Esileht Kodunurk Maja koristamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Maja koristamine

Postitas:

Kuidas te küll jaksate? Ütlen ausalt, lapsi 3, täiskohaga töö. Koristan maja korra kuus põhjalikult. Pesen põrandad, pinnad, panen riiulid korda jne. Muul ajal on siuke nibin-nabin koristus.
Täna taas koristasin, kuna vaba hommik. Maja on kahekordne,tegin vaid I korruse ja see võttis 4h!!! Nüüd II korrus veel, ei taha mõeldagi mitte.
Et siis kuidas te viitsite? Jah, tulevad soovitused, et kaasa pere… No kui ma lapsed panen koristama, koristan ikka ise lõpuks üle, ma ei viitsi nendega koristada ja siis veel üle teha, see on topeltajamahukas.
Vahepeal käis palgaline koristaja, küsis 5 h eest 70.-. Olen kõrgharidusega tippspetsialist, koristaja küsis 5 h eest ligi 14.-/h netos. Süda tilkus verd ja otsustasin ise edasi oma vaevaga lasta. Minu palk ei ole nii kõrge, kui põhiharidusega lihttöölisel. Aga nüüd on jälle üledoos sellest nühkimisest. Motiveerige 🙂

Ja veel, millist Kärcheri tolmuimejat soovitate? Ostsin just vana Samsungi asemel, mis oli enam-vähem, uue Electroluxi ja see nii nikats. Filter läheb umbe peale 5 min tõmbamist, siis enam ei ima, muudkui tühjenda ja puhasta ja igavene saast on. Kärcheri kohta olen head kuulnud.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 13:02; 18.01 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled kōrgharidusega spetsialist ja teenid ALLA 14€/h netos? Arvesta, et koristaja oli kohale tuleku kulu ka seal sees. Ja töö riided vähemalt, kui mitte puhastusvahendidki.
Soovitaks maja maha müüa ja korter osta. 5 toaline peaks täitsa jōukohane olema ja sobilik 5 liikmelisele perele. Eeldusel, et mees ka on ag kui ei ole siis sobib ka, ruumi rohkem.

+4
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 13:27; 20.01 10:36; 09.02 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et 5-toalist on kergem koristada või? Kõigil tööinimestel on tööle minek enda mure, ega koristaja teisest Eesti otsast käinud ja puh.vahendid olid kõik minul.

Nt arstide brutotasu tunnis on ka 11.- kanti, nii et ära hüppa.

+23
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 13:02; 18.01 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled kōrgharidusega spetsialist ja teenid ALLA 14€/h netos? Arvesta, et koristaja oli kohale tuleku kulu ka seal sees. Ja töö riided vähemalt, kui mitte puhastusvahendidki.

Soovitaks maja maha müüa ja korter osta. 5 toaline peaks täitsa jōukohane olema ja sobilik 5 liikmelisele perele. Eeldusel, et mees ka on ag kui ei ole siis sobib ka, ruumi rohkem.

Mismõttes? Kui koristaja neto tunnitasu on 14 eurot, siis peaks ju ühe kuu palk olema tal normtundide järgi 2 352 eurot. Ilmselt mõtles teemaalgataja neto all siiski seda summat, mida tema koristajale kätte maksis. Kui koristaja sealt pealt nüüd veel ausalt maksud ära maksab ja puhstusvahendid on ka selle hinna sees, siis tuleks kuupalk küll väiksem, aga ebanormaalselt kõrge siiski.

Ja kust selline arvamus, et tööletuleku tasu tuleb töötajale kinni maksta? Ma sõidan tööle ja tagasi, iga päev 30 km. Pole selle pealegi tulnud, et tööandja peab mulle sõidu kinni maksma. Ikka oma palgast maksan sõiduraha. Ja on oma valik, kas sõidan tööle autoga ja plekin bensiini eest, sõidan bussiga ja maksan piletiraha või lähen jalgrattaga ja saan tasuta.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 13:54; 18.01 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga otsi endale uus koristaja. Mul elamine 100 ruutu, koristaja teeb u 4-4,5 h ning võtab 40 EUR. Käib 2x kuus. Alguses tundus ka see 80 EUR jube palju aga endal küll ei ole sellist aega, et korralikult kogu elamine korda teha. Teen üks päev paar tuba, teine päev paar tuba aga see pole see 😀

