Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 499 )

Teema: Mai ootajad

Postitas:

Minul on TA 17.mai ning enesetunne hakkab vaikselt paremaks minema. Ja juba novembri alguses on juba KV UH. Tulemas siis juba teine laps ja seekord veidi kogemust on. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tähtaeg 18 mai ja nov. alguses kuklavoldi uh. Süda ka paha aga päevas leidub ka helgemaid hetki. Eelmised 2 nädalat lebasin siruli voodis pea kõik see aeg. Tulemas teine laps ja õnneks mees on mul kullatükk ja kodused toimetused kõik enda peale võtnud kuni mul paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun samuti Teiega 🙂
Ei leidnud varem teemat üles ja juba jõudsin uue teemagi alustada.. Aga nüüd kogemata sirvides sain maibeebid kätte:)
Meie beebi on Lõunamaa-beebi, sai valmis meisterdatud, kui olime puhkusel. Eestisse jõudes oli rõõmu kui palju!
Endal tähtaeg 23.mai ning iiveldus suur, eriti hommikuti.. Samas ei saa väita, et ei söö, just pigem vastupidi- Söön nagu varem poleks süüa saanud..:)
Kõhtu kuskilt otsast veel ei paista, aga kõik püksid on juba nii ümber, et lausa vägisi tahaks dressikaid kanda kogu aeg.. See on see söömine 🙂
Esimene ultraheli tehtud, nüüd vereproove andma järgmisel nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan et kõik siin juba arstil käinud ja värki… minul ikka oodata veel paar nädalat… sain esimese aja alles 9.ks nädalaks kuigi helistasin juba 4+ nädalal. Olen kärsitu juba 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätkuvalt siin ridades olemas. 🙂 Ja tahaks jääda ka! Praegu asi nats halvasti, kuna emakas hematoom ning pean Duphastoni peal olema, kuid muidu südametöö nähtud ja rasedus 7+5. Homme ämmakale. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused uutele tulijatele.
Olen endamisi juba vaikset nimekirja pidama hakanud palju meid kogunenud:) (kui saaks veel nn kägusid ka kuidagi eristada, oleks lihtsam)
Enda enesetunde suhtes veel jätkuvalt ei kurda. Kaal langenud 3 kg võrra, kuid eeldavasti tingitud veidi kehvemast söögiisust.
Neljapäevast saadik olen haiguslehel ja naudin hommikuti kauem magamist ja vaba aega. Unevajadus on tublisti suurenenud.
Analüüse andma järgmise nädala alguses ja KV 29. oktoobril.
Millega mai ootajad üleüldse tegelevad, kes on kodused, kes töötavad?

