Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Majaelanikud – kui suured teie arved?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Majaelanikud – kui suured teie arved?

Postitas:

Inimesed, kes te oma majas elate, kui suured on teie igakuised arved? Elekter, vesi?
Meil maja 180 ruutu, aga arved on iga kuu ca 200¤, seda on liiga palju 🙁
Ei saaks öelda ka, et vee ja elektriga laristaks..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja 250m2. Pole eriti hea soojustusega, ainult siseviimistlus tehtud.
Arved talvekuudel ca 240 eurot kuus (sisaldab pelletkütet, elektrit). Vesi on omast käest võtta, selles suhtes on hea. Suvekuudel elekter kuus ca 30 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja 180 ruutu, elekter 30 euri, vesi ca 20, küte ca 10 eur (puugaasikatel (kütab ka vett)ja puud oma metsast)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:38; 05.05 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja 100 m2, elekter ca 35 euri, prügi 2-3 euri, vesi 15. Majas on ahiküte ja puud ostame äialt oma hinnaga. Internet ja TV juurde 30.

Majja tulev vesi on vallast ja saunavesi oma kaevust. Pesu peseme ka kaevuveega. Toiduks see ei kõlba.

Meil on lisaks ka õhksoojuspump, mida kasutame väga harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan. Kuidas siis meil nii suured arved on? Selles suhtes, et kõik arved on äia nimel, temal lähevad need kontolt otsekorraldusega maha, pärast siis küsib minult minu ja elukaaslase osa.
Huvitaval kombel ta meile neid arveid ei näita, hakka või arvama, et vahelt võtab, kuigi ta on ausa inimese mulje jätnud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on elektriküte (ja 120 ruutu). See talv oli väga soe – ja kõige suurem arve tuli jaanuari eest – 110 eurot. Vesi+kanalisatsioon (aiakastmisvesi kanalisatsiooni ei lähe) on kokku umbes 15 eurot.
Märtsis elektriga ei kütnud (meil on kaminahi ka) – elektriarve oli 40 eurot. See on siis koos nende võrgutasude ja muude maksudega. Valitud on Elekrumi börsipakett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei mõista. Meil maja 130 m2 ja viimane elektriarve oli ca 60 eur…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maja 120 ruutu, ahiküte. elekter 80-100 eurot, vesi umbes 25 eurot kuus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

130 ruutu ja 5 inimest

märtsi arved
elekter 57 (osa majast elektriküttel, elektripliit ja muud kodumasinad)
gaas 86 (osa majast ja soe vesi gaasiküttel)
vesi 37 (14 kuupi)

Ma arvan, et elektri arvelt saaks kokku hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maja – 250 ruutu – 7 tuba -osaliselt elektriküte+ puud(25-30 ruumi talv)
elekter 75- 170¤ -oleneb aasta-ajast
vesi kuni 15,-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, kuidas meil nii suured elektriarved!! pesumasin, nõudepesumasin, kuivati, 2 põrandakütet ( vannitoad) ja viimati arve ca 150eur. Muidu majas vaid puuküte. Oleneb asukohast, kes elektrit pakub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil maja 170 ruutu pluss garaaz 90 ruutu (oluline, sest ka küttega) ja nii maja kui garaazi küte on maakütte baasil ja soe vesi tuleb ka maaküttest, vesi oma kaevust ja selle eest ei maksa midagi, aga elektrikulu on talvel ca 300 eurot kuus, suvel ca 100 eurot kuus. Enamuse arvest moodustab edastustasu, sest elame hajaasustuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei saa aru, kuidas meil nii suured elektriarved!! pesumasin, nõudepesumasin, kuivati, 2 põrandakütet ( vannitoad) ja viimati arve ca 150eur. Muidu majas vaid puuküte. Oleneb asukohast, kes elektrit pakub?[/tsitaat]

Teil võib olla maalause välise elektrikaabli vigastus, kui kahtlaselt palju voolu kulub. Laske profidel oma kaabli korrasolekut kontrollida või vahetage kaabel välja uue vastu.
Kui on õhukaabel siis otsige tarbevoolu mõõdikuga(müügil igas ehituspoes) oma suurimat voolutarbijat ja lülitage see võimalusel välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 09:40; 30.04 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja u 100 ruutu. Elektriarve on külmal ajal u 60 eurot kuus, soojal ajal u 20-30 eurot kuus. Elektritarbijad on vannitoa põrandaküte, keskküttekatla pumbad, boiler ja tavapärased kodumasinad ning -tehnika (pliit, pesumasin, televiisor, arvuti jne). Suvel keskküttekatelt ei kasuta ning vannitoa põrandakütet ka mitte.

Keskküttekatlas on kasutusel tavalised küttepuud, mida teeme ise oma metsast.

