Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maksehäirete register

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Maksehäirete register

Postitas:

Vaatan aeg-ajalt ikka oma maksehäirete registrit, ega sinna kuidagi sattunud pole (ei ole veel õnneks). Täna vaatasin huvi pärast ka kes mind vaadanud on ja avastasin et üks eraisik (ta isikukood ja nimi seal olemas-tuttav küll, kuid mitte lähedane). Kas on suvalisel eraisikul õigust minu krediidiandmeid vaadata? Ei ole ma mingi firmaga ka seotud. Loomulikult küsin ka inimeselt miks ta mu andmeid uurib, kuid tahtsingi teada kas seadusandlikult oleks mul võimalik selle tegevuse peale ka nt kaebus esitada?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 13:10; 27.08 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On igal isikul seadusega see lubatud. Tööandjad ja näiteks üürnikke otsivad isikud + nt pangatöötajad, inimese taustast ja võimalikest ohtudest teada saavad. Aga sellest lihtsalt jääb märk maha. Anonüümselt seda teha ei saa. Aga seadusega keelatud pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid tahtsingi teada kas seadusandlikult oleks mul võimalik selle tegevuse peale ka nt kaebus esitada?

Kaebust võid ikka esitada. See on ju praegu moes. Ja moodne peab olema.

Mis sellest, et see mingit tulemust ei anna ja mis ka sellest, et sa ise praegu ei mäleta, mis põhjusel kellegi seda vaja teha oli.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan aeg-ajalt ikka oma maksehäirete registrit, ega sinna kuidagi sattunud pole (ei ole veel õnneks). Täna vaatasin huvi pärast ka kes mind vaadanud on ja avastasin et üks eraisik (ta isikukood ja nimi seal olemas-tuttav küll, kuid mitte lähedane). Kas on suvalisel eraisikul õigust minu krediidiandmeid vaadata? Ei ole ma mingi firmaga ka seotud. Loomulikult küsin ka inimeselt miks ta mu andmeid uurib, kuid tahtsingi teada kas seadusandlikult oleks mul võimalik selle tegevuse peale ka nt kaebus esitada?

Et teine inimene tahab teada, kas sul on võlgnevusi ja sa leiad, et sul on õigus esitada kaebus? Oletame, et see tegevus oleks keelatud. Kas sulle sobiks siis koguaeg ajada asju nendega, kes on maksehäirete registris, aga sinul ei oleks mingit võimalust seda näha ? Tähendab sa tahad, et teiste andmeid ei oleks näha, et sina ei saaks uurida ja end kindlustada krooniliste petturite eest ?Miks ometi?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt niisama tegelikult ei tohi andmeid vaadata. Selleks peab põhjus olema.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ka praegu huvi pärast seda registrit ja avastasin, et firma, kus ma töötan, on minu kohta selle aasta jaanuaris päringu esitanud. Huvitav miks?

Ma ei ole mitte kunagi seal registris üleval olnud ning samuti ei ole tegu laenude, nende sissenõudmiste või üldse finantsvaldkonnas tegutseva firmaga. Mina samuti mitte kuidagi rahadega kokku ei puutu ja samuti ei ole tegu nö. tööle asumise taustakontrolliga, sest töötan seal juba üle 10 aasta.

Lihtsalt huvitav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin ka huvi pärast vaatama ja avastasin, et minu kohta on Elisa teinud 6 (!) päringut viimase kahe aasta jooksul. Mul pole mingeid järelmakse ega ammugi mitte võlgu seal kunagi olnud. Lihtsalt iga poole aasta tagant uurivad minu võimalikke võlgu. Väga kummaline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On igal isikul seadusega see lubatud. Tööandjad ja näiteks üürnikke otsivad isikud + nt pangatöötajad, inimese taustast ja võimalikest ohtudest teada saavad. Aga sellest lihtsalt jääb märk maha. Anonüümselt seda teha ei saa. Aga seadusega keelatud pole.

Tööandjatel ja üürileandjatel on põhjus. Kuid pm täiesti suvaline inimene, kellega ühtegi finantstehingut ei ole olnud ega tulemas, vaatab ju lihtsalt uudishimust ja see ei tohiks mu arust küll lubatud olla.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 13:10; 27.08 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kümme aastat tagasi sai küll igaüks vaadata kelle iganes võlgnevusi, aga pidi teadma isikukoodi, märk jäi maha ja see maksis midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin ka huvi pärast vaatama ja avastasin, et minu kohta on Elisa teinud 6 (!) päringut viimase kahe aasta jooksul. Mul pole mingeid järelmakse ega ammugi mitte võlgu seal kunagi olnud. Lihtsalt iga poole aasta tagant uurivad minu võimalikke võlgu. Väga kummaline.

Nad kas tahavad sulle veel paremat (ok, kallimat) pakkumist teha (kui oled juba klient) või üle võtta kui oled teise firma klient. Võlglastega ei hakata vaeva nägema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maksehäirete register