Esileht Kodunurk Maksakaste – maksastroganov?

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Maksakaste – maksastroganov?

Postitas:

Käisin hommikul poes, nägin maksa, ostsin ka koort-sibulit jne nipet näpet ja kodus tekkis sama küsimus, et kas teha strooganovi või kastet või mis pagana vahet seal üldse on.
Ok, google laulis need retseprierinevused ette, kuubikud, ribad jne ja siis sattusin selle vana teema otsa.

Ja mida ma näen?

Selgub, et pr. Iluselul on olnud ajad, kui ta käis poes müüjaid kiusamas ja siis üritas oma isiku tõstmiseks siin perekoolis pisut teematada.

Pärast seda, kui ta mitu korda nii toiminud oli, ilmselt tüdines ja kättemaksuks hakkaski Iluseluks.

Aga juba seal vanas teemas on teatavaid peetuse tunnuseid näha, sest sellest ta aju kohe aru ei saanud, et müüja ei tea vastust ja kangekaelselt ootas seda vastust, et “ei tea”.
Nagu see oleks talle mingi päeva linnukese kirja pannud….Aga ei pannud ja siis pärast üritas perekooli abil orgasmi saada.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 17:00; 13.06 21:55; 13.06 22:01; 14.06 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, meil tööl on majasisene söögikoht, kus on silt väljas, et kui tahad koostise või võimalike allergeenide kohta lisainfot, siis küsi teenindajatelt. Aga siin teemas jääb mulje, et kui seda lisainfot küsida, siis see on nagu teenindaja kiusamine.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.02 18:14; 07.02 22:15; 08.02 18:39; 13.06 18:14; 13.06 21:46; 14.06 10:45; 14.06 13:21; 14.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siin teemas jääb mulje, et kui seda lisainfot küsida, siis see on nagu teenindaja kiusamine.

Mine küsi sealt oma “söögikohast” näiteks “friteeritud jalapenod juustu ja peekoniga” – kohta lisainfot allergeenide kohta.

Kui sa kohe seda ei saa ja keegi ei oska seda ka öelda, siis seisa seal juhmilt nii kaua, kui keegi julgeb öelda, et vabandust, me ei tea.
Sest me ei paku seda rooga.

Siis vasta, et ahaaa, ma olen perekoolist ja loomulikult arvasin, et silt käib kõikide maailma rahvaste toitude kohta.

Siis võid veel (noh, nii igaks juhuks) küsida, et kas ma omatehtud pelmeenide kohta saaks infot, mida ämm kavatseb homme pakkuda….

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kulinaarses sõnastikus”, et böfstrooganov on nime saanud krahv Aleksander Stroganovi (1795 – 1891) auks, kes elas Odessas ja oli suguvõsa viimane krahv. Ta pidas Odessas avatud söögikohta, mis tähendab, et iga inimene kes oli korrektselt riietatud võis sisse astuda ja tasuta süüa saada. Antud söögikoha jaoks oli keegi Stroganovi kokkadest välja mõelnud sellise vene-prantsuse pärase roa. Oma lihtsuses võimaldas roog hästi hoida ühtlast kvaliteeti ja oli mugav jaotada portsjoniteks. Just odessalased on selle roa jäädvustanud kokaraamatutesse ja tõenäoliselt andnud talle ka nime.

“Iga inimene, kes oli korrektselt riietatud, võis sisse astuda ja tasuta süüa saada.”

See tuli mulle uue teadmisena praegu. Kas see avatud söögikoht oli siis nagu kodutute supiköök või? Aga kodututel pole ju alati võimalik olla korrektselt riietatud ning toonasel Venemaal jõi nii mõnigi endal lihtsalt riided seljast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine küsi sealt oma “söögikohast” näiteks “friteeritud jalapenod juustu ja peekoniga” – kohta lisainfot allergeenide kohta.

Kui sa kohe seda ei saa ja keegi ei oska seda ka öelda, siis seisa seal juhmilt nii kaua, kui keegi julgeb öelda, et vabandust, me ei tea.
Sest me ei paku seda rooga.

Aga teemaalgataja küsis ju roa kohta, mida pakuti. Et kuidas see erineb sama põhikomponendiga tavalisest roast. Ehk et kõik ju teavad, misasi on maksakaste, küsimus oli, mismoodi see müügil olev toode erinev on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.02 18:14; 07.02 22:15; 08.02 18:39; 13.06 18:14; 13.06 21:46; 14.06 10:45; 14.06 13:21; 14.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja küsis ju roa kohta, mida pakuti.

Ei pakutud ju maksakat, mida proua tahtis.

Just tegin strooganovi S. Masso järgi. Link
Isegi seal on vürtsikaste ja puljong, mida maksakastmes pole. Vürtsikastet mul polnud, läkski pool sellest SL-ist Worchesteri ja pisut sojakastet peale.

Aga maksakastet ei maitsesta keegi isegi nii.
Selveri omadel on kindlasti veel mingid oma nipid, selle strooganovi jaoks.
Ja seda igale perekoolikale, kes lampi küsima tuleb, et mis seal sees on, ei jagatagi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 17:00; 13.06 21:55; 13.06 22:01; 14.06 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mina tahaks küll teada, mis seal vahet on. Ja arvan, et ei olegi. Üldjuhul jah tähendab strogonov ribasid, aga see ei tähenda, et maksakastmesse ka ribasid panna ei või. Ja koorekaste on ju mõlemal. Hapukurki, mida eespool kohustusliku osana strogonovist nimetati, pole ma küll iial maksastrogonovis kohanud ja ei kohanud praegu kiirelt googeldades ka ühtegi retsepti, mis seda lisada käsiks. Ehk keegi siis seletab, mis neil vahet on, kui üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:57; 13.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://nami-nami.ee/retsept/2617/hea_eesti_maksakaste

https://nami-nami.ee/retsept/9774/maksastrooganov

Joomaijoo.
Maksakastmel on maksa ja jahu ja koore maitse. Maksal on juba toorelt sama lõhn, nagu tal oleks maksa maitse.
See strooganov on pisut pheenem ja nüansirikkam.
See vahe ongi.

