Esileht Lapse ootamine Mai beebid 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 412 )

Teema: Mai beebid 2021

Postitas:
Kägu

Tere kõigile! Olen esmarase ja sain oma esimesed triibud nädal tagasi. Hetkel siis 5+4 ning eeldatav tähtaeg on 01.05. Esimene ämmemanda visiit tehtud täna koos UHga, aga südamelööke veel näha ei olnud. Järgmine visiit 2 nädala pärast, siis peaks juba kõike ilusti näha olema. Hetkel veel mingeid raseduse sümptomeid ei ole, kui siis ainult rinnad olid tundlikumad, aga nüüd on see ka üle läinud. Kas on veel liitujaid? Kuidas on teil raseduse tunnustega? 🙂

Kats

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oh ma nii ootasin juba, et keegi ometi looks grupi. Pidin just ise looma hakkama 😉 Mul aeg kusagil 2-3. mai. Tulekul teine laps. Arstil pole veel käinud ja enesetunne jube kehv. Kodus 10 kuune põnn. Esimese lapsega iiveldas korrikult neli kuud. Seekord algas väga varakult ikka.

Kristiin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 51 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Korrikult=korralikult. 🙂

Kristiin

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka rõõmsalt siin grupis 🙂 Triibud sain eelmine nädal, TA peaks jääma mai esimesse nädalasse ilmselt, eks järgmise nädala ämmaka visiidil kuulen rohkem. Kodus kasvab üks laps juba, selja taga ka üks raseduse katkemine, seega olen küll rõõmus, aga väga palju hirmu on ka – ei julge veel lasta endal õnnelik olla. Vahva, et see teema loodud sai, ootasin juba 🙂

Lumi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mirrukene

Tulen ka siis siia Mai gruppi üle 🙂
Minul kodus kasvamas 8.aastane tütar. Praegune rasedus tuli pika proovimise peale ning õnnestus lõpuks viljatusraviga 🙂 Hetkel peaks olema täpselt 5 nädalat täis.
Rinnad on suured ja tulitavad, alakõhuvalud ja suur uimasus.
Pean ilmselt hakkama tarvitama ka Trandatet kuna enne rasedust oli juba kõrge vererõhk. Õnneks esimene rasedus kulges ilma kõrge vererõhuta. Ise veidi pelgan ka mismoodi ja kuidas läheb… oeh 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!
Minul sama lugu nagu Katsil. Tähtaeg on 1.mai ning kaugus tänasega 5+5. Ämmakas aga alles 23.sept, sest ütlesid, et pole varem mõtet tulla, sest südametukseid enne veel ei kuule. Õnneks aga ammusest planeeritud ka naistearst, mis kohe juba 9sept kätte jõuab. Loodan, et siis on juba uh pealt ka ikka näha.

Triibud olid juba väga oodatud, oleme proovinud alates märtsist, juunist hakkasin kasutama lisaks ka ov teste. Olen niii õnnelik, aga natukene kardan ka, sest 2a tagasi on varajane katkemine olnud. Proovin olla võimalikult rahulik ja mõtlen positiivselt 🙂

Varem oli rindade tundlikus, aga see on kadunud. Nüüd ainult sümptomitest vaid väsimus ja suurem voolus.

Kerget rasedust meile kõigile ❤️

Pöial-Liisi (27)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mirrukene, mina olin ka Trandate peal eelmine rasedus. Lõpetasin preeklampsiaga.Aga mul oli rohkem lõpu poole. Mõõda ja jälgi kodus ise ka. Ma pidasin lausa päevikut ja pidin kirja panema 3x päevas oma näidud.

0
0
Please wait...

Postitas:
triivik

Nii palju 01.05 tähtaegu 🙂 Tore, mul on ka 🙂
Esimene ÄE visiit on 25.09. Ei pannud varasemaks aega, sest väga vahet ju pole. Peaasi, et KV uuringu saaks õigeks ajaks panna ja proovid anda.
Eelmine rasedus oli mul märts-mai, see peetus. Eks natuke hirmu on, aga ma katsun rahulikult võtta. Kui kõik on korras, on hästi, aga kui mitte, siis mul ei ole niikuinii midagi teha. Kokku on see mul nüüd 7. rasedus, nendest 3 on katkenud.
Sümptomitest nii palju, et pissil peab tihemini käima ja hommikuti ajab see üles ka 🙂 Voolus on ka suurem, pole nii niiske olekuga harjunud. Korraga on väsimus ja unetus. Rinnad olid vahepeal hellemad, aga nüüd enam mitte. Tasapisi hakkab iiveldus ligi hiilima. Eelmistest kordadest tean, et olen see “õnnelik”, kellel on halb olla alates 6-8. nädalast ja seda umbes 16. nädalani välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!
Mina olen Dora ja minul TA 05.05, nädalaid on täna 5+1. Tulemas 3. laps. Vanemad lapsed veel lasteaias.

