Esileht Tööelu, raha ja seadused. “Maksuvõlglased”, kes tm tagasi on saanud, koguneme siia :):)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: “Maksuvõlglased”, kes tm tagasi on saanud, koguneme siia :):)

Postitas:

Vaatame siis, millal laekub, kui kirjas, mis MTA lehel oli, oli kirjas, et hiljemalt 02.07.12 maksavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 22:32; 26.02 23:02; 29.02 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei maksnud ka eelmine aasta maamaksu tähtaegselt. Alles kuskil suvel. Aga üllatus, üllatus, maksutagastus oli eile arvel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole midagi saanud,ootab otsust on seal kirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 11:02; 28.02 10:37; 02.03 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abikaasaga kahepeale oli maamaksu võlg 20euri. Maksin alles selle aasta jaanuaris, tulumaksu tagastus juba käes (22.veebr.).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksin sügisese maamaksu 5 päeva hiljem (palgapäeval), ei midagi siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Maksin sügisese maamaksu 5 päeva hiljem (palgapäeval), ei midagi siiani.[/tsitaat]Sina või?

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/maksuameti-karistus-kolme-lapse-emale-pere-asemel-oleks-pidanud-riigile-motlema.d?id=63969141

Siis ma isegi mõistan, miks sa nii hirmsasti õigustad ja kaitsed neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Sina või?

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/maksuameti-karistus-kolme-lapse-emale-pere-asemel-oleks-pidanud-riigile-motlema.d?id=63969141

Siis ma isegi mõistan, miks sa nii hirmsasti õigustad ja kaitsed neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi.[/tsitaat]
Ma ei tea, kus ma olen \”nii hirmsasti õigustanud ja kaitsenud neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi\”?
Äkki annad mulle ka viite. Ja see artikkel on üldse mingi ma ei tea mis, ma ei saanud üldse sellest mõttekäigus aru, praegu pole ju 28. veebruargi veel, mis viiest päevast on jutt? Selgelt ju öeldud, et 5 päeva jooksul saavad tagasi inimesed alates 28-ndast. Varasematel aastatel ka varemalt 27-28 hakatud maksma, seekord isegi vara.

PS! Tegelikult võiks igasuguste kägude isiklikke nähvamisi foorumis boikoteerima hakata. Mina kirjutan kasutajanime alt, sellepärast saad mu juttu seostada. Kasutad nüüd seda ära täiesti teises teemas minu mõnitamiseks?! Vähe alatu ei ole või? Et olen argpüks, viskan nurga tagant kiviga ja jooksen ära. Kui midagi ütelda on, siis niipalju julgust võiks ikka olla, et seda anonüümse KASUTAJANIME alt teha!
Kägu kasutamine on õigustatud siis, kui inimene teeb väga isiklikku laadi teemaalgatuse, näiteks räägib oma vägivaldsest suhtest või vägistamisest, mida ta ei taha isegi kasutajanimega seostada. Aga seda kuritarvitatakse puhtalt selleks, et kellegi kallal õelutseda. Lihtsalt isikliku seisukoha väljendamiseks peaks ikka olema julgust mingi suvaline nimi välja mõelda. Mis seisukoht on see, millega isegi kasutajanime seostada ei julge? Eks ikka üks sitt seisukoht, enese arvateski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei tea, kus ma olen \”nii hirmsasti õigustanud ja kaitsenud neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi\”?
Äkki annad mulle ka viite. Ja see artikkel on üldse mingi ma ei tea mis, ma ei saanud üldse sellest mõttekäigus aru, praegu pole ju 28. veebruargi veel, mis viiest päevast on jutt? Selgelt ju öeldud, et 5 päeva jooksul saavad tagasi inimesed alates 28-ndast. Varasematel aastatel ka varemalt 27-28 hakatud maksma, seekord isegi vara.

