Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maja vs korter

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Maja vs korter

Postitas:
Kägu

Korter võimaldab rohkem vaba aega ja ei pea koguaeg midagi parandama.

Hakkab peale! no mida sa seal majas kogu aeg parandad? Katus(viilkatus) uus, peab vastu 50-70 aastat(garanteeritult), torud uued, küttesüsteem uus, lisaks ahi, puupliit ja/või kamin. Aknad uued, maja soojustatud ja täiesti kaasaegsete kommunikatsioonidega. Osa krundist uunikivi all, osa laste mänguplatsi all, osa viljapuud ja marjapõõsad. Ütle, mid sa seal remondid rohkem kui korteris?

Mul on kõigest ridaelamuboks (ostetud uuena ja tõesti kvaliteetsena, mitme spetsialisti poolt kontrollitud) no ja on ikka pidevalt midagi parandada vaja!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hakkab peale! no mida sa seal majas kogu aeg parandad? Katus(viilkatus) uus, peab vastu 50-70 aastat(garanteeritult), torud uued, küttesüsteem uus, lisaks ahi, puupliit ja/või kamin. Aknad uued, maja soojustatud ja täiesti kaasaegsete kommunikatsioonidega. Osa krundist uunikivi all, osa laste mänguplatsi all, osa viljapuud ja marjapõõsad. Ütle, mid sa seal remondid rohkem kui korteris?

Kõlab kui uusrikka märg unenägu☺

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ma 1. korrusel elada ei julge, siis korter.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui niisama valida saab ja raha ei pea maksma, siis miks mitte maja kesklinna lähedal. Aga kui ise ostma peab, siis vist korteri, sest elan üksi ja tahan iga päev kuskil väljas käia. Autot ega lube pole ning ei viitsi ühistranspordiga 25 min sõita, lihtsalt selleks, et mõnelt ürituselt läbi astuda. Et olen sageli väljas 1-3ni öösel, siis ei taha ka iga kord taksot kutsuda. Üksi elades on muidugi korteris natuke õdusam, maja tundub liiga suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korter. Ja praegu ka korter, kolme korteriga maja. Väga mõnus, on aed, on privaatsus jms. Maja kallal liiga palju tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui niisama valida saab ja raha ei pea maksma, siis miks mitte maja kesklinna lähedal. Aga kui ise ostma peab, siis vist korteri, sest elan üksi ja tahan iga päev kuskil väljas käia. Autot ega lube pole ning ei viitsi ühistranspordiga 25 min sõita, lihtsalt selleks, et mõnelt ürituselt läbi astuda. Et olen sageli väljas 1-3ni öösel, siis ei taha ka iga kord taksot kutsuda. Üksi elades on muidugi korteris natuke õdusam, maja tundub liiga suur.

Mina nt. peale lahutust valisin just maja. Mis tähendab, et elan üksi. Või kaksi tegelikult: kass on ka 🙂

Abielu kulges aga kesklinna korteris. Pea kümnend. /mees sai suure lombi taga tööd ja kolis sinna, mina eelistasin aga sõprade-lähedaste kasuks ja jäin Eestisse. Nii andsime üksteist n-ö vabaks ja mõlemile võimaluse uueks alguseks../

Uus eluetapp seega algas minul majas, mis asub linnast 8 km kaugusel. Ei ole 25 minti sõitu, on 15 minutit. Ja seda ühistranspordiga. Autoga 10 minti. Taksoga nv-sel ürituselt naastes 8-10.- raha välja käia pole ka teab mis palju. Polegi jupp aega takso teenust vajanud..