Jagage ikka oma rõõme ja muresid, saame ootusaega kiiremini mööda saata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole siiani eriti midagi muud olnud kui et uni on magusam ja kõhus aegajalt pakitseb, mõtlesingi ja lugesin siin, et kõigil paha ja sada häda, mul pole midagi! Aga eile ja eriti täna ikka hommikul hakkas kõhus keeramine tunda andma, niiet ilmselt ei pääse ikka sellest vist. Mõtlen siin just hirmuga, et kuidas tööl istumine siis on kui paha olla, ei saa pikali heita ega midagi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga hästi läheb peale tomatimahl, keefir ja hommikul puder. Päeval on küll selline tunne, et iga söögilõhn ajab südame veel rohkem pahaks. Nüüd leidsin endale \”maks&moorits\” -a keeletarrendi 😛 Sinna natuke äädikat peale ja see läks ka päris hästi sisse ja jäi isegi sisse 😛 aga midagi sellist rammusat küll ei kannata süüa ja muidu liha on ka selline mis ajab keerama kohe. Võiks öelda, et sellised pohmaka toidud/joogid lähevad hästi peale. Ongi selline enesetunne koguaeg nagu oleks eelmine õhtu hullem jooming olnud :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka enesetunne pidevalt kehva, 15.okt saan uuesti arstile, eks siis näis mis saab ja, kui palju tibu kasvanud on ning, kas süda lööb.
Kartus on koguaeg hinges, et midagi juhtub, aga üritan ainult puhata kui võimalik on, mul väike 8 kuune rahmeldis ka kodus, keda valvama peab, aga temaga koos on hea lõunaunesid teha, läeb omal ka enesetunne paremaks. Rinda kahjuks talle 6 kuust enam ei anna, sest ta ise loobus ja ei tahtnud.
Kõht on nii suur nagu oleks 5 kuu käsil aga kaalu juurde ei ole tulnud, ning pigistavad püksid enam jalga ei istu.
dupasthoni ei võta, sest arst arvas, et kui on mingi viga siis on parem seda mitte kinnihoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, saatusekaaslased!
Olen teemat nädalakese jagu jälginud ja nüüd julgen ka endast märku anda..
Mina siis esmarase, nädalaid 7+5, tähtajaks 22.mai. Esimest korda käisin arstil 5.nädalal, järgmine visiit alles 9+5 ehk siis 2 nädala pärast. Olen hulluks minemas, sest esimesel visiidil näitas ilusat lootekotti ja väikest riisitera sees. Ilmselt on kõik hästi, aga kardan väga katkemist ja kogu aeg hirm, et äkki läheb kehvasti (mitmel sõbrannal ümberringi juhtunud ja ei julge isegi rõõmu tunda). Olen mõelnud, et käiks südamerahuks või erakas kontrollis, aga siis jälle mõtlen, et läheb nii kuis läheb ja püüa olla rahulik.
Tervis on täitsa hea vist, väsimus küll murrab ja iiveldust on siis, kui kõht läheb tühjaks ja/või saab ootamatult täis 🙂 Nii et suu matsub pidevalt, õnneks palju kõhtu ei mahu. Nüüd püüan ka piiri pidada, muidu on küll nii, et mida soolasem ja kiirem toit, seda hullemaid neelusid tekitab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan endast taas märku. Eelmine nädal käisin kontrollis, kas kõik õiges kohas – süda lõi ja tähtajaks tuli 25.05. Iiveldanud on korralikult. kuid õnneks vaid siis kui kõht liiga täis on või midagi raskesti seeditavat söönud olen. Söön nüüd vähehaaval, püüan magu mitte koormata. Eks väsimust on ka omajagu. Ämmaka juurde 17 okt ja nii nii loodan, et kõik endiselt korras on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]chic kirjutas:[/small]
[tsitaat]Annan endast taas märku. Eelmine nädal käisin kontrollis, kas kõik õiges kohas – süda lõi ja tähtajaks tuli 25.05. Iiveldanud on korralikult. kuid õnneks vaid siis kui kõht liiga täis on või midagi raskesti seeditavat söönud olen. Söön nüüd vähehaaval, püüan magu mitte koormata. Eks väsimust on ka omajagu. Ämmaka juurde 17 okt ja nii nii loodan, et kõik endiselt korras on.[/tsitaat]

mul rasedus sama kaugel kui sul, täpselt 7+2. Aga arst pani tähtajaks 26.05. Uh järgi oli mul 7 nädalal 6+3. Sellepeale ütles erakorralises vastuvõtus arst, et ju siis viljastumine toimus hiljem. Aga esimese rasedusega olid mul uh tähtajad mai algusest lausa 17nda kuupäevani välja. Kuigi arsti pandud tähtaeg oli 14.05 ja sündis ka sellel päeval.
Nüüd aga erakorralises arst üritas mulle väita, et uh tähtaeg on täpsem 😀 Netis kalkulaatorid annavad ka nii 25.05 kui ka 26.05 seega üks siis täpselt 40nädalal ja teine 40+1 nädalal. Ei tea kuidas see õigem oleks arvutada, kuigi ega see üks päev siia-sinna eriti midagi ei määraks. Võiks üldse 27.05 sündida, siis mehel ka sünnipäev 😛

Kui nüüd selle järgi võtta, siis võib see tähtaeg nihkuda veel nädal aega ja ei oleks ülekantud 🙂

*Spermatosoidi eluiga tavaliselt 2-3 ööpäeva, kuid heades tingimustes (emakakaela limaskesta pilukestes) võivad elada ka 3-7 päeva olles ikka veel viljastumisvõimeline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tore, et meid on veel juurde tulnud! Super!
Minul esimene arstivisiit tehtud, esimesed analüüsid ja proovid antud, esimene pilt nähtud ja tähtaeg 17.05, praegu 8+3 UH järgi, kalkulaatori järgi oleks 9+3. Esimene ämmaka visiit on 1.11 ja UH/kulkavoldi mõõtmine 2.11. Ei jõua juba ära oodata 🙂