Veearve on u 20-30 eurot kuus (3-liikmeline pere, on alevi vesi ja kanalisatsioon), prügi peale kulub 7.30 (vedu+konteineri rent) ning Elion peaks olema 29 eurot kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Maja u 100 ruutu. Elektriarve on külmal ajal u 60 eurot kuus, soojal ajal u 20-30 eurot kuus. Elektritarbijad on vannitoa põrandaküte, keskküttekatla pumbad, boiler ja tavapärased kodumasinad ning -tehnika (pliit, pesumasin, televiisor, arvuti jne). Suvel keskküttekatelt ei kasuta ning vannitoa põrandakütet ka mitte.

Keskküttekatlas on kasutusel tavalised küttepuud, mida teeme ise oma metsast.

Veearve on u 20-30 eurot kuus (3-liikmeline pere, on alevi vesi ja kanalisatsioon), prügi peale kulub 7.30 (vedu+konteineri rent) ning Elion peaks olema 29 eurot kuus. [/tsitaat]

Kas Teil on juba kaugloetav arvesti paigaldatud või on veel vana arvesti(kettaga)?
Kahtlaselt vähe voolu kulub Teil.
Kui suure boileriga tegemist on, mitu liitrit? Mitu liitrit on katlamaja boiler?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 09:40; 30.04 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis räägivad majaomanikud siin foorumis, et ärge te korteriinimesed mingil juhul omale maha ihaldage, küll see võtab raha…mul on 2-toalise mustamäe korteri suvised kommunaalmaksed poole suuremad, kui teie siin räägite oma maksetest kokku talve kõige külmemal kuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas Teil on juba kaugloetav arvesti paigaldatud või on veel vana arvesti(kettaga)?
Kahtlaselt vähe voolu kulub Teil.
Kui suure boileriga tegemist on, mitu liitrit? Mitu liitrit on katlamaja boiler?[/tsitaat]
Meil vist on ikka see uus kaugloetav arvesti juba. Boiler on äkki 100l. Mida mõtled katlamaja boileri all? Akupaaki? Kui jah, siis see vist ei võta üldse elektrit (ma ei tea nii täpselt, see katla värk on 100% mehe teema meie peres, mina seal muud teha ei oska, kui lihtsalt kütta:)).
Ma arvan, et mingil määral mõjutab meie elektritarbumist ka see, et oleme nädala sees ju enamiku päevasest ajast kodust eemal. Õhtuti teeme pliidil kiire söögi, siis paar tundi telekavaatamist, du¨i all käigud ja seejärel magama. Samas on ka võimalik, et oleme mehega mõlemad oma lapsepõlvekodust saanud kaasa mõistliku majandamise oskused -s.t tuled asjatult tubades ei põle, laadijaid niisama pistikutes ei hoia, pesumasinat paari riideeseme pärast tööle ei pane, toitu teen päris sageli mitmeks päevaks ette ja nii, et ahjus on mitu toitu korraga valmimas jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]preilis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Inimesed, kes te oma majas elate, kui suured on teie igakuised arved? Elekter, vesi?
Meil maja 180 ruutu, aga arved on iga kuu ca 200¤, seda on liiga palju 🙁
Ei saaks öelda ka, et vee ja elektriga laristaks..[/tsitaat]

Oleneb, mis küte majas on ja ka sellest, kui palju inimesi majas elab. Kui on maaküte, ioonküte vms, siis on täiesti loogiline selline kulu. Ise käisin vaatamas 150 ruudust maaküttega maja ja omaniku sõnul oli 2013 detsembri elektriarve 200 (detsember oli väga soe). Kusjuures mees ise elas seal majas ainult nädalavahetustel, seega see elektrikulu ongi enamjaolt kütte eest. Minul 46 ruuduses linnakorteris on elektriarve 25-30 euri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maja 160 m2 ja eletriarved 75-110¤. Näiteks eelmise kuu eletker oli 95¤.
Vesi tuleb oma puurkaevust. Prügiarve on iga kolme tühjendamise järel peaaegu 9¤.
Aaa ja maja kütame puudega, põrandaküte on vannitoas ja wc-s. Suurem röövel ongi see põrandaküte ja eletriboiler. Kuid see mu oma luksus ja selle eest tuleb maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja ca 240m2
Elekter talvel max 240¤ (maasoojuspump kütab), suvel ca 60¤ ehk keskmiselt ca 120¤ kuus.
Vesi ca 30¤
Internet 20¤
Prügivedu alla 2¤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja 142m2
Eelmine kuu :

Elekter 67eur
Gaas 180eur
Vesi+Gaasi vahendusfirma arve 85eur
Valve 21eur
TV, internet 28eur
Prügivedu 17eur

