Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mai triibupüüdjad 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: Mai triibupüüdjad 2020

Postitas:

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siis alustan ☺️ Kodus kasvamas 4a laps ja triipe püüan alles teist kuud, esimene rasedus tuli kohe esimese kaitsmata vahekorraga, seega ootused olid päris kõrged, et ka teisel korral läheb nii. Mul on hetkel Flo rakenduse järgi alates eilsest kuni pühapäevani ovulatsiooni periood. Tsükkel on mul üsna pikk – eelmine kuu oli 33 päeva, seega ma pigem arvan, et ov võib olla isegi hiljem veel, kui Flo väidab, sest eelmine kuu panustasime terve ov perioodi tublisti, aga tulemust ei tulnud. Ma sel kuul ei plaani veel OV teste appi võtta, pigem proovin keha märke lugeda, Flole ka liigselt tugineda ei julgeks. Kui sel kuul ei rasestu, siis järgmine kuu hakkaks OV teste kasutama (ma väga kannatamatu triibupüüdja). Kas teistel on Floga kogemusi? Kui teete ka paralleelselt OV teste, kas klapib Flo ennustusega? Igaljuhul soovin kõigile ilusaid rasvaseid triipe sel kuul ja elan südamest kaasa kõigile, kes oma triipe kaua-kaua oodanud on. Ise ei jõua ka ära oodata, et saaks suvel oma koroonapühade voldikesed raseduse kaela ajada ????

L.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.05 12:33; 18.05 13:35; 18.05 15:02; 19.05 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on sattunud mingid praagid one step testid. Iialgi pole neil kuivamistriipu jäänud, aga nüüd selle partiiga on kõik testid kuivamistriibuga. Kusjuures tekib see õige aja sees. Lisan pildi ka. Hästi ei jäänud küll peale, aga midagi ikka näha.
https://www.upload.ee/image/11632658/IMG_20200505_130427.jpg

KL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 13:09; 05.05 14:30; 26.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guguu, mis su rasedustestid näutavad? Ega päevad pole veel hakanud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on sattunud mingid praagid one step testid. Iialgi pole neil kuivamistriipu jäänud, aga nüüd selle partiiga on kõik testid kuivamistriibuga. Kusjuures tekib see õige aja sees. Lisan pildi ka. Hästi ei jäänud küll peale, aga midagi ikka näha.

https://www.upload.ee/image/11632658/IMG_20200505_130427.jpg

KL

Kuivamistriipu ei saa ju jääda kui tekib õige aja sees..
Ma pildilt küll ei näe midagi. Aga kui sa ütled et on ja õige aja sees. Siis tee veel paari päeva pärast uus test.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on sattunud mingid praagid one step testid. Iialgi pole neil kuivamistriipu jäänud, aga nüüd selle partiiga on kõik testid kuivamistriibuga. Kusjuures tekib see õige aja sees. Lisan pildi ka. Hästi ei jäänud küll peale, aga midagi ikka näha.

https://www.upload.ee/image/11632658/IMG_20200505_130427.jpg

KL

Kuivamistriipu ei saa ju jääda kui tekib õige aja sees..

Ma pildilt küll ei näe midagi. Aga kui sa ütled et on ja õige aja sees. Siis tee veel paari päeva pärast uus test.