Küll aga olen ma sageli hommikuti mõelnud (olen hommikuinimene), kui õnnelik ja tänulik ma olen, et saan elada just siin- maal!
Nii ka tänasel hommikul. Mul aeda on küll vaid 1500 ruutu, kuid minu jaoks ideaalne. Üle 2 tunni ei viitsikski niiduki taga sammuda. Samas kui see on päevakorral, teen seda rõõmuga! Puhas sport ju!
Eelnevalt veel jalutan sirelipõõsa alused läbi, kus mul paar “printsi” on endid sisse seadnud 😉 Sopistavad sellised mõnusad pesad omale maapinna sisse: peanupp ja veidi kerest on vaid väljas/nähtaval.
Kui õrnalt teda sealt välja sikutada, siis esialgu pisikesena näinud loomake osutub oi kui jämedaks padakonnaks :O Samas on ka üks pisike lonni. Ühesõnaga ohutuse mõttes (on halb kogemus..) korraks transpordin nad kinnises avaras nõus mujale ja hiljem viin tagasi, kust tõin.

Mul on 4 tuba ja suur küll ei tundu elamine. Köök eraldi, saun + avar terrass, kelder, garaaž ja selles veel eraldi sopistus erinevateks töödeks (treipink + hulk tööriistu).
All suur tuba ahju ja kaminaga. Lisaks üks väiksem tuba, kuhu on tore nt. kingakarpe ladustada 😉 Ja igasugu muid aastaaegade vaheldumist ootavaid asju-esemeid.

Ülakorrusel on magamistuba ja n-ö kodukontor. Kirjutuslaud ja hulk raamaturiiuleid. Pluss diivan mõnusaks leboks ja taamal veel voodi külaliste majutamiseks.
Seega ükski tuba pole üleliigne, kuigi elan hetkel kassiga.

Muidugi on seegi maja kõpitsemist vajanud, kuid mul pole ainsastki sendist kahju olnud selle nimel, et end veelgi mõnusamalt ja mugavamalt tunda oma kodus.

Aed. Täielik nauding!
Korteris, mida sa teed? Passid arvuti taga? Vaatad tv-d? Loed? Hästi.
Mulle jääb sellisest valikust väheks.
Meeldib õues varahommikutiirul lilled üle kaeda ja kasta… näpistada kuivanud õisikud neilt. Korjata mahapudenenud õunad (takistavad muidu ajapikku niitmist). Tavaliselt kohtun siis ka maiasmokkade pasknääridega, kes kätsatades üksteisele ohumärke edastavad, et “üks kahejalgne saabus aeda”.
Rõõmuga jagan oma aiasaadusi ka lindudega 🙂 Pole me ikka veel kõigest jagu saanud ka mitme peale…eriti, mis puudutab marjapõõsaid.

Kui juba, siis… mul on ka mõnus terrass, kuid kohvi olen seal joonud vaid koos külalistega, üksi olles eelistan seda teha pigem tubaselt-mõnusalt arvuti tagant: nt. Perekooli sirvides 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekoolika teadmised piirduvad lagunevate hallide maaonnidega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna ma 1. korrusel elada ei julge, siis korter.

Paned koduvalve ja elu kui lill. Kartma küll midagi ei pea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mida ma korteris teen?
Hommikul võimlen, panen kohvi tilkuma ja valmistan söögi. Söön rõdul – see on suur ja mugav, merele vaatega, ilusasti haljastatud. Kui vähegi ilm lubab, siis einestan seal – maist septembrini.
Koristan nõud, teen voodi, käin pesemas. Töötan kodukontoris. Lõuna ajal panen klapid pähe ja teen mööda mere äärt tunnise kiirkõnni.
Õhtu veetmiseks on erinevaid võimalusi – piknik pargis, kodune õhtu, väljas söömine, kino, kultuuriüritus. Vahet pole, kõik on kas 5 min bussiga, 10 rattaga või vastava jalutuse kaugusel. Õhtul loen, surfan arvutis, vaatan TV-d.

Nädalavahetused mööduvad maakodus, peamiselt metsas marjul-seenel. Aiatöid just ei naudi, aga söödava kraami kasvatan küll ise. Õhtuti loen, surfan arvutis, vaatan TV-d…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin väikse linnakorteri sama väikse linnalähedase maja vastu. Nende ainus vahe on loodus ja 1800rm suurune aed. Siiani elu parim otsus 🙂 Seega igal juhul maja, kus hoovis on ruumi väliköögi, sauna, aia, laste mänguväljaku ja kõige muu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõlab kui uusrikka märg unenägu☺

See on keskmise eestlase kõige tavalisem majapidamine, vaata kasvõi korraks enda ümber ringi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida ma korteris teen?

