Esileht Tööelu, raha ja seadused. Majandusarvestust õppima?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Majandusarvestust õppima?

Postitas:

Kas tasuks omandada teine kõrgharidus majandusarvestuse alal või mitte? Ma olen küll ja küll kuulnud, kuidas neid raamatupidajaid on üleliia ja tööd pole. Aga mul tunne, et seda räägitakse alati. Umbes sama, kui põllumees seletab, kuidas põllumajandus end ära ei tasu, aga ikka tegeletakse sellega ja põllumees põline rikas ikka kehtib. Miljonäriks lihtsalt ei saa.
Mõtlen, kas anda dokumendid sisse Lääne-Viru rakenduskõrgkooli või mitte. Valiks kaugõppe, aga natuke on hirm, et loenguid vähe ja ei saa kõike selgeks. Kunagi noorena õppisin päevaõppes ja mulle see sobis. Kõik tehakse puust ja punaseks ette.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 17:20; 19.07 10:23; 22.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majandusarvestus on natuke enam, kui raamatupidamine. Eelarvestamine, finantsjuhtimisenosa,laoarcestus jne Ma neid kõiki päris ühte patta ei paneks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll ja küll kuulnud, kuidas neid raamatupidajaid on üleliia ja tööd pole

Nii ongi kusjuures. Õpid ära ja pärast sellega kuhugi tööle ei saagi, suht mõttetu..

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 23:58; 21.07 13:51; 21.07 22:08; 21.07 23:07; 22.07 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll ja küll kuulnud, kuidas neid raamatupidajaid on üleliia ja tööd pole

Nii ongi kusjuures. Õpid ära ja pärast sellega kuhugi tööle ei saagi, suht mõttetu..

Majandusarvestuse erialal õptiud teadmised (raamatupidamine, aga ka finantsjuhtimine, laoarvestus jm) tulevad väga hästi kasuks muudel aladel jätkates (kasvõi oma firma loomisel)
Eelduseks muidugi tõesti, et tegu ettevõtliku inimesega, mitte kitsa eriala ja palgatöölise iseloomusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kursuselt natuke rohkem kui kaks kolmandikku ei tööta erialal ja enamus neist ei ole päevagi raamatupidajana töötanud. 25-30 aastat tagasi tasus raamatupidajaks õppida, nüüd küll enam mitte.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.07 06:37; 19.07 06:44; 19.07 21:03; 19.07 21:18; 20.07 22:44; 21.07 16:06; 22.07 00:26; 22.07 16:06; 22.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LVRKK-s tasub päevases õppida. Üsna rahul on kuuldavasti ka töötavad raamatupidajad, kes lähevad sinna ennast täiendama ja/või paberit saama. Aga kui lähed sinna võhikuna, siis umbes sama lollina, nagu sisse läksid, sa ka välja tuled – nii on mulle mitu kaugõppijat öelnud. Kõige rohkem tunde andev õppejõud pidada peamiselt lobisema tunnis, kui oleks vaja just nappi sessiooniaega väga intensiivselt õppetööks kasutada. Mõnele see õppejõud meeldivat, mõni teine on väga häiritud, et õppetööga eriti ei tegeleta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.07 06:37; 19.07 06:44; 19.07 21:03; 19.07 21:18; 20.07 22:44; 21.07 16:06; 22.07 00:26; 22.07 16:06; 22.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kursuselt natuke rohkem kui kaks kolmandikku ei tööta erialal ja enamus neist ei ole päevagi raamatupidajana töötanud. 25-30 aastat tagasi tasus raamatupidajaks õppida, nüüd küll enam mitte.

Millega need mitteraamatupidajad siis tegelevad? On töötud või hoopis poes kassapidajad?

Mina olen hetkel töötu. Ma tahaks täiesti uut elukutset omandada ja alustadagi nullist. Käia praktikal.
Mul on muidugi ka teine võimalus. Soendada üles 20 aasta tagused teadmised kõrgkooli ajast ja hakata juristiks, nagu mulle viimasel töövestlusel soovitati, aga küsimus on selles, kes võtab tööle inimese, kes juristina pole päevagi töötanud. Mina võin ju õppida nagu segane, aga algajate kohtade peale võetakse ikka noored, kes praegu õpivad juurat või on äsja lõpetanud. Ja neid jagub.