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 14:52; 19.01 13:02; 23.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks tuleb jaksata, mis muud üle jääb.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on rohkem mõlemises kinni. Mõeldes, et kui vaja, siis on vaja ja hakkad otsast tegema ning teedki ära, aga kui juba ette ohkida ja puhkida, et oh sa issand, kui raske see on ja mina ei jõua ja… no siis ongi raske.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates oleks mõistlik nii, et igale pereliikmele, kes on vähegi võimeline koristma, tuleks teha ülesandeks üks ruum korras hoida. Teha kasvõi graafik. No ja lapsed peaksid enda järelt nõud ja mänguasjad ikka ära koristama, lisaks oma tubadele.
Teine nipp oleks keskenduda ühel päeval ühele ruumile, aga ma ei tea, kuidas see toimiks. Näiteks esmasp koristad vannitoa-WC, teisip köögi, kolmap eluuba, neljap magamistuba, reedel ühe lapse tuba jne. Aga siis olenevalt tubade arvust koristadki iga päev, ja samas tahaks ju, et köök oleks kogu aeg korras, vannituba samuti.
Ehk siis jah, mul on u 100 ruutu maja, 5 tuba+köök+vannituba-WC ja kogu aeg on kõik segamini.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kindel süsteem – lapsed teevad oma toa korda, mees teeb põrandad, mina WC/vannituba + tolmud. 120 ruutu on 2 tunniga korras.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:42; 22.01 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei viitsigi eriti koristada, enne kui tolmurull mööda jalga üles ronima hakkab.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 3 last ja täiskohaga töö. Maja 300m2. Mulle väga meeldiks üksi kodus olla ja rahus koristada, paraku väga harv juhus, kui kedagi teist peale minu kodus ei ole. Ja eks ma siis jagan ülesandeid. Iga laps saab ülesande, mees samuti. Isegi 2-aastane saab koristamisega hakkama. Kui pikalt on segi olnud, siis kõik ka koristavad hea meelega, see segadus lihtsalt hakkab ajudele.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi odavam koristaja. Ku elad Tallinnas, siis ilmselt jääb ikka sinna 10 EUR/h kanti, aga väiksemates kohtades saab ikka tunduvamalt odavamalt. Kolima muidugi koristaja palga tõttu ei hakka.

Mulle endale meeldib ka tegelikult koristada, aga ainult siis, kui mul piisavalt aega ja keegi segama ei tule. Väga mõnus ja rahustav tegevus.

Teine võimalus on panna teised pereliikmed ka koristama ja siis ise juhatada vägesid ja teha kõige raskemaid töid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on praegune kodu 62 ruutu, 3 tuba. Kui teen põhjalikku koristust (tolmuimejaga, põrandate, seinte ja pindade pesu, tolmu võtmine), siis kulub vähemalt 8 h. Väga väsitav. Pärast seda maratoni kipub suurest pingutusest ohatis tulema. Varem koristasin raudselt 1 kord nädalas. Pärast seda, kui pere on suureks kasvanud, võtan vabamalt.

Oleks mugav, kui keegi teine koristaks. Paraku, olen kindel, et koristaja ei teeks täpselt sellise kvaliteediga, kui mulle meeldiks.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 13:54; 18.01 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tekitanud omale graafiku. Kuus on 30 päeva (tavaliselt 30 ikka tuleb ära 😀 ). Igal kuupäeval on konkreetsed asjad, mida teen. Näiteks:
1.kp – lilled ja WC (lillede kastmine siis)
2.kp – pinnad tolmust puhtaks
3 – köögi seinaplaat ja prügikasti ümbrus
4 – vannituba
5 – mööblialused põrandad
6 – külmik
7 – koera asemed
8 – vedelev pudi-padi
9 – esimese korruse aknad
jne