200eur kuus oleks ikka väga soodne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maja on 180 ruutu. elekter kuus ca 30 euri (ainult kodumasinad, põrandaküte ja boiler on keskküüte pealt)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:38; 05.05 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes 150 ruutu, elekter 50-60, vett saab ka ainult elektri hinnaga omast kaevust pumbaga. Küttepuid ostsime vist viimati 10 aastat tagasi. Krundil on nii palju puid ja võsa veel, et saab vähemalt sama kaua veel tasuta puid.
Elektriarve on nii suur, sest 20-ruuduses vannitoas on põrandaküte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maja 120m2. Viimased arved olnud ca 150.- (sh valve ja TV kokku 30.-), lisaks sügisel tellitud puud, mis ca 50.- kuu kohta. Elekter oli aprillis näiteks ~600kw. 4-liikmeline pere, osaliselt majas elektriküte+el.boiler. Talvel on max arve ilma puudeta ulatunud 240.-ni, kuid see oli eelmisel külmal talvel. Vesi on meil suht kallis (3,5.-kuup).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 3-toal elektriarved siis samad või isegi suured, mis majas. Ma ei saa aru, kuidas saab olla majas elektriarve 30 või vähem eur kuus. Pesumasin, külmkapp ja pliit on ikkagi ju samamoodi olemas? meil pole isegi elektrikütet ega boilerit, aga alla 50 eur kuus kuidagi elektritarbimist ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil maja ca 200 ruutu. elekter talvel 180-200 ( ei kyta elektriga, vaid vahel vbl soojapuhur vms ). vesi iga kolme kuu tagant ca 80- 100.
kindlustus 100 iga mingi kuu järelt, maamaks 300. prygi iga kuu 5 eur.
ahjukyte- kyte talve jooksul kokku ca 600-700 euri.
on palju, aga õnneks arved on kolmeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie 3-toal elektriarved siis samad või isegi suured, mis majas. Ma ei saa aru, kuidas saab olla majas elektriarve 30 või vähem eur kuus. Pesumasin, külmkapp ja pliit on ikkagi ju samamoodi olemas? meil pole isegi elektrikütet ega boilerit, aga alla 50 eur kuus kuidagi elektritarbimist ei saa. [/tsitaat]
Paljuvõitu.
Mul neljatoaline korter, elektriarved on talvel 25, suvel 15 euro kanti. Elektripliit, kõik kodumaisinad (ka pesukuivati), 3 telekat ja 3 arvutit. Lampides 46 pirni, kõik on küll energiat säästvad. Kodumasinad on uued, telekad on need, millel ekraan ei lähe soojaks (LED?).
Külmkapp on vana. Plaanin uut osta, siis peaks elektrit veel vähem kuluma.
Veekulu 50 eurot, 3 inimest.
Küsi äia käest arveid näha, kui tema aususes kahtled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loen ja imestan. Kuidas siis meil nii suured arved on? Selles suhtes, et kõik arved on äia nimel, temal lähevad need kontolt otsekorraldusega maha, pärast siis küsib minult minu ja elukaaslase osa.
Huvitaval kombel ta meile neid arveid ei näita, hakka või arvama, et vahelt võtab, kuigi ta on ausa inimese mulje jätnud…[/tsitaat]jajah, see on hea ja jätkusuutliku suhte alus: lähedaste umbusaldamine.
Minesta nüüd, mina maksan oma maja eest elektrikütet talvel ligi 400 (sh siis ka võrgutasud ja muud lisamaksed), lisaks vesi 100+ ja Tv ja telefon ka oma 40. Suvel saan hakkama 100 euriga elekter. Võibolla su äi (kes on tegelikult ainult elukaaslase isa ja mitte äi) on ikkagi aus inimene? Võibolla ei tasuks perekoolikanade järgi oma arvamust kujundada lähedaste suhtes? Aga oma vanuses ma juba tean, et maailm on kirju ja enamik inimesi jääb mulle arussaamatuteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
jajah, see on hea ja jätkusuutliku suhte alus: lähedaste umbusaldamine.
Minesta nüüd, mina maksan oma maja eest elektrikütet talvel ligi 400 (sh siis ka võrgutasud ja muud lisamaksed), lisaks vesi 100+ ja Tv ja telefon ka oma 40. Suvel saan hakkama 100 euriga elekter. Võibolla su äi (kes on tegelikult ainult elukaaslase isa ja mitte äi) on ikkagi aus inimene? Võibolla ei tasuks perekoolikanade järgi oma arvamust kujundada lähedaste suhtes? Aga oma vanuses ma juba tean, et maailm on kirju ja enamik inimesi jääb mulle arussaamatuteks.[/tsitaat]
Mis sa kekkad siin oma 400 euriaste arvetega, mul veel suuremad arved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul siin parasjagu käepärast talvekuu JAANUAR 2014.
Maja meil 200m2, küte jagatud elekter/gaas.
4-liikmeline pere, lapsed lobistavad ikka mõnuga vannis ja du¨i all.
Elekter 173 eur
Gaas 98 eur
Vesi 61 eur
valve 26 eur
prügi 9 eur
Starman 36 eur
Kokku 403 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Majaelanikud – kui suured teie arved?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.