Raamatupidamisest natuke aimu on. Kunagi ammu ema tegeles sellega ja ma aitasin tal keerulisemaid pabereid vormistada. Nooruses ei mõelnud raamatupidamise peale. TTÜs oleks saanud seda õppida, aga ma ei teinud matemaatika riigieksamit.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 17:20; 19.07 10:23; 22.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kursuselt natuke rohkem kui kaks kolmandikku ei tööta erialal ja enamus neist ei ole päevagi raamatupidajana töötanud. 25-30 aastat tagasi tasus raamatupidajaks õppida, nüüd küll enam mitte.

Millega need mitteraamatupidajad siis tegelevad? On töötud või hoopis poes kassapidajad?

Mina olen hetkel töötu. Ma tahaks täiesti uut elukutset omandada ja alustadagi nullist. Käia praktikal.

Mul on muidugi ka teine võimalus. Soendada üles 20 aasta tagused teadmised kõrgkooli ajast ja hakata juristiks, nagu mulle viimasel töövestlusel soovitati, aga küsimus on selles, kes võtab tööle inimese, kes juristina pole päevagi töötanud. Mina võin ju õppida nagu segane, aga algajate kohtade peale võetakse ikka noored, kes praegu õpivad juurat või on äsja lõpetanud. Ja neid jagub.

Raamatupidamisest natuke aimu on. Kunagi ammu ema tegeles sellega ja ma aitasin tal keerulisemaid pabereid vormistada. Nooruses ei mõelnud raamatupidamise peale. TTÜs oleks saanud seda õppida, aga ma ei teinud matemaatika riigieksamit.

Valdavalt on need erialal mittetöötajad jah kaubanduses tööl.

Ega alles koolist tulnud (liiatigi kaugõppest) ilma töökogemuseta keskealine raamatupidaja tööturul kah ju kõrgemalt hinnatud ei ole kui jurist, kes ei ole erialal töötanud. Eks juristidel on kah ületootmine, aga mulle tundub, et raamatupidajatel on hullem. Pealegi on raamatupidajal väga raske praktikale saada, üldiselt leitakse praktikakoht tutvuse kaudu. St mõni tuttav lõpuks halastab, kuna ise teha on kindlam ja kiirem kui lasta praktikandil teha ja siis üle kontrollida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.07 06:37; 19.07 06:44; 19.07 21:03; 19.07 21:18; 20.07 22:44; 21.07 16:06; 22.07 00:26; 22.07 16:06; 22.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida sa veel oskad lisaks sellele, et oled kunagi juurat õppinud? Mis tööd teinud oled? Kas võõraid keeli mõistad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.07 06:37; 19.07 06:44; 19.07 21:03; 19.07 21:18; 20.07 22:44; 21.07 16:06; 22.07 00:26; 22.07 16:06; 22.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida tasub alati. Juurde saab ka alati õppida. Maailm muutub nii kiiresti, et see mida täna õpid võib juba homme ajalugu olla. Aga ta ongi ajalugu ainult siis kui inimesed edenevad ja edasi liiguvad. Kas oleksid valmis iseendale töökoha looma? Kui jääksid lootma, et keegi teine sulle töökoha loob, siis võid pärast ehk kahetseda aastaid, mis möödusid õppides teemat, mida hiljem kasutada ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva raamatupidaja peab oskama ja tahtma seaduste rägastikes surfata. Samuti on IT oskused vajalikud.
Kui need 2 on südamelähedased, siis anna minna. Ise läksin ka alles kolmekümneselt majandusarvestust õppima ja olen väga rahul. Minu kogemus ütleb küĺl, et kui sa saad raamatupidamise loogikast aru, siis see on nagu jalgrattasõit, et oskad elu lõpuni. Ainult ise tuleb ennast pidevalt seadusemuudatustega kursis hoida. Kuna sul on juurast aimdus olemas, siis see on kindlasti suureks plussiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üsna mõttetu on minna, sest töötuid raamatupidajaid on kohutavalt palju ning isegi aastatepikkuse kogemusega inimesed ei leia tööd.
väga palju asju on automatiseeritud ning ettevõttes, kus veel mõni aasta tagasi oli 5 raamatupidajat, on nüüd järel vaid üks, kes kogu protsessil pigem silma peal hoiab. sellise töö tegemine eeldab rakendushariduse asemel pigem magistrikraadi ja kogemust.
paljud tuttavad on läinudki peale töö kaotust muule erialale, sh osad poeleti taha. tuttav 15aastase kogemusega pearaamatupidaja otsis peale vana firma likvideerimist uut kohta ligi aasta ning nüüd on tavalise väikese ettevõtte raamatupidaja, palk alla eesti keskmise (vanas kohas 2000+).
töötukassa ei paku ka mingeid täiendkoolitusi, sest töötuid raamatupidajaid olla palju ning pole mõtet juurde õpetada