PS! Tegelikult võiks igasuguste kägude isiklikke nähvamisi foorumis boikoteerima hakata. Mina kirjutan kasutajanime alt, sellepärast saad mu juttu seostada. Kasutad nüüd seda ära täiesti teises teemas minu mõnitamiseks?! Vähe alatu ei ole või? Et olen argpüks, viskan nurga tagant kiviga ja jooksen ära. Kui midagi ütelda on, siis niipalju julgust võiks ikka olla, et seda anonüümse KASUTAJANIME alt teha!
Kägu kasutamine on õigustatud siis, kui inimene teeb väga isiklikku laadi teemaalgatuse, näiteks räägib oma vägivaldsest suhtest või vägistamisest, mida ta ei taha isegi kasutajanimega seostada. Aga seda kuritarvitatakse puhtalt selleks, et kellegi kallal õelutseda. Lihtsalt isikliku seisukoha väljendamiseks peaks ikka olema julgust mingi suvaline nimi välja mõelda. Mis seisukoht on see, millega isegi kasutajanime seostada ei julge? Eks ikka üks sitt seisukoht, enese arvateski.[/tsitaat]

kas Kubujuss on sinu ees või perekonnanimi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei tea, kus ma olen \”nii hirmsasti õigustanud ja kaitsenud neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi\”?
Äkki annad mulle ka viite. Ja see artikkel on üldse mingi ma ei tea mis, ma ei saanud üldse sellest mõttekäigus aru, praegu pole ju 28. veebruargi veel, mis viiest päevast on jutt? Selgelt ju öeldud, et 5 päeva jooksul saavad tagasi inimesed alates 28-ndast. Varasematel aastatel ka varemalt 27-28 hakatud maksma, seekord isegi vara.

PS! Tegelikult võiks igasuguste kägude isiklikke nähvamisi foorumis boikoteerima hakata. Mina kirjutan kasutajanime alt, sellepärast saad mu juttu seostada. Kasutad nüüd seda ära täiesti teises teemas minu mõnitamiseks?! Vähe alatu ei ole või? Et olen argpüks, viskan nurga tagant kiviga ja jooksen ära. Kui midagi ütelda on, siis niipalju julgust võiks ikka olla, et seda anonüümse KASUTAJANIME alt teha!
Kägu kasutamine on õigustatud siis, kui inimene teeb väga isiklikku laadi teemaalgatuse, näiteks räägib oma vägivaldsest suhtest või vägistamisest, mida ta ei taha isegi kasutajanimega seostada. Aga seda kuritarvitatakse puhtalt selleks, et kellegi kallal õelutseda. Lihtsalt isikliku seisukoha väljendamiseks peaks ikka olema julgust mingi suvaline nimi välja mõelda. Mis seisukoht on see, millega isegi kasutajanime seostada ei julge? Eks ikka üks sitt seisukoht, enese arvateski.[/tsitaat]Siin sa õigustad ja kaitsed üht võlglast, kes imestab, et kuidas küll kohtutäitur võib tema tulumaksutagastusele käpa peale panna.

http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=8751298

Milleks kaitsta ja õigustada inimest, kes ise on suure tõenäosusega kuritahtlikult teistele võlgu jäänud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka eelmine aasta hilinemisega (ca 2 kuud) maamaksu tasunud ja raha veel pole:( Deklari degin juba 14.02!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Siin sa õigustad ja kaitsed üht võlglast, kes imestab, et kuidas küll kohtutäitur võib tema tulumaksutagastusele käpa peale panna.

http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=8751298

Milleks kaitsta ja õigustada inimest, kes ise on suure tõenäosusega kuritahtlikult teistele võlgu jäänud?[/tsitaat]
Lugesin üle ja näen, et kirjutasin vaid seda, et ma olen tüdinud kägude jauramisest igas kohtutäituri teemas. Inimene küsis, mismoodi kohtutäitur raha maha võtab, kui ta graafikujärgselt tasunud on ja mina vastasin, KUIDAS ta seda teeb. Ja mis see puutub mingitesse 5-lapse emadesse vms?! Siin teemas sa ka jaurad, ilmselt oledki sama jauraja-kägu. Kui sul on minuga mingi kana kitkuda, tee selle kohta eraldi teema näiteks ajaviitefoorumisse, mida sa risustad siin teemaalgatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

kas Kubujuss on sinu ees või perekonnanimi?[/tsitaat]
Kubujuss on minu KASUTAJNIMI. Kas peab seda ka defineerima hakkama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lugesin üle ja näen, et kirjutasin vaid seda, et ma olen tüdinud kägude jauramisest igas kohtutäituri teemas. Inimene küsis, mismoodi kohtutäitur raha maha võtab, kui ta graafikujärgselt tasunud on ja mina vastasin, KUIDAS ta seda teeb. Ja mis see puutub mingitesse 5-lapse emadesse vms?! Siin teemas sa ka jaurad, ilmselt oledki sama jauraja-kägu. Kui sul on minuga mingi kana kitkuda, tee selle kohta eraldi teema näiteks ajaviitefoorumisse, mida sa risustad siin teemaalgatust.[/tsitaat]Minu arvates hakkasid sa pikalt ja laialt õigustama, kui normaalne on kohtutäituri kätte sattuda ja kui normaalne on pärast enda õiguseid taga nõuda, sest ega inimene ju ise pole süüdi, et ta on võlgades ja kohtutäituri käes. Ja, et sellised inimesed on hoopis vaesed kannatajad, mitte süüdlased.
No sõnastus polnud just selline, aga mõte oli küll selline.

