Esileht Kodunurk Maja kolimine- hullumaja

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Maja kolimine- hullumaja

Postitas:

Kohe varsti hakkame kolima ühest majast teise. No täitsa hullumaja, kui kaua on aega võtnud asjade sorteerimine, pakkimine. Olen palju ka ära visanud.  Ikka on asju nii palju! Kolima peame ühe nädalavahetusega (on abiks kaubikuga kolimisfirma). Oleks tore kui räägite oma kogemusest, kui kaua kolimine aega võttis (füüsiline asjade liigutamine ühest kohast teise), milliseid vigu vältima jms.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:30; 17.10 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda kolid või?

+8
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu eeltöö enne ära teha, kolimispäeval ongi ainult kastide, mööbli jmt auto peale tõstmine ja uues kohas maha tõstmine. Kui enne sorteerida, osast kraamist lahti saada, muu ära pakkida, siis kolimispäev on lihtsalt transportimiseks. Läbi mõelda, mis järjekorras kolimisauto täis laadida, et oluliste asjadega kastid pärast maha laadimisel muu kuhja alla ei jää, et esimeseks õhtuks vajalik oleks käepärast. Muidugi kogu kraam korralikult sildistada.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kastidele kindlasti peale tuba kust pärit/ kuhu läheb ja paki sisu.

Väldi pampe. Maksimaalselt normaalseid kaste kasuta ja kui ostad pappkaste, mitte ei saa/too kust juhtub, siis jälgi, et suure peale saaksid paigutada kõrvuti kaks väikest jms, et pärast kuhjamine (ja transal ka) oleks võimalikult lihtne ja ruumi kokkuhoidev. Mingi koormakate võid sebida, et vajadusel oleks kuhugi alla/peale panna kolale.

Võta seda kui suurkoristust. Võimalusel juba kutsu nt taaskasutuskeskusest keegi mööbli järgi v jaga mõnes grupis üleliigne suurem kola laiali (tähtajad kindlasti ENNE kolimispäevi, sest FB kaader on varieeruv).

Inspiratsiooniks vaata mõni osa Marie Kondo sarja Netflixist. Saad ehk läbimõeldult ka lahti pakkida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjad kolmeks: ära anda (nt taaskasutuskeskuse auto tuleb tasuta järele koos meestega, kes asjad peale panevad), ära visata (tellida kasvõi konteiner) ja mis läheb uude koju.  Kahest esimese kategooria kolast oleks hea lahti saada enne kolimispäeva, kolmas kola kolimispäevaks organiseeritud, sildistatud (sisu ja kuhu läheb), niiet kui auto tuleb, ongi peale- ja mahalaadimisvaev.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar päeva läks asjade kokkupakkimiseks (mitte terve päev, vaid pakkisime õhtuti peale tööpäeva). Kolimine võttis aega 1 päev (kastide ja mööbli ühest kohast teise transportimine), kaks inimest tulid appi (kokku 4 inimest). Lahtipakkimine võttis nädala (pakkisin järkjärgult – esmalt vajalikud ja siis sel hetkel mittevajalikud (nt talveriided, kolisime suve algul).

Kuna oli ette teada, et millalgi läheb kolimiseks, siis aegsasti loobusin mittevajalikest asjadest ja vahetult enne kolimist midagu juurde ei soetanud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorteerimine tuleb teha võimalikult pika aja jooksul, ma võtsin kuu aega vabaks, et kõik ära sorteerida ja siis ka kõike ei jõudnud, tõime paljud asjad garaazi ja sorteerime viimaseid.

Meie igatahes otsustasime, et 80% kaasa ei võta, aga kuna dokumendid, fotod ja muu oluline tuli eraldada, siis läks kaua aega. Lõpuks olime nii tüdinenud, et viskasime ikkagi kogemata lõputunnistused ja diplomid kogemata minema, aga õnneks saime ülikoolidest duplikaadid asemele.

Igatahes soovitan võimalikult pikale ajale sorteerimist teha ja iga päev teha kindel tundide arv, samuti kutsuda suuremad lapsed appi, kes nõusid ajalehtedesse või mullikilesse pakivad ja kastidesse laovad. Riided panin ma suurtesse kottidesse.

Kastidele kirjuta info peale ja anna sõpradele ja tuttavatele teada, et sul on asju üle, mida teised pered heameelega võtavad, me andsime lastevoodid, legod kottide kaupa, dvd-d ja palju tehnikat noortele peredele, samuti mööblit. Tuldi heameelega järele, vabanesime nii paljudest asjadest. Õnneks uue maja ehitajatel olid samuti lapsed, viisime enne lõpliku valmimist kaste sinnagi ja nad võtsid oma peredele samuti asju. Mida keegi ei tahtnud, aga olid puhtad ja terved, viisime kasutuskeskustesse.

