Esileht Pereelu ja suhted Maj. pöhjustel ei saa lahku minna-kuidas toimida?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Maj. pöhjustel ei saa lahku minna-kuidas toimida?

Postitas:
Kägu

Mida teha kui armastus on otsas ja mingit isu ega motivatsiooni edasi koos elada ei ole?
Oleme koos olnud üle 10 aasta, 2 toredat last, ilus korter ja köik tundub enam vähem nagu hästi olevat. Ainus mis puudub on armastus, tunnen, et mul ei ole oma mehe vastu enam mingeid tundeid. Ma ei saa öelda, et ma ei hooli temast, seda ma kindlasti teen juba kuna ta on mu laste isa, aga ma ei armasta teda. Viimasel ajal olen hakanud mötlema, et tahaks üksi elada st ilma meheta. Et meil mölemal oleks oma korter ja lapsed siis saab ka jagatud. Igapäev proovin möelda, et täna ehk on parem, möelda, et meil ikka hea koos olla ja oleme ühine pere kuid ei. Ma ei saa ennast sundida sellega kuna tunnen, et ei taha enam temaga koos elada. Vaikselt hakkab köik tema käitumine ja olemine närvi käima, häirib mind. Kui üksi kodus olen siis naudin seda. Igasugune temapoolne minu puutumine ja katsumine ajab mind närvi, ma ei suuda temaga seksida ja üldse tema oleks ja käitumine häirib mind. Nüüd tunduks, et ma lausa vihkan teda kuid seda muidugi ei ole. Hoolin temast küll, aga mida aeg edasi seda raskemaks mul temaga koos elamine läheb.
Tean, et lahku minek pole kerge. Oleme seda isegi korra läbi teinud ja see oli mulle väga valus. Peale paari kuud lahus olemist läksime kokku tagasi lootes, et läheb paremaks. Kuid ei, nüüd tunnen, et olen selleks otsuseks valmis ja tahan edasi ilma temata elada.
Probleem, aga selles, et meil ei ole vöimalik majanduslikel pöhjustel lahku minna. Korter on meil laenuga ja mina üksi seda maksta ei jöuaks. Kui tema ka korteri üüriks, siis kahte korterit ülal pidada me ka ei jöuaks. Müüa praegusel ajal korterit on ka raske ja laste kooli pärast, ei tahaks ka kuskile mujale kolida.
Kas keegi on olnud samas olukorras? Kuidas olete selle olukorra lahendanud ja kas oleks mingeid lahendusi üldse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Maj. pöhjustel ei saa lahku minna-kuidas toimida?

Kui ei saa lahku minna, siis ela koos edasi. Kui ei taha temaga koos olla, siis maga eraldi voodis ja veeda vaba aega raamatukogus või mujal, kus teda pole. Seksiks ja armastuseks leia keegi muu, kellega siis mõned korrad kuus enda füüsilisi vajadusi rahuldada. Kui tahab sind puudutada, siis ütle selgelt, et sa ei taha seda ja et sulle ei meeldi. Kui ta ikka vastu sinu tahtmist sind puudutab, siis on see juba politsei teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