Kusjuures mõni tegevus on ikka sagedamini, nt lilled ja wc, vannituba ja tolm pindadelt on kord nädalas, ülejäänud päevadele leidsin tegevusi, kusjuures see polnudki nii lihtne, sekka sattus nt ka ukselinkide ja lülitite puhastamine, uste puhastamine, laelambid tolmust, kardinad, tekkide-patjade tuulutamine. Mõnikord juhtub kiirematel päevadel, et asjad jäävad tegemata, siis teen tagantjärgi. No ja muidugi nõud-põrandad-vedelevad riided on igapäevane tegevus. Sellist graafikut järgides ei peaks sellist ‘kord kuus suurpuhastust’ vaja minema. Siiani olen rahul olnud, v.a juhtudel kui kuhjub 😀

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tekitanud omale graafiku. Kuus on 30 päeva (tavaliselt 30 ikka tuleb ära ???? ). Igal kuupäeval on konkreetsed asjad, mida teen. Näiteks:

1.kp – lilled ja WC (lillede kastmine siis)

2.kp – pinnad tolmust puhtaks

3 – köögi seinaplaat ja prügikasti ümbrus

4 – vannituba

5 – mööblialused põrandad

6 – külmik

7 – koera asemed

8 – vedelev pudi-padi

9 – esimese korruse aknad

jne

Kusjuures mõni tegevus on ikka sagedamini, nt lilled ja wc, vannituba ja tolm pindadelt on kord nädalas, ülejäänud päevadele leidsin tegevusi, kusjuures see polnudki nii lihtne, sekka sattus nt ka ukselinkide ja lülitite puhastamine, uste puhastamine, laelambid tolmust, kardinad, tekkide-patjade tuulutamine. Mõnikord juhtub kiirematel päevadel, et asjad jäävad tegemata, siis teen tagantjärgi. No ja muidugi nõud-põrandad-vedelevad riided on igapäevane tegevus. Sellist graafikut järgides ei peaks sellist ‘kord kuus suurpuhastust’ vaja minema. Siiani olen rahul olnud, v.a juhtudel kui kuhjub ????

Absoluutselt üldse mitte paha pärast aga sul tõesti on iga päev aega midagi koristada? Ma ise tunnen ennast jube äpuna selle pärast, et koristaja käib (mees ei luba ära ka jätta :D) aga iga nädal on ikka paar-kolm päeva kindlasti kui koristamiseks aega pole ja siis ongi, et suudame pealt korras hoida aga küürimiseni ei jõua.

Samuti mulle meeldiks, et võtame perega ette ja mõne tunniga elamine korras aga jällegi no ei ole sellist aega. Nädala sees pole kindlasti ühtegi õhtut, korra kuus äkki isegi üks nädalavahetus oleks, kui kõik kodus aga seda ei raatsi siis küll koristamisele kulutada.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 14:52; 19.01 13:02; 23.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti mulle meeldiks, et võtame perega ette ja mõne tunniga elamine korras aga jällegi no ei ole sellist aega. Nädala sees pole kindlasti ühtegi õhtut, korra kuus äkki isegi üks nädalavahetus oleks, kui kõik kodus aga seda ei raatsi siis küll koristamisele kulutada.

Ometi on aega küll ja küll Perekoolis lõksutamiseks.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võtan koristamist kui trenni ja premeerin end veiniga. koristajaid ei usalda, olen näinud, kuidas üle käe ja lohakalt teevad. aegajalt mõtlen, et võiks ju elada ka mingis mugavas puurilaadses korteris, aga siis tulevad kohe maja plussid meelde. eriti kevadel ja suvel. mõnus…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristamine ei meeldi mulle üldsegi, täiesti vastik. Mingit süsteemi pole. Elame mehe ja 5 loomaga majas, teeme vastavalt vajadusele. Mis nähtavalt must, selle puhtaks kasime. Kohe kindlasti ei küüri midagi iga jumala päev. Vetsupott saab ilmselt kõige rohkem tähelepanu, see peab tõesti alati lumivalge olema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ka ei meeldi perega koos koristamine, sest nad teevad asja poolikult, kuid vahepeal ikka kasvatuslikult nad kaasan.
Põrandad teen praegu, kui terve pere magab. Saab tunni rahulikult teha.
Poisid teevad poistetoa ise.
Mees peseb meil aknaid (tegelikult tema masin) ja dushiseinad. Tema paneb ka pesumasina käima.