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finantsarvestust õppides saab finantskontrolleriks. See on midagi muud kui raamatupidamine. Kui numbrid ja koosolekud on sinu teema siis tee on korralik töö. Kontrollerit veel lähiajal arvutid asendama ei hakka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 10:18; 21.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, selle haridusega saab ka arendada ennast sisekontrolliks, audiitoriks, kvaliteedisüsteemi juurutajaks või kontrollijaks, need on kõik tõusvad alad, mitte ei ähvarda tööpuudus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on jätkuvalt vaja. Vaadake, kui palju on cv.ee kuulutusi.
Mina olen raamatupidaja, erialane magister ja vanus 30. Palk 2300 bruto. Pidevalt saan kutseid töövestlustele. Ei kurda.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.07 15:13; 21.07 09:35; 21.07 17:08; 21.07 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on jätkuvalt vaja. Vaadake, kui palju on cv.ee kuulutusi.

Mina olen raamatupidaja, erialane magister ja vanus 30. Palk 2300 bruto. Pidevalt saan kutseid töövestlustele. Ei kurda.

Oeh, tuleb meelde Ameerika unelm – ajalehepoisist miljonäriks. Tõesti-tõesti, ma ütlen teile, et mingi protsent raamatupidajaid saabki head palka ja neil on ka töökohti valida. Oskustest see tihtilugu ei sõltu, vedamisest pigem ja tutvusringkonnast. Aga see selleks. Nagu enamus Ameerika ajalehepoisse sai vanemana lihttööliseks, kes napilt ots otsaga kokku tulid, mitte ei saanud miljonäriks, nii ei saa ka suurem jagu raamatupidamise lõpetanuid kahekordse Eesti keskmise palgaga töökohti. Päris paljud ei saa üldse erialast tööd.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.07 06:37; 19.07 06:44; 19.07 21:03; 19.07 21:18; 20.07 22:44; 21.07 16:06; 22.07 00:26; 22.07 16:06; 22.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on jätkuvalt vaja. Vaadake, kui palju on cv.ee kuulutusi.

Mina olen raamatupidaja, erialane magister ja vanus 30. Palk 2300 bruto. Pidevalt saan kutseid töövestlustele. Ei kurda.

Oeh, tuleb meelde Ameerika unelm – ajalehepoisist miljonäriks. Tõesti-tõesti, ma ütlen teile, et mingi protsent raamatupidajaid saabki head palka ja neil on ka töökohti valida. Oskustest see tihtilugu ei sõltu, vedamisest pigem ja tutvusringkonnast. Aga see selleks. Nagu enamus Ameerika ajalehepoisse sai vanemana lihttööliseks, kes napilt ots otsaga kokku tulid, mitte ei saanud miljonäriks, nii ei saa ka suurem jagu raamatupidamise lõpetanuid kahekordse Eesti keskmise palgaga töökohti. Päris paljud ei saa üldse erialast tööd.

Vaidlen. Väga palju oleneb inimese suhtumisest töösse. Minu kolleegide seas on veel teisigi raamatupidajaid, kelle ametijuhend on täpselt sama, mis mul. Palka saavad kuni 700 eurot vähem. Asi on selles, et mõned ei tule uuendustega kaasa, vinguvad, eiravad ülemuste korraldusi, ei suuda asju näha laiemalt, ei tee vahet olulisel ja ebaolulisel, pole valmis uusi teadmisi omandama, ei viitsi mõelda jne jne. Eriti sellised keskealised tädid, kes on ca 20 aastat sama liigutust teinud- nende jaoks on ikka ulme, kui midagi töökorralduses muutma hakatakse.

