Esileht Kodunurk Maja koristamine

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Maja koristamine

Postitas:

Mina teen enamiku asju jooksvalt, aga mul on ka vähe asju, ei talu üleliigset. Laste mänguasjadele on elutoas suur korv, need tuleb enne magamajäämist sinna visata, lapsed juba teavad. Liigutus on piisavalt lihtne, seega õnneks erilist vastuvaidlemist pole olnud. Päeva jooksul jääb riideid sinna-tänna vedelema, need korjan ise kokku ja viin kappi-pesukorvi. Nõud paneb igaüks ise pärast söömist masinasse ja puhta masinatäie tühjakslaadimine on küll tüütu ülesanne, aga tegelikult võtab ainult 5 min.

Tolmu pühin siis kui märkan, et hakkab tolmuseks minema, samas pindu palju ei ole, nt raamaturiiulid said ostetud sellised, et raamatud katavad riiuli üleni ära, ei jää üleliigset äärt.

Meil on kesktolmuimeja, sellevõrra saab kiiremini koristatud, et ei pea juhet korduvalt seina-seinast ära tõmbama ja masinat kaasa tassima, tolmuimeja voolik on nii pikk, et katab terve korruse ära (korruseid on kaks, vooliku trepist üles-alla vedamine on veidi tüütu).

Pesu kuivatab masin, riided voldin kokku masinast välja võttes ja laon masina peale hunnikutesse (tubade kaupa – laste asjad, meie asjad, rätikud). Hunnikud tõstan üksteise otsa ja teen tubade kaupa peatused, ladudes vastavad asjad seal kappi.

Kõigis tubades peale elutoa-köögi on vaipkate (terve toa ulatuses), nii et seal tolmuimejast piisab, ei pea veel eraldi mopiga üle käima. Vannitubades, esikus ja köögis on põrandaküte, seal seega vaipasid pole ja mopiga tõmbamine käib kiirelt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksvalt tegemine muudab üldkoristuse lihtsamaks ja kiiremaks. Näed, et miskit on määrdunud teed kohe ära. Siinkiidetud “Jaapani korrastuskunst” on reostamise ABC ja tootjate kullavara. Viskame aga kõik minema, toodame prügi ja ostame uued.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See konkreetne koristaja küsib turuhinnast ligi 2x kõrgemat hinda. Samas kui on hea koristaja, siis mina ei mõtleks hariduse peale. Elame ajal, kus haridus võib kasuks tulla, aga samas võibki mõni põhiharidusega inimene end puhtalt heade isiksuseomaduste ja/või tahtejõuga rohkem üles töötada kui mõni tippspetsialist. Tunnitasu suurus oleneb ka valdkonnast. Koristaja saabki päevas suure tõenäosusega need paar tundi töötada, kontoris istuvatel inimestel on 40h nädalas võimalik töötada.

Ma teenin IT-valdkonnas olenevalt ettevõttest 30-38eur/h neto ja oleksin nõus koristajale maksma üle selle kord-paar nädalas, kuna see meelerahu on seda väärt. On spetsialiste, kellele olen suuremat tunnitasu maksnud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitab palju robottolmuimeja.

Mul on 230 ruutu, uus maja, aga ei ole nagu hullu midagi. Uus asi püsib kuidagi ilusti puhas ja korras. Teen natukene korraga, tervet maja ei küüri korraga ealeski. Võtan ka koristmist kui trenni. Mikrokiudlapid on põhilised abivahendid. Koristajat pole veel raatsinud palgata. Nad küsivad tõesti liiga palju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksvalt tegemine muudab üldkoristuse lihtsamaks ja kiiremaks. Näed, et miskit on määrdunud teed kohe ära. Siinkiidetud “Jaapani korrastuskunst” on reostamise ABC ja tootjate kullavara. Viskame aga kõik minema, toodame prügi ja ostame uued.

Sa oled ikka seda raamatut lugenud, eks?
Kui ma ütlen, et ma “viskasin välja”, siis see tähendab, et oma kodust. Ligi 100 ülearust raamatut jagasin sõprade vahel, 6 kotti riideid viisin taaskasutusse, sama oli 3 kastitäie toidunõudega. Ajakirjad viisin paberikonteinerisse.

Ja selle raamatu point ongi, et peale nii põhjalikku koristamist sa enam ei osta arutult uusi asju. Vastupidi: KÕIK ostud on ülihästi läbi mõeldud ja isegi teismelisel raha muudkui koguneb, kuna ta ei tarbi enam.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 10:57; 08.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tulevad soovitused, et kaasa pere… No kui ma lapsed panen koristama, koristan ikka ise lõpuks üle, ma ei viitsi nendega koristada ja siis veel üle teha, see on topeltajamahukas.

Novot! Kui sulle pere tegemised ei sobi, siis nühigi üksi. Ausalt, mul pole mitte grammi ka kahju inimesest, kes ei oska väärtustada teiste tegemisi, sest ainult tema teab ja oskab ja kõik tgeised teevad valesti. Mu õde on täpselt
selline: ei mees ega lapsed oska koristada, süüa teha, riideid selga panna jne. nii nagu temale meeldib ja sobib ning loomulikult on pere taandunud. Siis käib ja hädaldab, et keegi ei aita. Täitsa paras!

Meil maja 130 m2, koristame kõik (mina, mees, 10, 6 ja 4). Kõikide lapseootusaegadel on käinud koristaja ja koduabiline käib ka siis, kui oleme reisil (aiatööd, kasside hoolitsus vm). Maksan perioodi eest, aga olen ka tunnitasu maksnud (10€/h).