einoh, kes meist ei tahaks elada üksinda oma super-elamises edasi… reaalsus on aga see, et kui sa tegelikult ka tahad lahku minna, siis tuleb korter maha müüa. mistahes hinnaga. ja alustada uut elu kasvõi üürikorteris ilma suuremate võlgadeta. kui see kõik ei tule kõne alla, siis mõtle aga edasi ennast ilusaks sellises jamas suhtes. kindel on aga see, et lapsed ei tule sind sellise märterlikkuse eest mitte kunagi tänama ja oma pilti sa ka autahvlile kangelasema tähe all ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega muud ei olegi, kui et korter tuleks siiski maha müüa. kas jääksite pangale palju võlgu, kui müügisumma tagasi maksaks? see sinu lause on küll kõvasti jabur: kahte korterit te üleval pidada ei jõuaks. kui te lahus elaks, siis ei oleks ju mingit \”meiet\”. te ei peakski kahte korterit ülal pidama. tema peaks enda oma ja sina peaks enda oma. nii nagu ikka vallaliste inimeste puhul. lihtne ju. seni, kuni sa elad nii, nagu on mugavam, seni ei ole sa minekuks valmis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui veel meie on nii tugev, et isegi eraldi kortereid meie ei suuda ülevalpidada, siis tuleb mehega rääkida. Rääkidagi otse, seda mida tunned. Ja ehk on teil vahendeid minna nõustja juurde.
Aga selleks pead sa mehega aus olema. Mehele tuleb see ilmselt löögina kui ta taipab, et naine on aastaid temaga koosolnud ainult majanduslikel põhjustel ja nüüd tahab firmast nimega perekond lahkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida teha kui armastus on otsas ja mingit isu ega motivatsiooni edasi koos elada ei ole?
Oleme koos olnud üle 10 aasta, 2 toredat last, ilus korter ja köik tundub enam vähem nagu hästi olevat. Ainus mis puudub on armastus, tunnen, et mul ei ole oma mehe vastu enam mingeid tundeid. Ma ei saa öelda, et ma ei hooli temast, seda ma kindlasti teen juba kuna ta on mu laste isa, aga ma ei armasta teda. Viimasel ajal olen hakanud mötlema, et tahaks üksi elada st ilma meheta. Et meil mölemal oleks oma korter ja lapsed siis saab ka jagatud. Igapäev proovin möelda, et täna ehk on parem, möelda, et meil ikka hea koos olla ja oleme ühine pere kuid ei. Ma ei saa ennast sundida sellega kuna tunnen, et ei taha enam temaga koos elada. Vaikselt hakkab köik tema käitumine ja olemine närvi käima, häirib mind. Kui üksi kodus olen siis naudin seda. Igasugune temapoolne minu puutumine ja katsumine ajab mind närvi, ma ei suuda temaga seksida ja üldse tema oleks ja käitumine häirib mind. Nüüd tunduks, et ma lausa vihkan teda kuid seda muidugi ei ole. Hoolin temast küll, aga mida aeg edasi seda raskemaks mul temaga koos elamine läheb.
Tean, et lahku minek pole kerge. Oleme seda isegi korra läbi teinud ja see oli mulle väga valus. Peale paari kuud lahus olemist läksime kokku tagasi lootes, et läheb paremaks. Kuid ei, nüüd tunnen, et olen selleks otsuseks valmis ja tahan edasi ilma temata elada.
Probleem, aga selles, et meil ei ole vöimalik majanduslikel pöhjustel lahku minna. Korter on meil laenuga ja mina üksi seda maksta ei jöuaks. Kui tema ka korteri üüriks, siis kahte korterit ülal pidada me ka ei jöuaks. Müüa praegusel ajal korterit on ka raske ja laste kooli pärast, ei tahaks ka kuskile mujale kolida.
Kas keegi on olnud samas olukorras? Kuidas olete selle olukorra lahendanud ja kas oleks mingeid lahendusi üldse?[/tsitaat]

Mul sama teema 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline vindumine on täiesti mõttetu ja midagi paremaks sellest ei lähe. Ainult halvemaks. Loomulikult tuleb korter müüa ja 2 väiksemat soetada.
Ei saanudki aru, kummal oleks raskusi korteri ülalpidamisel. Ja miks mees peaks üürima?! On see sinu korter rohkem kuidagi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jälle

mida te sööte, et selliseks muutute

kas ikka mees äkki ikka midagi muud mis on sinus sellised tunded tekitanud
tüdimus, korter , iga päev üks ja see sama hommikust õhtuni jne. lihtsalt see negatiivne
trots sul mehepeale pandud, kui just kedagi teist ei ole leidnud või ei otsi

kindlasti nõustaja juurde ruttu ruttu

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida teha kui armastus on otsas ja mingit isu ega motivatsiooni edasi koos elada ei ole?
Kas keegi on olnud samas olukorras? Kuidas olete selle olukorra lahendanud ja kas oleks mingeid lahendusi üldse?[/tsitaat]

Peaaegu \”copy paste\” minu elust. Mina aga läksin lõpuni välja ja lahutasin ametlikult abielu ära. Korterisse jään mina koos lastega elama, kuigi pidin selleks maksma ekskaasale pool korteri turuväärtusest. Maksin natukene vähem, sest mul ei olnud rohkem raha kuskilt võtta. Eks ostab omale uue elamise.
Olen vaba, rahulolev, õnnelik ja tasakaalus. Mul on hea meel, et selle otsuse tegin ja oma elu muutsin. Olime abielus 10,5 aastat, kooselus ligi 13,5 aastat; 2 last.
Eks elu näitab, kuidas ma hakkama saan, just majanduslikus mõttes, aga no peab saama. Ju siis oli minu vabaduse hind selline.
Igaüks on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohh, minul täpselt sama olukord. Ja nii raske on siin elada, aga minna kuhugi ka pole.
Oleme ka üritanud, et ehk saab ikka asjast asja. Aga no ei saa. Ma lihtsalt ei taha enam nii elada ja tahaks lastega omaette olla. 🙁