Eks ta tüütu on, kuid vajalik.
ma meelega valisin 100 ruuduse korteri, üks aspekt oli ka koristamine, no kusagil kuuendajärgune. Kõik ühes tasapinnas, superlux koristada. Vanas elamises oli 150 ruutu kahel tasapinnal majaosa, vot seda oli vastik koristada, ei saanud nagu kunagi päris korda. Avatud riiuleid uues kodus panen ka ainult ühte seina, kõik muu kappidesse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju usaldamatust! Pereliikme koristust ei usaldata, tehakse üle?
Ma ei saa sellisest asjast aru, kas te siis elate roteeruvalt kōigis tubades, et peab just kōik toad perfektselt puhtad olema? Igaüks teeb ikka vastavalt oma soovile ja vajadusele. Kui seda teise oskuse alla surumist ja oma “koristusoskuse ōigust” ei toonitas siis teeks teised ka hoolsamine. Nii teavad, et üks loll käib nagunii kōik uuesti üle ja kunagi pole mōtet hoolsalt teha, sest nagunii ei olda Tulemusega rahul.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 13:27; 20.01 10:36; 09.02 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lastel on ikka tore koristama õppida küll kui esimesed 15 aastat ei lubata ning siis järsku üleöö nõutakse, et olgu perfektselt kõik korras neil.
Ning siis perekooli kiunuma, et lapsed ei oska üldse koristada.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kolm last ja 100m2 ning pidev probleem kodukorraga.
Mind aitas raamat “Jaapani korrastuskunst” MARIE KONDO.
https://www.rahvaraamat.ee/p/jaapani-korrastuskunst-korrastamise-elumuutev-v%C3%A4gi/697408/en?isbn=9789949277766
See on võibolla pisut radikaalne, aga soovitan lugeda.

Sain aru, et mul on liiga palju asju. Selles raamatus on hea soovitus asjade hulka vähendada ja teha oma kodu süsteemseks. Siis on asjadel oma kindel koht ja koristamine ei võta nii palju aega.

Selle raamatu tulemusena ma kaalun iga ostu ja mõtlen, kuhu ma selle uue asja panen ja kui palju see mulle tüli teeb nt tolmu pühkimisel vms koristamisel. Ja kui uue asja koju toon, siis midagi tuleb kodust ära viia. Olen palju asju viinud taaskasutusse ja ka ära visanud. Ütlen ausalt, kodus on rohkem õhku ja koristamie on kergem.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kolm last ja 100m2 ning pidev probleem kodukorraga.

Mind aitas raamat “Jaapani korrastuskunst” MARIE KONDO.

https://www.rahvaraamat.ee/p/jaapani-korrastuskunst-korrastamise-elumuutev-v%C3%A4gi/697408/en?isbn=9789949277766

See on võibolla pisut radikaalne, aga soovitan lugeda.

Sain aru, et mul on liiga palju asju. Selles raamatus on hea soovitus asjade hulka vähendada ja teha oma kodu süsteemseks. Siis on asjadel oma kindel koht ja koristamine ei võta nii palju aega.

Selle raamatu tulemusena ma kaalun iga ostu ja mõtlen, kuhu ma selle uue asja panen ja kui palju see mulle tüli teeb nt tolmu pühkimisel vms koristamisel. Ja kui uue asja koju toon, siis midagi tuleb kodust ära viia. Olen palju asju viinud taaskasutusse ja ka ära visanud. Ütlen ausalt, kodus on rohkem õhku ja koristamie on kergem.

Ehhee, ma sain samuti sellest raamatust tohutu inspiratsiooni. Ja tõepoolest, kui asju on kõvasti vähem, siis on ka kõvasti lihtsam.
Ja just see oli väga hea nipp, et asjade sorteerimisel tuleb kõik ühesugused asjad välja võtta (siis näed täpselt, kui palju sul ühesuguseid asju on. A la selgus üllatuslikult, et mul on 12 paari teksaseid. Ma ei jõuagi nii palju paare korraga kanda); seejärel panna kõik järelejäänud ühesugused asjad ühte kohta, mitte mööda maja laiali.
Mina sain nii tohutult ruumi juurde ja koristamist vajavaid asju vähemaks. Ei lähe enam eriti sassi ka.

