Esileht Hobinurk Majutus Haapsalus

Näitan 12 postitust - vahemik 91 kuni 102 (kokku 102 )

Teema: Majutus Haapsalus

Postitas:
Kägu

Kui mina oleks juhuslikult Haapsalu elanik, kellel krunt, mis saadud niisama esivanematelt ja oma elamine ilma suurte laenuteta üle putitatud, siis võtaks küll väikese laenukese, sinna juurde natuke sääste ja ehitaks väikese mugava kaasaegsete tingimustega rendimajakese. Jah eestlastel läheb natuke aega selle “oi-oi võõrad minu õuel” mõtteviisi muutmisega, aga kui oled mujal maailmas ringi käinud, teinud vabatahtlikku tööd ja näinud kuidas võõraid majutatakse ka täitsa omas elamises ja pere keskel, siis hakkab jää sulama. Hmm polegi nii hirmus vist. Suvel teed rentimisega pappi ja talvel sõidad ise kuhugi palmi alla.

Nii isegi võiks, kui nii oleks. See eeldaks seda, et nii majutatavad külalised peavad kinni ka kirjutamata reeglitest. Et  näiteks aiamaale või marjapõõsate juurde asja ei oleks ja kõike ,.mida nähakes, enda omandiks ei peetaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, mis Tallinnas parem on? Näiteks laulupoe ajal tõstavad ka majutusasutused oma hinda. Järgmise aasta laulupeo ajal on näiteks ühes hotellis ööbimine 1200 eurot (2 ööd), muidu on 300 eurot. Mida või keda me sisse soolame.

Just nimelt. Kui on mingi suurem üritus, siis ongi  majutuse hinnad kõrged ja see on ka täiesti mõistetav.  Mulle kliendina see muidugi ei meeldi, aga mis teha. Kui  maksta ei jõua, ei saa slihtsalt suurörituse ajal ööbimist võtta. Rammsteini ajal olid Tallinnas ka hinnad täiesti hullumeelsed.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120037936/suurkontserdi-ajal-kusitakse-oomaja-eest-tallinnas-700-eurot-hotellijuht-linn-on-valja-muudud

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii isegi võiks, kui nii oleks. See eeldaks seda, et nii majutatavad külalised peavad kinni ka kirjutamata reeglitest. Et näiteks aiamaale või marjapõõsate juurde asja ei oleks ja kõike ,.mida nähakes, enda omandiks ei peetaks.

Sa ikka saad aru, et sul on neid turiste vaja, mitte neid ei suru sulle keegi peale, et sa siin niimoodi ülbitsed ja kamandad. Kes sellise asjaga raha saab teenida, peab inimesi armastama ja olema külalislahke, muidu su juurde ei tule mitte keegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodu vannituba on suurem kui sul ja mul on neid mitu. Kuna ruumid on väga suured, elan kolmesaja ruuduses maja kahekesi, siis see pole eriline ilmaime ja võin vahelduse mõttes ka väiksemas ruumis olla. Reisil on palju asju teisiti kui mul kodus, mis teebki reisi huvitavaks. Vahel koguni ööbin telgis elamuste mõttes, siis on kohe eriti hea jälle pärast kodus olla.

Mul on mõni ruutmeeter suurem maja kui sul ning elan seal üksi.

Reisil ma kindlasti punkris magamisega ei lepi. Telki ei lähe ealeski.

Vot mul on veel suurem  maja ja ma ei elagi seal sees!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodu vannituba on suurem kui sul ja mul on neid mitu. Kuna ruumid on väga suured, elan kolmesaja ruuduses maja kahekesi, siis see pole eriline ilmaime ja võin vahelduse mõttes ka väiksemas ruumis olla. Reisil on palju asju teisiti kui mul kodus, mis teebki reisi huvitavaks. Vahel koguni ööbin telgis elamuste mõttes, siis on kohe eriti hea jälle pärast kodus olla.

Mul on mõni ruutmeeter suurem maja kui sul ning elan seal üksi.

Reisil ma kindlasti punkris magamisega ei lepi. Telki ei lähe ealeski.

Vot mul on veel suurem  maja ja ma ei elagi seal sees!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleks juhuslikult Haapsalu elanik, kellel krunt, mis saadud niisama esivanematelt ja oma elamine ilma suurte laenuteta üle putitatud, siis võtaks küll väikese laenukese, sinna juurde natuke sääste ja ehitaks väikese mugava kaasaegsete tingimustega rendimajakese. Jah eestlastel läheb natuke aega selle “oi-oi võõrad minu õuel” mõtteviisi muutmisega, aga kui oled mujal maailmas ringi käinud, teinud vabatahtlikku tööd ja näinud kuidas võõraid majutatakse ka täitsa omas elamises ja pere keskel, siis hakkab jää sulama. Hmm polegi nii hirmus vist. Suvel teed rentimisega pappi ja talvel sõidad ise kuhugi palmi alla.

