Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maksa kaardiga, siililegi selge

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Maksa kaardiga, siililegi selge

Postitas:
Kägu

Tahtsin eraldi teemana välja tuua ühe teise teema sees olnud kommentaari.

Copy/paste:

See veel puudus, et ettevõtjatele pandaks seadusega kohustus nuumata pankasid.

Olenevalt ettevõttest on kaardimakse teenustasu 1-3% makstavalt summalt.

Kui sa kulutad kuus erinevatele toodetele oletame 150.- EURI kuus siis kaardiga makstes annetad sa meie vaevlevale pangasüsteemile (kes seejärel kasumi eestist välja smungeldab) kuus 1,5 – 4,5 EUR, aastas 18.- – 54.- ÜHE inimese kohta.

Korruta see summa näiteks lasnamäe elanikkonnaga – ~10 000 inimest x 1,5 kuni 4,5 EUR teeb ühes kuus 15 000.- – 45 000.- EUR

Aastas maksab lasnamäe jagu inimesi pangale 180 000.- 540 000.- kui arvestada kulu 150.- EUR inimene/kuus

Kaardimaksetelt pangale makstava kümnise eest oleks ettevõttel võimalik parandada oma teenust, maksta suuremaid palku või võtta lisatöötaja, alandada hinda vmt. Selle asemel nuumab siililegi selge ostja kaardimaksega panka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tähesära

RE: Maksa kaardiga, siililegi selge

kui sularahas makstes poed ostajle mini % soodustust teeks, siis ilmselt oleks rohkem neid kes sularahaga sekeldada viitsiks. Tänagi lähen läpakat ostma, minul ei ole suurt vahet kas maksta kaardiga või sulas -kogu summa maksan nagunii kohe ära. Teeks pood mulle 0,5% allahindlust sulas makstes, siis maksaksin sulas. Aga ei ta tee ja seega ei viitsi ka mina sularahaga sekeldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Tähesära kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui sularahas makstes poed ostajle mini % soodustust teeks, siis ilmselt oleks rohkem neid kes sularahaga sekeldada viitsiks. Tänagi lähen läpakat ostma, minul ei ole suurt vahet kas maksta kaardiga või sulas -kogu summa maksan nagunii kohe ära. Teeks pood mulle 0,5% allahindlust sulas makstes, siis maksaksin sulas. Aga ei ta tee ja seega ei viitsi ka mina sularahaga sekeldada.[/tsitaat]

See on huvitav mõte… Ei tea kas see seaduslik ka on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Progressi vastu ei saa võidelda. Linnainimesena olen mina ja kõik mu tuttavad igatahes harjunud kaardimakse võimalusega, kui mingis äris tuleks sularaha välja otsida, siis seda mul lihtsalt kotis ei ole, järelikult, ost jääb sooritamata ja ka tuleviku jaoks meeles peetud, et sinna enam ei lähe. Kuna selliseid nagu mina on palju, kahtlustan, et poel on kasulikum ikkagi kaardimakseid võimaldada läbimüügi huvides.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Tähesära kirjutas:[/small]

See on huvitav mõte… Ei tea kas see seaduslik ka on?[/tsitaat]
see ei ole mingi uudne mõte, paar aastat tagasi oli see Shveitsis mõnes väikepoes juba ellu rakendatud.
Mis selles seadusvastast olla saab, kaubandus ju meil erakätes, kes keelab allahindlusi/hinnasoodustusi teha??

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on väga lühinägelik avaldus, sest ka sularaha vedu on üsagi kulukas teenus, aga see unustatkse tihtipeale mainimata, kui räägitakse sellest, et kaardimakse maksab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Progressi vastu ei saa võidelda. Linnainimesena olen mina ja kõik mu tuttavad igatahes harjunud kaardimakse võimalusega, kui mingis äris tuleks sularaha välja otsida, siis seda mul lihtsalt kotis ei ole, järelikult, ost jääb sooritamata ja ka tuleviku jaoks meeles peetud, et sinna enam ei lähe. Kuna selliseid nagu mina on palju, kahtlustan, et poel on kasulikum ikkagi kaardimakseid võimaldada läbimüügi huvides.[/tsitaat]

Kas sa oled mõtelnud, kuidas sina ja su sõbrad sellisesse olukorda sattusid? JA kellele see kasulik on? Sulle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis meie olukorral siis viga on, hea rahulik. Ei usu, et suuri sularahatagavarasid endaga kõikjal kaasas kandes kuidagi mõnusam oleks. Ole sa kodus või välismaal, tükike plastikut on igal pool oma töö ära teinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See on väga lühinägelik avaldus, sest ka sularaha vedu on üsagi kulukas teenus, aga see unustatkse tihtipeale mainimata, kui räägitakse sellest, et kaardimakse maksab.[/tsitaat]

1. Sularaha veavad kõik poed nii kui nii, seega ma arvan et see kulu ei suureneks oluliselt.
2. kui ma vaid teaks keskmist prisma või rimi suuruse poe käivet…. ma ei tea oletame, et see on mingi 50 000.- kuus. Kui sellelt arvestada kasvõi 1% kaaridmaksetele teeb see 500.- EURi kuus. Kas sa arvad et lisakulu suurenenud sularaha käibe panka toimetamiseks läheks rohkem maksma? Arvesatades et seda veetakse nii kui nii sinna?
3. Väiksemates poodides veab sularaha panka tavalselt mõni töötajatest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Tähesära kirjutas:[/small]

See on huvitav mõte… Ei tea kas see seaduslik ka on?[/tsitaat]

Kaardimakse pealt on 2,5% võtmine igatahes seaduslik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kaardimakse pealt on 2,5% võtmine igatahes seaduslik.

[/tsitaat]

hmm aga kui teha hoopis nii, et kaardiga makstes tuleb ostjal see protsent toote hinnale lisaks maksta? Kui paljud siis veel maksaksid kaardiga?

Tegelikult on allahindluse tegemine sama, lihtsalt panga protsent on toote hinna sisse peidetud.

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat]Progressi vastu ei saa võidelda. Linnainimesena olen mina ja kõik mu tuttavad igatahes harjunud kaardimakse võimalusega, kui mingis äris tuleks sularaha välja otsida, siis seda mul lihtsalt kotis ei ole, järelikult, ost jääb sooritamata ja ka tuleviku jaoks meeles peetud, et sinna enam ei lähe. Kuna selliseid nagu mina on palju, kahtlustan, et poel on kasulikum ikkagi kaardimakseid võimaldada läbimüügi huvides.[/tsitaat]

Ma ei tea, kuidas praegu, aga vähemalt pool aastat tagasi oli Tartu bussijaam küll selline asutus, kus kaardiga maksta ei saanud. Kahjuks pole võimalik seda asutust ka vältida väga paljudel inimestel. Mida siis teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina armastan aastaringselt turgudelt värsket kaupa käia ostmas. Ei kujuta ette, et igal mammil leti peal kaardimakseterminal oleks, sel juhul ilmselt kaoksid meil turud ära. Minge ükskõik millisesse arenenud Kesk-Euroopa riiki, mitte kusagil ei maksta turul kaardiga, ostad sa siis juustu või maasikaid või talus valmistatud siidrit. Väiketalu pidajale oleks see selgelt rahaliselt kahjulik.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Maksa kaardiga, siililegi selge

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.