Selles asi ongi, et nädal tagasi
oli juba sama värk

KL.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 13:09; 05.05 14:30; 26.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis 2017 esimene laps, kes tuli vaatamata ebaregulaarsetele tsüklitele niipea, kui rohelise tule andsin. Teine oli väga planeeritud ja lasi end oodata (+ valulik rinnast võõrutamine, enesesüüdistused ja päevade taastumine alles kuu pärast imetamise lõplikku lõpetamist), aga peetus kahjuks. Pärast peetumist oleme 5 kuud edutult proovinud. Nüüd mul CD33 (eelmised kaks tsüklit olid imekombel regulaarselt 32 päeva, varsemalt ka 50-päevaseid näinud, pcos siiski pole ja arsti hinnangul kõik korras) ja päevad hilinenud, aga rasedustestid negatiivsed ovulatsioonitest oli üleeile + ja eile ++, lootsin sisimas, et märk rasedusest, aga täna nii ov kui ras.test – ja kahetsen seega, et eelnevatel päevadel hoopis igaks juhuks ei panustanud masetsemise asemel, kuigi ühtegi teist ov märki polnud. Üks kaitsmata vahekord oli see kuu veel, millest möödas veidi üle nädala ja kuigi siis ei arvanud ov olevat, loodan nüüd ikka sellele ja plaanin nädala lõpus testida kui päevi platsis pole.

Guguu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:55; 06.05 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere mai.
Mina ka ikka veel siin, kuigi lootust pole.
Mais ei tee ühtki testi, pole lihtsalt mõtet. Eelmise kuu lõpus käisin arstil ja tema arvab, et mul munajuhad kinni. Eelmine rasedus, mis oli 13 aastat tagasi ja lõppes keisriga ja peale seda tekkis põletik on arvatavasti selle taga, et munajuhad pole läbitavad. Andsin ka tsükli alguse hormoonid, mille tulemus peaks lähipäevil tulema.
Järgmine samm oleks siis munajuhade läbitavuse uuring aga selle jaoks enne veel vaja teste teha.
LAPile ma kohe ei olnud valmis mõtlema. Mees on mul pettunud, sest ta tunneb, et andsin alla.
Lihtsalt minu jaoks on aasta ja 4kuud väga pikk aeg ja paratamatult tekib tunne, et äkki pole ette nähtud. Tujud kõiguvad üles-alla. Iga kord kui päevad tulevad, tahaks nutta ja karjuda.
Teid käin endiselt siin lugemas ja loodan, et kõigil tulevad oodatud triibud kiirelt.
Toredat päikeselist maid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Mai ka minu poolt. Roheline tuli teist kuud. Aprillis jälgisin OV kalendrit,tsükkel olnud 3 kuud täpselt 30 päeva. Ülepäeva sai tegutsetud ja 14.05 loodetavasti “külalised”ei saabu. Olemas 2 last ja pesamuna on väga väga oodatud,sest vanus juba 39.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! See kuu sai triipude püüdmisest 3 aastat. Mul PCOS. Tegin peaaegu 2 kuuse vahe tablettide tarbimisest (lootsin tervendaja abile, mis jäi eriolukorra tõttu pooleli) aga kuna ei raatsi ikka vahet pidada siis olen juba jälle aktiivne triibupüüdja. Menüüs tagasi siis letrozole, metformiin, inovo ja inofolic arsti poolt soovitatult. Ise võtan juurde mama multivitamiini ja väga kehvalt, kuid siiski, ka kortslehetee.
Minul on täna cd14. Ov testid hakkavad tumedamaks muutuma, kalendri järgi ov-ni 3 päeva aega. Panustame see kuu üle päeva- varem oleme ohtlikul perioodil iga päev seksinud aga kohustuse tunne hakkab tekkima, et siis see kuu võtan veidi rahulikumalt.

Rasvaseid triipe kõigile ????

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 21:58; 06.05 21:38; 07.05 05:39; 07.05 11:29; 07.05 22:22; 07.05 22:30; 10.05 00:56; 19.05 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tere mai.

Mina ka ikka veel siin, kuigi lootust pole.

Mais ei tee ühtki testi, pole lihtsalt mõtet. Eelmise kuu lõpus käisin arstil ja tema arvab, et mul munajuhad kinni. Eelmine rasedus, mis oli 13 aastat tagasi ja lõppes keisriga ja peale seda tekkis põletik on arvatavasti selle taga, et munajuhad pole läbitavad. Andsin ka tsükli alguse hormoonid, mille tulemus peaks lähipäevil tulema.

