Esileht Lapse ootamine Maipõrnikad 2024

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 128 )

Teema: Maipõrnikad 2024

Postitas:
Kägu

Mul ka hetkel Amelgen 2x400mg ja Estrofem 3xpäevas. Lootsin, et kui 29.aug lähen UH-sse, saan nendest rohtudest lahti, aga tundub, et neid peab kauem võtma jah 🙁 Mul täna 6+6.

Avokaado25

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka vestlusega. 2 päeva tagasi sain üllatustriibud,kuna päevad jäid ära. Mul siis 4s rasedus. Ja veidi hirmutav on, aga samas oli plaan mône aasta pärast see pesamuna saada,aga ju siis soovib nüüd tulla. Ma ise veel lapsehoolduspuhkusel. Kolmas saab augustis 3a. Arsti aja sain 12.okt. FB grupiga liituksin siis,kui arstil käidud ja kôik ok. Ilusat ootusaega kôigile:)

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

A ja rasedust peaks olema 4+ ja tähtajaks näitab kalkulaator 29.05. Enesetunne ok.

0
0
Please wait...
Postitas:

Oeh kuidas te selle meeletu väsimusega hakkama saate? Mul ikka viimasel ajal täiesti sodi tunne, eile kodus ei teinud mitte midagi, isegi vetsus käimine oli väsitav, ainult vedelesin diivanil nagu mauk. Tööl üldse mõte ei tööta ja keskenduda ka ei suuda. Teadsin küll, et I trimestriga käib väsimus kaasas, aga see on palju hullem, kui ma ootasin :D.

Iiveldus ja kehv olek on veel ka tihe külaline, õnneks veel ei ole oksendanud.

Kuldnokake

0
0
Please wait...
Postitas:

Ega ei saagi ???? teise raseduse ajal imetasin veel esimest ja üliraskest sünnitusest oli möödas napilt üle poole aasta, aga siis polnud ka nii hull olla kui praegu.. Siis nagu ei mäletagi tunnuseid peale emotsionaalsuse.. aga nüüd iiveldus ja väsimus ulmelised, täna 8+5

0
0
Please wait...
Postitas:

See väsimus on tõesti jube. Esimese lapsega oli mul sama teema, aga kui kõht ette tuleb, siis läheb enesetunne paremaks, aga siis on iga päevaga raskem treppidest üles saada. Ma siis käisin ikka eelmisel reedel jälle EMOs oma määrimisega, 7+3 mõõtis arst ja tundus okei. Määrimise põhjus ei selgunud ja pean siis sellega lihtsalt elama kuna 12.nädalani. Kas kellelgi veel sama probleem?

Pähklike

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul väsimus isegi ei anna nii hullusti tunda, küll aga kurnab see pidev iiveldus. Põhimõtteliselt kogu ärkveloleku aja on süda paha, öösel magada siiski enam-vähem saab kui vahepeal näkileibu närida. Toitudest lähevad alla ainult ilma igasuguste maitseaintete asjad ja peamine, et ei oleks liiga palju erinevaid asju kokku segatud, muidu hakkab kohe halb. Rasedust peaks praegu olema 8+4, nädala lõpus on esimene ämmaka visiit kuna et raseduse tuvastamine tehti IVF kliinikus.

Riina

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka täiesti läbi. Süda on paha, iiveldab iga asja peale. Keset päeva võin püstijalu magama jääda. Aju ei tööta. Kõht on raske ja kõrvetised aeg-ajalt piinavad. Öösel käin vähemalt kaks korda vetsus, sest põis on tikutopsi suurune….

Ei tea, kas läheb kergemaks ka üks hetk. See kurnatus on päris hirmus ikka.

Oscar on järgmise nädala keskel. Mingi aeg vist tuli pissi- ja vereproovid anda? ????

Liisu

11+1

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need ööd on ikka jube tüütud, pissi häda ja iiveldus vaheldumisi ????

Mul läks väsimust vähemaks, kui hakkasin sööma ecoshi lapse ootus vitamiine. Aga noh nüüd on lisandunud see iiveldus.

Hetkel siis 7+3, reedel esimene uh

Avokaado25

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul käidud UHs ämmaka juures esimest korda, rasedust täpselt 9 +0. Progesteroon jäi veel peale, kuni 12 nädalani, küll aga saan kogust vähendada 100 mg-ni. Clexanest sain lahti. 🙂

Tundub, et iiveldus vist hakkab isegi vähehaaval järele andma, aga väsimus on ikka suur ja ega ükski söök eriti alla ei lähe. Pluss aju ei tööta absoluutselt, täna unustaisn näiteks ämmaka juures elukaaslase sünnipäeva ära 😀 Tööd teen kodukontoris, aga tegelikult tahaks pigem lesida ja raamatut lugeda.

Ootan põnevusega siis seda teist trimestrit, mil pidi jõudu juurde tulema.

Kuidas teistel, kes sama kaugel, kas ka iiveldus nagu vaikselt hakkaks taanduma?

