Esileht Kodunurk Maisitärklis ja maisijahu

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Maisitärklis ja maisijahu

Postitas:

Kas on suur vahe maisi- ja kartulitärklise vahel? Või maisijahu ja tavalise nisujahu vahel? Ühes retseptis on mõlemat vaja (2tl maisitärklist, 2spl maisijahu) aga kas neid saab tavalise kartulitärklise- ja nisujahuga asendada?

Või tulevad siis kogused erinevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid küll proovida asendada, aga maitse tuleb teistsugune muidugi. Maisijahul on omamoodi maitse. Lisaks sellele sisaldab maisijahu väga vähe gluteeni (või kui on töödeldud õigetes tingimustes, st eraldi liinil kui gluteeni sisaldavad viljad, siis gluteenivaba), nisujahu sisaldab palju gluteeni. Seega tekstuur võib ka erinev tulla.

Kogus oleneb sellest, missuguses retseptis need on. Jahu asendaks ma 1:1, kui tärklis on paksendamiseks, siis minu meelest kartulitärklis paksendab tõhusamalt kui maisitärklis, kartulitärklist ma paneks poole vähem. Kui nt koogi sees, siis paneks võrdselt.

Samas ma pole ise proovinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 10:39; 13.01 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NO jah, kogused on nii väiksed ju. Tegu on keedukreemi retseptiga ja tärklis ning jahu on mõeldud kreemi paksendamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedukreemi peale ei tulnud. Ma arvan, et kui tahaks asendada, siis paneks sinna kogu kupatuse asemel ainult nisujahu. Sest vähemalt piimakissellile annab kartulitärklis minu meelest imeliku maitse juurde. Kakaokissellile jälle mitte. Aga keedukreemi retsepte on teisigi, nt ainult nisujahuga.

http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=447
http://www.toidutare.ee/foorum.php?teema=1594

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 10:39; 13.01 12:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Kodunurk Maisitärklis ja maisijahu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.