Pappkaste ei ole vaja osta, küsi ükskõik kus FB linnaosa grupis kaste ja kohe suunatakse sind kohaliku poodi, kust saad sadu kaste.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks pisiasi, mille peale ma enne kolimist ei tulnud, aga mis üsna tülikaks osutus – kastidele tasub sisu kirjeldus kirjutada KÜLJELE, mitte peale, siis näed ka üksteise otsa ladustatud kastide puhul mis seal sees on, mitte ei pea järjest neid hunnikuid ümber tõstma.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda kolid või?

Oma täiskasvanuelus küll. (kunagi üürikorterist sise-välja kolimine ei lähe arvesse)

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:30; 17.10 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elus palju kolinud ja minu jaoks töötab kõige paremini süsteem “õrnad asjad karpi, muu jama 100l prügikottidesse”. Mööblit on vähe.

Üksi läheb selle segadusega natuke nüriks, nii et lahti pakkimiseks võtan mõne sõbra seltsi, kes võib, aga ei pea aitama.

Kõigile selline värk muidugi ei sobi, aga ma olen selline nomaadi tüüpi. Kuigi asju on palju, sest juba nagu vanamagi ütles, et ei tohi täinahka ka ära visata.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks eelnevale (vabane varakult paljust, sildid peale kõigele, kolimispäevaks kõik valmis l

Mina tegin nii et ei pakkinud kohe kõike lahti. Tõstsin kastid õigetesse tubadesse ja pakkisin jooksvalt seda lahti mida hakkasin kasutama. Sellest mis kastidesse jäi – asjad mida järelikult eriti tihti ei kasuta – tegin omakorda revisjoni ja andsin või müüsin palju ära.

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin siis lapsega kodus ja mees päeval tööl, seega tegelesin päeval üksi nii palju kui võimalik ja õhtul saime koos midagi teha kui laps magas, seega läks meil rohkem aega. Pakkima hakkasime vaikselt u kaks nädalat enne kolimist ning püüdsin seda teha toa kaupa, nii ei tundu ülesanne hoomamatult suur. Kõikidele kastidele sai kirja, kuhu tuppa selle sisu läheb (nii peale kui ka küljele) ja mis seal sees on, nii on lihtsam kaste sorteerida uues kodus ka hiljem lahti pakkida. Teiseks pakkisin meile kohvrid, kus oli esmavajalik esimesteks päevadeks ehk vahetusriided, pesuvahendid, rätik jne, mida kohe vajad, et ei peaks õhtul väsinuna kastides sobrama hakkama. Lisaks tegin väikse koti kolimispäevaks snäkkide ja jookidega, et ei peaks väga tühja kõhu pärast muretsema. Kõige hullem oli köögist asjade pakkimine (kuigi arvasin, et see kõige lihtsam), sest seal oli nii palju väikseid asju.

Kasutasime kolimiseks suurt kaubabussi ja arvasime, et kuna praktiliselt kogu mööbli jätsime vanasse koju sisse (va voodid ja pesumasin), et siis saame ühe korraga kolitud, aga reaalsus oli see, et pidime bussiga sõitma 3x, asju oli nii palju rohkem kui ette kujutasime. Pidime pühapäeva lõunal võtmed üle andma, seega viisime asju ära juba kolmapäeva õhtul ja lisaks siis reedel ja laupäeval. Aega läks meil muidugi ka seetõttu rohkem, et sõitmisele kulus 2h+asjade maha laadimine. Korra käis üks inimene abis, muidu tassisime asju mehega kaheksi õhtuti bussi peale.

Kolimispäevaks pane valmis ka dokumendid, nt vastuvõtmis-üleandmise akt, selleks ajaks tee ära lepingute lõpetamised või üle andmised ja nt muuda vajalikes kohtades oma aadress, nii ei pea uues kodus enam nende asjadega tegelema.

Kokkuvõtvalt siis minu kogemus ütleb, et arvesta, et aega kulub rohkem kui sa arvad ja asju on ka rohkem kui sa arvad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige hullem oli köögist asjade pakkimine (kuigi arvasin, et see kõige lihtsam), sest seal oli nii palju väikseid asju.

Köögi kolimine on konkurentsitult kõige õudsem. Enne ei kujuta ettegi, kuipalju asju tegelikult on köögis. Tegime sel aastal köögis remonti ja siiani on osa asju tagasi paigutamata just seetõttu, et ei kujuta ette kuhu neid panna kuigi ruumi ja panipaiku sai nüüd rohkem.
Kirjeldan nüüd olukorda ja pakkimist kuidas EI TOHI teha:
Meie kolisime kunagi korterist välja ja kõige probleemsem oli see, et meil oli väga vähe aega, mõlemad käisime tööl. Enam ei mäleta mis põhjusel kiireks läks, aga nii oli. Pakkisime kiiruga ja enamus asju lihtsalt lendas kastidesse kõik segamini, pärast oli raske midagi leida. Õnneks ei läinud vähemalt midagi katki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisime hiljuti 4toalisest korterist majja.