Riina

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 8+1. Iiveldus ei anna üldse järgi, selline tunne nagu oleks pidevalt haige. Esimene rasedus oli ikka nagu lust ja lillepidu võrreldes praegusega. Õnneks paari päeva pärast saan ämmaka juures käia UH, et vaadata kuidas pisike kasvanud on.

TM

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole endiselt ühtegi sümptomit ????

Täna jätsin hüvasti viljatusraviga ja oli ka esimene ämmaemanda visiit. Nii armsalt siputas oma käsi ja jalgu.

rasedust 9+4

chrizzu

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tänaseks rasedust 9+3 ja iiveldus hakkab juba täitsa kaduma. Enne oli terve ärkvelolekuaja, nüüd kas ei pane enam üldse tähele või väga õrnalt pärast liigset söömist.

Aga ma suutsin haigeks jääda, pole nii kaua palavikus ja nohus olnud ja nüüd siis rasedana..

S

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tänaseks rasedust 9+3 ja iiveldus hakkab juba täitsa kaduma. Enne oli terve ärkvelolekuaja, nüüd kas ei pane enam üldse tähele või väga õrnalt pärast liigset söömist.

Aga ma suutsin haigeks jääda, pole nii kaua palavikus ja nohus olnud ja nüüd siis rasedana..

S

Sama siin, eilsest saadik palavikuga täiesti siruli, mingi rõve seljavalu ka. Köha-nohu hetkel õnneks ei paista olevat. Loodan, et ei tule ka.

Millega ravid end? Või lased organismil ise toimetada?

Kuldnokake

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin, eilsest saadik palavikuga täiesti siruli, mingi rõve seljavalu ka. Köha-nohu hetkel õnneks ei paista olevat. Loodan, et ei tule ka.

Kuldnokake

Lihtsalt palju vedelikke ja nina lahti tegemiseks quixx – apteekri soovitusel.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuldnokake

Lihtsalt palju vedelikke ja nina lahti tegemiseks quixx – apteekri soovitusel.

Hästi, mul arst lubas vajadusel paratsetamooli ka krõbistada, et palaviku nats alla saaks. Vaatasin oma koduravimeid üle ja rohkem mul midagi ei olegi, mis sobiks raseduse aeg võtta ????????‍♀️.

Kuldnokake

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Minu esimene postitus siin foorumis 🙂 Oleme elukaaslasega üle kahe aasta proovinud last saada ning lõpuks tänu IVFile sain oma esimesed triibud. Hetkel on rasedust 7+5. Kõik on siiani kulgenud ilusti. Mul on üks mure millele ma vastust ei leidnud ja arst nädalavahetusel ei vasta. Pean lähipäevil minema Hiiumaale ning peaksin sinna minema lennukiga. Googeldades leiab erinevaid arvamusi raseduse alguses lendamise kohta, kuid ise mõtlen, et see pisike lennuk ei tõuse üldse nii kõrgele, et rõhuvahet tunda oleks. Kas kellelgi on kogemust raseduse alguses lendamisega?  🙂

Imelist ootusaega kõigile! 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käisin raseduse 9. nädalal Kreekas puhkamas ja nüüd 17. nädalal lendan Rootsi.

Arvestades, kui paljud stjuuardessid raseduse alguses endiselt tööd edasi teevad, peaksid anomaaliad juba ammu selgunud olema ????‍♀️

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise lennanud ei ole raseduse ajal, kuigi vb teisel trimestril tuleb üks paaritunnine Euroopa – ots ette võtta, ei ole veel otsustanud, kas lähen.

Üldiselt lendamine lootele ohtlik ei tohiks olla, põhjus, miks ei soovitata teha pikki, üle 4 tunni vältavaid reise, on trombioht, sest trombid võivad rasedal kergemini tekkida kui teistel. Samas selle ennetamiseks on olemas näiteks Clexane süstid, pead oma arstiga nõu pidama, kui pikem reis ees.

Mulle öeldi ka kohe pärast IVF siirdamist, et võin lennata, aga kuna olen loomu poolest ettevaatlik, siis ma ise esimesel trimestril ei lendaks. Aga jällegi – nii ütleb ainult minu sisetunne ka lendamine kui selline ei ole kindlasti keelatud. Hiiumaa on muidugi eriti lühike ots, nii et otsusta oma sisetunde järgi! ????

Riina

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei-hei

Mõtlesin uurida, kas siin grupis ka rasedaid Tartus ja kellel juhuslikult ka ämmakas Ljudmilla Tuum nagu minulgi?

K

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma käisin täna uuesti UH-s, kõik ilus ja korras, beebike 8+4 nii nagu peab :).

Selleks korraks sain viljatusravikeskusega hüvasti jätta ja juba tuleval esmaspäeval pean raseduskeskusesse minema :).

Proge jääb veel 3 nädalaks peale ja siis sellega ka kõik.

Kuldnokake

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei

Saan ka rõõmsalt lõpuks grupiga liituda, sest üle aasta oodatud triibukesed on lõpuks kohal. Kodus olemas kohe 5a saav plikatirts, kes juba pikemat aega väikest õde/venda ootab.
Tänaseks peaks olema rasedust 6+1 ning kolmapäeval ämmaka juurde, kuna uuel nädalal ootab ees lennureis.