Järgmine samm oleks siis munajuhade läbitavuse uuring aga selle jaoks enne veel vaja teste teha.

LAPile ma kohe ei olnud valmis mõtlema. Mees on mul pettunud, sest ta tunneb, et andsin alla.

Lihtsalt minu jaoks on aasta ja 4kuud väga pikk aeg ja paratamatult tekib tunne, et äkki pole ette nähtud. Tujud kõiguvad üles-alla. Iga kord kui päevad tulevad, tahaks nutta ja karjuda.

Teid käin endiselt siin lugemas ja loodan, et kõigil tulevad oodatud triibud kiirelt.

Toredat päikeselist maid.

Ma soovitaks sul kindlasti LAP ära teha. See op ise ei ole midagi hullu, aga võib palju selgust anda. Tehtud minul, aga siiani õnnestunud pole (aprilliga sai 6 kuud opist). Hormoonid jne ka korras, keha lihtsalt ei ole nõus rasestuma nagu vaja. See kuu peaks homme punased Glow api järgi saabuma, neljapäev on esimene vv aeg viljatusraviarstile. Testi ei julge teha, kuna pettumuse osaliseks ei taha ka seda tehes saada. Aga jõudu ka sulle! Ma ka iga kuu nutan ja seda juba varsti kaks aastat! Eriti kui kõik sõbrannad ümber rasestuvad ludinal ja õel probleemideta kolm last saadud….

Kr2su

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 22:19; 06.05 16:01; 07.05 09:57; 07.05 11:42; 07.05 15:43; 11.05 13:29; 20.05 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. 🙂

Liitusin Perekooliga aasta tagasi, kui hakkasime triipe püüdma. Praeguseks aasta möödas ning pole õnnestunud. Pole küll muidugi ka kahjuks iga kuu proovida saanud, kuid see kuu hakkasin CB ovulatsiooniteste tegema ning loodan, et suudame paremini ajastada oma toimetused ning lõpuks õnnestub.

Luna

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsustasin pärast väikest järelemõtlemist, et lahkun vahelduseks siit triibupüüdjate seltskonnast, loobun igasugustest testidest ja panustan sellele mindsetile, millest aprillis juttu oli. Kuidagi mida kuu edasi, seda rohkem tajun, et voodielust pole enam rõõmugi, omavahelised suhted ja töö kannatavad, depressioon hiilib ligi ja töötan endale suure üritamisega vastu. Seega nii raske kui see ka pole, siis üritan mõttest ja kinnisideest loobuda, siin mitte lugemas käia, ja tulen järgmine kord loodetavasti triibu-uudistega tagasi. Esialgu muidugi vaja uus tsükkel käima saada kuidagi.
Edu teistele ja siiras tänu seni kaasa elamast ja toetamast!

Peatse kuulmiseni
Guguu

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:55; 06.05 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guguu-tean hästi mida sa tunned. Olen ise sama mõelnud ja ei pidanud samuti enam sõna võtma. See kuu ka teste ei tee. Kuigi mõtetes ju tean, et just praegu mul umbes OV aeg, see nagu tiksub kohe kuklas.
Sain ka vereanalüüsi vastused ja hormoonid mul korras. Nüüd veel mõned analüüsid ja siis munajuhade läbivuse uuring. Kui see korras, on diagnoos teadmata viljatus ja LAP i pole mõtet teha.
Kui aga seal munajuhad läbimatud, paistab taas väike lootus. Vähemalt siis tean, milles viga.
Igatahes Guguu hoian sulle pöialt, et saaksid peagi oma triibud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen samuti mai triibupüüdjatega – peaks järgmisel nädalal menstruatsioon algama, hetkel kuidagi veel märku ei anna et tulemas on, eks näis kuidas läheb. Edu kõigile püüdjatele! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruaris jäid pillid ära ja jäin märtsis rasedaks aga see katkes väga vara.
Arst vahet ei käskinud pidada, andis kohe rohelise tule.
Imetan ka veel aga ma ei usu, et see väga mõjutab sest rasedus ju tekkis kohe kuigi isegi päevi polnud. Katkemise põhjuseks verevalum mis viis loote endaga kaasa.
Nüüd valumit pole enam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 15:24; 06.05 20:54; 28.05 10:49; 28.05 10:52; 31.05 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kittike ja Guguu, ma samasugune masendusehunnik, poleks elus arvanud, et pea sellist saasta täis ja et ma nii nõrk ja ennastsüüdistav tegelane olen..
Alla pole aga veel andnud ????