Inimene, kes on valmis õppima ja arenema, leiab alati tööd. Kui pole selleks valmis, eks siis peabki kassapidajaks minema.

Miinustajatele, kes on kadedad ütlen: teie näete ainult jäämäe tippu ehk EDU. Jäämäe veealuses osas on VAEV, ÕPPIMINE, EBAÕNNESTUMISED, VÄSIMUS jne, mis on eduni viinud.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.07 15:13; 21.07 09:35; 21.07 17:08; 21.07 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on jätkuvalt vaja. Vaadake, kui palju on cv.ee kuulutusi.

Mina olen raamatupidaja, erialane magister ja vanus 30. Palk 2300 bruto. Pidevalt saan kutseid töövestlustele. Ei kurda.

Oeh, tuleb meelde Ameerika unelm – ajalehepoisist miljonäriks. Tõesti-tõesti, ma ütlen teile, et mingi protsent raamatupidajaid saabki head palka ja neil on ka töökohti valida. Oskustest see tihtilugu ei sõltu, vedamisest pigem ja tutvusringkonnast. Aga see selleks. Nagu enamus Ameerika ajalehepoisse sai vanemana lihttööliseks, kes napilt ots otsaga kokku tulid, mitte ei saanud miljonäriks, nii ei saa ka suurem jagu raamatupidamise lõpetanuid kahekordse Eesti keskmise palgaga töökohti. Päris paljud ei saa üldse erialast tööd.

Vaidlen. Väga palju oleneb inimese suhtumisest töösse. Minu kolleegide seas on veel teisigi raamatupidajaid, kelle ametijuhend on täpselt sama, mis mul. Palka saavad kuni 700 eurot vähem. Asi on selles, et mõned ei tule uuendustega kaasa, vinguvad, eiravad ülemuste korraldusi, ei suuda asju näha laiemalt, ei tee vahet olulisel ja ebaolulisel, pole valmis uusi teadmisi omandama, ei viitsi mõelda jne jne. Eriti sellised keskealised tädid, kes on ca 20 aastat sama liigutust teinud- nende jaoks on ikka ulme, kui midagi töökorralduses muutma hakatakse.

Inimene, kes on valmis õppima ja arenema, leiab alati tööd. Kui pole selleks valmis, eks siis peabki kassapidajaks minema.

Miinustajatele, kes on kadedad ütlen: teie näete ainult jäämäe tippu ehk EDU. Jäämäe veealuses osas on VAEV, ÕPPIMINE, EBAÕNNESTUMISED, VÄSIMUS jne, mis on eduni viinud.

Sinusuguste jaoks on hea väljend: igal oinal on oma mihklipäev. Ja ei lähe üldse kaua, kui sinagi oled see keskealine tädike, kes noorte poolt välja puksitakse ja siis pingsalt tööd otsib. Ja imestad, et ei loegi midagi sinu 20-aastane töökogemus ja keskmisest kõrgem enesehinnang.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole raamatupidatel lihtne tööd saada! Esiteks pole selles ametis vanusepiirangut, kus värisevate käte, häiritud kõnnaku või kange selja tòttu tuleb töökoht noorematele loovutada. Tean mitut 70+ raamatupidajat, kes pensile lisaks väiksematele firmadele teenust pakuvad. Jah, nad ehk ei ole uuendustega kursis, kuid deebet ja kreedit on neil selge ja bilanssi kokku panna nad oskavad. Lisaks küsivad nad nii vähe raha, et ettevõttel pole mingit mòtet vahetada neid kõrgelt haritud ja hinnatud kaasaegse raamatupidaja vastu. Teiseks teevad väiksemates firmades raamatupidamist naised vòi muud pereliikmed. Läbitakse kahekuulised kursused, ostetakse mingi lihtsam raamatupidamise programm ja tehaksegi oma jõududega ära, nii òieti vòi valesti kui siis välja tuleb. Ainult suured ettevõtted otsivad haritud, kogemustega raamatupidajaid, aga seal vabaneb kohti ka äärmiselt harva, sealt ei liigu suurt keegi, sest teavad olukorda tööturul.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 10:28; 22.07 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane, 35+, tegi eelmisel talvel läbi mingi põhjalikuma, ca pooleaastase raamatupidamiskoolituse, ning lõpuks tasemeeksami. Tausta poolest on hoopis õpetaja. Seejärel proovis raamatupidamisalast tööd leida, ning null tulemust. Sellel aastal tegi uue katse tööd leida, ja saigi ühe pakkumise. Ettevõttest öeldi, et aegajalt võetakse ka uusi algajaid tööle ning õpetatakse välja. Kuid soovijaid oli palju ja pakkumine tehti just hea üldise arvutikasutusoskuse tõttu, et ta selles vallas ka teisi töötajaid aitaks. Kokkuvõtteks jäi mulje, et sellel erialal töö leidmine on ikkagi päris keeruline ja pigem võib rääkida lihtsalt vedamisest, tutvustest või muudest asjaoludest (isiklik sarm, mingi konkreetse valdkonna tundmine).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majandusarvestuse erialal õptiud teadmised (raamatupidamine, aga ka finantsjuhtimine, laoarvestus jm) tulevad väga hästi kasuks muudel aladel jätkates (kasvõi oma firma loomisel)
Eelduseks muidugi tõesti, et tegu ettevõtliku inimesega, mitte kitsa eriala ja palgatöölise iseloomusega.