Banaanikastid on mahukad. Kui helistada suurematesse toidupoodidesse, saab paluda lasta neil neid kõrvale panna ja siis järele minna.

Kastidele detailsed sildid maalriteibiga kahele küljele ja vähemalt ühele otsale, siis ladustamisel suht kindel, et näha, mis vaja.

Markeriga tähistasin värvidega (roheline, kollane, punane), millistele kastidele võib raskemaid peale panna (raamatud), millistele kergemaid kaste ja millistele ei tohi (klaasid).

Me tegime ka nii, et viisime järjest kaste eest ära “vahelattu”, sest kodus oleks pidanud päris hullu tetrist mängima, et neid paigutada. Lapsed ka, poleks ohutu olnud. Sealt saime neid siis jooksvalt tuua ära, kuna õnneks ei pidanud ühe hooga kolima. Isegi, kui peaks, siis teeks ka nii.

Prioritiseerisin ka nii, et nö vähemolulised asjad pakkisin esimesena ja saatsin ära lattu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime risti vastupidi. Kolisime vähehaaval, oma autoga, iga päev viisime uude majja asju, algul hooajavälist kraami ja kõige viimasena siis päris igapäevaasjad. Põhimõtteliselt kolimisauto viiski vaid mõned voodid koos voodipesuga ja seljariided, ülejäänu oli kõik juba viidud. Mööbli ostsime enamuses uue, uude majja niikuinii ei sobinud eelmine. Oleme palju kolinud, see kolimine oli kõige valutum ja meeldivam. Mingeid kaste hunnikutesse ei tekkinudki, midagi lahti pakkida ei olnudki vaja.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just tegime läbi ja nii nagu soovitati – tood ehituspoest papplastid ja kolid n.ö. tuba -toa haaval, kastile täpselt peale, kust need asjad pärit on -suur tuba, telekalaud vasakpoolesed 2 riiulit.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kastidele tasub sisu kirjeldus kirjutada KÜLJELE

Tegelikult kõikidele külgedele, sest ega keegi tassides ja neid kaste kusagile ladudes ei hakka otsima, milline külg see märgistatud on, et see siis nähtavale jätta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin pakkima kuskil kuu varem, ühe seina äärde ladustasin kastihunniku. Pakkisin ära kõik asjad, mida vaja polnud (nt suveriided (kolisime kevadel), suurem osa rätikuid, igasugused albumid ja muu kraam… Samuti suur osa riietest. Lahti pakkisin jooksvalt, kui midagi vaja oli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb lihtsalt kriitiliselt sorteerida, et võimalikult vähe asju kaasa.

Riided, mis riidepuudel kapis, asetasingi puudega auto tahaistmele ja siis uues kohas tõstsin lihtsalt stangele, mille eelnevalt olime ekstra ostnud (kappi kaasa ei võtnud). Nii oli vähem lahtipakkimist.

Suuremad mööbliesemed vedasime ühe päevaga ära. Ülejäänud pudinad – nagu riided, toataimed, nõud jne – ehk kõik, mis mahub sõiduauto tahaistmele/pagasnikusse, viisime jooksvalt, nagunii vaja ju uues kohas käia koristamas jne. St ei pea ühe päevaga, vaid igal õhtul tassid midagi. Nii saad kaste eest ära. Ja oma auto pagasnikusse võid nt kummutisahtlid tõsta koos sisuga, et ei peaks ümber pakkima 😀

 

Midagi üleliigset kaasa ei võtnud – st nagunii kui senise elamu lambikuplid uude ei sobi, siis ei hakanud neid ka ajutiselt sinna viima, ajutiselt piisab elektripirnist. sama kardinatega jne. (kirjutan seetõttu, et kui ise kunagi korteris ostsin, siis just selline üllatus tabas, et isegi lambipirni polnud jäetud ja 2 toast olid ka kardinapuud ära võetud 😀 saime oktoobris pimeda korteri kätte 😀 ). Mingeid vaipu ei võtnud kaasa. St sellist üleliigset ajutist lahendust, mida nagunii plaanis uus osta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:16; 20.10 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 toast olid ka kardinapuud ära võetud ???? saime oktoobris pimeda korteri kätte

Kas eelnevalt oli kokkulepitud, et kardinapuud jäävad?