Tuttav tegi Pärnus ühe toa väljaüürimiseks (AriBndB) ja igasugu põnevat rahvast on suvel neil – toal on oma väljapääs ka.  Üksi elab ja miks mitte sedasi lisateenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii isegi võiks, kui nii oleks. See eeldaks seda, et nii majutatavad külalised peavad kinni ka kirjutamata reeglitest. Et näiteks aiamaale või marjapõõsate juurde asja ei oleks ja kõike ,.mida nähakes, enda omandiks ei peetaks.

Sa ikka saad aru, et sul on neid turiste vaja, mitte neid ei suru sulle keegi peale, et sa siin niimoodi ülbitsed ja kamandad. Kes sellise asjaga raha saab teenida, peab inimesi armastama ja olema külalislahke, muidu su juurde ei tule mitte keegi.

Ma ei saa aru, et see oleks ülbitsemine. Kui mina elan oma perega ka seal, siis minu magamistuppa ja pere  tikripõõsa ja kasuvhoonesse pole ju neil asja. Kui  oleks, siis see oleks kirjas kuskil, samaoodi, kui kellegi koju on ehitatud kohvik või piljardisaal, siis külalised ei roni omanike tuppa või restoranis  omaniku kabinetti või tehases tehasepoodi minnes samuti ka raamatupidaja tööruumi või naiste vetsu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, et see oleks ülbitsemine. Kui mina elan oma perega ka seal, siis minu magamistuppa ja pere tikripõõsa ja kasuvhoonesse pole ju neil asja. Kui oleks, siis see oleks kirjas kuskil, samaoodi, kui kellegi koju on ehitatud kohvik või piljardisaal, siis külalised ei roni omanike tuppa või restoranis omaniku kabinetti või tehases tehasepoodi minnes samuti ka raamatupidaja tööruumi või naiste vetsu.

Sa lihtsalt ei saa aru, et kui sa ootad inimesi oma õue peale ja soovid selle pealt raha teenida, siis sinu suhtumine on vale: mis nad ronivad sinna ja tänna. Nad ei roni, nad tulid sulle külla ja maksavad selle eest. Kui sulle ei sobi see, ära kutsu ja vali mingi teine rahateenimise viis. Kui sa hakkad majutusteenust pakkuma, pead sa inimesi armastama ja olema leplik ja sõbralik, muidu ei tule sellest midagi välja. Muidugi on suurem osa inimesi viisakad ja toredad, aga on ka teistsuguseid. Ja kui sa selle peale ära minestad, et näiteks laps on su tikripõõsa juurde ära eksinud või keegi natuke vaatab aias ringi, siis ei ole mõtet üritadagi kedagi oma koduaeda kutsuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa hakkad majutusteenust pakkuma, pead sa inimesi armastama ja olema leplik ja sõbralik, muidu ei tule sellest midagi välja. Muidugi on suurem osa inimesi viisakad ja toredad, aga on ka teistsuguseid. Ja kui sa selle peale ära minestad, et näiteks laps on su tikripõõsa juurde ära eksinud või keegi natuke vaatab aias ringi, siis ei ole mõtet üritadagi kedagi oma koduaeda kutsuda.

Pole tsiteeritav, aga ilmselt see ongi põhjus, miks eestlane ei taha oma kodus teisi majutada.

Minu jaoks ei oleks see meeldiv, kui võõrad inimesed mu õue peal ringi uudistavad. Lapsed üle peenarde jooksevad. Aias tikreid söövad ja kasvuhoonest tomateid võtavad. Olen veendunud, et selliseid olukordi on kindlasti kodumajutajatel olnud.

Seetõttu väldin ka ise kodumajutustes ööbimist, et mul on tunne, et häirin pererahva privaatsust. Saan aru, et ma ei peaks seda tundma, aga midagi pole teha – tunnen. Ilmselt on mul liiga suur empaatiavõime, ehk siis ma hakkaks liiga palju ette kujutama, kuidas mina ise majutaja asemel oleks.

Kunagi olen olnud Peipsi ääres kodumajutuses. Ehkki elamine oli privaatne – mitu majakest õue peal, siis ikka tabasin end koguaeg mõttelt, et kuidas võimalikult vaikselt õue peal liikuda. Sel pererahval oli ka suur, tomateid täis kasvuhoone ja ilus aiamaa. Ma olen täiesti veendunud, et mõni külastaja võttis ka tomateid omale sealt kaasa.