Võivad ju tulla jne..aga inimene tahaks ikkagi ametit, mis ta ära toidab ja leiva lauale toob. Ehk siis kui on ameti õppinud, siis sellena ka töötab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 23:58; 21.07 13:51; 21.07 22:08; 21.07 23:07; 22.07 00:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on jätkuvalt vaja. Vaadake, kui palju on cv.ee kuulutusi.

Mina olen raamatupidaja, erialane magister ja vanus 30. Palk 2300 bruto. Pidevalt saan kutseid töövestlustele. Ei kurda.

Oeh, tuleb meelde Ameerika unelm – ajalehepoisist miljonäriks. Tõesti-tõesti, ma ütlen teile, et mingi protsent raamatupidajaid saabki head palka ja neil on ka töökohti valida. Oskustest see tihtilugu ei sõltu, vedamisest pigem ja tutvusringkonnast. Aga see selleks. Nagu enamus Ameerika ajalehepoisse sai vanemana lihttööliseks, kes napilt ots otsaga kokku tulid, mitte ei saanud miljonäriks, nii ei saa ka suurem jagu raamatupidamise lõpetanuid kahekordse Eesti keskmise palgaga töökohti. Päris paljud ei saa üldse erialast tööd.

Vaidlen. Väga palju oleneb inimese suhtumisest töösse. Minu kolleegide seas on veel teisigi raamatupidajaid, kelle ametijuhend on täpselt sama, mis mul. Palka saavad kuni 700 eurot vähem. Asi on selles, et mõned ei tule uuendustega kaasa, vinguvad, eiravad ülemuste korraldusi, ei suuda asju näha laiemalt, ei tee vahet olulisel ja ebaolulisel, pole valmis uusi teadmisi omandama, ei viitsi mõelda jne jne. Eriti sellised keskealised tädid, kes on ca 20 aastat sama liigutust teinud- nende jaoks on ikka ulme, kui midagi töökorralduses muutma hakatakse.

Inimene, kes on valmis õppima ja arenema, leiab alati tööd. Kui pole selleks valmis, eks siis peabki kassapidajaks minema.

Miinustajatele, kes on kadedad ütlen: teie näete ainult jäämäe tippu ehk EDU. Jäämäe veealuses osas on VAEV, ÕPPIMINE, EBAÕNNESTUMISED, VÄSIMUS jne, mis on eduni viinud.

Sinusuguste jaoks on hea väljend: igal oinal on oma mihklipäev. Ja ei lähe üldse kaua, kui sinagi oled see keskealine tädike, kes noorte poolt välja puksitakse ja siis pingsalt tööd otsib. Ja imestad, et ei loegi midagi sinu 20-aastane töökogemus ja keskmisest kõrgem enesehinnang.