Aga muidu nägi nt minu eilne koristamine välja nii – poisid (kokku 3) koristasid WC-d, duširuumid ja vannitoa. Rookisid lume. Mina hakkasin II korruselt tolmuimejaga võtma, mees määris sellel ajal suusad. Kui jõudsin I korrusele, hakkas mees II korruselt põrandaid pesema. Kui ta I korrusele jõudsin, kobisin mina II korrusele arvutisse.
Pärast läksime suusatama.
Jah, kunagi oli aegu, kui tegin laste tehtu mõnevõrra üle. Kuid oluline oli fakt, et nad teevad. Eks nad nüüdki mõnikord üritavad sahkerdada – a la ei pese prilllauda seest- ja väljastpoolt ära või jätavad WC poti/loputuskasti väljastpoolt pesemata, kuid siis teevad ise üle.
Igaks juhuks – meil on liikuv graafik. Sel nädalal olid poistel sanruumid. Järgmine kord võtavad nemad tolmu jne

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled kōrgharidusega spetsialist ja teenid ALLA 14€/h netos?

Ja kui palju on meil sinu arust kõrgharidusega spetsialiste, kes teenivad üle selle? Mina oma doktorikraadiga riigitööl ei teeni kaugeltki nii palju.

Aga vastuseks teemaalgatajale: mina ka ei viitsi koristada. Pinda on oluliselt vähem, nädalas ühe korra kulutan koristamisele ca 1,5 tundi, jooksvalt katsun asju omadel kohtadel hoida, mis väga ei taha õnnestuda. Suurpuhastust teen harva ja eriti ei põe selle pärast.
Aga see, et laste kaasamine on topeltajamahukas ja ei viitsi seda ette võtta – soovitaksin ikkagi nii palju pingutada, kasvõi vähehaaval. Tean, et ma isegi pole selles osas väga võimekas, aga juba lastele mõeldes ei saa seda päris tegemata jätta. Ja juba vähesed edusammud on nii lahedad! Minu seitsmene näiteks sai endale hiljuti uue igapäevase tööülesande – ainult nädal aega käis see vingumise saatel ja pärast pikka sundimist, ja juba on normaalseks muutunud. Minu elu see esialgu veel väga palju kergemaks ei ole teinud, eks ise saaks ikkagi kiiremini, aga kriipsukese jõudu hoiab ikka kokku ja peamine on tööharjumuse tekitamine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te küll jaksate? Ütlen ausalt, lapsi 3, täiskohaga töö. Koristan maja korra kuus põhjalikult. Pesen põrandad, pinnad, panen riiulid korda jne. Muul ajal on siuke nibin-nabin koristus.

Täna taas koristasin, kuna vaba hommik. Maja on kahekordne,tegin vaid I korruse ja see võttis 4h!!! Nüüd II korrus veel, ei taha mõeldagi mitte.

Et siis kuidas te viitsite? Jah, tulevad soovitused, et kaasa pere… No kui ma lapsed panen koristama, koristan ikka ise lõpuks üle, ma ei viitsi nendega koristada ja siis veel üle teha, see on topeltajamahukas.

Vahepeal käis palgaline koristaja, küsis 5 h eest 70.-. Olen kõrgharidusega tippspetsialist, koristaja küsis 5 h eest ligi 14.-/h netos. Süda tilkus verd ja otsustasin ise edasi oma vaevaga lasta. Minu palk ei ole nii kõrge, kui põhiharidusega lihttöölisel. Aga nüüd on jälle üledoos sellest nühkimisest. Motiveerige ????

Ja veel, millist Kärcheri tolmuimejat soovitate? Ostsin just vana Samsungi asemel, mis oli enam-vähem, uue Electroluxi ja see nii nikats. Filter läheb umbe peale 5 min tõmbamist, siis enam ei ima, muudkui tühjenda ja puhasta ja igavene saast on. Kärcheri kohta olen head kuulnud.

