitab kulusid jaotada (nosiboo võib ära tasuda kuni laps ca 4-aastat on, kui veel lapsi plaanis saada siis enamgi, järelturg ka olemas). Inhalaatorit saab ka täiskasvanu kasutada. Ehk mida kallim asi seda rohkem soovitan just soodukaid jälgida ja varakult ette osta – näiteks kui nohu algab reedel siis tahaks seda nosibood kohe kasutama hakata, aga siis saaks tellides selle ehk varasemalt uuel teisipäeval. Muidugi on soodsamaid alternatiive ka. Inhalaatori tellisin vist kaup24 soodukaga ca 45 eurose – seal muidugi peab jälgima milline võtta, tasuks selline millega tulevikus rohtu ka manustada. Samas mul laps inhalaatorit ei lase kasutada, röögib hüsteeriasse – ehk lihtsam on hoopis õhuniisutiaur talle lähemale suunata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastele on ootamatuid kulutusi päris palju, eelarvet liiga lukku ei ole hea lüüa.

Eelmine laps lasi pidevate kõhulahtisustega päevas nädala normi mähkmeid täis ja muud ei jäänud üle kui täishinnaga käia juurde ostmas. Lõpuks kasvaski kannikate vahe pidevalt paksu tsinksalvi kihiga koos ja mähkmeid kulus 2x rohkem kui uue beebiga. Pidime ka riideid õhtul hilja juurde ostmas käima kui kõik oli täis lastud ja pesumasin alles töötas.

Uus beebi on vanema venna kõrvalt sünnist saadik lastehaigustes. Eelmise lapsega ma ei ostnud ühtegi aspiraatorit ega inhalaatorit, ei läinud vaja, aga see beebi kolme kuusest saati on pidanud neid kasutama. Tsinksalvi samal ajal pole poole aasta jooksul üldse kulunud.

Tahan öelda, et allahindluse ajal ette osta raseduse ajal võib olla ennatlik, lapsed ja nende mured on erinevad. Kuid see on kindel, et ootamatuid käike poodi ja apteeki tuleb ette nii regulaarselt, et see pole isegi enam ootamatu ????

Endale vitamiinid on väga tähtsad. Oleneb kui kaua imetada, aga peale imetamise lõppu minul veel mitu kuud hambad lagunevad ja isud käivad. Keha annab tunda ainete puudusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie tellisime mähkmeid hulgi. Vaata erinevaid lehti, näiteks kaup24 ja sellised. Saime kuu mähkmed teinekord 40€ eest. Muidugi oleneb milliseid mähkmeid kasutad ja palju neid kulub. Märgi salfasid tellisime ka kastiga. Hinda kahjuks ei mäleta enam.

H

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2,5-kuune kodus ja arvutasin siin, et meil kulub mähkusid kuidagi eriti vähe võrreldes osadega. Kuskil 6-8 mähet. Aga poiss pole väga kapriisne ja ööd enamasti saame ilma vahetamata hakkama. Ka päevauned on väga pikad, ikka 4h ja nii, siis ka ju ei vaheta. Ja kasutame Huggies mähkusid. Pakis on 60 tükki, nr 2 hetkel. Soodukaga saab paki umbes 10 euroga, seega kuine kulu umbes 30-40 eurot.

Aga mis veel püsikuludes – kasutan niiskeid salvakaid (2-4 tükki mähkuvahetusel), sest iga jumala kord last kraani all pestes kipub nahk kuivaks minema, seega suurem pesu on 2x päevas. Ja loomulikult gaasirohi (meil Cuplaton). Ette valmis varuks ka tsinksalvi ja mingi beebikreemi ja pesugeeli, kindlasti d-vitamiini. Endale raudselt vaja mingit nibukreemi või salvi ja see on ka jooksev igakuine kulu, kuna kasutad palju, lisaks imetamisvitamiinid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas lisaks mähkmetele on eelarve eraldi kreemi, salvi, apteegis käimise jaoks jne. Kui need mähkmete alla arvestada läheb 100. Kui igale asjale on eraldi eelarve rida, siis mähkmed ise on ca 50.

