Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maja vs korter

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Maja vs korter

Postitas:
Kägu

Kui teil oleks raha, siis kumma valiksite? Ja miks selline otsus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maja. Tegemist on rohkem, aga maja juurde kuuluv aed pakub uskumatult suurt mõnu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õnneks leidus raha ja liikusime väiksest korterist suuremasse ja sealt majja.
Olen värske õhu inimene. Õues meeldib iga ilmaga, aga eriti päevitada, muru niita, lilli istutada jne.
Kui tahad iga hetk oma isiklikku aeda astuda, vali kindlasti maja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja hakkab jälle pihta…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldinud korteris elades, et enamus otsustab ja kõik peavad alluma. Et kui ühistu koosolekul otsustakse, et vaevaga kogutud raha eest tellime arboristi ja 2 koormat mulda, selle asemel, et parandada lagunenud korstnaid, siis nii ongi, meeldib see või ei meeldi. Ja alati satub naabrite hulka mõni debiilik, kes teiste elu väljakannatamatuks muudab. Erit väikestes kortermajades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korteri. 50a üksik naine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aiaga korteri või eraldatud aiaga ridaka, kus mul on isiklik lapike. Kui saaks, siis elaks nagu Inglismaal, ridamajas taraga aiakesega. Naabreid ei näe, aed olemas ja hooldamisega pole muret, sest aed on 6x12m.
Miks? Lilled meeldivad, kui hooldama ei pea, oma suvikõrvitsa, kurgi ja basiiliku mahutab ära, grillida saab ja hooldamine on üli lihtne. Ümber maja aed ei meeldi ja suurt aeda tõesti ei taha nagu mul kunagi oli. Korteri ostaks nii kesklinna lähedale ja madalasse majja kui võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks te sina kesklinna tahate, kus kunagi akent lahti ei saa hoida, sest müra ja ving on liig mis liig.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aiaga korteri või eraldatud aiaga ridaka, kus mul on isiklik lapike. Kui saaks, siis elaks nagu Inglismaal, ridamajas taraga aiakesega. Naabreid ei näe, aed olemas ja hooldamisega pole muret, sest aed on 6x12m.

Miks? Lilled meeldivad, kui hooldama ei pea, oma suvikõrvitsa, kurgi ja basiiliku mahutab ära, grillida saab ja hooldamine on üli lihtne. Ümber maja aed ei meeldi ja suurt aeda tõesti ei taha nagu mul kunagi oli. Korteri ostaks nii kesklinna lähedale ja madalasse majja kui võimalik.

Mulle meenus kohe Hyacinth Bucket ja need õnnetud naabrid seal, kes üritasid kogu aeg salaja välja hiilida:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis küsimus üldse, maja loomulikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Avara ja valgusküllase korteri, nii 100 ruuduse.
Praegu elan suure krundiga majas (8000 m2) ja lihtsalt ei taha enam kõiki õhtuid ja nädalavahetusi aias veeta. Peenraid pole, aga puud-põõsad ja lillepeenrad tahavad ikka hoolt ja marjad-õunad-ploomid-kirsid korjamist ja sissetegemist. Muru niidab õnneks mees.
Tahan hoopis nädalavahetuseks spaasse, mere äärde/metsa sõita või pika nädalavahetuse Eestist väljas veeta.
Vanus ligi 60.

Please wait...
Postitas:
Kägu

marjad-õunad-ploomid-kirsid korjamist ja sissetegemist

Miks ja kuhu sa nad SISSE tegema pead? Ei pea! Ära tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu elan suure krundiga majas (8000 m2) ja lihtsalt ei taha enam kõiki õhtuid ja nädalavahetusi aias veeta. Peenraid pole, aga puud-põõsad ja lillepeenrad tahavad ikka hoolt ja marjad-õunad-ploomid-kirsid korjamist ja sissetegemist. Muru niidab õnneks mees.

Tahan hoopis nädalavahetuseks spaasse, mere äärde/metsa sõita või pika nädalavahetuse Eestist väljas veeta.

Vanus ligi 60.