Kittike, kas mehel kõik vajalikud uuringud tehtud ja kõik korras?
Ja samuti ma täpselt ei saa aru, miks LAP pole mõtet teha kui munajuhade läbivuse uuringuga kõik okei..?

Guguu-tean hästi mida sa tunned. Olen ise sama mõelnud ja ei pidanud samuti enam sõna võtma. See kuu ka teste ei tee. Kuigi mõtetes ju tean, et just praegu mul umbes OV aeg, see nagu tiksub kohe kuklas.

Sain ka vereanalüüsi vastused ja hormoonid mul korras. Nüüd veel mõned analüüsid ja siis munajuhade läbivuse uuring. Kui see korras, on diagnoos teadmata viljatus ja LAP i pole mõtet teha.

Kui aga seal munajuhad läbimatud, paistab taas väike lootus. Vähemalt siis tean, milles viga.

Igatahes Guguu hoian sulle pöialt, et saaksid peagi oma triibud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kr2su jälle.

Minul hakkasid siis hommikul ikka suurte valude saatel päevad. Ei andnud keha lootust üldse see kuu. Aprilli OV nädalal sai ülepäeva ja yks kord paari päeva vahega panustatud. Lisaks võtsin arsti kirjutusel duphastoni. OV teste ei teinud, kuna see tekitab mul rohkem pinget kui asi väärt. Homme esimene viljatusravi arsti vv. Eks siis näha ole, mis plaaniga edasi. LAP juba tehtud ja põhjalikud analüüsid ka ning OV toimumine ka korduvalt UH-ga kinnitust saanud. Mees ka kontrollitud.

Kõikidele edu siis Mai kuusse!!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 22:19; 06.05 16:01; 07.05 09:57; 07.05 11:42; 07.05 15:43; 11.05 13:29; 20.05 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina, Kukijamuki olin viimane Kägu, kes Guguu ja Kittikese poole pöördus ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel kõik tehtud ja parimas korras. Kui munajuhad on uuringus läbitavad siis pole mõtet LAP i teha sest LAP tehaksegi selleks et munajuhad oleks läbitavad.
Mul LAP iga oma teema, sest seda tehakse üldnarkoosis.
Minu üldnarkoosist tõusmine on aga väga hull ja vaevarikas. Olen 2korda pidanud narkoosi st välja tulema ja ma pole selles osas väga tavaline ärkaja.
Operatsiooni ennast ei karda vaid üldnarkoosi, sellest ka viljatusarsti soovitus teha enne munajuhade läbivus uuring. Ehk kui seal kõik korras, pole LAP vaja, kui munajuhad läbimatud, peaksin tõsiselt mõtlema LAP peale.
Ühesõnaga tundub nagu lõputu tee.
Aga võtame samm-sammult ja eks siis otsustame, kui kaugele läheme.
Mees tunneb, et ma olen alla andnud, kuigi tegelikult pole. Lihtsalt emotsioonid võtavad võimust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Mai ka minu poolt. Roheline tuli teist kuud. Aprillis jälgisin OV kalendrit,tsükkel olnud 3 kuud täpselt 30 päeva. Ülepäeva sai tegutsetud ja 14.05 loodetavasti “külalised”ei saabu. Olemas 2 last ja pesamuna on väga väga oodatud,sest vanus juba 39.

