Esileht Kodunurk Maitsetaimede kasvatamine talvel

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Maitsetaimede kasvatamine talvel

Postitas:

Tahaks ise kasvatada maitsetaimi ja salatilisi ka talvel. Suvel teen seda oma kasvuhoones ja peenrakastides, aga kuidas talvisel ajal?
Esiteks: kas üldse saab talvisel ajal toas, kas valgust on piisavalt neile?

Ja teiseks kogus.
Sööme peaaegu iga päev värsket salatit, meil on neljaliikmeline pere. Seega ei kulu seda \”maltsa\” ju vaid paar lehekest. OK, kogu aeg ei tee salatit rohelisest, vahel riivitud kapsas-porgand jne, aga tihti ikka roheline salat mingi lisandiga. Kui palju seda korraga kasvama peaks panema? Mingi väikse potitäiega pole siis ju mõtet jamada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 19:26; 07.01 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et on kolmeosaline maast laeni aken, mille alla põrandale saaks taimekastid paigutada.
Aga seal tekib muidugi ka külmaküsimus (no hetkeseisuga seda küll ei ole, aga kuuldavasti ei pidanud selline kesine talveilm mitte kevade saabumiseni kestma).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 19:26; 07.01 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Click and crow, ehk siis 16 tundi on Led-lamp põlemas ja 8 tundi magab. Muidu aga ei ole võimalik praegu midagi kasvatada, sest liiga pime on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma lisavalgustusega ei kasva midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist rohelist nagu poes, sa ei saa – need ju puha väetise peal kasvatatud ja kunstvalguse all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saaksid kasvatada küll, aga jahedamas toas (nii 15 – 18 kraadi) ja tugevate taimelampide all. Ööseks siis lambid välja mõistagi. Ja ega nad ei kasva nii hoogsalt siiski, kui suvel. Aga kasvavad.
Mina olen kasutanud tavalisi plastmassist rõdukaste salati kasvatamiseks, külvanud kõigepealt ühte (kahes reas) ja siis paari nädala pärast teise – et kui esimene tühjaks saab söödud, on juba teisest võtta ja esimese saab taas uue külviga täita. Samuti ei pea tervet salatikimpu korraga maha lõikama, võid noppida erinevatelt taimedelt lehehaaval, nii et salatitaime südamik jääb terveks – siis lööb üks kastitäis palju kauem vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvatan küll, toa temp 20 kraadi ja taimekasvatusvalgusti. Väga hea on panna mugulsibul potti ja sealt rohelist sibulat kasvatada, salat kasvab täitsa normaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on tõesti keeruline kasvatada, aga veebruarist on juba tavaliselt päikest rohkem ja siis võib lõunapoolesel aknalaual ka ilma taimelambita edukalt kasvatada. Praegu saab kasvatada loomulikult rohkelt rohelist sibulat, ma kohe sorin poes sibulakastis ja nopin roheliste otsakestega sibulaid välja, need annavad kiiresti saaki. Edukalt kasvab ka vesikress ja tavaliselt olen jaanuaris ka herneid maha pannud, et võrseid salati jaoks kasvatada. Ning loomulikult idud, nendeks on õige aeg!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on Click and crow, ehk siis 16 tundi on Led-lamp põlemas ja 8 tundi magab. Muidu aga ei ole võimalik praegu midagi kasvatada, sest liiga pime on. [/tsitaat]
Kas Sa tellisid lambi nende kodulehelt või saab seda kusagilt kohapealt osta? Selveris ma olen kassette näinud aga lampi mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Click and Crow lampe saab osta Tallinnas Viru Keskuses kauplusest Valge Klaar, samuti Tartu mnt 50A asuvast poest. Ka lennujaamas on Pohla poest neid vüimalik saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stockmannis samuti. Ka osades aiapoodides (Hansaplantis kindlasti).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Maitsetaimede kasvatamine talvel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.