Esimene ämmaka visiit on 2 nädala pärast. Ei tahtnud ka liiga varajaseks panna, et siis kohe uuesti minna. Kuna tegemist juba 3. lapsega, ei pea ka väga sagedasi visiite oluliseks, kui mingeid otseseid näidustusi pole. Peaasi et vajalikud uuringud saab tehtud. Kuna olen 35+, siis ilmselt kukun kohe kuskile riskigruppi kah…. (eelmised korrad olin veel alla 35 🙂

Ise tunnen end hästi. Peale aeg-ajalt pakitsustunde vaagnapiirkonnas ja öiseid wc-s käike muid tunnuseid veel pole. Eelmistel kordadel pole oksendanud ja kerged iiveldused on ka hoopis õhtuti olnud.

Seekord olen seadnud endale ka kaks eesmärki:
1) Võtta kaalus juurde mitte rohkem kui 15 kg (mingist 10 kg ma isegi ei unista). Eelmised korrad võtsin juurde 17-18kg. Aga noh, mida vanemaks saad, seda raskem on kaalust alla võtta uuesti 🙁
2) liigutada end rohkem lootuses, et sümfüüsivalu ei tule seekord nii hull.

Eelmistel kordadel on mul kõhu väga kiiresti ette löönud, üritan nüüd tööl ikka varjata kuni 1. trimestri lõpuni. Õnneks võrreldes esimese raseduse ajaga on mu riietusstiil muutunud ja see natuke soodustab varjamist (ei ole enam nii liibuv), lisaks ei ole peale rasedusi kõhtu täitsa vormi saanud ja seetõttu ka ehk eo pöörata kohe tähelepanu 😀 Küll harjutan rinna rohkem ette ajamist, et siis tundub ka kõht väiksem, kui ikka õlad korralikult taga ja rüht sirge 😀 )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mirrukene

Mirrukene, mina olin ka Trandate peal eelmine rasedus. Lõpetasin preeklampsiaga.Aga mul oli rohkem lõpu poole. Mõõda ja jälgi kodus ise ka. Ma pidasin lausa päevikut ja pidin kirja panema 3x päevas oma näidud.

Ma nii väga ei muretseks muidu, aga mul see vererõhk kõrgem juba enne rasedust. Samuti pidev kiire pulss. 110 lööki minutis. Kardioloogi juurde sain ka saatekirja, aga aja sain alles kahe kuu pärast 🙁
Kardan, et mul miski muu jama selle südamega mis võib ka rasedust ohustada.. Esimese lapsega olin terve kui purikas .

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii vahva näha, et meid siin ikka koguneb juba 🙂 jah, pean tunnistama, et mina panin natuke liiga vara ämmaemada aja, aga pole hullu, loodetavasti need järgmised 2 nädalat lähevad kiiresti. tunnen ka hirmu, sest mingeid sümptomeid veel ei ole, aga hea on lugeda, et ma pole üksi 🙂

Kats (28)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Triivik, mul iiveldas ajaliselt eelmine kord täpselt samamoodi. Ja nüüd ,oh üllatus, hakkas veel varem iiveldama. Võib-olla selline magamatus ka soodustab, sest mul 10-kuune magab väga rahutult öösiti ja ärkab varahommikul. Lucky me 😀
Kristiin.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulen kampa, triibud käes ja veretest kinnitanud. Hetkel peaks olema 5+1, ehk TA 05.05.
Enesetunne pigem hea, vahel pisut iiveldab aga õrnalt, rinnad tundlikumad ja suuremad 😊 Ultrahelisse sain aja 15.09.
Ilusat ootust kõigile.