Ambitsioonikas majandusarvestaja teeb sel juhul oma ettevõtte, kuhu need 20 aastat nooremad tibid vajadusel tööle palkab. Vinguviiulid näevad kõiges ainult ühte võimalust.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.07 15:00; 21.07 15:06; 21.07 19:50; 21.07 22:45; 21.07 23:46; 31.07 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majandusarvestuse erialal õptiud teadmised (raamatupidamine, aga ka finantsjuhtimine, laoarvestus jm) tulevad väga hästi kasuks muudel aladel jätkates (kasvõi oma firma loomisel)

Eelduseks muidugi tõesti, et tegu ettevõtliku inimesega, mitte kitsa eriala ja palgatöölise iseloomusega.

Võivad ju tulla jne..aga inimene tahaks ikkagi ametit, mis ta ära toidab ja leiva lauale toob. Ehk siis kui on ameti õppinud, siis sellena ka töötab.

Kui õpitakse majandusarvestust, siis see ei tähenda, et ainus erialane amet on majandusarvestaja/raamatupidaja ja nii nühitakse ühel ametipostil 50 aastat! Inimene peaks õppima ja arenema ikka kogu aeg edasi, sealt kaudu tulevad ka igasugused uued võimalused. Näiteks ise olen õppinud nooruses klassiõpetajaks, aga ega see ei tähenda, et ma elu lõpuni tõesti vaid munitsipaalkoolis miinimumpalka teenin. Vastupidi, olen järjepidevalt erinevatel koolitustel ja ka ülikoolides edasi käinud, kõrvalt töid teinud (ikka oma erialaga seotud) ning võimalusi, mida oma erialal teha, on nii palju. Iga eriala tipud teenivad hästi, aga võtmesõna ongi pidev õppimine, arenemine ja abitsioonikus.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.07 15:00; 21.07 15:06; 21.07 19:50; 21.07 22:45; 21.07 23:46; 31.07 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mitut 70+ raamatupidajat, kes pensile lisaks väiksematele firmadele teenust pakuvad. Jah, nad ehk ei ole uuendustega kursis,

Miks need, kes aastakümneid on harjunud seadusi/määrusi lugema, nüüd järsku seda enam ei peaks tegema? Ju nad moeka digiarve ka vajadusel saadetud saavad. Või mis uuendusi sa mõtled?
Arvad, et käivad paberid näpus maksuametis?
Mina tean veel täiesti tegutsevat 81-aastast audiitorit.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 15:08; 21.07 15:48; 21.07 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ambitsioonikas majandusarvestaja teeb sel juhul oma ettevõtte, kuhu need 20 aastat nooremad tibid vajadusel tööle palkab. Vinguviiulid näevad kõiges ainult ühte võimalust.

Arvad, et kliente on väga kerge leida? Vaata FB rpm grupis kuidas iga töökribakest kümned käpad koheselt haaravad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 15:08; 21.07 15:48; 21.07 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ambitsioonikas majandusarvestaja teeb sel juhul oma ettevõtte, kuhu need 20 aastat nooremad tibid vajadusel tööle palkab. Vinguviiulid näevad kõiges ainult ühte võimalust.

Arvad, et kliente on väga kerge leida? Vaata FB rpm grupis kuidas iga töökribakest kümned küüned koheselt haaravad.

Just nimelt. Üks mu kursakaaslane on lõpetamisest saadik töötanud raamatupidamisfirmas. Aga aeg läks ja tööd jäi järjest vähemaks ja töötajad koondati. Kursaõde võttis ennast töötuks ja üritas äriplaani kirjutada, et oma hobist töö teha, aga ma ei tea, kas tal läks õnneks. Neid äriplaane ei hinda seal ju majandusinimesed, mingid sotsiaaltöö taustaga naisterahvad on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.07 06:37; 19.07 06:44; 19.07 21:03; 19.07 21:18; 20.07 22:44; 21.07 16:06; 22.07 00:26; 22.07 16:06; 22.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ambitsioonikas majandusarvestaja teeb sel juhul oma ettevõtte, kuhu need 20 aastat nooremad tibid vajadusel tööle palkab. Vinguviiulid näevad kõiges ainult ühte võimalust.

Arvad, et kliente on väga kerge leida? Vaata FB rpm grupis kuidas iga töökribakest kümned küüned koheselt haaravad.

