Esileht Ilu ja tervis Maksatsiroosihaige

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Maksatsiroosihaige

Postitas:

Mida tohib maksatsirroosiahaigele inimesele süüa viia haiglasse? Ma küsisin perearstinõuandlast, sealt öeldi, et küsige raviarst käest.Mis ma lähen enne sinna ja küsin või? Tegemist naabrimehega, kes tuli üleeile meile ja oli näost jubedalt kollane .Mees kutsus mind vaatama, ,t kas sinu meelest ka kollane, ma käskisin tal silmi näidata ja ma reaalselt pole kunagi nii kollaseid silmi näinud. Kusekollased olid.Ma ütlesin, et jooksuga arsti juurde.K.Pandi haiglasse ja oligi maksatsiroos. Nüüd me tahame teda vaatama minna, aga ei tea mida võib viia,kas banaani vist tohib?Äkki keegi teab paremini.Tänan, kui vastate!

 

+5
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Akuutse tsirroosiga haige on nii põhjalikul dieedil, et ära vii midagi söödavat.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

antud osakonna õdedelt võiks küsida. Värska vett  vist võiks viia.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne minekut tasuks uurida, kas vaatama saate minna.

Minu kodukoha haiglasse hetkel külastajaid ei lubata, äärmuslikul juhul kontaktisik.

Samas pakikese saab ikka viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista sinna osakonda jauuri.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti peab alati midagi söödavat viima. Vii midagi lugemist või ajaveetmiseks ristsõnu näiteks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidu haiglasse vedamine on uskumatult loll komme. Täiskasvanud inimesele pole midagi söödavat vaja viia.  Vii ajaviidet või asju, mis haige olmet mugavamaks võivad muuta.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidu haiglasse vedamine on uskumatult loll komme. Täiskasvanud inimesele pole midagi söödavat vaja viia. Vii ajaviidet või asju, mis haige olmet mugavamaks võivad muuta.

Ei tea miks? Ma sureks haiglas nälga kui poleks võimalust vahepeal näiteks kohvikus käia või keegi ei tooks. 1-3 päeva kannataks ära pidevalt poolnälgas olla, aga kauem küll mitte.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidu haiglasse vedamine on uskumatult loll komme. Täiskasvanud inimesele pole midagi söödavat vaja viia. Vii ajaviidet või asju, mis haige olmet mugavamaks võivad muuta.

Haigla toiduga on lood kehvad, seda on vähe ja sageli on toit ka maitsetu.Nii et toidu viimine haiglasse on põhjendatud. Samas suurematel haiglatel on ka oma kioskid kus patsiendid saavad ise ostmas käia.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et toidu viimine haiglasse on põhjendatud.

Kindlasti mitte inimesele, kes põeb maksatsirroosi ja peab erilist dieeti. Haiglas pakutav toit pole küll see, mida ise kodus sööksid, aga mõnel juhul ongi see oluline, et toituksid teistmoodi. Kes tahab, saab ka haiglas kõiksuguse muu toidu ise kätte, pole külastajatel küll vaja seda viia. On sööklad, on kioskid, ka tellida saab, kui tahtmist on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://haiglateliit.ee/wp-content/uploads/2015/04/patsiendile_410_Toidusoovitused_maksatsirroosi_haigele.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigla toiduga on lood kehvad, seda on vähe ja sageli on toit ka maitsetu.Nii et toidu viimine haiglasse on põhjendatud.

Haigla ei ole restoran ja inimesed ei ole seal toitu nautlemas, samuti ei tee nad seal rasket tööd. Haigele on haiglatoit  piisav

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigla toiduga on lood kehvad, seda on vähe ja sageli on toit ka maitsetu.Nii et toidu viimine haiglasse on põhjendatud.

Haigla ei ole restoran ja inimesed ei ole seal toitu nautlemas, samuti ei tee nad seal rasket tööd. Haigele on haiglatoit piisav

Hmm, sa siis pole üldse patsientidega kokku puutunud, kui sedasi räägid …;)

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh traumaga haiglas olevale mehele see toit küll piisav ei ole.