Õige küll, mina olen rumal ja jauran, aga kui sina suu lahti teed, siis hakkavad sealt kuldmunad kukkuma.

Käo nime alt esinen ma sellepärast, et see on minu isiklik valik, kuna ma ei soovi, et keegi hakkaks minu isikut tuvastama või erinevaid jutte ja teemasid omavahel kokku viima.
Ma ei ole sellepärast halvem perekooli kasutaja, et ma käo nime all esinen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Minu arvates hakkasid sa pikalt ja laialt õigustama, kui normaalne on kohtutäituri kätte sattuda ja kui normaalne on pärast enda õiguseid taga nõuda, sest ega inimene ju ise pole süüdi, et ta on võlgades ja kohtutäituri käes. Ja, et sellised inimesed on hoopis vaesed kannatajad, mitte süüdlased.
No sõnastus polnud just selline, aga mõte oli küll selline.

Õige küll, mina olen rumal ja jauran, aga kui sina suu lahti teed, siis hakkavad sealt kuldmunad kukkuma.

Käo nime alt esinen ma sellepärast, et see on minu isiklik valik, kuna ma ei soovi, et keegi hakkaks minu isikut tuvastama või erinevaid jutte ja teemasid omavahel kokku viima.
Ma ei ole sellepärast halvem perekooli kasutaja, et ma käo nime all esinen. [/tsitaat]
Ei viitsi vaielda. Igaüks võib ise lugeda ja veenduda, et pole kuskil õigustanud. Küll olen juhtinud tählepanu sellele, et inimene võib kohtutäituri kätte sattuda ka kellegi teise süül. Mu oma hea sõbranna on maksab kohtutäiturile teise inimese käendusena tekkinud võlga, sattus sellisesse sitatsiooni justnimelt teise inimese süül ja oma headuse pärast. Ise olen juuraharidusega ja loomulikult oskan näha medali kahte külge vastupidiselt sinu klappidega maailmavaatele. Osad on süüdi, osad mitte – aga sina paned kõik ühte patta ja sõimad, sest TÕENÄOLISELT on ta üks vastik lurjus. Isegi massimõrvaritel on õigus kaitsele ja juriidilisele nõustamisele, aga võlglane ei tohi foorumis nõu küsida, ilma et peatäie sõimu vastu vahtimist saaks? Ma pole mitte võlglaste POOLT, vaid ebaviisaka ja üldistava suhtumise VASTU.
\”Käo nime alt esinen ma sellepärast, et see on minu isiklik valik, kuna ma ei soovi, et keegi hakkaks minu isikut tuvastama või erinevaid jutte ja teemasid omavahel kokku viima\” – tegelikult sa tahad lihtsalt ise teiste postitajate isikut tuvastada ning erinevaid jutte ja teemasid omavahel kokku viia, samaaegselt ise turvaliselt käonahas viibides. Just sedasama teed sa siin, selles teemas, kasutaja Kubujussiga. Alatu ja argpükslik käitumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei viitsi vaielda. Igaüks võib ise lugeda ja veenduda, et pole kuskil õigustanud. Küll olen juhtinud tählepanu sellele, et inimene võib kohtutäituri kätte sattuda ka kellegi teise süül. Mu oma hea sõbranna on maksab kohtutäiturile teise inimese käendusena tekkinud võlga, sattus sellisesse sitatsiooni justnimelt teise inimese süül ja oma headuse pärast. Ise olen juuraharidusega ja loomulikult oskan näha medali kahte külge vastupidiselt sinu klappidega maailmavaatele. Osad on süüdi, osad mitte – aga sina paned kõik ühte patta ja sõimad, sest TÕENÄOLISELT on ta üks vastik lurjus. Isegi massimõrvaritel on õigus kaitsele ja juriidilisele nõustamisele, aga võlglane ei tohi foorumis nõu küsida, ilma et peatäie sõimu vastu vahtimist saaks? Ma pole mitte võlglaste POOLT, vaid ebaviisaka ja üldistava suhtumise VASTU.
\”Käo nime alt esinen ma sellepärast, et see on minu isiklik valik, kuna ma ei soovi, et keegi hakkaks minu isikut tuvastama või erinevaid jutte ja teemasid omavahel kokku viima\” – tegelikult sa tahad lihtsalt ise teiste postitajate isikut tuvastada ning erinevaid jutte ja teemasid omavahel kokku viia, samaaegselt ise turvaliselt käonahas viibides. Just sedasama teed sa siin, selles teemas, kasutaja Kubujussiga. Alatu ja argpükslik käitumine.[/tsitaat]Kui selle nõu küsimise tagant paistab ilmselgelt inimese süüdimatus ja ülbus välja, siis ei ole just väga suur kuritegu viidata inimese vildakale mõttemaailmale ja näidata kätte, kuskohas ta vea teeb.