Strooganovi käid veel pärast ka maitse pärast limpsimas. Maksakat ainult suure öönäljaga.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 17:00; 13.06 21:55; 13.06 22:01; 14.06 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja küsis ju roa kohta, mida pakuti. Et kuidas see erineb sama põhikomponendiga tavalisest roast. Ehk et kõik ju teavad, misasi on maksakaste, küsimus oli, mismoodi see müügil olev toode erinev on.

Kuidas teenindaja peaks erinevust teadma kui ta ei tea neil MITTE MÜÜDAVA koostist? Miks naistel loogikat üldse ei ole?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 13:42; 09.02 19:58; 13.06 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://nami-nami.ee/retsept/2617/hea_eesti_maksakaste

https://nami-nami.ee/retsept/9774/maksastrooganov

Joomaijoo.

Mnjaa, paraku avanevad mõlemad sinu lingitud kastmed (ka strogonov) lingilt “veel maksakastmeid” … Millega on ka vastus antud, ma pakun.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:57; 13.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selveri kodulehel on koostis: Veisemaks 38%, vesi, köögikreem (piim, osaliselt hüdrogeenitud palmiõli, rõõsk koor, lõssipulber, emulgaator (E472b, E475, E435, E471, E433), stabilisaator (E410, E407)), sibul, rapsiõli, nisujahu, sool, suhkur, must pipar, maitsetaimed (sh seller), maltodekstriin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja küsis ju roa kohta, mida pakuti.

Ei pakutud ju maksakat, mida proua tahtis.

Teemaalgataja küsis, mis toode see on (silt oli ära vajunud). Müüja ütles, et maksastrooganov. Ostja soovis teada, mille poolest see erineb maksakastmest. Müüja ei osanud. Loogiline olnuks, kui müüja seletanuks, et lisaks maksale on strooganovi puhul lisatud veel xxx-i. Ostja jättis praegu ostmata, sest ta ei saanud seda infot.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.02 18:14; 07.02 22:15; 08.02 18:39; 13.06 18:14; 13.06 21:46; 14.06 10:45; 14.06 13:21; 14.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostja jättis praegu ostmata, sest ta ei saanud seda infot.

Ostja jättis ostmata üle-eelmisel talvel, aga siin arutelu ikka käib 🙂
Ma panen oma kastmesse mitmeid eri lisandeid ja ei kujuta põhjust, miks seda mõnel juhul nimetada maksakastmeks, teisel -strooganoviks ja kolmandal -soustiks. Vahet pole ju, maitsestada võib kõiki mitut moodi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostja jättis praegu ostmata, sest ta ei saanud seda infot.

Ostja jättis ostmata üle-eelmisel talvel, aga siin arutelu ikka käib ????

Antud kontekstis ‘praegu’ = hetkel, mil see vestlus toimus. Aga teema on ilmselt jätkuvalt päevakajaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.02 18:14; 07.02 22:15; 08.02 18:39; 13.06 18:14; 13.06 21:46; 14.06 10:45; 14.06 13:21; 14.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teema on ilmselt jätkuvalt päevakajaline.

Fakt on see, et pea poolteist aastat istus see teema rahulikult “ajaviidetes”.
Järelikult oligi kiusamisteema.

Lõpuks siis, eile vist, otsustas Tark Perekooli Moderaator, et “Tegelt see on ju hoopis kodunurka kuuluv teema. Krt, kuidas ma varem aru ei saanud.”
Ja tõstis kodunurka.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 17:00; 13.06 21:55; 13.06 22:01; 14.06 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fakt on see, et pea poolteist aastat istus see teema rahulikult “ajaviidetes”.
Järelikult oligi kiusamisteema.

See on täiesti meelevaldne järeldus. Ajaviiteteema oligi õige koht, sest teema ei räägi kodusest toiduvalmistamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.02 18:14; 07.02 22:15; 08.02 18:39; 13.06 18:14; 13.06 21:46; 14.06 10:45; 14.06 13:21; 14.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes Selveris:

Mina: Kas see tagumine on maksakaste (silt oli ära vajunud)?

Müüja: Ei, see on maksastroganov.

Mina: Mis neil vahet on?

Müüja: Kas soovite?

Mina: Mis neil vahet on? Kas on koostisainetes vahe?

Müüja: See seal on stroganov, meil maksakastet ei ole. Soovite?

Mina: Ma ei teagi, sooviks enne teada, mis neil kahel toidul vahet on?

Müüja: Vahe on selles, et meie lett pakub stroganovi. Maksakastet meil ei tehtagi.

Mina: Ahah, ma jätan siis seekord vahele.

Kas keegi perekoolikas seletaks mulle nüüd seda erinevust?

Olgu öeldud, et kodus teen maksa…ma ei teagi siis – kastet ikkagi? Maks, sibul, vahel porgandit v paprikat, koorekaste peale. Googeldades stroganovi ei näinud nagu mingit olulist erinevust.

Sorry, ma tõenäoliselt väga köögikauge inimene.

Böfstrooganov on olemas – see on veiseliharibakestest tehtud septsiaalne kaste.
Maksakaste on maksakaste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )


Esileht Kodunurk Maksakaste – maksastroganov?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.