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh traumaga haiglas olevale mehele see toit küll piisav ei ole.

mõned päevad tagasihoidlikuma toiduga tuleb tervisele ainult kasuks. haiglas süüakse tihtipeale igavusest, mitte vajadusest.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külastamisvõimalus on eeskätt mõeldud pereliikmetele. Nt intensiivis 1 inimene korraga 15min korraga. Pole kuulnud, et kellelgi lausa naabrid käiks haiglasse toitu toomas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigla ei ole restoran ja inimesed ei ole seal toitu nautlemas, samuti ei tee nad seal rasket tööd. Haigele on haiglatoit  piisav

Oled sa haiglas olnud ja seda toitu söönud?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh traumaga haiglas olevale mehele see toit küll piisav ei ole.

mõned päevad tagasihoidlikuma toiduga tuleb tervisele ainult kasuks. haiglas süüakse tihtipeale igavusest, mitte vajadusest.

Venituse all olev inimene on seal terve kuu või rohkem.

Ma olen ise antud osakonnas töötanud ja suht tavaline oli, et õhtul kl 22 meeste palatisse minnes oli neil ühine sööming kaetud.

Üks mammi ütles oma sugulastele telefoni vestluses, et pole midagi vaja tuua, siin on külmkapp asju täis. Sõi teiste patsientide toitu.

Ma ise ei suusa enam putru süüa, sest see haigla hommikune pudru lõhn…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa haiglas olnud ja seda toitu söönud?

Loomulikult olen.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venituse all olev inimene on seal terve kuu või rohkem.

Venituse all oleval inimesel ei ole maksatsirroosi ka tavaliselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toitlustuse tase on ikka väga erinev ka haiglates. Olin PERH-is ja toit oli väga maitsev, igati piisav kogus. ITK-s oli vastupidi, tõesti jäi kõht tühjaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venituse all olev inimene on seal terve kuu või rohkem.

Venituse all oleval inimesel ei ole maksatsirroosi ka tavaliselt.

Võib ka see olla. Joodikud satuvad ikka sinna osakonda kah.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned päevad tagasihoidlikuma toiduga tuleb tervisele ainult kasuks. haiglas süüakse tihtipeale igavusest, mitte vajadusest.

Aga, miks siis inimene ei tohi igavusest süüa, kui ta tahab?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toitlustuse tase on ikka väga erinev ka haiglates. Olin PERH-is ja toit oli väga maitsev, igati piisav kogus. ITK-s oli vastupidi, tõesti jäi kõht tühjaks.

Kõige kohutavam haigla toit on Pelgulinna sünnitusmajas. Täiesti uskumatu, kui halb söök seal on. Olen seal olnud kaks korda mõneaastase vahega ja mõlemal korral oli õudne. Lausa imestan, et tänapäeva tingimuste juures mitte midagi ette võeta ja et keegi ei protesteeri.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venituse all olev inimene on seal terve kuu või rohkem.

Venituse all oleval inimesel ei ole maksatsirroosi ka tavaliselt.

Ma täitsa huvi pärast küsin mis on venituse all olemine?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venituse all olev inimene on seal terve kuu või rohkem.

Venituse all oleval inimesel ei ole maksatsirroosi ka tavaliselt.

Ma täitsa huvi pärast küsin mis on venituse all olemine?

Kui sul on nihkega luumurd,  siis aetakse sul luust traat läbi,  riputatakse raskus otsa ja siis lamad seal haiglas selili,  kuni murd paraneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toitlustuse tase on ikka väga erinev ka haiglates. Olin PERH-is ja toit oli väga maitsev, igati piisav kogus. ITK-s oli vastupidi, tõesti jäi kõht tühjaks.

Kõige kohutavam haigla toit on Pelgulinna sünnitusmajas. Täiesti uskumatu, kui halb söök seal on. Olen seal olnud kaks korda mõneaastase vahega ja mõlemal korral oli õudne. Lausa imestan, et tänapäeva tingimuste juures mitte midagi ette võeta ja et keegi ei protesteeri.

On jah. Lasin mehel maci tuua :), see oli täitsa gurmee.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Maksatsiroosihaige