Esileht Ilu ja tervis Maksa näitajad

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Maksa näitajad

Postitas:
Kägu

Hei!Sai antud vereanalüüs eesmärgiga saada ülevaade tervise olukorrast.Sain vastused kätte ja suureks üllatuseks olid ALAT ja ASAT üle lubatud normi, ALAT 63 (referentsväärtus <41) ja ASAT 44 (referentsväärtus <40), siiani olnud koguaeg korras.Kas valuvaigistid ,mida võtan praegu põletiku puhul võivad põhjustada antud näitajate tõusu.Samas GGT näit oli korras.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nooh, eks ole siis nüüd ise tark, kui vereanalüüsi andsid ja arvad, et ainult referentsvahemikke hinnates saad midagi oma tervise kohta teada…

Selleks, et konkreetselt vastata, on vaja esitada veel vähemalt 10 küsimust sinu tervise, ravimite ja eluviisi kohta. Selleks ongi vaja arsti, et ta oskaks sinu seisundi ja analüüside vastused kokku panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esitasin konkreetse küsimuse, kas valuvaigistid mõjutavad antuid näitajaid!Perearstilt pole võimalik küsida, kuna on COVID-19 kahtlusega haiguslehel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milliseid valuvaigisteid sa võtad? Kui palju sa neid võtad? Mis ajast sa neid võtad? Millisel põhjusel sa neid võtad? Kas sa võtad veel mingeid ravimeid? Kas sul on mingeid kroonilsi haigusi? Kas sa oled viimasel ajal alkoholi tarvitanud?

7 küsimust tuli praegu. Vastuseid sa siia ju ei pane. Aga ilma nendeta on raske adekvaatselt vastata.

Lühidalt, jah valuvaigistid võivad neid analüüse mõjutada, aga… üldiselt peaks siis annused olema suured ja ravimeid peaks olema inimene võtnud juba mõnda aega. Üks-kaks-kolm tabletti kindlasti ei mõjuta.

Üleüldse, mis sa ise arvad, kas väärtused ALAT 63 (referentsväärtus <41) ja ASAT 44 (referentsväärtus <40) on suur või väike tõus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esitasin konkreetse küsimuse, kas valuvaigistid mõjutavad antuid näitajaid!Perearstilt pole võimalik küsida, kuna on COVID-19 kahtlusega haiguslehel.

Perearstil on olemas asendaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled ülekaaluline, on see steatoos. Valuravimid süvendavad neid nihkeid mõnevõrra.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled ülekaaluline, on see steatoos. Valuravimid süvendavad neid nihkeid mõnevõrra.

Mis ikka keerutada, öelge otse välja, et algaja alkohoolik. Jajah!: võib ju “sirgeldada” udujuttu, et muude haiguste tõttu ravimite näol jne …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis ikka keerutada, öelge otse välja, et algaja alkohoolik. Jajah!: võib ju “sirgeldada” udujuttu, et muude haiguste tõttu ravimite näol jne …

Mul diagnoositud algav steatoos, pärast seda, kui ma olen viimased viis aastat veetnud raseduste ja imetamiste tõttu täiesti alkoholivabalt ja enne seda olnud ka “kaks klaasi šampust aastas” tüüpi joodik. Elu on nii ebaõiglane, ma ei saa oma tervise parandamiseks isegi joomist maha jätta! See, et alkoholismiga mitteseotud steatoos pidavat olema rängem kui alkohoolikute oma, ei julgusta ka üldse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tema näitajad on sellised, et see pigem ei ole alkoholist – ASAT on madalam kui ALAT.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülekaal on palju loogilisem. Aga kes siin kurtis, et ei saa alkoholi maha jätta, sest pole alkohoolik, no ülekaalu saab külll maha jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei maksa mingitele näitajatele, samuti ei maksa näitajate eest.
Tehke samuti ja tuju kohe parem ning raha alles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõjutavad küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võivad mõjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tema näitajad on sellised, et see pigem ei ole alkoholist – ASAT on madalam kui ALAT.

Vastupidi. ALAT on maksaspetsiifilisem kui ASAT. Alko tarvitamise korral pigem GGT kerkib, see teemaalgatajal normis. Alko seega pigem mitte. Ilmselt ravimitest kerged aktiivsuse muutused. Aga infot rohkem vaja. Miks lasid seda proovi teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülekaal on palju loogilisem. Aga kes siin kurtis, et ei saa alkoholi maha jätta, sest pole alkohoolik, no ülekaalu saab külll maha jätta.

Jah no kahjuks mitte päris niisama päevapealt kui joomist…

Please wait...
Postitas:
Kägu

AB ravi ei ole saanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtsin Vimovo tbl ja maksanäitajad läksid lakke. Kui ära jätsin, läksid korda tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja?Tegemist igaaastase tervise kontrolliga. Ülekaalu kuskil 5 kg, alkoholi ei tarvita
3 nädalat olen tarvitanud erivaid valuvaigisteid (Dolmen, ibuprofeen, Ketoprofeen ja kodeiin+paratsetamool)seoses valuga õlas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja?Tegemist igaaastase tervise kontrolliga. Ülekaalu kuskil 5 kg, alkoholi ei tarvita

3 nädalat olen tarvitanud erivaid valuvaigisteid (Dolmen, ibuprofeen, Ketoprofeen ja kodeiin+paratsetamool)seoses valuga õlas.

Siis pigem ikka ravimid. Samas on oluline, kuhu rasv organismis ladestub. Kõhnade käte ja jalgadega õunatüüpi inimese punnkõht on üsna suur risk siseelunditele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi. ALAT on maksaspetsiifilisem kui ASAT. Alko tarvitamise korral pigem GGT kerkib, see teemaalgatajal normis. Alko seega pigem mitte. Ilmselt ravimitest kerged aktiivsuse muutused. Aga infot rohkem vaja. Miks lasid seda proovi teha?

Alkohol tõstab GGT ja ASAT-i. ALATi vähem. ALAT tõus on pigem ravimikahjustuse näitaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja?

Oled ikka või? Kindel?
Meie ju ei tea, pole mõtet meilt küsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee mõne aja pärast uuesti. Mul oli ka kõrgem, tegin uuesti ja siis oli õnneks ok.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ilu ja tervis Maksa näitajad