Please wait...
Postitas:
sügisgerbera

Mina läksin nii ära juba 6 aastat tagasi. Astusin ühisest korterist välja kaasas kolm last, seljariided,teler ja mikrolaineahi. Kuu varem võtsin pangalaenu ja ostsin ema nimele uue korteri- ei tahtnud oma nimele osta, sest kindlalt oleks pidanud siis seda ka jagama hakkama kui abielu ajal soetatud ühisvara. Juba äraminekule eelnevad 2 aastat tundsin, et midagi enam pole teha, tundeid pole. Käisime nõustaja juures, proovisime lahusolekut- ei midagi. Ainult hullemaks läks. Siis taipasin, et palju lihtsam on 37 aastselt otsast alata, kui teha seda 47-lt, kui lapsed kodust läinud. Nüüdseks ei poolda üldse enam seda, et laste pärast koos elada. Kui on olemas töökoht ja laenuvõimalus, siis tasub ikka üritada. Kui tundub, et kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab. Kusjuures olin piisavalt rumal, et leppida kokku suuliselt, et ex maksab mulle välja nn pool korteri turuväärtusest, aga seda raha näen ma nagu ilma peeglita kõrvu. Nüüdseks siis kuus aastat lastega iseseisvalt- korras remonditud korter, auto, mõned korrad reisimaski käidud- absoluutselt ei kahetse oma otsust. Lihtsalt on vaja väga palju pealehakkamist ja tahtmist. Ja otsus peab ka küps olema.

Please wait...
Postitas:
y0y0y

sügisgerbera, see sinu eksile jäänud ühine korter on siis praegugi poolenisti sinu oma – kui sa just mingile paberile alla ei kirjutanud selle kohta et see talle jääb.

iseasi mis sul sest praegu kasu on, aga kunagi võib olla. nt kui eks kunagi seda korterit müüa tahab, siis ilma sinu loata ta seda teha ei saa ja siis on paras aeg talle tema lubadust meelde tuletada.

Please wait...
Postitas:
sügisgerbera

viimasele vastajale-> Tean seda, et koretr on praegu pool minu oma. Müüa, välja üürida jms ta ilma minu nõusolekuta ei saa. Seegi välja uuritud, et kui ex algul arvas, et maksab nagu üüri ja uu kommunaali näol minu osa kinni, siis ka see tegelikult ei toimi. Mitteseeselava kaasomanikuna on mul kohustus maksta vaid nn \”maja halduskulusid\”- neid mis on KÜ poolt määratud. See summa on aga tühine võrreldes sellega, mis pool koreri turuväärtusest on. Tegelikult oleks muidugi vaja asi kohtuga ära lahendada, aga hetkel on muud olulisemad asjad turjal ja enda närvide säästmiseks olen ka asja edasi lükanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see teema on justkui copy-paste ka minu elust.
siin on välja tulnud, et teistegi eludes on olnud samasugused etapid ja lahenduseks on olnud lahkuminek.
kas on ka mõni selline, kes saab tuua näite oma elust teistmoodi lahendusega?
sellisega, et kaotsi läinud armastustunded on taas leitud või uuesti loodud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli sama tunne, leidsin teise inimese oma kõrvale. NÜüd paar aastat hiljem kahetsen elu lõpuni, et loobusin oma elust ja läksin lahku esimesega. Enne kui lõplik samm, tehke kõik mis võimalik, et päästa suhet. Ja kui siis ka ei aita, siis kolige lahku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]see teema on justkui copy-paste ka minu elust.
siin on välja tulnud, et teistegi eludes on olnud samasugused etapid ja lahenduseks on olnud lahkuminek.
kas on ka mõni selline, kes saab tuua näite oma elust teistmoodi lahendusega?
sellisega, et kaotsi läinud armastustunded on taas leitud või uuesti loodud? [/tsitaat]

mina võin. st et 2 korda olid meie suhted nii viletsad, et kaalusin tõsiselt lahkuminekut, siis kuidagimoodi õnnestus jälle asi käima saada, kuni järgmise korrani… kui 3-ndat korda (peale 17 kooseluaastat) asjad jälle totaalselt rappa kiskusid, oli mul kadunud igasugune tahe uuesti proovida. hoopis kahetsesin seda, et varem nii loll olin ja olin nõus uuesti alustama ja oma elu selle inimese peale raiskama.

jätsin mehe maha ja olen nüüd üksi väga õnnelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina võin. st et 2 korda olid meie suhted nii viletsad, et kaalusin tõsiselt lahkuminekut, siis kuidagimoodi õnnestus jälle asi käima saada, kuni järgmise korrani… kui 3-ndat korda (peale 17 kooseluaastat) asjad jälle totaalselt rappa kiskusid, oli mul kadunud igasugune tahe uuesti proovida. hoopis kahetsesin seda, et varem nii loll olin ja olin nõus uuesti alustama ja oma elu selle inimese peale raiskama.

jätsin mehe maha ja olen nüüd üksi väga õnnelik. [/tsitaat]

kuigi siingi on lõplik valik olnud ikkagi lahkuminek.

aga eelmine postitaja – miks kahetsed, et esimese mehe juurest ära läksid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige, kuidas olete jõudnud selle jutuajamiseni mehega, et teha lõplikke otsuseid? Selge on see, et kui kaks inimest ikka teineteisest järjest eemalduvad, ükskõik mis põhjusel, siis ühel hetkel tuleks ju maha istuda ja asjad paika panna. Kas siis lahkuminekust või parandamisest rääkida.