See, et inimene satub kohtutäituri kätte kellegi teise süül on muidugi rumal jutt.
Sinu tuttav sattus kohtutäituri kätte just nimelt iseenda süül, sest TEMA ISE andis oma nõusoleku hakata käendajaks. Vaevalt, et keegi talt seda sõrmi sahtli vahele tagudes nõudis.
Kui sa ei ole rumaluke ullike või teovõimetu inimene, siis sa pead aru saama, mida tähendab laenu käendamine. See ei tähenda seda, et paned mingile paberile allkirja alla ning sellega ongi kõik, vaid see tähendab seda, et oled nüüd selle laenusumma tagasi maksmise eest vastutav.
Kui täiskasvanud inimene seda ei tea, siis on ta püstiloll inimene ja võib ainult ja ainult iseennast süüdistada, kui pärast mingi jama on.

Mis sellistesse teemadesse puutub, siis võtan nendes ka edaspidi sõna, kui viitsin ja pean vajalikuks, sest arvan, et ka teistsuguse arvamuse välja toomine (mitte ainult mõistmine, kaasa tundmine, kaasa halamine või õigustamine) aitab inimesi panna mõtlema nendel teemadel.
Kui selline teema aitab ja õpetab kas või mõnda üksikut inimest tegemast samasugust viga ja hoiduda rumaluste tegemisest, siis on ka minu jutt täiesti omal kohal.
See, et ma viitan sellistes teemades kitsaskohtadele ja nõrkadele lülidele ei tähenda seda, et ma olen sõimav ja ebaviisakas. Võib-olla tõesti on mõni kommentaar kurjemas toonis kirjutatud, kuid ilmselt aitab konkreetne sõna inimest paremini maa peale tuua ja näidata, kus ta on vea teinud.

Just nimelt, esinen käona, sest ma ei soovi, et minu nime erinevate kommentaaridega kokku viiakse.
Kas sinu jaoks on see uudis, et see on võimalik ning et seda tehakse? Mitte keegi ei keela ka sinul kägu olla.
Ei näe käoks olemises midagi argpükslikku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kui võlglased juba tulumaksu tagasi saavad, miks ei saa siis need veel, kel mingeid võlgu eelmisel aastal ei olnud. Mul ei olnud mitte mingeid võlgu, aga TM pole tagasi saanud. Mul on 20 eurot arvel ja benssu-toitu pole millestki osta. Siit aga saab lugeda, et isegi maksuvõlglastele on juba tagasi kantud. Vihale ajab! ärgu siis lubagu suure suuga seaduskuulekatele maksumaksjatele esimesena tagastust teha, ma poleks sellega eriti arvestanudki 🙁 pähhhh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Just nimelt, esinen käona, sest ma ei soovi, et minu nime erinevate kommentaaridega kokku viiakse.
Kas sinu jaoks on see uudis, et see on võimalik ning et seda tehakse? Mitte keegi ei keela ka sinul kägu olla.
Ei näe käoks olemises midagi argpükslikku. [/tsitaat]
Ühesõnaga – teed teistele seda, mida sa endale ei taha tehtavat ja oled uhke veel ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Kui selle nõu küsimise tagant paistab ilmselgelt inimese süüdimatus ja ülbus välja, siis ei ole just väga suur kuritegu viidata inimese vildakale mõttemaailmale ja näidata kätte, kuskohas ta vea teeb.