Hommikul võimlen, panen kohvi tilkuma ja valmistan söögi. Söön rõdul – see on suur ja mugav, merele vaatega, ilusasti haljastatud. Kui vähegi ilm lubab, siis einestan seal – maist septembrini.

Koristan nõud, teen voodi, käin pesemas. Töötan kodukontoris. Lõuna ajal panen klapid pähe ja teen mööda mere äärt tunnise kiirkõnni.

Õhtu veetmiseks on erinevaid võimalusi – piknik pargis, kodune õhtu, väljas söömine, kino, kultuuriüritus. Vahet pole, kõik on kas 5 min bussiga, 10 rattaga või vastava jalutuse kaugusel. Õhtul loen, surfan arvutis, vaatan TV-d.

Nädalavahetused mööduvad maakodus, peamiselt metsas marjul-seenel. Aiatöid just ei naudi, aga söödava kraami kasvatan küll ise. Õhtuti loen, surfan arvutis, vaatan TV-d…

Haruldaselt igav elu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

õige, armastangi igavat elu. Vahel vürtsitan reisimisega, aga kodune elu olgu mõnus, mugav ja voolav. Olen selle saavutamiseks hulga vaeva näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korteris, mida sa teed? Passid arvuti taga? Vaatad tv-d? Loed? Hästi.
Mulle jääb sellisest valikust väheks.

Korteris on kahjuks jah võimalused piiratud ja variantideks on olla toas, arvutis, tv ees, lugeda, teha käsitööd, istuda väikesel rõdul või minna üritustele. Tasuta saab käia jalutamas ja kaubanduskeskustes ringi, aga kui liigud ühest poest teise, kolmandasse, siis mingi hetk tuleb piir ette, ei viitsi, ühed ja samad kaubad ja mõtled, kas neid asju on kõiki vaja, et raha mõttetult kulutada. Tahad minna kohvikusse, teatrisse, kontserdile või kinno, siis kõik maksab. Kui tahaks väljas istuda ja süüa, siis linnapargi asemel on oma aias palju mugavam piknikku pidada. Koduaias on tegevusi, võimalusi, privaatsust ja avarust rohkem, kui korteri rõdul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Perekoolika teadmised piirduvad lagunevate hallide maaonnidega.

Sain päranduseks maja, sellega on pidevalt midagi teha – torustik, katus, juhtmed, terrass, küttekeha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain päranduseks maja, sellega on pidevalt midagi teha – torustik, katus, juhtmed, terrass, küttekeha.

Ja kui sa need ära oled teinud, siis millal sa neid uuesti pead tegema? Räägid nagu korterid oleks meil kõik ideaalses korras ja mingeid kapitaalseid töid poleks vaja teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on nüüdseks 15 a vana maja ja selle aja jooksul oleme PIDANUD laskma parandada ühe lekkiva koha katuses (see läks ehitusgarantii alla). Teised asjad, mis on vahepeal tehtud, on puhtalt seetõttu, et oleme kas paremat või ilusamat või uuemat tahtnud. Või lihtsalt midagi juurde tahtnud. Aga oleks võinud ka ilma või vanaga läbi ajada. Sinna alla käib uus terrass, peenrad jm aiailu, uue kamina ehitus, uue küttesüsteemi paigaldus jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui sa need ära oled teinud, siis millal sa neid uuesti pead tegema? Räägid nagu korterid oleks meil kõik ideaalses korras ja mingeid kapitaalseid töid poleks vaja teha.

Loodetavasti üldse ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

õige, armastangi igavat elu. Vahel vürtsitan reisimisega, aga kodune elu olgu mõnus, mugav ja voolav. Olen selle saavutamiseks hulga vaeva näinud.