Sümptomitest on rinnad ülitubdlikud, täna hommikul öökisin vetsus ning gaasid – kõht oleks juba praegu nagu õhupall.

Ootus on nii suur ja väike hirm ka, et kõik ilusti läheks, sest niii kaua oodatud beebike 🙂

Elly

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Liitun ka vestlusega, hetkel rasedust 9+0, tähtaeg 06.05. FB grupiga ühineks ka peale kuklavoldi uuringut oktoobri lõpus.
Teine ja väga kaua oodatud rasedus, kodus juba üks viieaastane tirts.
Esimesega oli ka algus raske, iiveldus ja oksendamine 7. kuni 12.nädalani, aga seekord hakkas see iiveldus ja oksendamine pihta juba kuskil 5. nädalal, seega olen praeguseks juba üsna läbi omadega ja ei jõua ära oodata, et kergemaks läheks..

ttikker

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei!

Liitun ka lõpuks.

Tegu IVF rasedusega ning viiendal külmaringil õnnestunud katse.

Hetkel rasedust 8+6 kuid juba on ehmatatud määrimistega ja korra ka veritsusega. EMO uksi juba kulutatud kuid süda lööb määrimistest hoolimata ja ootan uut ämmaemanda vastuvõttu.

Ann/ 8+6

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

mul õnnestus ka haigeks jääda nüüd 🙁 palavik, kerge nohu.. püüan ka palju vedelikku tarbida ja puhata.

ttikker

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

mul õnnestus ka haigeks jääda nüüd ???? palavik, kerge nohu.. püüan ka palju vedelikku tarbida ja puhata.

ttikker

See quixx nohurohi ei aidanud midagi, teisest apteegist sain Afrini – päris hästi teeb nina lahti.

S

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma samuti täitsa haige. Ööpäevaringselt muudkui köhin. Kas kellelgi on varasemalt kogemust raseduse ajal köhaga? Mul täitsa hirm, kuidas see lootele mõjub.

TM

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin üsna alguses haige, aitas aeg.. Quixx ja rahulikult kodus puhkamine. Eks immuunsus on madalam raseduse ajal, tuleb end korralikult hoida 🙂

Mul aga täna 9+3 ja juba nädala on määrinud peale veritsust. Ämmaemanda sõnul muret pole, südametöö on kenasti olemas ning beebi ootuspäraselt kasvanud ja vastab ajale. Aga ma olen juba kohutavalt tüdinenud voodireziimist..

Järgmine kord kui UH näen on alles 3 nädala pärast Oscar testi ajal.. päriiis pikk ootamine 🙁

Ann/9+3 (ja iiveldus vist hakkab alla andma lõpuks)

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin üsna alguses haige, aitas aeg.. Quixx ja rahulikult kodus puhkamine. Eks immuunsus on madalam raseduse ajal, tuleb end korralikult hoida ????

Mul aga täna 9+3 ja juba nädala on määrinud peale veritsust. Ämmaemanda sõnul muret pole, südametöö on kenasti olemas ning beebi ootuspäraselt kasvanud ja vastab ajale. Aga ma olen juba kohutavalt tüdinenud voodireziimist..

Järgmine kord kui UH näen on alles 3 nädala pärast Oscar testi ajal.. päriiis pikk ootamine ????

Ann/9+3 (ja iiveldus vist hakkab alla andma lõpuks)

Kas ämmaemand sind arstile ei suunanud? Kui sul tõesti nii kaua on määrinud, siis mina sinu asemel läheksin Pelgu emosse. Olen ise käinud sarnase teemaga ja sain säilitava ravi peale + avastati emakakaelal tsüst. See “looduslik valik” pole okei, mida mõned ämmaemandad räägivad. Ma esimese rasedusega mõtlesin ka, et pole hullu midagi, aga läks halvasti. Teisega jooksin kohe määrimisega emosse ja sain vastavad rohud, kandsin edukalt lõpuni.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma sain täna siis esmakordselt raseduskeskusesse ämmaka visiidile. Lisaks rutiinsetele küsimustele tehti taas ka UH, tüüp oli toreda kasvuspurdi vahepeal läbinud ja täna mõõdeti suisa 9+6, kuigi kirjade järgi peaks olema 9+4 :D. Ja siblis nii palju, et südametööd ei saanudki eriti kuulata.

OSCAR testi aeg ka kirjas, on mida oodata!

Iiveldus ikka annab endast aeg-ajalt märku ja väsimus ka jätkub. Aeg-ajalt ikka tekib selline jõuetuse hoog ka, millega kaasneb tugev vilisemine kõrvades, aga selle kohta öeldi, et on normaalne ja kehas suurenenud verevooluga seotud. Eile kell kaheksa õhtul tuli poodi kimada, sest tekkis jõhker isu grillpeekoni järgi 😀

Kuldnokake

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 128 )

Esileht Lapse ootamine Maipõrnikad 2024