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 17:10; 09.02 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot! Kui sulle pere tegemised ei sobi, siis nühigi üksi. Ausalt, mul pole mitte grammi ka kahju inimesest, kes ei oska väärtustada teiste tegemisi, sest ainult tema teab ja oskab ja kõik tgeised teevad valesti.

Sa anna siis nõu, mida teha supitaldrikuga, mis on kuivatusrestile kuivama pandud, mis aga tagant on täiesti rasvane ja määrdunud. Isegi, kui ma midagi ei ütle, siis kappi ma sellist taldrikut ei tõsta. Sina tõstaksid?
Või sa ei usu, et mõnda asja võib keegi teha tõepoolest nii kehvasti, et see vajabki ületegemist? On muidugi inimesi, kes on põhjendamatult rahulolematud, aga see ei tähenda, et kogu rahulolematus on põhjendamatu.
Väikeste lastega koristamine on muidugi oluline, aga see tõepoolest ei aita siin ja praegu aega kokku hoida, pigem vastupidi.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 17:56; 12.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot! Kui sulle pere tegemised ei sobi, siis nühigi üksi. Ausalt, mul pole mitte grammi ka kahju inimesest, kes ei oska väärtustada teiste tegemisi, sest ainult tema teab ja oskab ja kõik tgeised teevad valesti.

Sa anna siis nõu, mida teha supitaldrikuga, mis on kuivatusrestile kuivama pandud, mis aga tagant on täiesti rasvane ja määrdunud. Isegi, kui ma midagi ei ütle, siis kappi ma sellist taldrikut ei tõsta. Sina tõstaksid?

Või sa ei usu, et mõnda asja võib keegi teha tõepoolest nii kehvasti, et see vajabki ületegemist? On muidugi inimesi, kes on põhjendamatult rahulolematud, aga see ei tähenda, et kogu rahulolematus on põhjendamatu.

Väikeste lastega koristamine on muidugi oluline, aga see tõepoolest ei aita siin ja praegu aega kokku hoida, pigem vastupidi.

Miks sina seda üle pead tegema? Tunned vajadust? Ikka see teeb, kes lohakalt pesi!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 17:10; 09.02 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 1 korruse koristamine 4 h võtta? Esimene küsimus kohe, et kui palju neid pindasid on siis, kust tolmu pühkida? elamine riiulitega ülekuhjatud? Koristamine on küll tüütu, aga üle 1 h 4toalise ühekordse maja koristamine ikka ei võta. Võibolla tõesti, kui akende pesu ka iga kord teha….

Tolmu pühkimine on tõesti kõige väiksem töö ja üle 5-10 min ei võta aga igasugu küürimised jms võtavad oluliselt rohkem. Meie pere puhul nt kaks vetsupotti, kaks kraanikaussi, vann, sauna uks, peegelliuguksed, köögikappide uksed, prügikasti kapp, vajadusel uste lingid, lülitid ja siseuksed ning nipet näpet veel. Lisaks vaatan ka korra väiksemate laste riiete sahtlitesse sisse ja korrastan kiirelt neid. Lõpetuseks siis põrandad tolmuimejaga ja pesemine.

Teil tundub on kätepesuga suured probleemid. Puhtamad käed ja vähem “küürimist”.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 13:27; 20.01 10:36; 09.02 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot! Kui sulle pere tegemised ei sobi, siis nühigi üksi. Ausalt, mul pole mitte grammi ka kahju inimesest, kes ei oska väärtustada teiste tegemisi, sest ainult tema teab ja oskab ja kõik tgeised teevad valesti.

Sa anna siis nõu, mida teha supitaldrikuga, mis on kuivatusrestile kuivama pandud, mis aga tagant on täiesti rasvane ja määrdunud. Isegi, kui ma midagi ei ütle, siis kappi ma sellist taldrikut ei tõsta. Sina tõstaksid?

Või sa ei usu, et mõnda asja võib keegi teha tõepoolest nii kehvasti, et see vajabki ületegemist? On muidugi inimesi, kes on põhjendamatult rahulolematud, aga see ei tähenda, et kogu rahulolematus on põhjendamatu.

Väikeste lastega koristamine on muidugi oluline, aga see tõepoolest ei aita siin ja praegu aega kokku hoida, pigem vastupidi.

Miks sina seda üle pead tegema? Tunned vajadust? Ikka see teeb, kes lohakalt pesi!

Ma ei saa aru, mida sa siis esimeses postituses silmas pidasid, arvasin, et see, kui ma lasen kellelgi midagi üle teha, tähendabki, et mulle teiste tegemised ei sobi ja sinu soovitus oli enne ju, et “nühkigu siis üksi!”. Või arvad, et see inimene, peaks ise taipama? Looda sa – isegi, kui ta võtab restilt pärast oma räpase taldriku, siis enamasti pistab teiste kallal kisama, et miks räpased nõud seal on 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 17:56; 12.02 10:27;
To report this post you need to login first.

70m2 korter, 2 suurt inimest. Jooksvalt hoiame korras, midagi ei vedele, köök koristatud jne. 2-3x kuus teen põhjalikuma koristuse tolmuimeja ja mikrokiudlappidega. Kuna töötan kodus, siis päris mõnus vaheldus tööle ja tööpäeva päevasel ajal ongi parem seda teha. Vannitoa jätan abikaasale.

Elame mere ääres ja tolmu on päris palju, suvel koristan-pesen rõdu vähemalt kord nädalas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 08:59; 12.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Maja koristamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.