Meie ostsime suure aiaga maja.
Aias on viis kirsipuud. Sööme ise isu täis, jagame tuttavatele, ülejäänutega teevad linnud puhta töö.
Õunapuudest võtsime kuus maha, kuus maitsvamate sortidega jäid. Jällegi, sügisel sööme isu täis, muist talveks keldrisse ja mis üle jäävad, lähevad komposti. Ühel aastal tegime mahla ka, rohkem pole viitsinud.
Kolm punasesõstra ja kolm mustsõstrapõõsast jätsime alles, ülejäänud juurisime välja. Tikreid jäid ka mõned põõsad. Kõik suvel otse söömiseks mõelduna. Ei mingit korjamist ega vaaritamist. Milleks oma elu ise raskemaks teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

KUI oleks piiramatult raha, siis võibolla ostaks lisaks ühe korteri, et see välja üürida.

oma maja on juba olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korter + suvekodu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanus ligi 60.

just sellises ma elangi.
lisaks on maal üks majalobudik, mida remondime, me neljakümbised ja parasjagu 3 kuuga tüütab ära, siis saab jälle talvituma linna tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldinud korteris elades, et enamus otsustab ja kõik peavad alluma. Et kui ühistu koosolekul otsustakse, et vaevaga kogutud raha eest tellime arboristi ja 2 koormat mulda, selle asemel, et parandada lagunenud korstnaid, siis nii ongi, meeldib see või ei meeldi. Ja alati satub naabrite hulka mõni debiilik, kes teiste elu väljakannatamatuks muudab. Erit väikestes kortermajades.

Teemaalgataja ütles, et kui oleks raha, kumma valiksite. Ma eeldan siis, et raha jaguks. Sel juhul võtaks korteri Tallinna kesklinna mõnda kõrgemasse hoonesse või kesklinnakanti jäävasse uusarendusse. Kui naabrid on laias laastus sarnase sotsiaalse ja majandusliku taustaga, on ka nendega vähem muresid ja ühistu toimivam.

Korter + suvekodu

Sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

puud-põõsad ja lillepeenrad tahavad ikka hoolt ja marjad-õunad-ploomid-kirsid korjamist ja sissetegemist

Tahan hoopis nädalavahetuseks spaasse, mere äärde/metsa sõita või pika nädalavahetuse Eestist väljas veeta

Marjapõõsad ja viljapuud ei luba? See on juba kõrgem pilotaaž. Mulle kangastus selle peale stsenaarium, kus sa vaikselt auto poole hiilid ja kirsipuu sind hukkamõistval pilgul vaatab. “Nonoh, kuhu minek? Spaasse? Reisile? Kobi parem tagasi kirsse korjama!”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb majast ja oleneb korterist. Maja puhul hakkab mängima aknast olev vaade. Näiteks vaade merele kusagilt kõrgemalt korruselt võib majaga vägagi võistelda. Korter võib olla privaatsem kui maja. Aga kui on head naabrid on selline lähedane suhe parem kui korter. Kui satuvad kehvad naabrid on korteris parem. Kui korter maja all on oma garaaz, kallutab see koterit otsma enne maja. Ja lõpuks on mõlemate ostude juures määravaks ikkagi…naabrid. Osta mis sa ostad, kui mugav sul seal elada on, sõltub teistest inimestest ja nende eluviisist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige mõistlikum tundub paraja suuruse ja krundiga eramaja, kõrghaljastusega ja privaatse aiaga, et jõuaks liigse ajakuluta ümbruse eest hoolitseda ja tuleks toime ka vanemas eas. Korter ja suvila käib ka, kui on vaja vaheldust, energiat ja tahtmist sõita kahe elukoha vahet. Kahe eramaja ülevalpidamine tundub kõige aeganõudvam, kulukam ja ebaratsionaalsem, et käia niitmas, hoolitseda seisukorra eest jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul on tallinna aedlinnas korter, paksus metsas maja ja siis veel üks üürikorter. suvel oleme peamiselt maal, talvel paksu lumega ja tööl käies on linnas mugavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina 15 aastat tagasi elukohta otsisin, siis soovisin korterit. Sest me oleme aktiivsed, palju ringi liikuvad inimesed, kel pole aega maja ja aia eest hoolitseda. Aga selgus, et suuri, 5-6-toalisi kortereid polegi olemas (meil on suur pere)!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kesklinna korter (Kadriorg, Kalamaja, Noblessner, Kassisaba – ehk need kohad, kus kena jalutada) ja maakodu max tunni aja kaugusel.