[/tsitaat]
Sinu tsiteeritud \”ilmselgelt süüdimatu ja ülbe\” teemaalgatus:
\”Olen maksnud üle aasta korralikult kokkulepitud summat.Küsimus kas saan tulumaksu tagastuse endale või võtab ikka kohtutäitur raha ära?
Aitäh\”
Sa kipud vist igast postitusest välja lugema rünnakut enda ja kogu inimkonna vastu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
See, et inimene satub kohtutäituri kätte kellegi teise süül on muidugi rumal jutt.
Sinu tuttav sattus kohtutäituri kätte just nimelt iseenda süül, sest TEMA ISE andis oma nõusoleku hakata käendajaks. Vaevalt, et keegi talt seda sõrmi sahtli vahele tagudes nõudis.
Kui sa ei ole rumaluke ullike või teovõimetu inimene, siis sa pead aru saama, mida tähendab laenu käendamine. See ei tähenda seda, et paned mingile paberile allkirja alla ning sellega ongi kõik, vaid see tähendab seda, et oled nüüd selle laenusumma tagasi maksmise eest vastutav.
Kui täiskasvanud inimene seda ei tea, siis on ta püstiloll inimene ja võib ainult ja ainult iseennast süüdistada, kui pärast mingi jama on.

[/tsitaat]

Mina defineerin süüd natuke teistmoodi. Süü on pahatahtliku kavatsuse tulemus, kui inimene pidigi ette nägema, et tema ebaõige või seadusevastase käitumise tulemusena teine või kolmas osapool kannatab. Minu sõbratari võib küll süüdistada naiivsuses, lähedase aitamise tahtes, kindlasti ka lühinägelikkuses. Aga selle eest teda \”süüdi\” mõista tähendab mõista inimene süüdi selle eest, et ta pole veel elus pettunud, kõike ja kõiki kahtlustav küünik?
Küll aga teadis tema poolt käendatava laenu võlgnik suurepäraselt, mida ta teeb – põgenes kohustuste eest riigist ära. Mina nimetan hoopis teda süüdlaseks ja oma sõbratari pettuse ohvriks. Pank saab oma tagasi, soome-poiss sai raha, aga mu sõbratar maksab kinni seda, mida ta kunagi saanud ei ole. Ma arvan, et sellised inimesed ei ole küll sõimu ära teeninud, neil niikuinii raske. Ja hoiatama peaks inimesi küll – aga mitte neid, kellel oma vistad juba käes. Küllap nemad on oma järeldused juba teinud.
Ja mu sõbratar on väga tore. Düsgraaf, muide. Rocki-inimesest noor pereema, muheda huumori, suurepärase lauluhääle ja sooja olekuga suurehingeline inimene. Kui sellest jamast teada sain, riidlesin temaga, et miks ta varem minu poole ei pöördunud ja miks ta üldse käendas inimest, kellel Eestis mingit vara ega kohustusi pole. Aga mis see enam annab? Nüüd vähemalt tuleb alati minu jutule, kui mingi asi segaseks jääb …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ühesõnaga – teed teistele seda, mida sa endale ei taha tehtavat ja oled uhke veel ka? [/tsitaat]Kui sa just arvad, et see on uhke olemine, siis küll…

Tunnistan, et ma ei ole kunagi teemasid ja kasutajad kokku viinud ning mingeid seoseid otsinud, selline asi mind lihtsalt ei huvita, aga kuna olen sinuga varem konkreetses vaidluses olnud, siis oled paratamatult meelde jäänud.

Ja ikkagi, mitte keegi ei keela ka sinul kägu olla, kui sind praegu tekkinud situatsioon häirib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu tsiteeritud \”ilmselgelt süüdimatu ja ülbe\” teemaalgatus:
\”Olen maksnud üle aasta korralikult kokkulepitud summat.Küsimus kas saan tulumaksu tagastuse endale või võtab ikka kohtutäitur raha ära?
Aitäh\”
Sa kipud vist igast postitusest välja lugema rünnakut enda ja kogu inimkonna vastu?[/tsitaat]Just, ongi ülbus! Miks leiab inimene, kes ise on võlglane, et temalt ei tohi tema tekitatud võlgnevust ära võtta?
Miks inimene ise ei taha ega hooli sellest, et ta saaks oma võlgnevusega ühele poole?