Enesetunne on niivõrd kuivõrd, üks päev parem, teine päev halvem. Oksendanud pole, aga toidulõhnad ajavad ikka metsikult iiveldama ja südame pahaks. Liha ei ole suutnud kuu aega juba süüa 😀 Ainult värses asjad nagu õunad, tomatid, arvbuusid, apelsinid jne lähevad hästi peale 🙂

ÕUDSELT TAHAKS HEERINGAT, aga no ma ei saa nüüd aru kas heeringas on toores kala või mitte? Netis nii palju vastakaid arvamusi selle koha pealt, vb on keegi hoopis oma ämmaemandalt küsinud heeringa kohta ja oskab täpselt öelda? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa nüüd päris toorest kala süüa ei taha, siis ei ole ju hullu. (kuigi mul poleks toore lõhe vastu midagi, aga seda kindlasti natukene, sest see on päris rammus ja rammus ajab iiveldama) Aga üldiselt on nii, et mulle arst soovitas väga soolaseid asju vältida või siis minimaalselt. See oli mul ikka juba 25+ nädalate pealt, kui vesi hakkas organismi kogunema. Usun, et see natuke heeringat ei tee üldse paha 🙂 Ma ise isutasin eelmise raseduse ajal jubedalt praemaksa järgi. Ja arst ütles, et söö, aga palju ei tohi, kuna maks sisaldab igasuguseid jääkaineid jms. (töötleb ju kehas mürkaineid) siis ei ole palju soovitatav. Sõin siis mõõdukalt 🙂 ja raseduse ajal hakkasin ka sibulat sööma, mida ma enne ei sallinud silmaotsaski. Nüüd tüdruk ei söö kumbagi, sibula nokib toidu seest välja ja maksa lõhn ajab öökima juba 😛 ei tea kas sellel mingi seos ka on 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mai_emme kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui sa nüüd päris toorest kala süüa ei taha, siis ei ole ju hullu. (kuigi mul poleks toore lõhe vastu midagi, aga seda kindlasti natukene, sest see on päris rammus ja rammus ajab iiveldama) Aga üldiselt on nii, et mulle arst soovitas väga soolaseid asju vältida või siis minimaalselt. See oli mul ikka juba 25+ nädalate pealt, kui vesi hakkas organismi kogunema. Usun, et see natuke heeringat ei tee üldse paha 🙂 Ma ise isutasin eelmise raseduse ajal jubedalt praemaksa järgi. Ja arst ütles, et söö, aga palju ei tohi, kuna maks sisaldab igasuguseid jääkaineid jms. (töötleb ju kehas mürkaineid) siis ei ole palju soovitatav. Sõin siis mõõdukalt 🙂 ja raseduse ajal hakkasin ka sibulat sööma, mida ma enne ei sallinud silmaotsaski. Nüüd tüdruk ei söö kumbagi, sibula nokib toidu seest välja ja maksa lõhn ajab öökima juba 😛 ei tea kas sellel mingi seos ka on :D[/tsitaat]

:D:D no ma usun, et kindlasti on seos! 😛 tahaks jah hullult heeringat ja soolatud lõhefileed värske saia ja sibulaga süüa, aga no ma nii kardan seda listeeriabakterit mis just toore kalaga on võimalus saada :S ühekorra sõin maksakastet ka, aga kui selle Libero raamatu kätte sain, siis isegi sinna oli kirjutatud, et ei soovitata, kuna sisaldab A-vitamiine (kusjuures spinatis pidi seda ka hullult olema)..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead ma usun, et see sool tapab seal heeringa sees viimasegi bakteri ära. Soolaheeringas on ikka mõnusalt soolane 😉
Need vinnutatud lihad jms. on ju ka tegelikult kõik toored soolaga kuivatatud lihad, aga päris head 😉 Ja kui neid süües oleks võimalik saada endale mingi haigus, siis neid kindlasti ei müüdaks. Nii et lase aga hää maitsta! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lizbeth26 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ka enesetunne pidevalt kehva, 15.okt saan uuesti arstile, eks siis näis mis saab ja, kui palju tibu kasvanud on ning, kas süda lööb.
Kartus on koguaeg hinges, et midagi juhtub, aga üritan ainult puhata kui võimalik on, mul väike 8 kuune rahmeldis ka kodus, keda valvama peab, aga temaga koos on hea lõunaunesid teha, läeb omal ka enesetunne paremaks. Rinda kahjuks talle 6 kuust enam ei anna, sest ta ise loobus ja ei tahtnud.
Kõht on nii suur nagu oleks 5 kuu käsil aga kaalu juurde ei ole tulnud, ning pigistavad püksid enam jalga ei istu.
dupasthoni ei võta, sest arst arvas, et kui on mingi viga siis on parem seda mitte kinnihoida. [/tsitaat]