Mul laps pea aastane ja siiani esimene sudocrem pooltäis – pole isegi kõige suurem potsik ja kasutusel oli ka kaelal jm suvel, kus voltide vahel punetama hakkas. Lisaks kõik muud kreemid.

Ma ei kujuta ette, mida sa silmas pead, mida kuus kreemide, salvi ja apteegis käisime jaoks 50€ eest juurde läheb mähkmetega seoses.

Kuigi meil läks päris suur summa gaasirohtudele ja probiootikiumidele lisaks, kuid kuus küll mitte 50€. Hiljem kulud nt dupahalac ja microlax (kõhukinnisus) ja palavikurohud(küünlad-siirupid). Küll aga siiani on ka esimene siirupipudel pooltäis, küünlaid küll juurde ostnud.

Palavikusiirup aegub pärast avamist paari kuu jooksul./Kui laps on harva haige, kulub igaks uueks haiguseks nii nurofen kui panadol, ca 15 eur.

Rauakuur – 20 eur

Igakuine dvit. – 10

Bvit – 10

Probiootikumid – 8

Silmapõletik – ravitilgad 8, nacl tilgad 5

Esimene nohu – nosiboo 150 eur

Esimene köha – inhalaator 90 eur.

Iga nohuga füs. lahus, nina lahtisravad plaastrid, sinepipulbrit, palavikusiirupit

Talve peale suur pudel niisutavat kreemi lapsele

Ca, raud, C ja multivitamiin emale – 10-50eur

Kui teil on koroona aja lapsed, kelle ajal pole te ise tööl kohal käinud, lapsed pole eakaaslasi kohanud jne jne, siis nad alles hakkavad apteegikaupu tarbima. Praegu sündivad beebid hakkavad juba sünnist, nagu ennevanasti.

See kõik on ikkagi individuaalne ja sõltub lapsest. Siit loetelust on minu lapsel 10,5 kuu jooksul vaja läinud vaid d-vitamiini (ca 16 eur, jätkus 10-ks kuuks), füsioloogilist lahust ca 1 pakk (ma ei tea, äkki 10 eur?), nohu korral nina lahtistavad plaastrid 2×7 eur äkki?), mingi ninaaspiraator ka ca 10 eur, Bepanthen kreem umbes 1,5 tuubi (ca 5 eur tuub).
Kogukulu ravimitele 10,5 kuu jooksul alla 100 euro.
Aga ega seda ette ei tea muidugi, mida ja kui palju konkreetne laps vajada võib.

Mähkmeid kulus alguses ehk 7-10 päevas, hetkel umbes 7 ringis. Omast kogemusest julgen Naty-sid soovitada, mingisuguseid pepumuresid meil nendega olnud ei ole, aga eks igaühel kujuneb oma lemmik. Naty-d Prismas odavamad kui Selveris (muudes kettides pole müügil näinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kavatsen nüüd järgmisega mähkmete peale 0€ kulutada, kuna on juba eelmisest riidest mähkmed olemas. Apteegist vaja vaid d-vitamiini ja võibolla gaasirohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka kas lisaks mähkmetele on eelarve eraldi kreemi, salvi, apteegis käimise jaoks jne. Kui need mähkmete alla arvestada läheb 100. Kui igale asjale on eraldi eelarve rida, siis mähkmed ise on ca 50.

Mul laps pea aastane ja siiani esimene sudocrem pooltäis – pole isegi kõige suurem potsik ja kasutusel oli ka kaelal jm suvel, kus voltide vahel punetama hakkas. Lisaks kõik muud kreemid.

Ma ei kujuta ette, mida sa silmas pead, mida kuus kreemide, salvi ja apteegis käisime jaoks 50€ eest juurde läheb mähkmetega seoses.

Kuigi meil läks päris suur summa gaasirohtudele ja probiootikiumidele lisaks, kuid kuus küll mitte 50€. Hiljem kulud nt dupahalac ja microlax (kõhukinnisus) ja palavikurohud(küünlad-siirupid). Küll aga siiani on ka esimene siirupipudel pooltäis, küünlaid küll juurde ostnud.