H.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Krissukene18

Ma pistan siia ka oma nina 😁
Positiivse testi sain juba 14 august. Arst ja uh peaks olema siis homme hommikul 🙂 Kodus ees ootamas kaks poissi. 6aastane ja 1,3 aastane. 🙂
TA peaks olema küll 29 aprill aga ma alati üle kandnud ja lõpuks läinud esilekutsumisele, niiet olen 100% kindel et seekord on sama seis 😅

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On keegi juba raseda- või beebiasju ka vaadanud? ma ei jõua ära oodata, et midagi osta 😀 tarbimiskultuur noh. Aga noh, kaine mõistus hoiab tagasi, et vara veel, isegi rasedariideid pole mõtet enne I trimestri lõppu osta.

siiski olen end ajaoks juba vankrivajaduse välja mõelnud, mis mõneti erineb eelmistest kordadest ja on aega vadata ja otsida, millised vastavad minu tingimustele. Ka olen endale ära markeerinud kõikvõimalikud Eesti ja välismaised rasedariiete poed ja e-poed 😀 Natuke hirmutab, et tõenäoliselt on vaja talvejopet, sest kui detsembris ilmselt saab veel olemasolevaga hakkama, siis märtsis on ka veel talvejope aeg …ja aprillis lõpus mai alguses on jälle õhemat jakki vaja, mis jälle veits jama. Eelmised korrad sünnitasin sügisel ja siis lihtsalt tuunisin endale ühe odava nr 44 jaki rasedajakiks ümber (st vööd kandsin kõrgemal ja varrukad õmblesin lühemaks), lõpupoole miinuskraadidega lihtsalt istusin toas 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
triivik

Mina pole beebiasjadele üldse mõeldnud. Või no tegelikult olen küll, juba enne rasedust. Kuna mu noorem laps on praegu 1,5a, siis olen teadlikult korralikumad asjad kappi pannud ja järgmisele jätnud. Suurem osa asju on seega olemas. Mähkmed, lutt ja lutipudel tulevad uued, aga no sinna on niiiii palju aega veel.
Mul on koguaeg kõht tühi. Kui ma muidu sõin 2 korda päevas, siis nüüd on 3-4 tundi peale sööki selline tunne, et haukaks hea tüki elevandist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Porgand82

Tere, ühinen ka.. Kodus kolm last ootamas. Viimase aasta jooksul kaks katkemist. Nüüd loodan, et pesamuna ikka tuleb. TA on 06.05. Aeg arstile 21.09…eks saan sinnamaani muretseda ja närvitseda, kuid olen siiski positiivne. Peale väsimuse õnneks tervise osas muutusi ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et ostsin omale sellised viisakad püksid millel on kumm seljal 🙈 ja käisin elus esimest korda proovimas rasedate teksapükse, üllatavalt ilusad ja mugavad on jalas .. pisut kärusid vaadanud 😀 aga olgem ausad, neid ei ole veel vaja.
Mul peab olema veepudel koguaeg näpus, muidu iiveldab nii et lausa õudne. Täna autoremodikojas arvet tasudes jooksin välja, et värsket õhku saada 😁 vaadati küll nagu oleks haige 😀
Kuidas teil?

H.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Mirrukene

Mul täna 5+2. Kerge iiveldus on aegajalt, aga hetkel ei midagi hullu. Kõht samuti koriseb kogu aeg. Nõusid pesen siis ma ei kannata üldse seda kummelilõhnalist fairyt. Õudne. Rõve lõhn kohe 😀
Täna käisin vetsus, siis pühkides tuli õrnõrn heleroosa voolus. Päris verd ma kuskil ei näinud. Hetkel pole enam midagi tulnud. Loodan, et see ohutu. Sama veidikene on hirm. Käin suisa iga 5 min tagant vetsus, et näha kas on veel tulnud . Tuleks see ämmaemanda aeg juba rutem. 3 nädalat veel oodata…

Titeasju ma veel ostnud ja vaadanud ei ole.. Kuigi tellisin endale Beebiraamatu ära. Kuhu saab siis kõik nädalad märkida ja enne sündi kõik vajaminevad asjad. Küsimused on ette antud ja lihtne täita. Pilte saab kleepida jne. Päris paks on ka see raamat. Saab põnev olema 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

Nii tore, et juba kogunete, liitun isegi. Rasedust alles nii 4 nädalat, ämmakaga kohtun 07.10.
Kodus on ootamas 1.1 aastane kutt.
Esimese lapsega tekkis meil nii lahe grupp, loodetavasti ka seekord.☺️

Kerget rasedust meile!❤️

L.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul ka iiveldab ikka. Ja tühi kōht on ikka jubeeee tühi kōht. Lapsele toidu valmistamine -eriti lihaga- on praegu piin. Mehe parfüüm täna ōhtul lendas eriti teravalt ninna, pidin akna avama. Pool päeva vähemalt olen peaaegu suremas. Aa ja mustad nōud kraanikausis on omaette tase. 😱 Rinnad juba hakkavad ka tulitama. Tunne on ikka päris rase.
Kristiin.

