Esileht Kodunurk maja aken hoovi poole, ostaksite kardinad?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: maja aken hoovi poole, ostaksite kardinad?

Postitas:

peale hoovi algab mets ja seega kedagi n.ö. piilusmas ei ole.
Kõik soolaleival käivad külalised imestavad, et kuidas siis kardinaid ei plaani panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mulle isiklikult kardinad meeldivad, siis ostaksin kardinad. Kui ei meeldiks, ei ostaks. See, kas keegi piiluda võiks või mitte, ei mõjutaks vähimalgi määral mu otsust. Piilugu, kui tahavad – ma ei tee üldjuhul midagi nii “piilumisväärset”, mida teised ei teeks ja mida kõik nagunii juba näinud ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale hoovi algab mets ja seega kedagi n.ö. piilusmas ei ole.
Kõik soolaleival käivad külalised imestavad, et kuidas siis kardinaid ei plaani panna.

Mulle meeldivad kardinad sisustuselemendina ja õhtuti meeldib kardinad ette tõmmata, et toa ja õue valgus/pimedus üksteist ei mõjutaks. Kes ei pea vajalikuks, ei pea neid minu meelest panema, aga ise ostaksin kindlasti, sest mulle meeldivad kardinad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ei ole metsa poole olevatel akendel kardinaid. Vahel küll naabrilapsed jooksevad aia tagant mööda… Paneksin ehk kardinad, aga tunnen, et need hakkaksid segama näiteks lillepotte (just need aknad on lõunasse).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:39; 12.10 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kardinad sisustuselemendina olulised ei ole, aga ribakardinad või lamellid paneksin küll sellest hoolimata, et aken metsa poole jääb. Piilumist ei karda:), aga samas kunagi ei tea, kes sealt metsa poolt meie pere kodusolemist/mitteolemist jälgida võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsas puu otsas just piilujad ongi. Mis sest hoovist karta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:45; 13.10 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame samuti sisuliselt metsa sees, piilujatel on väga keeruline märkamatult ligi pääseda. Kardinaid ei ole mujal kui magamistubades (suvise päikese eemalhoidmiseks). Iseenesest sisustuselemendina ju võiks, aga teisalt väldime tolmukogujaid, kui võimalik (üks laps on olnud tolmuallergik). Nende mitme aasta jooksul oleme täiesti ära harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks aknad metsa poole, siis ma paneks sinna kindlasti kardinad. Mul oleks kõhe, kui pimedas aknad mustavad, tõmbaks õhtul kardina ette lihtsalt selleks, et ennast siseruumides mugavamalt tunda. Piilujatest ma ei hooli, mul tekiks selline abstraktne kõhedus ja kõledus. Ei oleks sellist pesa tunnet, et nüüd olen oma urus ja on mõnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks aknad metsa poole, siis ma paneks sinna kindlasti kardinad. Mul oleks kõhe, kui pimedas aknad mustavad, tõmbaks õhtul kardina ette lihtsalt selleks, et ennast siseruumides mugavamalt tunda. Piilujatest ma ei hooli, mul tekiks selline abstraktne kõhedus ja kõledus. Ei oleks sellist pesa tunnet, et nüüd olen oma urus ja on mõnus.

Ma paneks samal põhjusel. Ka mulle on maal alati pimedas see mustav klaas häirivalt mõjunud. Läheb pimedaks, siis tõmban kardinad ette, isegi kui tean, et kedagi piilumas pole, üsna kõrvaline koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsas puu otsas just piilujad ongi. Mis sest hoovist karta?

Jah, mõned tihased vahivad lausa päise päeva ajal aknast sisse!

Praegu on pime, elutuba peegeldub akendest, täitsa pesa tunne on, sest pimedust ju eriti ei näe. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:39; 12.10 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on hoovi pool rullood, aga ei ole neid alla tõmmanud vist 10 a. meil küll ei ole mets, hoov on – aga ei karda piilujaid. nemad peaksid kartma mind

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 19:45; 22.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardinad on,sest meeldib valikuvabadus (no kui tahan,tõmban ette)ja suviti paistab päike sisse. Praegu ees pole,ei pane seda mustavat akdnt tähele ega häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rulood kõikidel akendel, hoovipoolseid tõmbame alla vaid siis, kui päike liigselt kütab, tänavapoolsed õhtul kui toas tuled põlema paneme. Ei taha, et kõik möödakäijad saaksid vaadata, mis toas teeme. Maakodus, kus ka kedagi aknast sisse piilumas pole, tõmbame magamistoas õhtul kardinad ette, kuidagi hubasem ja turvalisem tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud külas inimestel, kellel suur peldiku aken on metsa poole ja ilma kardinateta, ikka väga ebamugav on, aga nad ise on harjunud. Külaliste mugavuse nimel võiksid ju kardinad olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on linnakorter teisel korrusel, aknad ka hoovi poole, lehtpuude taga u 30 m kaugusel on naabermaja. Kardinaid sisustuselemendina ma ei armasta, on rulood. Kasutan neid suviti, et lapse magamamineku ajal tuba hämaramaks teha, ja talvel, kui õhtuti must kõle aknaruut hakkab närvidele käima. Kui ma elaks eramajas ja hoovi taga algaks mets, siis ma paneks hoovi mõned päikesepatareiga õuelambid, nii et läbi akna ikkagi valgustatud hoov paistaks – see teeks elamise visuaalselt hoopis avaramaks. Talvel allatõmmatud rulooga mul hakkabki sageli natuke kitsas tunne, tuba läheks nagu väiksemaks.
Naljakad külalised sul, et tõesti viimne kui üks nii kardinausku on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on. Nii elutoas kui magamistoas. Ja tõmban õhtuti ette ka. Magamistoa smuidugi ka, et valgus oleks ühtlane hommikuni (tänavavalgustus siiski paistab veidi sisse, maja lihtsalt suht tänava lõpus ja naaberkrundil veel võsa). Elutoas oleks ka lihtsalt imelik, sets on läbi maja avatud planeeringuga köök elutuba, millel aknda 3-s seinasa ja imelik, kui ühe akna ee spoleks sobivaid kardinaid.