Teine kodumajutus oli Viljandimaal. Ei olnud vaja puhkamiseks, vaid ainult öömaja peolt tulemisel. Kuna pidu lõppes kella 3 ajal öösel, siis hiilisime vaikselt majja (see oli pererahvaga samas majas). Ehkki olime pererahvast hoiatanud, et me tuleme öösel, oli perepea kohe kõpsti üleval ja saatis meie liikumisi ja tegemisi pilguga. Saan aru, et selline pererahva “häirimine” ongi hinna sisse kirjutatud, aga no ebamugav ikka panna kedagi niimoodi ööks otsaks valvele. Hommikul olime ainsate külalistena perenaisega vastakuti hommikulauas. Tema tegi meile hommikusööki. Ja siis sõime seal tema pilgu all. Pidujärgsel hommikul ei viitsi kohe mitte pererahvaga small talki ajada.

Kummalgi juhul ei saa pererahvale mitte midagi ette heita. Ja usun, et me ise olime ka head ja viisakad külalised. Aga see eestlaslik privaatsusvajadus ning soov mitte suhelda siis, kui ise ei taha, on ikka nii suur, et iga keel eelistan ööbida hotellides, kus igasuguse nägude tegemise ja small talki vajadus puudub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei oleks see meeldiv, kui võõrad inimesed mu õue peal ringi uudistavad. Lapsed üle peenarde jooksevad. Aias tikreid söövad ja kasvuhoonest tomateid võtavad. Olen veendunud, et selliseid olukordi on kindlasti kodumajutajatel olnud.

Ma saan sellest aru ja sellepärast vastasingi inimesele, kes teatas, et no ma isegi võiks seda kaaluda, kui need inimesed kuskile ei roniks ja peaksid kinni reeglitest. Sellise suhtumisega see teenusepakkumine ei sobi sulle. Need inimesed ei “roninud” sinu koduaeda, vaid sina kutsusid endale külalised, kelle suhtes tuleb olla sõbralik ja viisakas. Suuremale osale eestlastest see tõesti ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan sellest aru ja sellepärast vastasingi inimesele, kes teatas, et no ma isegi võiks seda kaaluda, kui need inimesed kuskile ei roniks ja peaksid kinni reeglitest.

Nojah, aga kuidas sa korraldad majutatutele “reegli”, et palun ärge mu kasvuhoonest tomateid võtke, palun ärge sööge mu sõstraid ära? Enamike inimeste jaoks on see elementaarne, et nii ei tehta. Aga kahtlemata leidub inimesi, kes peavad loomulikuks, et kui juba sisse lastakse, siis võib ka kõike tarbida.

Ja kindlasti on ka “pimedaid” lapsevanemaid, kusjuures kahjuks ka pealtnäha normaalsete inimeste seas, kes lihtsalt “ei näe”, et nende laps jookseb üle peenarde, krõmpsutab peenras herneid jne. Ja, kui seda neile öelda, siis imestavad, et mis sa pahandad, lapse asi ju. Teil nii palju, küll jätkub kõikidele.

Mina ise ei ole majutaja, aga olen oma külaliste pealt näinud selliseid asju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, aga kuidas sa korraldad majutatutele “reegli”, et palun ärge mu kasvuhoonest tomateid võtke, palun ärge sööge mu sõstraid ära? Enamike inimeste jaoks on see elementaarne, et nii ei tehta. Aga kahtlemata leidub inimesi, kes peavad loomulikuks, et kui juba sisse lastakse, siis võib ka kõike tarbida.

Noh, üks variant näiteks on köögiviljaaed eraldi aiaga eraldada. Siis on see nö eraldi ja ehk ka nahhaalsematele aru saadav. Või kui rendid juba oma krundile ehitatud eraldi majakest, mitte tuba oma majas, siis sellele majakesele oma aed ümber. Et tänavalt eraldi väravast selle rendimajakese juurde, siis võrduks kuskile mujale aeda minemine juba naabri juurde sisse marssimisega.  Seda ikka enamus inimesi ei tee.

Aga see eestlaslik privaatsusvajadus ning soov mitte suhelda siis, kui ise ei taha, on ikka nii suur, et iga keel eelistan ööbida hotellides, kus igasuguse nägude tegemise ja small talki vajadus puudub.

Mina kirjutasin siin eespool, et eelistan hotellile kortereid. Siin siis ma mõtlesingi ikka tervet korterit või eraldatud majakest, mitte tuba korteris või majas  ja pererahva köögis söömist.  Sedasi toas suuremas majas olen ühe korra elus ööbinud, lihtsalt mulle sobivas asukohas ei olnud muud majutust pakkuda. Ebamugav oli ja kui vähegi võimalik, siis rohkem ei korda. Aga hotellitoa asemel eraldi  apartment  või majake sobib hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 91 kuni 102 (kokku 102 )


Esileht Hobinurk Majutus Haapsalus