lizbeth26, mina sinu asemel võtaks ikka Duphastoni ja üritaks ennast väga hoida. Minu esimene laps on säilitatud laps. Lugesteroni (progesteron) hakkasin võtma peale esimest UHD-s käiku 6-7.nädalal kui selgus, et lootemuna on lopergune (mis pidavat tähendama, et emakas tahab seda välja lükata). Arsti käsul jäin mitmeks pikaks kuuks voodisse, püsti tohtisin tõusta vaid WC-sse minekuks. Lootemunast on nüüd saanud 16-aastane igati asjalik tegelinski 🙂 Raske oleks ette kujutada elu ilma temata …

Aga endast. Tähtaeg 26.mai. 5+5 süda kenasti tuksus. Täna (7+2) uuesti UHD kontrolli, hoidke mulle pöialt täna pärastlõunal. Mul sel aastal juba 2 varajast peetumist, seegi kord määrib pruunikalt, süstin endale progesteroni igal õhtul. Erilisi lootusi ei hellita, aga salamisi ikka loodan, et ehk seekord läheb õnneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 10:58; 09.10 10:55; 10.10 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise neljapäevane ämmaka visiit kahjuks jäi ära, kuna 1h ennem ämmaka juurde minemist algas verejooks 🙁 Sõitsin ruttu erakorralisse. Öö olin haiglas, verejooks saadi pidama. Hommikul tehti UH ja õnneks lapsega kõik oli korras. Süda tuksus ilust ja õhtuks sain juba koju. Tuphastoni doosi kahekordistati. 4xpäevas pean võtma. Homme uus arsti aeg, eks siis paistab…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lizbeth26 kirjutas:[/small]

Aga endast. Tähtaeg 26.mai. 5+5 süda kenasti tuksus. Täna (7+2) uuesti UHD kontrolli, hoidke mulle pöialt täna pärastlõunal. Mul sel aastal juba 2 varajast peetumist, seegi kord määrib pruunikalt, süstin endale progesteroni igal õhtul. Erilisi lootusi ei hellita, aga salamisi ikka loodan, et ehk seekord läheb õnneks.[/tsitaat]

anna siis teada, kuidas läks, ma pean veel 15. ootama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:33; 10.10 17:42; 16.10 08:54; 19.10 16:06; 05.11 10:50; 15.11 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

UHD-s läks suurepäraselt. 7+2 -st sai korraga 8+3 🙂 Põnn on nädala jagu oma kasvuga ees, pikkus 18 mm, siputab 🙂
Arst avastas hematoomi, seetõttu määribki natukene. Jätkuvalt rohud peal ja rahulik re¸iim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 10:58; 09.10 10:55; 10.10 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]UHD-s läks suurepäraselt. 7+2 -st sai korraga 8+3 🙂 Põnn on nädala jagu oma kasvuga ees, pikkus 18 mm, siputab 🙂
Arst avastas hematoomi, seetõttu määribki natukene. Jätkuvalt rohud peal ja rahulik re¸iim.[/tsitaat]

väga tore, et sul kõik hästi. hematoomiga ei ole hullu kui ise rahulik oled, mul oli eelmine rasedus nii suur hematoom, et verd lausa voolas mingi kolm päeva ja terve raseduse kuni lõpuni määris ka, dupasthoni võtsin siis 20. nädalani