Kunagi kahekümnendates soovisime maja, nüüd üldse ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui raha oleks siis maja kadriorus aga raha peaks katma ka aedniku, koristaja, töömehe ja turvamehe kes nende kõigi üle valvab.
no ja teine maja kusagil itaalias.
ehk ka kolmas väike majake alpides

ja neile kõigile veel samasuigune ‘hooldusmeeskond’ ka juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

puud-põõsad ja lillepeenrad tahavad ikka hoolt ja marjad-õunad-ploomid-kirsid korjamist ja sissetegemist

Tahan hoopis nädalavahetuseks spaasse, mere äärde/metsa sõita või pika nädalavahetuse Eestist väljas veeta

Marjapõõsad ja viljapuud ei luba? See on juba kõrgem pilotaaž. Mulle kangastus selle peale stsenaarium, kus sa vaikselt auto poole hiilid ja kirsipuu sind hukkamõistval pilgul vaatab. “Nonoh, kuhu minek? Spaasse? Reisile? Kobi parem tagasi kirsse korjama!”

Panen maasikad sügavkülma ja õuntest keedan natuke moosi, ülejäänud marjad on söömiseks. Põõsad-puud saavad kevadel hooldatud ja sõnnik laotatud, muud muret nendega pole. Maasikapeenral on tekstiil peal, maitsetaimi ja salatit kasvatan peenrakastis, pole ka midagi eriti harida. Trimmerdamine ja niitmine, seda peab ikka tegema. Ei takista miski reisimast ega spaatamast. Keset suve ei ole me pikematel reisidel kunagi käinud, ka siis mitte, kui korteris elasime, septembrist maini aega küll. Aga nädalavahetusi veedame ikka vahel kodust eemal, ei juhtu selle aiaga ju midagi.
Ei kujutaks enam teisiti ettegi, suvel pean saama õues elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma valiks ka vist maja aga sellise väiksema. Ja mitte liiga suure aiaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korter võimaldab rohkem vaba aega ja ei pea koguaeg midagi parandama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma valiks ka vist maja aga sellise väiksema. Ja mitte liiga suure aiaga.

…ja kas see on sinu esimene kord Perekoolis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja hakkab jälle pihta…

Hapukurgihooaeg, noh! Ja neid, kes truilt vastavad, leidub ka alati.

Kohe tulevad teemad sugulaste külaskäikudest/ majutamisest/ ärakasutamisest; lapsed bussis, kontserdil, kinos; apeeker/ registraator küsis kõva häälega…; ühistransport vs oma auto; jube restoran ja teenindaja pööritas silmi; villane mantel vs parka ja mutikingad vs prostituudisaapad; kas piirkonnakool või eliitasutus; veidrad kohtingud; naabrid all, peal ja kõrval; kus Harjumaal kukeseeni; 5 teismelist hobuseisuga poissi peres ja üks kana; Lotte- Muumi- ja muud “maad”; naabri lapsed meie külmkapi kallal; avastasin kogemata mehe telefonist… jne. Aa, kassalindipulga ja kärudel lössutajate teemad ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korter võimaldab rohkem vaba aega ja ei pea koguaeg midagi parandama.

Hakkab peale! no mida sa seal majas kogu aeg parandad? Katus(viilkatus) uus, peab vastu 50-70 aastat(garanteeritult), torud uued, küttesüsteem uus, lisaks ahi, puupliit ja/või kamin. Aknad uued, maja soojustatud ja täiesti kaasaegsete kommunikatsioonidega. Osa krundist uunikivi all, osa laste mänguplatsi all, osa viljapuud ja marjapõõsad. Ütle, mid sa seal remondid rohkem kui korteris?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maja vs korter