See näitab suhtumist ja ülbust.
Inimene, kes hoolib, kelle jaoks on võlglaseks olemine suur mure ja häbiasi ei esitaks sellist küsimust, vaid hoiaks madalat profiili ja tunneks vaid rõõmu selle üle, et saab tulumaksu tagastusega jama kaelast ära.
Inimene, kes püstitab sellise küsimuse ei ole ilmselgelt enda võlglasestaatusest häiritud ja ei ole ka kuigi murelik sellepärast, et võlg tasutud saaks.

Ei pea just eriti kõrgelt haritud inimene olema, et lugeda teemaalgatusest just seda välja.
Alati ei peagi sõna sõnalt välja ütlema, et olen ülbe ja hoolimatu oma tekkinud võlgnevuse suhtes. Sama jutu saab panna kirja ka nö. korralikult väljendudes (nagu antud teemaalgatuses), aga kahjuks jääb mõte ikkagi täpselt samaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina defineerin süüd natuke teistmoodi. Süü on pahatahtliku kavatsuse tulemus, kui inimene pidigi ette nägema, et tema ebaõige või seadusevastase käitumise tulemusena teine või kolmas osapool kannatab. Minu sõbratari võib küll süüdistada naiivsuses, lähedase aitamise tahtes, kindlasti ka lühinägelikkuses. Aga selle eest teda \”süüdi\” mõista tähendab mõista inimene süüdi selle eest, et ta pole veel elus pettunud, kõike ja kõiki kahtlustav küünik?
Küll aga teadis tema poolt käendatava laenu võlgnik suurepäraselt, mida ta teeb – põgenes kohustuste eest riigist ära. Mina nimetan hoopis teda süüdlaseks ja oma sõbratari pettuse ohvriks. Pank saab oma tagasi, soome-poiss sai raha, aga mu sõbratar maksab kinni seda, mida ta kunagi saanud ei ole. Ma arvan, et sellised inimesed ei ole küll sõimu ära teeninud, neil niikuinii raske. Ja hoiatama peaks inimesi küll – aga mitte neid, kellel oma vistad juba käes. Küllap nemad on oma järeldused juba teinud.
Ja mu sõbratar on väga tore. Düsgraaf, muide. Rocki-inimesest noor pereema, muheda huumori, suurepärase lauluhääle ja sooja olekuga suurehingeline inimene. Kui sellest jamast teada sain, riidlesin temaga, et miks ta varem minu poole ei pöördunud ja miks ta üldse käendas inimest, kellel Eestis mingit vara ega kohustusi pole. Aga mis see enam annab? Nüüd vähemalt tuleb alati minu jutule, kui mingi asi segaseks jääb …[/tsitaat]No loomulikult on süüdi laenu tasumata jätnud inimene.
Sinu sõbranna on aga samuti süüdi oma naiivsuse pärast.
Sellistel puhkudel, kui käendajaks ja kaassaajaks hakkamine pole asi niivõrd heatahtlikkuses, kui pigem just sulaselges rumaluses ja teadmatuses.
Enamusi inimesi lihtsalt ei mõista, et käendus on KOHUSTUS, mitte ainult üks allkiri kuskil paberil, mis midagi ei maksa ning endaga mingit kohustust kaasa ei too.

Lõppkokkuvõttes pole ju enam tähtis, kas sa oled võlglane ja kohtutäituri käes enda süül või kellegi teise süül. Kui maksmiskohustus on nii ehk naa sinu kanda, siis on ju loogiline, et tahad sellest koormast võimalikult kiiresti vabaneda.

Seega, milleks küsida, et olen küll võlglane, aga öelge, kuidas ma võla tasumisest saaks kõrvale hoida. Kui on teada, et pead nagunii selle võla ära tasuma ja ei pääse sellest kuhugile, siis miks seda vaeva veel pikendada ja ähmasesse tulevikku edasi lükata, kui oleks võimalus ehk kohe ja kiiresti sellest vabaneda ja unustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd sa siis risustad edasi seda teemat, kuna sul ei õnnestunud mind eelmises teemas veenda selles, et igas kohtutäituri nime kandvas postituses tuleb ilmtingimata võlglastele nõiajahti pidada.
Kas nüüd jääbki nii, et ükskõik, mis teemas ma sõna sekka ütlen, tuled sa mingeid vanu asju välja kaevama? Selge on see, et ma ei ole nõus sinu tõlgenduset ja eelkõige agressiivse kritiseerimisega.