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.10 16:33; 10.10 17:42; 16.10 08:54; 19.10 16:06; 05.11 10:50; 15.11 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuklavolti vaadatakse jah kõhult. Minul ka kv mõõtmine 30ndal oktoobris ja ämmaemand ütles, et sinna võid mehe kaasa võtta. Näeb ka oma pisikest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere! Käisin eile ämmaemanda juures, vestlesime, arvele veel ei võetud, 5.11 lähen KV mõõtma, pärast võetakse arvele ka. Tunnuseid mul eriti ei ole, aga kõht on juba ees ja kaalu juures 2kg-appi! 🙂 Eelmise raseduse jooksul lisandus 17kg, loodan, et seekord ei tule nii palju. Ilusat ooteaega kõigile! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan ikka veel oma esimest arstilkäiku, nädal veel täpselt oodata. Eile tekkis juba hirm õhtul, kuna enesetunne oli kahtlaselt hea.. Kartsin, et äkki on midagi juhtunud, ma pole ju kordagi arstile saanud veel ja pole õrna aimugi, kas kõik on ikka korras :S
Aga täna on jälle nagu natuke tunda kehvat olemist, niiet ju pean lihtsalt kannatlik olema ja mitte muretsema.
Mees tuleb kindlasti juba esimesele visiidile kaasa, ta nii tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Präänik, meil siis sama saatus enam-vähem 🙂 Ma sain kiirkorras arstile 4+ nädalal, aga järgmise aja 22. septembriks ehk siis ka 9. nädalaks. Mõistus ajab hulluks, enesetunne on mõõdukalt halb, aga et pole üldse aimugi, mis tegelase toimub (kas süda hakkas lööma jne), siis elevus-ärevus vaheldub aeg-ajalt ikka murega… Aga loodame parimat..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirsi6is, sa vist ikka mõtled 22 oktoober 😉
Aga jah, mis siin muud kui hoiame pöidlaid ja silitame olematut kõhtu 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka teiega, aitab sellest vaikselt piilumisest 🙂 😛
Kuna mul rasedusega eelnevad kogemused puuduvad – Olin juba täielikus lootusetuses ja paanikas, et mul nii halb olla koguaeg – lugedes siit, et ma polegi ainuke, tõstis enesetunnet ikka tunduvalt 😀 Ühtegi asja süüa ei taha, kõik ajab südame pahaks ja lemmikasjad nagu juust – ei või üldse silme alla sattuda:D

Minu triibud polnud tegelikult planeeritud ja võtsin beebipille (seejuures täiesti korralikult!) terve suve olid päevad sassis ja küll liiga pikad(16 päeva) ja siis jälle liiga lühikesed (ca 10 tundi)seega polnud ma väga üllatunud kui septembri alguses päevad üldse ei tulnud. Küll aga oli imelik, et rinnad olid niiiiii valusad ja iiveldas – seega elukaaslane tõi suure laia naeratusega koju testi – tulemused on siis nüüd teada 😀 Kuna olin pille võtnud ja igasuguseid hirme tekkis kohe, siis jooksin paanikas kohe arstile.
Seega 3.09 tehti ka meie esimene ultraheli, 05.09 käisime kliinikumis juba ämmaemanda juures ja 21.09 tehti jälle ultraheli niiet olen praeguseks juba saanud 6 korda arstil/ämmaemandal käia ja 3 korda ultrahelis – õnneks on kõik korras ja ikka on tore näha, mis meie Täpp vahepeal teinud on 😀
Tähtajaks siis ütles ämmaemand meile 9. mai 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, liitun ka Teiega:)Meie tähtajaks on pandud 6 mai:)Juba olen pisikest kaks korda ultrahelis näinud ning 22.oktoober tehakse kuklavoldi uuring ning võetakse ka kõik teised proovid:)
Enesetunne..nii hea, et hetkel töö juurest puhkusel sain olla, koguaeg iiveldab, liha järele üldse isu ei ole..hommikuti on väga hea putru süüa, aga elukaaslane toob mulle hommikuks alati voodikõrvale midagi, kasvõi juua, et ma üldse voodist ülesse tahaks tulla. Väsimus on ka suur peal, aga iga päevaga harjun järjest rohkem ära. Ootusärevus on väga suur meil, esimene laps:)Edu kõikidele kaasootajatele!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 12:54; 22.10 17:37; 22.10 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, liitun ka Teiega:)Meie tähtajaks on pandud 6 mai:)Juba olen pisikest kaks korda ultrahelis näinud ning 22.oktoober tehakse kuklavoldi uuring ning võetakse ka kõik teised proovid:)
Enesetunne..nii hea, et hetkel töö juurest puhkusel sain olla, koguaeg iiveldab, liha järele üldse isu ei ole..hommikuti on väga hea putru süüa, aga elukaaslane toob mulle hommikuks alati voodikõrvale midagi, kasvõi juua, et ma üldse voodist ülesse tahaks tulla. Väsimus on ka suur peal, aga iga päevaga harjun järjest rohkem ära. Ootusärevus on väga suur meil, esimene laps:)Edu kõikidele kaasootajatele!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme haiglas, sööme duphastoni ja no-spad ja oleme voodireshiimil. Emakas hematoom ja määrib. Aga lootega on kõik korras.
Nii et meie võtame praegu rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 499 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.