Olen eakaaslane sul, 37 🙂
N

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 15:24; 06.05 20:54; 28.05 10:49; 28.05 10:52; 31.05 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guguu jutt kõnetas mindki. Käin siin tihti lugemas ja vahepeal mõtlesin ka, et lasen sel mõttel minna. Ma ei pidanud kuudki vastu ????‍♀️.
Täna sain positiivse ovulatsiooni testi ja mees ei taha seksida. Ehitab kylalistetubasid vanast rehetoast, täna kaevas veetorusid ja ütles, et selg on nii kange ja valus, et yldse ei taha. ????
Ma ei taha peale ka käia, sest hakkasin hambaarsti juures käima tuikava hambaga, millele nüüd juureravi alustati, mine tea, kaua sellega nüüd läheb. Äkki polegi loodud nii, et ma praegu rasestuks ????‍♀️.
Panustasime yleeile 04.05 ja veel varem 02.05 kui äppi järgi ohtlik aeg algas aga täna jääb siis panustamine ära. ???? äkki homme veel on pointi? Kuigi kõht punnitab ja valutab täna. Tavaliselt mul selline valu peale ov-d või noh, päev-kaks peale positiivset ov testi. Tundub mööda lastud võimalusena aga proovin end rahustada, et tuleb kui aeg on käes. Kui elu neid kaarte see kuu kätte ei jaga siis ma pean lihtsalt veel kannatust varuma.

Piripiiga

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 21:58; 06.05 21:38; 07.05 05:39; 07.05 11:29; 07.05 22:22; 07.05 22:30; 10.05 00:56; 19.05 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tehke seda hommikul! Me ka varem tegime õhtuti ja viimased 2x hommikul ja nii ma pikalt oodates piruka ahju saingi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 22:12; 07.05 15:06; 14.05 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul töögraafik selline, et ärkan kell 5. Mees ärkab siis kui ise tahab (võttis kodus ehitamiseks palgata puhkuse). Seega hommikul panustamine on menüüst väljas ???? ja nv on juba hilja ????

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 21:58; 06.05 21:38; 07.05 05:39; 07.05 11:29; 07.05 22:22; 07.05 22:30; 10.05 00:56; 19.05 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Nii, mina siis sain täna esimesel viljatusravi arsti visiidil käidud. Arst andis mulle ka sellist infot, et isegi kui LAP käigus kontrastainega on munasari läbitav, ei tähenda see seda et munarakk sealt läbi saab. Seega ei tea veel.

Nüüd ootan tsükli keskel uut vv aega, kus juba UH jne vaatadakse. Lisaks plaan on ka OV stimuleerima hakata, et munasarjad mõlemalt poolt saaks aktiivseks minna. Igatahes arst andis kindlustunnet ja oli suhtumisega, et hakkame kohe tegutsema ning oodata pole midagi.

Päikest!

Kr2su

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 22:19; 06.05 16:01; 07.05 09:57; 07.05 11:42; 07.05 15:43; 11.05 13:29; 20.05 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kr2su millise kliiniku ja arsti valisid? Mul on pigem selline viljatusarst, kes ytleb mulle iga kord, et aasta pärast näeme, kui ei rasestu. Ise pressin peale, et midagi uut proovida. Su arst tundub tegutseja olevat. Või surub sul vanus takka?

Piripiiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 21:58; 06.05 21:38; 07.05 05:39; 07.05 11:29; 07.05 22:22; 07.05 22:30; 10.05 00:56; 19.05 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kr2su millise kliiniku ja arsti valisid? Mul on pigem selline viljatusarst, kes ytleb mulle iga kord, et aasta pärast näeme, kui ei rasestu. Ise pressin peale, et midagi uut proovida. Su arst tundub tegutseja olevat. Või surub sul vanus takka?

