Esileht Ilu ja tervis Maksa analüüs ja hepatiit

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Maksa analüüs ja hepatiit

Postitas:
Kägu

Kas mõni meedik oskab kommenteerida, et kui maksa analüüs on korras siis kas hepatiit on välistatud? ( Maksa analüüs ALAT oli 36 ja GGT on 28 ) Probleemiks on pikemat aega kollased ja üldse väga heledad väljaheited.Samas Allochol tabletid nagu parandavad olukorda(heledad väljaheited kaovad) kuid ei kaota probleemi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis? Hepatiit on viirus, seda määratakse vereprooviga, mitte maksa analüüsiga. Tsirroosist räägid või?

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mõni meedik oskab kommenteerida, et kui maksa analüüs on korras siis kas hepatiit on välistatud? ( Maksa analüüs ALAT oli 36 ja GGT on 28 ) Probleemiks on pikemat aega kollased ja üldse väga heledad väljaheited.Samas Allochol tabletid nagu parandavad olukorda(heledad väljaheited kaovad) kuid ei kaota probleemi.

ASAT ja GGT ei näita seda, kas hepatiit on või mitte. Need näitavad maksa funktsioonide muutusi, kui kas või seesama hepatiit on juba maksa kahjustanud. Minu teada tuleb hepatiidimarker arstil eraldi tellida üldse, seda ei ole maksaproovidel nö paketis.
Mina panustaks pigem mingile sapipõie või -teede või kõhunäärme või soolestiku probleemile sellise kirjeldusega väljaheite puhul. Kuid kuna Sul GGT on normis, siis sapiteede probleem see ei ole.
Küll arst selgitab ja uurib. Kui ta hepatiidiproove ei võtnud, siis ilmselt seda riski Sul pole.

PS. Ma ei ole arst vaid kroonilise raske maksahaiguse põdeja (ei ole hepatiit) ja ennast selles osas valgustada püüdnud, siis julgesin sõna võtta ja enda teadmised maksahaigustest avaldada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis? Hepatiit on viirus, seda määratakse vereprooviga, mitte maksa analüüsiga. Tsirroosist räägid või?

Määratakse ka maksaprooviga.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda foorumit on jube lugeda, täielik hirm võib tekkida. No mul ka väljaheide enamasti väga hele, aastaid, aga kuna tunnen end täiesti hästi ja tervena, pole pähe ka tulnud analüüse tegema minna. Ja eks ma söön ka enamasti heledat toitu – piimatooteid, kapsalisi, kartulit. Kui söön rohkelt liha, mustikaid, peeti või tumedaid viinamarju, muutub ka väljaheide tumedamaks.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mida on miinustada?
Maksaproov ehk maksaanalüüs ehk vereproov maksanäitude hindamiseks.
https://minu.synlab.ee/toode/maksapakett

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei määrata. Maksaprooviga saad teada, kas maks on kahjustatud, aga kas hepatiidist või millestki muust, seda see proov ei näita.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mida on miinustada? Maksaproov ehk maksaanalüüs ehk vereproov maksanäitude hindamiseks. https://minu.synlab.ee/toode/maksapakett

Siin on toodud pakett, kus võetakse nii maksanäitajad kui ka viiruse antikehade määramine, mitu vereproovi on koos. Ainult maksanäitajate analüüs ei ütle, kas sul on hepatiit või ei ole, vaid näitab seda, kas maks on kahjustunud. Viiruse diagnoosimiseks on eraldi analüüs, mis on sinna paketti lisatud. Kuna teemaalgatajal pole viirust määratud, siis maksanäitajad ei diagnoosi viirust.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mida on miinustada? Maksaproov ehk maksaanalüüs ehk vereproov maksanäitude hindamiseks. https://minu.synlab.ee/toode/maksapakett

Siin on toodud pakett, kus võetakse nii maksanäitajad kui ka viiruse antikehade määramine, mitu vereproovi on koos. Ainult maksanäitajate analüüs ei ütle, kas sul on hepatiit või ei ole, vaid näitab seda, kas maks on kahjustunud. Viiruse diagnoosimiseks on eraldi analüüs, mis on sinna paketti lisatud. Kuna teemaalgatajal pole viirust määratud, siis maksanäitajad ei diagnoosi viirust.

seda muidugi ja seda ma tean, aga vastustest loeb välja nagu hepatiidi proov tuleks üldse eraldi teha, et ei saagi üldse koos maksanäitude prooviga teha või siis maksaproov võetakse kuidagi teistmoodi, kui verest.
ma oleks pidanud algselt kirjutama, et määratakse ka KOOS maksaprooviga, siis oleks mu jutu mõte tõenäoliselt arusaadavam olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

seda muidugi ja seda ma tean, aga vastustest loeb välja nagu hepatiidi proov tuleks üldse eraldi teha, et ei saagi üldse koos maksanäitude prooviga teha või siis maksaproov võetakse kuidagi teistmoodi, kui verest. ma oleks pidanud algselt kirjutama, et määratakse ka KOOS maksaprooviga, siis oleks mu jutu mõte tõenäoliselt arusaadavam olnud.