Huvi võivad jah tunda, aga päriselt tööd teha tahavad seal vähesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 10:18; 21.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidajaid on jätkuvalt vaja. Vaadake, kui palju on cv.ee kuulutusi.

Mina olen raamatupidaja, erialane magister ja vanus 30. Palk 2300 bruto. Pidevalt saan kutseid töövestlustele. Ei kurda.

Oeh, tuleb meelde Ameerika unelm – ajalehepoisist miljonäriks. Tõesti-tõesti, ma ütlen teile, et mingi protsent raamatupidajaid saabki head palka ja neil on ka töökohti valida. Oskustest see tihtilugu ei sõltu, vedamisest pigem ja tutvusringkonnast. Aga see selleks. Nagu enamus Ameerika ajalehepoisse sai vanemana lihttööliseks, kes napilt ots otsaga kokku tulid, mitte ei saanud miljonäriks, nii ei saa ka suurem jagu raamatupidamise lõpetanuid kahekordse Eesti keskmise palgaga töökohti. Päris paljud ei saa üldse erialast tööd.

Vaidlen. Väga palju oleneb inimese suhtumisest töösse. Minu kolleegide seas on veel teisigi raamatupidajaid, kelle ametijuhend on täpselt sama, mis mul. Palka saavad kuni 700 eurot vähem. Asi on selles, et mõned ei tule uuendustega kaasa, vinguvad, eiravad ülemuste korraldusi, ei suuda asju näha laiemalt, ei tee vahet olulisel ja ebaolulisel, pole valmis uusi teadmisi omandama, ei viitsi mõelda jne jne. Eriti sellised keskealised tädid, kes on ca 20 aastat sama liigutust teinud- nende jaoks on ikka ulme, kui midagi töökorralduses muutma hakatakse.

Inimene, kes on valmis õppima ja arenema, leiab alati tööd. Kui pole selleks valmis, eks siis peabki kassapidajaks minema.

Miinustajatele, kes on kadedad ütlen: teie näete ainult jäämäe tippu ehk EDU. Jäämäe veealuses osas on VAEV, ÕPPIMINE, EBAÕNNESTUMISED, VÄSIMUS jne, mis on eduni viinud.

Sinusuguste jaoks on hea väljend: igal oinal on oma mihklipäev. Ja ei lähe üldse kaua, kui sinagi oled see keskealine tädike, kes noorte poolt välja puksitakse ja siis pingsalt tööd otsib. Ja imestad, et ei loegi midagi sinu 20-aastane töökogemus ja keskmisest kõrgem enesehinnang.

Sa oledki see kibestunud keskealine mutt, keda enam ei taheta? Kas oled mõelnud, et äkki on asi sinu kehvades oskustes? Kas oled viitsinud ennast kurssi viia näiteks tuletisinstrumentide ja krüptorahade raamatupidamisega? Tänapäeva ettevõtjal pole sinu nõukaaegse “kogemusega” miskit peale hakata.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.07 15:13; 21.07 09:35; 21.07 17:08; 21.07 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jah, krüptorahadega asjatajad on küll need tõelised ettevõtjad, ha-ha

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ambitsioonikas majandusarvestaja teeb sel juhul oma ettevõtte, kuhu need 20 aastat nooremad tibid vajadusel tööle palkab. Vinguviiulid näevad kõiges ainult ühte võimalust.

Arvad, et kliente on väga kerge leida? Vaata FB rpm grupis kuidas iga töökribakest kümned käpad koheselt haaravad.

Miks peaks kerge olema? Aga kui kohe üldse ei leia, siis on vaja mingit lisaväärtust pakkuda või veel areneda kusagile suunda. Raha ei ole maailmast otsa saanud mitte üheski vallas. Seega naeruväärne on kirjutada, et ärge majandusarvestust õppige, konkurents on liiga tihe. See, kuhu õppija kunagi välja jõuab, on ikka oma teha ning tuleb liikuda selles suunas, kus konkurents jääb harvemaks, aga seda saab teha igal alal. Pealegi, tippu saabki vaid jõuda selles, mida sa armastad.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.07 15:00; 21.07 15:06; 21.07 19:50; 21.07 22:45; 21.07 23:46; 31.07 18:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Majandusarvestust õppima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.