Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maire Aunaste

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Maire Aunaste

Postitas:
Kägu

Vaatasin Ringvaadet ja jäi kõlama huvitava koht kuhu ta kavatseb elama kolida. Maja müürid (mida keegi tal seal ehitab) on Portugalis Coimbra piirkonnas, mis pidi olema odavam kui Lasnamäe ühetoaline korter. Uskumatult tubli naine see Maire, et niimoodi vanast peast täiesti uuelt lehelt alustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene on Riigikogu liige ja pärast seda väidab ,et ei tule pensioniga välja! Mida ta seal tegi ,et pensionärid paremini elaksid? Samuti olevat ta samaaegselt Riigikogu palgaga ka TTV megapalka ju saanud? Kas see ” tubli ” üksi elav naisterahvas on mängusõltlane ,et nüüd ikka rahakott tühi?Mis seal kiita on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laia elustiiliga. Sōidab autoga ja reisib ja kindlasti paneb südamest pidu. See kōik käiks tava pensionärile pankrotistavalt üle jōu. Tema pidavat lausa 600 saama. Teeb kōrval tööd ka järelikult kulud on kuskil 1000 vōi üle selle. Eks ta pea ju ennast mukkima ja sättima ka ikkagi avaliku elu tegelaneōi lihtsalt tuntud nägu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu meelest see portugali jutt käib tal juba viimased kümme aastat, ikka veel pole sinna siis ära kolinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aunaste jutt on kogu aeg üle võlli ja dramaatiline olnud. 610 euroga oleks nälga surnud? 4 aastat istus (just nimelt istus, sest temast ei olnud kuulda mitte midagi ja ta paistab ise ka seda aega häbenevat, aga palka vastu võtta ei häbenenud). Kui ma oleksin üksiku inimesena saanud 4 aastat 3-4 tonni (palk + esindustasud), oleksin iga kuu vähemalt tonni säästnud ja pensionipõlv oleks kuldne. Mille peale kulutab üksik inimene nii palju? Kingade? Tal pidi neid lademes olema, aga milleks ometi? Portugali ostis müürid ja seal keegi ehitab. Olgu, sinna kulub ka, aga ikkagi pole ilus sellist jama ajada. Suurem osa pensionäre elab 350-400-ga ja pole ka ära surnud. Väikese koha palkadega lihtsalt ei saa rohkem pensioni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tema julgeb välja öelda, pole jah ülejäänud ära surnud, ega sellepärast pea selle 400€ rahul olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samuti olevat ta samaaegselt Riigikogu palgaga ka TTV megapalka ju saanud?

Oli lugeda jah, et TTV teised töötajad olid pettunud, kuna Aunaste ja Võrno said võrreldes nendega lausa megapalkasid. Mõlemad ju seal vaid jutupaunikud. Nüüd Aunaste sureb nälga ja Võrno läheb vist sinna Grändide juurde rätsepaks? Toktor Viktor aga lasi ruttu retseptiraamatu välja, sealt ju ikka midagi tiksub. Paukson ju lubas aasta alguses TTV-le laienemist, aga tuli välja hoopis kitsenemine. Issand, kui õudne!! Võibolla ehk korjaks annetusi neile?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on intervjuudest jäänud mulje, et temal Eestis oma eluaset ei ole, vaid elab rendipindadel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No natuke tuleb vist bumerangiga tagasi see teravkeelne saatejuht ja otseütleja mainega isik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega sellepärast pea selle 400€ rahul olema.

Loomulikult pole rahul, aga igaüks ei käi hädaldamas. Pealegi on seda muuta ainult valitsuse võimuses. Tavainimene on kärbes ookeanis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aunaste jutt on kogu aeg üle võlli ja dramaatiline olnud.

Ahh, loomulikult, ta paneb osa tähelepanu tõmbamise mõttes juurde ega tasu tema juttu sõna-sõnalt puhta kullana võtta.

Aga mulle jäi meelde hoopis see, et ta mainis, et hakkab elama pool aastat Eestis ja pool Portugalis – väga mõnus elukorraldus pensionipõlveks ju! Paljud soome pensionärid elavad ka nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maja müürid (mida keegi tal seal ehitab) on Portugalis Coimbra piirkonnas, mis pidi olema odavam kui Lasnamäe ühetoaline korter.

Jah, kuna seal pidid elama põhiliselt ainult vanad inimesed – järelikult väljasurnud kolgas, kus pole tööealisele inimesele rakendust, seetõttu ongi seal majad lagunemas, kinnisvara odav. Peale selle on suvel (kui seal alaliselt elada) nendes sisemaa külakohtades nõme, sest suvi tähendab kuude kaupa piinavat palavust – parem oleks siis juba kuskil mereääres olla.