Midagi ei saa su jutust aru. Igasugu proove saab koos maksanäitude prooviga teha, võid teha koos või eraldi. Teemaalgajata küsimus oli, et kui tema maksanäitajad on korras, kas siis tähendab, et hepatiiti pole. Ei tähenda, sest hepatiidi jaoks on eraldi vereproov. Kui seda pole määratud, siis maksanäitajate pealt ei saa ju aru, kas on hepatiit või ei ole hepatiit.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

seda muidugi ja seda ma tean, aga vastustest loeb välja nagu hepatiidi proov tuleks üldse eraldi teha, et ei saagi üldse koos maksanäitude prooviga teha või siis maksaproov võetakse kuidagi teistmoodi, kui verest. ma oleks pidanud algselt kirjutama, et määratakse ka KOOS maksaprooviga, siis oleks mu jutu mõte tõenäoliselt arusaadavam olnud.

Midagi ei saa su jutust aru. Igasugu proove saab koos maksanäitude prooviga teha, võid teha koos või eraldi. Teemaalgajata küsimus oli, et kui tema maksanäitajad on korras, kas siis tähendab, et hepatiiti pole. Ei tähenda, sest hepatiidi jaoks on eraldi vereproov. Kui seda pole määratud, siis maksanäitajate pealt ei saa ju aru, kas on hepatiit või ei ole hepatiit.

ma tean seda.
loe kohe esimest vastust teemaalgatusele, millele mina omakorda vastasin (ma ei vastanud teemaalgatusel). sealt jäi esimese hooga selline mulje,et hepatiiti määratakse vereanalüüsiga, aga maksaanalüüs võetakse millestki muust ja neid koos teha ei saagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma tean seda. loe kohe esimest vastust teemaalgatusele, millele mina omakorda vastasin (ma ei vastanud teemaalgatusel). sealt jäi esimese hooga selline mulje,et hepatiiti määratakse vereanalüüsiga, aga maksaanalüüs võetakse millestki muust ja neid koos teha ei saagi.

Minule ei jäänud seda muljet. Lihtsalt öeldi, et need on erinevad analüüsid, mitte keegi pole väitnud, et neid koos teha ei saa, lihtsalt teemaalgataja ilmselgelt pole hepatiiti määranud, seega ta ei saa teada, kas tal on hepatiit või ei ole, sest nn maksaproov seda ei näita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on juba mitu aastat GGT ca 500 olnud, kas ma peaksin olema maksatu? Mul mõned kroonilised haigused ja ca kuni 10 tabletti iga hommik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma tean seda. loe kohe esimest vastust teemaalgatusele, millele mina omakorda vastasin (ma ei vastanud teemaalgatusel). sealt jäi esimese hooga selline mulje,et hepatiiti määratakse vereanalüüsiga, aga maksaanalüüs võetakse millestki muust ja neid koos teha ei saagi.

Minule ei jäänud seda muljet. Lihtsalt öeldi, et need on erinevad analüüsid, mitte keegi pole väitnud, et neid koos teha ei saa, lihtsalt teemaalgataja ilmselgelt pole hepatiiti määranud, seega ta ei saa teada, kas tal on hepatiit või ei ole, sest nn maksaproov seda ei näita.

no näed, minule jällegi jäi selline mulje – …määratakse vereprooviga mitte maksa analüüsiga…
muu jutu kohta olen ma mitu korda öelnud, et ma tean seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

määratakse vereprooviga mitte maksa analüüsiga…

Mida see tähendab?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

määratakse vereprooviga mitte maksa analüüsiga… Mida see tähendab?

Mina ka ei saa aru sellest jutust, mitu korda üks ja sama. Nii maksanäitajaid kui hepatiiti määratakse vereprooviga, aga need on eraldi analüüsid. Teemaalgataja toob maksanäitajad ja küsib, kas on hepatiiti. Vastus on, et ei tea, selleks on vaja teine analüüs teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

määratakse vereprooviga mitte maksa analüüsiga…

Mida see tähendab?

vot-vot, õnneks on teisigi, kes sellest aru ei saa 😀
ma hakkasin juba mõtlema, et ma olen mingi eriline puupea, kes ei taipa ja kellele siis tuli veel mitu-mitu korda üle seletada asi, kuid tegelikult rääkis üks hoopis aiast ja teine aiaaugust.

selle lause ülesehitus oleks võinud olla – määratakse eraldi vereprooviga, mitte maksaanalüüsiga – ja palju möödarääkimisi oleks olemata olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu perearst ütles et kui maksa analüüs on korras siis hepatiit on välistatud.Kas kõik on ikka nii lihtne nagu perearst ütles? Hetkel ma ei ole saanud ikka vastust.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, maksa analüüsid verest võivad olla korras ka siis, kui maks on juba täiesti läbi, nt alkohoolikutel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, maksa analüüsid verest võivad olla korras ka siis, kui maks on juba täiesti läbi, nt alkohoolikutel.

