Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maksimaalne vanemahüvitis- mis aasta järgi määratakse?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Maksimaalne vanemahüvitis- mis aasta järgi määratakse?

Postitas:

Tere. Laps sündis eelmine aasta, soov nüüd järgmisest kuust vahetada vanemahüvitise saajat. Hüvitis tuleks maksimummääras, kuid sooviks teada, kas 2021a maksimummäär või 2020a maksimummäär?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:04; 12.01 21:18; 12.01 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama perioodi eest arvestatakse mis eelmisel vhs saajal arvestati.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, maksimummäär tuleb igal juhul, aga küsimus on, et kas 2020 või 2021 (iga aasta tõuseb)…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:04; 12.01 21:18; 12.01 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellistel tuhmidel õnnestub rikas mees saada ja siis hakatakse riiki ka veel petma. Nõme.

+9
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mu laps sündis 2020 ja vanemahüvitist hakkan saama 2021. Minu sissetulek oli ûle maksimumi ja saama hakkan 2020 maksimumi järgi, sest hetkel, kui vh esmakordselt välja arvutati (mõni päev pärast sündi), kehtis veel eelmise aasta maksimum. Oletan, et vahetuse puhul on samamoodi. Soovitan küsida Sotsiaalkindlustusametist otse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellistel tuhmidel õnnestub rikas mees saada ja siis hakatakse riiki ka veel petma. Nõme.

Huvitav, mis alustel süüdistad mind tuhm olemises ning riigi petmises?
Vasta siis ise küsimusele, milleks niisama plähmida?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:04; 12.01 21:18; 12.01 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps sündis 2020 ja vanemahüvitist hakkan saama 2021. Minu sissetulek oli ûle maksimumi ja saama hakkan 2020 maksimumi järgi, sest hetkel, kui vh esmakordselt välja arvutati (mõni päev pärast sündi), kehtis veel eelmise aasta maksimum. Oletan, et vahetuse puhul on samamoodi. Soovitan küsida Sotsiaalkindlustusametist otse.

See ei tohiks küll õige olla. Seaduse kohaselt lähtutakse vanemahüvitise saamise õiguse tekkimise päevast, st esimesest VH päevast. Minu isiklik kogemus näitab sama – laps sündis 2019 detsembris, VH hakkasin saama 2020 ja saan 2020. aasta maksimummäära, st 2018. aasta kolmekordset Eesti keskmist palka.

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 00:34; 14.01 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitis MÄÄRATAKSE sel hetkel kui lapse sünd registreeritakse, siis tuleb Sotsiaalkindlustusametist ostsus selle kohta. Arvestamise periood on seaduses paika pandud. Kui sinu laps sünnib mai kuus siis sellest lahutatakse 9 täispikka kuud ning sellele eelnenud 12 kuu põhjal määratakse vh. Maksimummäär kehtib määramise aastal kehtiva summa alusel.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:47; 14.01 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinul jääb maksimummäär selle aasta järgi mille alusel eelmine määrati. Maksimummäära ümber ei arvutata kui see muutub aasta vahetumisega. Muutub ainult miinimummäära summa kui see suureneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:47; 14.01 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitis MÄÄRATAKSE sel hetkel kui lapse sünd registreeritakse, siis tuleb Sotsiaalkindlustusametist ostsus selle kohta. Arvestamise periood on seaduses paika pandud. Kui sinu laps sünnib mai kuus siis sellest lahutatakse 9 täispikka kuud ning sellele eelnenud 12 kuu põhjal määratakse vh. Maksimummäär kehtib määramise aastal kehtiva summa alusel.

Kui nii kindlal toonil valeväiteid esitatakse, siis saab asjast huvitatud lugejal (kelle hulka teemaalgataja ei kuulu, sest saan aru, et tal nii sündis laps eelmisel aastal kui hakkas ta saama VH eelmisel aastal) soovitada ainult Sotsiaalkindlustusametist üle küsida.

Jah, VH osas tehakse tõesti otsus ja pakkumine juba varsti pärast lapse sündi, aga maksimummäära osas arvestatakse ikka sellega, millisesse kalendriaastasse VH (st selle lapse eest määratud VH, vanemate vahel selle ümber mängimine ei loe) esimene päev jääb. Ma võin 100% kindlusega öelda, et minu 2020. aastal alanud vahemahüvitise perioodi jooksul  (selguse huvides, olen esimene ja ainus VH saaja) makstakse mulle hüvitist 2020. aastal kehtivas maksimummääras hoolimata sellest, et laps sündis 2019 ja ka VH määramise otsus tehti juba 2019. Selles osas ei ole ka pärast 2019. aastat seadust muudetud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 00:34; 14.01 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH maksimum määratakse selle aasta alusel, mil tekib õigus VH -le reaalselt st mis kuupäevast oled VH saaja, mitte sellest, kui juba arvutatakse, määratakse jne.

 

Kui laps sündids 2020 ja siis arvutati VH suurus jne

siis

kui rsp(dekreet) lõppes 2020 ning 1. päev, mille eest saite VH, oli 2020, jääb 2020.a maksimum,

kui aga rsp lõpp oli nii, et VH algas 2021, siis 2021.a maksimum.

Kui emale algas VH 2020 loetakse ka isale max 2020.a maksimum, kui vahetate. Kui algas 2021 emale VH saab ka isa kuni 2021.a max.

Kontrollitud. Kogetud. SKA järgi küsitud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellistel tuhmidel õnnestub rikas mees saada ja siis hakatakse riiki ka veel petma. Nõme.

Keda petetakse? Kõik maksud peab ju keegi riigile ära maksma, et saada max vanaema hüvitist. Seega on riik oma raha juba kätte saanud ettevõtjalt, ma küll siin mingit pettust ei näe.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Maksimaalne vanemahüvitis- mis aasta järgi määratakse?