Aga inimesele, kellel pension jookseb ja kes saab oma äranägemise järgi tulla-minna, talvitumiseks sobib küll. Päris kaval!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidagi kurvalt mainis: Riigikogul ju pensioni ei ole. Krt, 4 aastat magas rahva raha eest seal ja peaks veel eripensioni saama. Nii vana inimene ei oma enda elamispinda, kuidas see võimalik on??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii vana inimene ei oma enda elamispinda, kuidas see võimalik on??

Eks see noor sullerist abikaasa aitas raha läbi lüüa, tõmbasid ju siin otsad kokku ja läksid lootusrikkalt Ameerikasse, aga kumbki ei löönud seal läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega sellepärast pea selle 400€ rahul olema.

Loomulikult pole rahul, aga igaüks ei käi hädaldamas. Pealegi on seda muuta ainult valitsuse võimuses. Tavainimene on kärbes ookeanis.

kas ta käis hädaldamas? Marko küsis ja tema vastas ja tavainimesena on võimalik praegu rohkem teenida, ise peab tegutsema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ta oma veidrustega isegi meeldib ja minu arvates võiks ta teles midagi teha küll.

Üks asi, millest mina pole aru saanud. Mäletan, kui oli juba ammu Eestis tagasi ja ütles mingis saates, et yesss mul nüüd saab kohe pangalaen makstud ja korter saab lõplikult minu omaks. Aastaid hiljem aga väidab, et elab renditud korteris ja kütet sisse ei lülita, väriseb saja teki all voodis.

Portugali osas olen skeptiline. Läks see kunstnik ka suure hurraaga mingisse Hispaania Kapa-Kohila külla, aga kobis tagasi. Samuti Madisson kiitis suure suuga Hispaania elu ja ikkagi tuli tagasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas ta käis hädaldamas?

Kui inimene ütleb, et kui Maaleht poleks teda tööle võtnud, oleks ta oma 610 euroga nälga surnud, siis mis see on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Portugali “maja” on ikka ooper omaette. Igivanad varisevad katuseta müürid. Ei see iial valmis saa. Portugali maapiirkondades on tühje majakesi odava raha eest küll ja küll müügil, nii nagu Eestiski. Aga eks keegi peab ka Portugali sullereid toetama ja vanu müüre maja pähe ära ostma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas ta käis hädaldamas?

Kui inimene ütleb, et kui Maaleht poleks teda tööle võtnud, oleks ta oma 610 euroga nälga surnud, siis mis see on?

mu meelest ta lihtsalt tögas aga eks igaüks kuuleb seda mida kuulda tahab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kuna seal pidid elama põhiliselt ainult vanad inimesed – järelikult väljasurnud kolgas, kus pole tööealisele inimesele rakendust, seetõttu ongi seal majad lagunemas, kinnisvara odav. Peale selle on suvel (kui seal alaliselt elada) nendes sisemaa külakohtades nõme, sest suvi tähendab kuude kaupa piinavat palavust – parem oleks siis juba kuskil mereääres olla.

No Türi linn on samuti mõne jaoks “väljasurnud kolgas”, aga teine elaks seal aedlinnakeses pensionieas ülihea meelega. Kui ainult kliimat vähe paremat oleks.

Aga kinnisvara on tõepoolest üsna soodne, kas ta nüüd lagunemas on, on iseasi.
130 tuhat ja pool ridamaja on sinu.
Maja seinad on üsna paksud ning olemise teeb jahedaks õhksoojupump.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ta oma veidrustega isegi meeldib ja minu arvates võiks ta teles midagi teha küll.

Üks asi, millest mina pole aru saanud. Mäletan, kui oli juba ammu Eestis tagasi ja ütles mingis saates, et yesss mul nüüd saab kohe pangalaen makstud ja korter saab lõplikult minu omaks. Aastaid hiljem aga väidab, et elab renditud korteris ja kütet sisse ei lülita, väriseb saja teki all voodis.

Portugali osas olen skeptiline. Läks see kunstnik ka suure hurraaga mingisse Hispaania Kapa-Kohila külla, aga kobis tagasi. Samuti Madisson kiitis suure suuga Hispaania elu ja ikkagi tuli tagasi.

T.Kangro pidi ju ka pärast RK lõppu Portugali kolima,kas läks siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunstnik kobis tagasi selles mõttes, et Eestis algas kevad. Ei ole kuulda olnud, et oma Hispaania majast päris loobunud oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunstnik kobis tagasi selles mõttes, et Eestis algas kevad. Ei ole kuulda olnud, et oma Hispaania majast päris loobunud oleks.