Lapsed tuleb koristama panna ka siis kui tuleb üle teha. Kelleks sa neid kasvatad? Kellelegi kaelapeal olijaks, kes samamoodi rügab hulluks end? Kus mees on? Kui mees ei taha ise koristada, siis tal on ometi võimalus panustad rahaliselt koristamisesse. Aga lapsed kiiresti koristama, see on sinu panus nende tulevikku. Sul on võimalus nad õpetada koristama nii, et üle teha pole vaja. Motivatsiooniks aga mõtle sellepeale, kuidas igatsesid oma maja. Ehk siis igatsesid kõike seda, mida nüüd teed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin, kas keegi on kasutanud moppi.ee teenuseid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:42; 22.01 08:04;
To report this post you need to login first.

Tunnistan, et täisajaga tööl käies võtsin kaduneljapäevadel palgata puhkuse päeva ja koristasin mõnuga. Peale koristust premeerisin end koogiga ja ostsin lilli.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 08:59; 12.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kolm last ja 100m2 ning pidev probleem kodukorraga.

Mind aitas raamat “Jaapani korrastuskunst” MARIE KONDO.

https://www.rahvaraamat.ee/p/jaapani-korrastuskunst-korrastamise-elumuutev-v%C3%A4gi/697408/en?isbn=9789949277766

See on võibolla pisut radikaalne, aga soovitan lugeda.

Sain aru, et mul on liiga palju asju. Selles raamatus on hea soovitus asjade hulka vähendada ja teha oma kodu süsteemseks. Siis on asjadel oma kindel koht ja koristamine ei võta nii palju aega.

Selle raamatu tulemusena ma kaalun iga ostu ja mõtlen, kuhu ma selle uue asja panen ja kui palju see mulle tüli teeb nt tolmu pühkimisel vms koristamisel. Ja kui uue asja koju toon, siis midagi tuleb kodust ära viia. Olen palju asju viinud taaskasutusse ja ka ära visanud. Ütlen ausalt, kodus on rohkem õhku ja koristamie on kergem.

Mina ka tegin läbi selle! Nüüd elan juba pool aastat korras majas ja ei saa aru, MIKS ma ei võinud seda avastada 10 aastat tagasi. Oleks kõik see piin olnud olemata.

Ja mis laste koristamisse puutub, siis olen seda meelt, et kõik tuleb kaasata. Vastavalt vanusele annan jõukohased ülesanded ja kui ei ole tehtud nii nagu vaja, õpetan ja lasen uuesti teha. Mitte et rügan ise kõigi eest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 10:57; 08.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 1 korruse koristamine 4 h võtta? Esimene küsimus kohe, et kui palju neid pindasid on siis, kust tolmu pühkida? elamine riiulitega ülekuhjatud? Koristamine on küll tüütu, aga üle 1 h 4toalise ühekordse maja koristamine ikka ei võta. Võibolla tõesti, kui akende pesu ka iga kord teha….

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 1 korruse koristamine 4 h võtta? Esimene küsimus kohe, et kui palju neid pindasid on siis, kust tolmu pühkida? elamine riiulitega ülekuhjatud? Koristamine on küll tüütu, aga üle 1 h 4toalise ühekordse maja koristamine ikka ei võta. Võibolla tõesti, kui akende pesu ka iga kord teha….

Tolmu pühkimine on tõesti kõige väiksem töö ja üle 5-10 min ei võta aga igasugu küürimised jms võtavad oluliselt rohkem. Meie pere puhul nt kaks vetsupotti, kaks kraanikaussi, vann, sauna uks, peegelliuguksed, köögikappide uksed, prügikasti kapp, vajadusel uste lingid, lülitid ja siseuksed ning nipet näpet veel. Lisaks vaatan ka korra väiksemate laste riiete sahtlitesse sisse ja korrastan kiirelt neid. Lõpetuseks siis põrandad tolmuimejaga ja pesemine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 14:52; 19.01 13:02; 23.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Maja koristamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.