Palavikusiirup aegub pärast avamist paari kuu jooksul./Kui laps on harva haige, kulub igaks uueks haiguseks nii nurofen kui panadol, ca 15 eur.

Rauakuur – 20 eur

Igakuine dvit. – 10

Bvit – 10

Probiootikumid – 8

Silmapõletik – ravitilgad 8, nacl tilgad 5

Esimene nohu – nosiboo 150 eur

Esimene köha – inhalaator 90 eur.

Iga nohuga füs. lahus, nina lahtisravad plaastrid, sinepipulbrit, palavikusiirupit

Talve peale suur pudel niisutavat kreemi lapsele

Ca, raud, C ja multivitamiin emale – 10-50eur

Kui teil on koroona aja lapsed, kelle ajal pole te ise tööl kohal käinud, lapsed pole eakaaslasi kohanud jne jne, siis nad alles hakkavad apteegikaupu tarbima. Praegu sündivad beebid hakkavad juba sünnist, nagu ennevanasti.

Mul on kodus kohe kolmeseks saav koroona aja laps, kes läks see september lasteaeda ja on selle aja jooksul 2 korda haige olnud niiet ei saa öelda, et laps, kes pole eakaaslasi näinud kohe haigeks jääb.

Paracetamoli olen lastele ostnud küünaldena, et mitte siirupit raisata ja nurofen kehtib 6 kuud avatult. Rauda, bvit ja probiootikume pole lastele kordagi ostnud. Nohuga toimib ka odav rhinomer väga hästi ja poole odavam inhalaator teeb ka oma töö ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marlimähkmed on ka vôimalus.  Varuda neid näiteks 20 tk ja uhutud villast püksid vôi kilepüksid vôi pehme kile, mida saab sôlmida külgedelt. Siis läheb 0 eurot. Nôuka-aja emme olen.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Marlimähkmed on ka vôimalus. Varuda neid näiteks 20 tk ja uhutud villast püksid vôi kilepüksid vôi pehme kile, mida saab sôlmida külgedelt. Siis läheb 0 eurot. Nôuka-aja emme olen.

Kilet ärge küll kasutage, see on naha surm. On olemas täitsa spetsiaalsed pul-kattega mähkmed ja katted eraldi jne. Fb grupp Riidest mähkmete KKK.
Ostsin eelmisele lapsele portsu mähkmeid ja nüüd uuele pole midagi juurde vaja, kokkuhoid missugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil olid ka riidest korduvkasutatavad mähkmed kasutuses. Nahale ka palju sõbralikumad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laps mul vajas väga tihedat mähkmevahetust, sest kaks tihti. Mähkmete kogukulu u 1200€. Ostsime soodsaid, aga lapsel kulus kaua aega, et potile pissimine selgeks saada. Teine laps kasvas riidest mähkmetes, mis pärast veel järelturul edasi müüsin. Mähkmete kulu u 200€ + pesemisele ja kuivatamisele kulunud raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvesta alguses umbes 10 mähet päevas ja siis hakkab järk-järgult vajaminev kogus igapäevaselt vähenema (kui just mingi eriolukord pole, krooniline kõhulahtisus vms).

Meil beebil Huggies mähkmed. Ei ole tekitanud ärritust ehk hinna-kvaliteedi suhe tundub olevat hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka sellest kas laps hakkab saama rinda või rpa. Rinnalapsed kakavad üldjuhul tihedamini ja siis kulub neid rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka sellest kas laps hakkab saama rinda või rpa. Rinnalapsed kakavad üldjuhul tihedamini ja siis kulub neid rohkem.

Rinnapiim võib täielikult imenduda ja rinnapiima lapsel on täiesti ok kui kakab ka ca 5-7 päevase vahedega, kuni 14 päeva isegi loetakse ok kui vaevusi ei tekita. RPA just vastupidi tuleb välja ja rpa laps peaks vähemalt päevas korra kakama, beebil neid kordi enamasti siiski rohkem. Rinnapiim küll nö kiirendab seedimist, rpa-ga võib seepärast kergemini ka kõht kinni minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Lapse ootamine Mähkmete maksumus kuus