Vahest uus omanik ei soovi teise vanu kardinapuid ja tegeleda nende prügimäele viimisega, võibolla vana omanik kasutas neid teisel elamispinnal.

Mina võtsin ka palju vanu asju kaasa uude korterisse. Minul läks kogu raha remondi alla ja sisustuse vahetasin alles 5a pärast välja. Lisaks oli hea sees elades möelda mida tahaksin ja kuhu seina  jne. Oleks kohe robinaga ära ostnud, siis poleks hiljem rahul olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 toast olid ka kardinapuud ära võetud ???? saime oktoobris pimeda korteri kätte

Kas eelnevalt oli kokkulepitud, et kardinapuud jäävad?

Vahest uus omanik ei soovi teise vanu kardinapuid ja tegeleda nende prügimäele viimisega, võibolla vana omanik kasutas neid teisel elamispinnal.

Mina võtsin ka palju vanu asju kaasa uude korterisse. Minul läks kogu raha remondi alla ja sisustuse vahetasin alles 5a pärast välja. Lisaks oli hea sees elades möelda mida tahaksin ja kuhu seina jne. Oleks kohe robinaga ära ostnud, siis poleks hiljem rahul olnud.

Oli suuliselt kokkulepitud 😀 Aga no noorena ma ei tulnud selle peale, et kirjutada notariaalsesse lepingusse, et kardinapuud ja elektripirnid võiksid alles jääda, keskendusime suurematele asjadele nagu köögisisustus jne 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:16; 20.10 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina armastan neid ikea 90l siniseid kotte kõikide riiete ja tekkide transpordi jaoks. On ka keskmisi kotte nt raamatute jaoks. Ulejäänud asjad siis kastidesse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli suuliselt kokkulepitud ???? Aga no noorena ma ei tulnud selle peale, et kirjutada notariaalsesse lepingusse, et kardinapuud ja elektripirnid võiksid alles jääda, keskendusime suurematele asjadele nagu köögisisustus jne ????

Kui sellest juttu oli olnud, siis muidugi. Aga mul oli selline olukord: jätsin ostjatele samuti tühja korteri (maikuu oli, nii et vähemalt mitte pime nagu oktoobris) – ühesõnaga samasuguselt, nagu see oli olnud siis, kui mina selle ostsin (ainult pisut remonti olin vahepeal teinud). See tähendab, et võtsin kaasa isiklikud laelambid ja muidugi koos pirnidega: mis neist paljastest pirnidestki siis jätta. Ja minu ostetud uues korteris olid samuti ainult traadid laes, nii et lampe läks kohe vaja. Ega mul seda rahagi ülearu olnud, just ülikooli lõpetanud. Kardinapuude kohta ausalt öeldes ei mäleta, see oli päris ammu. Aga kolinud ma oma elus juba paar-kolm korda olin ja harjunud sellega, et laelamp on nagu mööbliese, mis on isiklik, mitte ei käi korteriga kaasas. Nii et ma jäin täiesti jahmunult suud maigutama, kui ostja mulle peale hüppas, et miks ma olen laelambid kaasa võtnud. Kusjuures me tõesti ei olnud sellest varem rääkinud, see oli tema meelest enesestmõistetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kolinud kaks ja pool korda. Poole korrana läheb kirja, kui kolisin üürikorterist oma korterisse. Siis oli ikkagi vähem asju, mööblit praktiliselt polnud. Esimene päris kolimine oli väikesest korterist suuremasse. Viimati kolisime suurest korterist oma majja.

Midagi väga hullu mulle ei meenu. Paar kuud varem olime kolinud töökohaga uude majja ja sellest kolimisest varusin endale juba hunniku pappkaste. Minule on mõlemad kolimised olnud võimalus teha suurpuhastust. Palju asju viskasin ära. Kastidele kirjutasin (küljele) vannilinad, voodipesud, kööginõud, jne. Purunevate asjade pakkimiseks varusin ajalehti. Kui õigesti mäletan, siis osa asju pakkisin eelmisel õhtul ja teise osa kolimispäeva hommikul. Lõuna ajal tuli kaubik ja mehe sõbrad. Elasime 5.korrusel, seepärast oli kaasatud mehe sõbrad, et raskemaid asju tassida. Nii läks asjade autosse tassimine ja uues kohas sisse tassimine kiirelt. Pärast läks kolimine sujuvalt üle soolaleivapeoks, nii oli plaanitudki. Asjad pakkisin lahti jooksvalt u nädala jooksul vastavalt vajadusele.

Minule meenub kõige raskemana igas mõttes raamatute kolimine, sest need on nii paganama rasked! Nende jaoks kulus ikka mitmeid kaste.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Maja kolimine- hullumaja