Piripiiga

Ma valisin ITK ja Dr. Külli Erlangi. Nii eelneva ühe arsti soovitusel ja tema tagasisidet lugedes, lisaks siis ITK tundub suht asjalik koht ka selleks kui asi juba IVF-ga tegemist (neil sellest aastast mingi uus ainulaadne “ainuke Eestis” aparaat ka).

Vanus mul 31, ilma pillideta olnud juuni 2018 alates, 2019 oktoober oli LAP, muud analüüsid jne juba korduvalt tehtud (ov toimumine ka kinnitust saanud). Eks ma läksin ka juba selle mõttega, et kui ta ise ei soovita tegutsema hakata, siis teen häält oma soovide osas ja uurin kõiki võimalusi. Kuna ta aga oma jutuga ise sinnamaani juba jõudis, siis kuulasin ja “kivi” langes südamelt. Ma pole iseloomult ka nii kannatlik, et sellesosas arstiga õnneks mõtted klappisid.

Kui sa tunned, et arst ei tegutse su soovidele vastavalt, siis kindlasti kaalu ka teise arsti juurde minemist. Sellest midagi halba pole, iga arst on veidi erinev. Sellest olen ma aastate jooksul aru saanud.

Kr2su

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 22:19; 06.05 16:01; 07.05 09:57; 07.05 11:42; 07.05 15:43; 11.05 13:29; 20.05 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kr2su, kas oskad selgitada seda munaraku läbipääsemise asja? Ise ei ole LAPil käinud ja mõtlesin minna just selleks, et kontrollida läbitavust. Aga kui see kindlust ei anna, siis milleks üldse torkida ja ehk saaks ka selleta..
Kui kiiresti sa muidu ITK aja said ja kas tasuta või tasulise?
Mis lisaks UH-le edasi plaanitakse teha? Mõtlen, et mis võimalused ka mul veel oleks.. ja kas oleks.

Kr2su millise kliiniku ja arsti valisid? Mul on pigem selline viljatusarst, kes ytleb mulle iga kord, et aasta pärast näeme, kui ei rasestu. Ise pressin peale, et midagi uut proovida. Su arst tundub tegutseja olevat. Või surub sul vanus takka?

Piripiiga

Ma valisin ITK ja Dr. Külli Erlangi. Nii eelneva ühe arsti soovitusel ja tema tagasisidet lugedes, lisaks siis ITK tundub suht asjalik koht ka selleks kui asi juba IVF-ga tegemist (neil sellest aastast mingi uus ainulaadne “ainuke Eestis” aparaat ka).

Vanus mul 31, ilma pillideta olnud juuni 2018 alates, 2019 oktoober oli LAP, muud analüüsid jne juba korduvalt tehtud (ov toimumine ka kinnitust saanud). Eks ma läksin ka juba selle mõttega, et kui ta ise ei soovita tegutsema hakata, siis teen häält oma soovide osas ja uurin kõiki võimalusi. Kuna ta aga oma jutuga ise sinnamaani juba jõudis, siis kuulasin ja “kivi” langes südamelt. Ma pole iseloomult ka nii kannatlik, et sellesosas arstiga õnneks mõtted klappisid.

Kui sa tunned, et arst ei tegutse su soovidele vastavalt, siis kindlasti kaalu ka teise arsti juurde minemist. Sellest midagi halba pole, iga arst on veidi erinev. Sellest olen ma aastate jooksul aru saanud.

Kr2su

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas see kedagi aitab, aga mul oli kunagi oma viljatusravi arstiga juttu, küsisin temalt, et äkki mul on endometrioos ja sellepärast ei rasestu, siis ta vastas, et IVF i puhul see ei sega ja saab ikka rasestuda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 22:12; 07.05 15:06; 14.05 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kr2su, kas oskad selgitada seda munaraku läbipääsemise asja? Ise ei ole LAPil käinud ja mõtlesin minna just selleks, et kontrollida läbitavust. Aga kui see kindlust ei anna, siis milleks üldse torkida ja ehk saaks ka selleta..