Tavalisele hakkamasaavale inimesele on reisimine nii iseenesestmõistetav tegevus, et seda ei pea isegi mainima ega ka sellele eelnevalt surmigavat elu elama.
Ei, ma saan aru – üksiku inimese elu. Lihtsalt, et kodu- (kodu)töö-arvuti-telekas… Maitse asi muidugi. Ei mingeid hobisid, trenne, sõpru, tegevust? Njah, minu jaoks tõesti üksluine. Vabandan!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe, kui saan, kolin korterisse. Olgu vôi üürikas, olgu vôi üks tuba. Ei taha ei maja ega aeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavalisele hakkamasaavale inimesele on reisimine nii iseenesestmõistetav tegevus, et seda ei pea isegi mainima ega ka sellele eelnevalt surmigavat elu elama.

Ei, ma saan aru – üksiku inimese elu. Lihtsalt, et kodu- (kodu)töö-arvuti-telekas… Maitse asi muidugi. Ei mingeid hobisid, trenne, sõpru, tegevust? Njah, minu jaoks tõesti üksluine. Vabandan!

naljatilk – hobid, trenn ja sõbrad on lihtsalt nii enesestmõistetav, ei arvanud et pean kirja panema… Eriti kuna küsimus on kodus, mitte selles, kus trennis käia. Pole isegi üksik, täiesti abielus (mees sama igav!), lapsed täiskasvanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui oled üksik noor inimene, siis ilmselt korter, kui juba pere ja alaealised lapsed, siis maja. Vanemas eas kui lapsed laias ilmas, võibolla jälle korter liftiga majas – saab siis muretult abikaasaga mööda ilma pikemalt ringi reisida 🙂

Olen täheldanud tuttavate lastega perega korteriomanike puhul trendi, et linnakorteris nädalavahetustel ei kannata pikalt passida ja on soetatud suvila või maakodu, mida siis ka hooajavälisel ajal peab hooldamas käima – reede õhtul jõuad kohale ja pühapäeva lõunaks ongi muru niidetud ja tagasi linna minek 🙂

Ehk et korteriomanikest pereinimestel reaalselt suuremad kulud seoses mitme majapidamise ülalpidamisega.

Samuti korteri kommunaalkulud ruutmeetri kohta võivad olla kordades suuremad kui oma majal…
Lisaks on korteriomanikel vaja harjuda naabrite võimaliku müra ja võimalike toidulõhnadega (vanemate paneelikate puhul).

Last kärus õue niisama korteriinimene magama jätta ei saa – peab mitu tundi ringi kappama kogu imiku uneaja (rõdu olemasolu võib asja lihtsamaks teha muidugi).
Majaelanik jalutab imiku magama ja jätab ta siis terrassile tuduma – vanem saab samal ajal miskit kasulikku teha (isiklik aastatetagune kogemus imikutega nii korteri kui maja puhul).

Sama lugu veidi suuremate laste välja mängima saatmisega – korteriinimene ikka kappab kaasa ja veendub, et majadevahelises liivakastis kasutatud süstlaid ei vedele, et laps autode ette ei jookseks, jne. Majaomanikul selles mõttes lihtsam.

Tänapäeval niidavad majaomanike muru robotid ja väikese köögiviljaaia hooldamine on ju puhas rõõm 🙂

P.S. Kui maja ei asu otse mere ääres, kuid tekib soov kenal suvehommikul ärgates aknast välja vaadates nautida merevaadet, tasub mõnetuhandene väljaminek teha ja osta haagissuvila (või rentida paarkümmend euri päev) – sellega õhtul mere äärde sõita ja hommikul ongi merevaade 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Majas, kus on ahjuküte, on seepärast hea elada, et rahapuudusel ei kasvata sa kommunaalide näol omale võlga. Kui ka puid ei ole, siis istud külmas ja sul ei tiksu midagi kusagilt võlaks. Olen elanud ka ahjuküttega korteris, kus lisaks kehvale elujärjele võis kasvada võlg haldustasu, remondifondi näol päris krõbedaks mõnel elanikul. Omas majas(mis pole ühistrassi küttega jms. seotud) on selline võla kogunemine välistatud.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maja vs korter