Tohohh. Mida need vereanalüüsid siis näitavad või kuidas nad korras saavad olla, kui maks läbi on? 😁 Alkohoolikutel on tsirroos ja seda näitavad analüüsid 100%.
Millega siis tuvastatakse maksa nö täiesti läbi olek sel juhul, kui analüüsid korras? Biopsiat ei tehta kui näidud korras, pole põhjust.
Seda mina ei usu, et kui otsa vaadates näed kollast nahka ja saad aru, et maks on läbi, siis on analüüsid korras.
Kui mõni alkohoolik väidab, et tal on maks läbi, aga analüüsid korras, siis ta valetab.
Lisaks kõikidel alkohoolikutel ei pruugigi maksakahjustust olla. Raudne tervis.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu perearst ütles et kui maksa analüüs on korras siis hepatiit on välistatud.Kas kõik on ikka nii lihtne nagu perearst ütles? Hetkel ma ei ole saanud ikka vastust.

Ehk on see abiks
https://www.kliinik.ee/gastroenteroloogia/id-25/noustamine?question=21991

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No räägin enda kogemustest alkohoolikust vanemaga – maksaanalüüsid korras, kuigi joonud 15+ aastat. Arst ütles, et kui maks täitsa läbi, siis analüüsid võivadki mitte näidata enam. Nüüd juba nahk ka kollane üleni, aga analüüsid on “korras”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tohohh. Mida need vereanalüüsid siis näitavad või kuidas nad korras saavad olla, kui maks läbi on? 😁 Alkohoolikutel on tsirroos ja seda näitavad analüüsid 100%. Millega siis tuvastatakse maksa nö täiesti läbi olek sel juhul, kui analüüsid korras? Biopsiat ei tehta kui näidud korras, pole põhjust. Seda mina ei usu, et kui otsa vaadates näed kollast nahka ja saad aru, et maks on läbi, siis on analüüsid korras. Kui mõni alkohoolik väidab, et tal on maks läbi, aga analüüsid korras, siis ta valetab. Lisaks kõikidel alkohoolikutel ei pruugigi maksakahjustust olla. Raudne tervis.

Rahune. Inimestel on õigus, sina tead valesti. Maksatsiroosi viimases staadiumis on maksaanalüüsid korras tõesti. Nii on.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tohohh. Mida need vereanalüüsid siis näitavad või kuidas nad korras saavad olla, kui maks läbi on? 😁 Alkohoolikutel on tsirroos ja seda näitavad analüüsid 100%. Millega siis tuvastatakse maksa nö täiesti läbi olek sel juhul, kui analüüsid korras? Biopsiat ei tehta kui näidud korras, pole põhjust. Seda mina ei usu, et kui otsa vaadates näed kollast nahka ja saad aru, et maks on läbi, siis on analüüsid korras. Kui mõni alkohoolik väidab, et tal on maks läbi, aga analüüsid korras, siis ta valetab. Lisaks kõikidel alkohoolikutel ei pruugigi maksakahjustust olla. Raudne tervis.

Rahune. Inimestel on õigus, sina tead valesti. Maksatsiroosi viimases staadiumis on maksaanalüüsid korras tõesti. Nii on.

Samas võib olla, et tegemist ei olegi tsirroosiga. Naha kollasusel on ka muid põhjuseid.
Ma ei väida nüüd, et selle inimese jutt kuidagi vale oleks vaid infoks, et kui mõni avastab endal naha kollasuse või kollased silmavalged, siis ta ei arvaks, et nüpd ongi kindlalt tsirroos.
Mõni joob aastakümneid ja on terve nagu härg, teisel tuleb lõpp üsna kiirelt.

Kui asi on juba täitsa lõpusirgel, et inimesel enam maksa sisuliselt polegi, ainult 25% on alles, siis võib olla küll, et näidud ei näitagi enam midagi.

Kuid vaevalt see info TA-le abiks on, mõtleb veel, et maks juba nii läbi sellest olematust hepatiidist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma GGT analüüsi referentsväärtust peast ei mäleta, aga ALAT on sul normväärtuses. ASATi ei tehtud? Tavaliselt tellitakse ALAT, ASAT ja GGT nt. Võib-olla sööd liialt rasva(kas või maiustustest saadavat rasva), kas see võib n-ö kõhu käärima panna ja väljaheite kollaseks teha

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

+ kas bilirubiin telliti ka?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

+ kas bilirubiin telliti ka?

Jah bilirubiin oli 11 mis peaks olema norm.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kui teema algataja kirjutan et käisin lõpuks Synlabis hepatiidi proovi andmas.Kodulehelt tellisin maksa paketi.Hepatiiti ei olnud.Seega vastab tõele minu perearsti väide et kui maksaanalüüs(ALAT,GGT,Bilirubiin) on korras siis hepatiiti ikka ei ole.

0
-2
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ilu ja tervis Maksa analüüs ja hepatiit