0
0
Please wait...

Postitas:
AitaLeida123

Hei

Mina sain ka triinud kätte, tähtaeg on umbes 12.05.
Kas keegi siit tegi FB-s meie beebide grupi? Ma näen, et grupp on olemas, aga see pole salajane, mis on minu meelest halb. Tahaks jutustada, aga ma ei soovi, et teised ei näeks, et selles grupis olen…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Triivik, mul iiveldas ajaliselt eelmine kord täpselt samamoodi. Ja nüüd ,oh üllatus, hakkas veel varem iiveldama. Võib-olla selline magamatus ka soodustab, sest mul 10-kuune magab väga rahutult öösiti ja ärkab varahommikul. Lucky me 😀

Kristiin.

Mina küll olen aprillibeebide grupis, aga kodus sama vana laps ja sama mure. Ta on halb magaja ja ma olen niiiiiiii väsinud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain ka triinud kätte, tähtaeg on umbes 12.05.

Kas keegi siit tegi FB-s meie beebide grupi? Ma näen, et grupp on olemas, aga see pole salajane, mis on minu meelest halb. Tahaks jutustada, aga ma ei soovi, et teised ei näeks, et selles grupis olen…

FB grupp on kinnine ja liikmeid ja sisu ei ole näha (või näed sa sisu ilma liikmks olemata? Siis ehk teine grupp(. Salajast gruppi poleks üldse näha/leida, liitumine ainult kutsetega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Krissukene18

Oot kas salajane grupp juba tehtud?
Ma nüüd liituks kaa 🙂 Kuidas ma saan? 😀

Unustasin veel lisada et kui arstil käisin siis arst ütles mulle, et ta enne mind arvele ei vōta kui olen Tallinnas arstil(7sept) ära käinud ja arst veendunud et võin raseduse ära kanda 🙄 Loodame parimat 🙏

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hmm… ma ei tahaks veel fb grupiga liituda. Loodan, et keegi siia ka ikka jääb. Alles loodi ju see grupp. Ja kōik nii alguses veel…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hmm… ma ei tahaks veel fb grupiga liituda. Loodan, et keegi siia ka ikka jääb. Alles loodi ju see grupp. Ja kōik nii alguses veel…

Mina olen ka veel siin grupis.. kulgen vaikselt üle hommikuste raskuste. Kui hommikuid ei oleks, siis vb ei saakski aru, et rase olen 😊
Krissukene anna homme teada, kuidas sul arsti juures läks?

H.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina olen ka siin. facebooki grupiga liituma ei kipu, natuke vara veel😊

ehk oskab keegi mingeid rasedusalaseid raamatuid või podcaste soovitada?

Kats

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas saab üks rasedus nii vaevaline olla??!! 🙀 Täna siis alustasin hommikut vannitoa pōrandal wc- potti kallistades. Üritan endale sisendada, et see kōik on vaeva väärt. Ma ei teagi, kas väikse vahega laste toomine oli hea mōte, sest mu 10 kuune pisipōnn tahab tegelemist rohkem, kui praegu suudan. Tunnen nii süüdi, kui vahepeal ei jaksa lihtsalt. Ja kui ulme pikad ajad on arstile ikka, peab nüüd tasulisse minema vist 😾
Hei, iiveldajad, peame ikka vastu ja oleme tublid!!!
Kristiin

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas saab üks rasedus nii vaevaline olla??!! 🙀 Täna siis alustasin hommikut vannitoa pōrandal wc- potti kallistades. Üritan endale sisendada, et see kōik on vaeva väärt. Ma ei teagi, kas väikse vahega laste toomine oli hea mōte, sest mu 10 kuune pisipōnn tahab tegelemist rohkem, kui praegu suudan. Tunnen nii süüdi, kui vahepeal ei jaksa lihtsalt. Ja kui ulme pikad ajad on arstile ikka, peab nüüd tasulisse minema vist 😾

Hei, iiveldajad, peame ikka vastu ja oleme tublid!!!

Kristiin

Oh, pea vastu ja läheb varsti kergemaks, loodame.
Mul on hommikud hullud ikka. Täna vanem laps mainis, et eriti laisaks läinud( segasin putru toolil istudes 😊). Lihtsalt sedasi virvendab ja iiveldab. Öösel ei ole und ja igasuguseid õudukaid näen..

Huvitav, millal võiks olla õige hetk teavitada töökaaslasi/ülemust?
H.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 412 )

Esileht Lapse ootamine Mai beebid 2021