Milline kunstnik?

T.Kangro pidi ju ka pärast RK lõppu Portugali kolima,kas läks siis?

Minu teada Kangro päriselt seal ei ela, aga käivad perega mitu korda aastas pikemalt seal ja ta on hakanud ka Portugali veine siia Eestisse tooma. Milvinhos on firma nimi. Minule tema veinid täitsa meeldivad ja hinnatase on tal ka mõistlik. Kodulehe koos e-poega leiate google abiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aunastel on neid nullist ja null koma nullist alustamisi päris palju elus ette tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No Türi linn on samuti mõne jaoks “väljasurnud kolgas”, aga teine elaks seal aedlinnakeses pensionieas ülihea meelega. Kui ainult kliimat vähe paremat oleks.

Aga kinnisvara on tõepoolest üsna soodne, kas ta nüüd lagunemas on, on iseasi.

130 tuhat ja pool ridamaja on sinu.

Maja seinad on üsna paksud ning olemise teeb jahedaks õhksoojupump.

See on midagi muud elada oma kodumaal väikses linnas. Seal oma penskarite klubid, kohviringid jne. Võõral maal teise kultuuri, religiooni ja keele sees, kus sind ei võeta päris omaks. Kellega sa vanainimene seal suhtled? Kes see vanas eas seda uut keelt ära õppida suudab. Vanas eas peab regulaarselt arsti juures käima. Iga kord pead siis lennukiga Eestisse arsti juurde tulema, sest kohalikule ei suuda oma hädasid selgeks teha. Palavus mõjub südamele halvasti. Konditsioneeri tuuleke samuti mõjub halvasti. Mingi korter peab siia Eestisse ka jääma, mille tühjalt ülalpidamine jällegi paras väljaminek.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes see vanas eas seda uut keelt ära õppida suudab.

Ma pakun, et see, kes 50-aastasena on võimeline suhtlema miinimum kahes võõrkeeles, see suudab vabalt ka veel kolmanda ära õppida.
Kes on Eestis 30a elanud ja eesti keelt ei oska, see kindlasti mitte.
Simples assim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et see, kes 50-aastasena on võimeline suhtlema miinimum kahes võõrkeeles, see suudab vabalt ka veel kolmanda ära õppida.

Simples assim.

Jep, eriti veel Portugali keele.
Tegelikult ikka ei ole kúll. 50 veel aga 66 on ikka juba paras lubjatehase reklaampost. Ega neil ikka see nupp ei noki nagu 40-l.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Simples assim.

Jep, eriti veel Portugali keele.

Tegelikult ikka ei ole kúll. 50 veel aga 66 on ikka juba paras lubjatehase reklaampost. Ega neil ikka see nupp ei noki nagu 40-l.

Kui see nupuke varem ei nokkinud, ega siis pealt kuuekümnesena ka nokkima hakka, aga kui eluaeg ärksamat sorti inimene olnud, siis reklaamposti ei saa temast ka vanemas eas. Minu endine kolleeg näiteks läks 63aastaselt pensionile ja oli ammu otsustanud, et esimese pensionäritalve elab Hispaanias. Elaski, oktoobri algusest aprilli lõpuni. Energilise, krapsaka ja planeerima harjunud inimesena õppis aasta enne seda juba hispaania keelt, seal läks siis kohe praktikaks. Kohapeal oli paari kuuga juba kokku kutsunud joogarühma – ise üle 15 aasta tegelnud – ja askeldas nendega, sellest rühmast leidis inimese, kes kutsus ta ühe hotelli juurde puhkajatele hommikujoogat tegema. Nii nüüd elabki, neli aastat juba – seitse kuud seal, viis siin. Hispaania keelega saab kõigiti hakkama, ise ütleb, et ilukirjandust lugeda oleks raske, aga igapäevase suhtlemisega tuleb kenasti toime. Nii palju siis lubjatehase reklaampostidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Skorpionide esimene kirg on raha ja teine kirg on oma maski kiivalt ees hoida, et keegi ei suudaks näha nende tõelist olemust. Kui aga suudate, siis võite ehmatusest ja jahmatusest toolilt maha kukkuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

maire on selline pool hulluke vanatädi, kes on oma elu väga valesti elanud. Mehed on sitad olnud, raha on läbi löödud.

nüüd on vana- ilma mehe ja ilma rahata- ette pole näidata midagi. eks selline natuke unistajahing.
nälga vist ei sure aga eks pensionärina peaks laia elu koomale tõmbama küll.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maire Aunaste