Ja tõmban ka ette,s ets nagu keegi tiene sin mainis, on ka mull veidi kõhe pimendavat võsa vaadata 😀

Kui korteris 4. korrusel elasin,s isi elutoas pakse kardinaid ei olnud, olid ainult päevakardinad ja siis mind ei häirinud, naabermajaoli piisavaltkaugel. Kuigi jah, pimedal ajal lambivalguses vältisin elutoas pesuväel ringikäimist 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midsomeris oleks 10x vähem mõrvu, kui nad kasutaksid aknakatteid ????

A mida me siis telekast vaataksime?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks aknad metsa poole, siis ma paneks sinna kindlasti kardinad. Mul oleks kõhe, kui pimedas aknad mustavad, tõmbaks õhtul kardina ette lihtsalt selleks, et ennast siseruumides mugavamalt tunda. Piilujatest ma ei hooli, mul tekiks selline abstraktne kõhedus ja kõledus. Ei oleks sellist pesa tunnet, et nüüd olen oma urus ja on mõnus.

Ma paneks samal põhjusel. Ka mulle on maal alati pimedas see mustav klaas häirivalt mõjunud. Läheb pimedaks, siis tõmban kardinad ette, isegi kui tean, et kedagi piilumas pole, üsna kõrvaline koht.

Ma soovitaks panna Teil ka aiavalgustid. kui raha vähe siis sobiks ju ka mingid päieksepatareide ja akude peal töötaad. patakad ja akud muidugi tõrguvad kõva külmaga normaalselt töötamast aga vähemalt sügisel oleks lõbusam pilt aeda õhtuti. Kõige parem ikka kaabel vedada aeda ja aiapostid või siis aias midagigi valgustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:45; 13.10 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole kardinaid, elame maal. Ka ei ole meil õues mingeid aiavalgusteid. Kui ma veel linnas elasin, siis ma olin kindel, et kui maale kolin, siis panen terve õue valgusteid täis, sest pimedus on ju nii kole ning laternad on nii nunnud. Nüüd tundub aga pimedus lausa luksus – ma näen nii palju tähti, nii ilusaid ööpilvi… Valgus öisel ajal maakohas seostub minu jaoks reostusega ning tekitab süütunnet lindude jt olevuste ees, kes tahavad ka ööd nautida. 🙂

Ainus kardin on meil magamistoas, see on pimendav, et suvel päike kell 4 silma ei hakkaks paistma. Seda, kas me oleme kodus või mitte, saaks aru ka kardinatega – autod on maja ees, korstnast tõuseb suitsu, lapsed kisavad, lambikuma ikka kuskilt paistab. On vähetõenäoline, et keegi viitsib niisama jälgida, et millega me õhtuti tegeleme.

Külalised jagunevad kaheks. Kes elavad ise maal, on harjunud, et õhtul läheb pimedaks ning peavad seda normaalseks. Linnainimesed tunnevad kõhedust ja nende rõõmuks paneme ka õues lambi põlema. Kardinaid pole siiski tahtnud panna ainult külaliste jaoks. Ma ei pane linnainimeste kardina- või valgustusihalust pahaks, sest olin ise varem samasugune – on ilmselt paratamatu, et inimese jaoks on turvaline just see keskkond, millega ta harjunud on. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõprade WC-vannitoa ilma kardinateta aken on keset linna. Päris akna taga keegi ei passi, jõeke jääb vahele, kuid huvitatuil on kõik võimalused olemas. Neid endid ei häiri. Külalisena teen käpelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan eramajas ja kõik aknad on nn hoovi poole, aga kõikidel on kardinad ees, magamistubadel ööseks veel pimenduskardinad lisaks. Mulle meeldivad kardinad, on hubasem ja ei salli kui hommikul päike magamistuppa paistma hakkab. Üles tõuseme siis tõmban pimenduskardinad eest. Mulle on kardinateta aknad väga ebameeldivad, igaüks oma kodus toimib nii nagu talle meeldib, kellele meeldib ilma, siis olgu nii. Piilumist ei pelga, mis mul seal nii vahtida oleks, mida keegi enne näinud ei ole. Kes vargile tahab tulla saab tõsise soovi korral sisse nagunii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka metsa poole palju aknaid. alguses kui maale tulime, siis katsin aknaid agaralt. nüüd 10 aastat hiljem on mul täiesti pohlad, kas rulood on ees või pole. samas ema, kes elab ka maal tõmbab pimedusega kardinad, rulood jms alla/ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardinate ettetõmbamine tekitab hubasema tunde. Pime lage aken tundub kõle. Meile on loomariigi osana omane, et pimeduses käib jaht ja seepärast tunneme end ebaturvaliselt, kui väljas on pime ja kardinaid ees pole. See on alateadlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule (linnainimene) just pimedus akna taga meeldib, vanaema juures oli väikse lapsena nii põnev talvel hommikul pimeduses üle ärgata ja pime hoov tundus nii salapärane. Armastasingi vaadata pimedas toas aknast õue, teiseks mäletan, et ootasin vanemaid järgi ja nad tulid õhtul – siis vanaemaga mõlemad istusime akna all ja vaatsime õue – millal auto tuleb. teema tõi sellise meenutuse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 19:45; 22.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk maja aken hoovi poole, ostaksite kardinad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.