Minul analoogne teema. Mida aeg edasi, seda rohkem tunnen, et ma ei peaks olema selles suhtes. Ei tunne ennast hästi ja ei armasta oma meest. Hea mees on ja ma hoolin temast väga aga ma näen, et me mõlemad oleme õnnetud ja seda peamiselt minu enda rahulolematuse pärast. Ei hakka siin rohkem tagamaid lahkama. Olen enda peas mõelnud välja ka jutuajamisi aga kas jääb julgusest puudu või ei ole jälle sobiv aeg vestlemiseks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas täiskasvanud inimesed nii rumalad on. Ok, noorelt abiellunud, jooksuaeg jne küll aga 10+ aastat koos, lapsed jne. ja siis lööb pea selgeks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele – sa ei saagi sellest iial aru saama, kuniks endal nii ei juhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pole väljapääsmatuid olukordi on öpitud abitus ja madal enesehinnang. Selge on see, et kui suhe on surnud, siis selline vindumine ei anna elule ega ka inimestele ja lastele midagi juurde. Mina lahutasin, enne yritasin ka mitu aastad, aga no ei tule luuavarrest pauku enam :p Alguses oli meeletult keeruline ja raske (mul 2 last), aga sain hakkama ja olen väga önnelik praegu. Mul on uus silmarööm tekkiunud, kokku just kolida ei soovi, aga poleks iial uskunud, et suudan midagi sellist veel tunda. Oli täiesti maha jahtunud ja frustreeritud peale viimaseid abieluaastaid ja arusaamatusi, aga täna olen nägus tegus naine kellel silmas sära ja peamine – lapsed on ka önnelikumad oma rahuloleva ja enesekindla emmega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Rääkige, kuidas olete jõudnud selle jutuajamiseni mehega, et teha lõplikke otsuseid? Selge on see, et kui kaks inimest ikka teineteisest järjest eemalduvad, ükskõik mis põhjusel, siis ühel hetkel tuleks ju maha istuda ja asjad paika panna. Kas siis lahkuminekust või parandamisest rääkida.

Minul analoogne teema. Mida aeg edasi, seda rohkem tunnen, et ma ei peaks olema selles suhtes. Ei tunne ennast hästi ja ei armasta oma meest. Hea mees on ja ma hoolin temast väga aga ma näen, et me mõlemad oleme õnnetud ja seda peamiselt minu enda rahulolematuse pärast. Ei hakka siin rohkem tagamaid lahkama. Olen enda peas mõelnud välja ka jutuajamisi aga kas jääb julgusest puudu või ei ole jälle sobiv aeg vestlemiseks…[/tsitaat]
minul see jutuajamine tehtud. abielu 20 aastat. lahku mindud, uuesti proovitud, uuesti ka õnnelik oldud – rohkem kui kunagi varem. aga fakt on ju see, et ega inimene ei muutu. ta nii väga tahab ise muutuda. aga ta suudab seda enda allasurumise hinnaga seni, kuni pingutab. kaua sa kunstlikult pingutad, kui loomus ikka teine. ja siis ma tundisin, et nüüd on mind totaalselt reedetud. just selle uuesti alustamise ja lubaduste pärast. aga jah, see jutuajamine, selle tegin enne esimest lahkuminekut ära. ühel õhtul, kui lapsed magasid, panin teleka klõpsust kinni ja ütlesin, et me peame rääkima. et mul on tunne, et kas ma löhen või suren, et mina enam ei jaksa olla rikkis mööbliese, mis on alati olnud ja ajab asja kenasti ära, tolmugi pühitakse pealt, KUI koju tullakse. et mina enam ei jaksa. esitasin enda tegevusplaani. see oli mul korralikult läbi mõeldud ja kalkuleeritud. niisama lahmima ma ei läinud. siis tuli mingeid hädiseid ettepanekuid, aga ma ütlesin, et tead, me oleme juba nii palju rääkinud ja proovinud, et see järjekordne rääkimine ja proovimine ei lisa enam midagi uut. et nüüd ma lähen. vat nii. loll olin, et 20 a oma elust raiskasin. aga mine tea, milleks see hea oli. ju ma siis enne polnud lihtsalt valmis. aga loll ikka.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Pereelu ja suhted Maj. pöhjustel ei saa lahku minna-kuidas toimida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.