Kui kiiresti sa muidu ITK aja said ja kas tasuta või tasulise?

Mis lisaks UH-le edasi plaanitakse teha? Mõtlen, et mis võimalused ka mul veel oleks.. ja kas oleks.

Kr2su millise kliiniku ja arsti valisid? Mul on pigem selline viljatusarst, kes ytleb mulle iga kord, et aasta pärast näeme, kui ei rasestu. Ise pressin peale, et midagi uut proovida. Su arst tundub tegutseja olevat. Või surub sul vanus takka?

Piripiiga

Ma valisin ITK ja Dr. Külli Erlangi. Nii eelneva ühe arsti soovitusel ja tema tagasisidet lugedes, lisaks siis ITK tundub suht asjalik koht ka selleks kui asi juba IVF-ga tegemist (neil sellest aastast mingi uus ainulaadne “ainuke Eestis” aparaat ka).

Vanus mul 31, ilma pillideta olnud juuni 2018 alates, 2019 oktoober oli LAP, muud analüüsid jne juba korduvalt tehtud (ov toimumine ka kinnitust saanud). Eks ma läksin ka juba selle mõttega, et kui ta ise ei soovita tegutsema hakata, siis teen häält oma soovide osas ja uurin kõiki võimalusi. Kuna ta aga oma jutuga ise sinnamaani juba jõudis, siis kuulasin ja “kivi” langes südamelt. Ma pole iseloomult ka nii kannatlik, et sellesosas arstiga õnneks mõtted klappisid.

Kui sa tunned, et arst ei tegutse su soovidele vastavalt, siis kindlasti kaalu ka teise arsti juurde minemist. Sellest midagi halba pole, iga arst on veidi erinev. Sellest olen ma aastate jooksul aru saanud.

Kr2su

Mul oli LAP tegelikult kohe näidustatud, kuna eelnevalt põletiku tüsistusena liited tekkinud (kus mis seda saab vaadata vaid LAPiga). Kuna ma olin 2018 alguses positiivne veel ja lasin kehal esmalt pillidest puhastuda jne, siis ei tormand kohe opile ja lootsin ikka ilma rasedaks jääda. Enne seda opi aga pool aastat enne lasin ka juba uurida enda kõik võimalikud hormoonitasemed jne vajalikud asjad ära (vereproovid) ja siis kontrollitud ka UH-ga et ov toimuks jne. Kaasa sai siis ka kontrollitud.

Enne oppi kontrolliti tervist veel jne. LAP käigus eemaldati isegi üks endo kolle ka, neid ei teagi tihti enne kui op tehakse. Lisaks siis liiteid jne. Op arsti sõnul sai kõik ilusaks ja läbitavus oli hea (läbitavust kontrollitakse, et lastakse kontrastainet ja siis vaadatakse kas see läbib munajuhasi probleemideta). Ma ei tea, kas seda läbitavuse kontrolli saab ka ilma opita teha? Võid uurida. Aga op sellesmõttes annab rohkem infot, kui vaid läbitavus, nii mulle ka arst siis seletas (alates teadmata endo kolletest, kuni PCOS-ni välja).
ITK viljatusravi arstile panin ise aja ja sain tegelikult selle vaid ca kuuse ootega, aga kuna tuli eriolukord, siis mu Aprilli ajast sai Mai aeg. Kogu protsess mul haigekassaga. Peale UH annan veel vereproovi praegu, lisaks pidi analüüse võtma ja siis pidime rääkima täpsemalt mis edasi (esialgu mainis siis OV stimuleerimist).

Kr2su

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.05 22:19; 06.05 16:01; 07.05 09:57; 07.05 11:42; 07.05 15:43; 11.05 13:29; 20.05 10:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mai triibupüüdjad 2020