Võla tasumisest muide pääseb ka (aegumine). Kohe tasuksid kõik inimesed vast meelsasti, paraku on ka teisi väljaminekuid ja elama peab ka.
Vedanud on neil, kes kunagi pole pidanud mõne arve maksetähtaega kasvõi päeva võrra ületama sellepärast, et hetkel mingil põhjusel raha puudu või mõni tähtsam asi vajab maksmist.
Kogu see vaht ei kanna kindlasti mingit ühiskonna päästmise eesmärki, mind konkreetselt häirib just see kahepalgelisus – sulle ju lihtsalt meeldib inimesi halvustada, tunned ennast seetõttu paremini.
Pole mingi usklik, aga Uuest Testamendist on meelde jäänud Kristuse ütlus rahvale, kes seda libu seal surnuks tahtsid kivitada – visaku esimene kivi see, kes ilmsüüta on. Mitte keegi ei visanud.
Aga siin perekoolis on kuhjaga \”ilmsüütuid\”, kes kivitaksid keda iganes ja millla iganes.

No ei meeldi see. Elage ja laske teistel elada. Pole vaja pidevalt mõnes BIG-panga või SMS-laenukontori õiguste eest tulle hüpata ja infot otsivaid kodanikke tümitada.
Või mulle mingite imelike süüdistustega turja karata, a la \” Sina või? http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/maksuameti-kari%5B…%5D969141
Siis ma isegi mõistan, miks sa nii hirmsasti õigustad ja kaitsed neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi.\” selle peale, te julgesin öelda, et ma ka tulumaksutagastust saanud ei ole.

Ja Kägu ei ole. Sest jube kihvt on oma arvamuse välja öelda ja näha, kuidas see argpüks-kägudel sita keema ajab.

Teemaalagataja, vabanda teema solkimise pärast. Mina soovitaksin selle ära kustutada ja uus alustada – ehk jätkub antud käeol respekti mitte jälle sama jama alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke andeks, kust te küll selle õeluse ja kurjuse ja vihkamise küll võtate.Ühest teemaalgatusetst nii suur jama,uskumattu mida küll teeb \”raha\”inimestega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd sa siis risustad edasi seda teemat, kuna sul ei õnnestunud mind eelmises teemas veenda selles, et igas kohtutäituri nime kandvas postituses tuleb ilmtingimata võlglastele nõiajahti pidada.
Kas nüüd jääbki nii, et ükskõik, mis teemas ma sõna sekka ütlen, tuled sa mingeid vanu asju välja kaevama? Selge on see, et ma ei ole nõus sinu tõlgenduset ja eelkõige agressiivse kritiseerimisega.

Võla tasumisest muide pääseb ka (aegumine). Kohe tasuksid kõik inimesed vast meelsasti, paraku on ka teisi väljaminekuid ja elama peab ka.
Vedanud on neil, kes kunagi pole pidanud mõne arve maksetähtaega kasvõi päeva võrra ületama sellepärast, et hetkel mingil põhjusel raha puudu või mõni tähtsam asi vajab maksmist.
Kogu see vaht ei kanna kindlasti mingit ühiskonna päästmise eesmärki, mind konkreetselt häirib just see kahepalgelisus – sulle ju lihtsalt meeldib inimesi halvustada, tunned ennast seetõttu paremini.
Pole mingi usklik, aga Uuest Testamendist on meelde jäänud Kristuse ütlus rahvale, kes seda libu seal surnuks tahtsid kivitada – visaku esimene kivi see, kes ilmsüüta on. Mitte keegi ei visanud.
Aga siin perekoolis on kuhjaga \”ilmsüütuid\”, kes kivitaksid keda iganes ja millla iganes.

No ei meeldi see. Elage ja laske teistel elada. Pole vaja pidevalt mõnes BIG-panga või SMS-laenukontori õiguste eest tulle hüpata ja infot otsivaid kodanikke tümitada.
Või mulle mingite imelike süüdistustega turja karata, a la \” Sina või? http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/maksuameti-kari%5B…%5D969141
Siis ma isegi mõistan, miks sa nii hirmsasti õigustad ja kaitsed neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi.\” selle peale, te julgesin öelda, et ma ka tulumaksutagastust saanud ei ole.

Ja Kägu ei ole. Sest jube kihvt on oma arvamuse välja öelda ja näha, kuidas see argpüks-kägudel sita keema ajab.

Teemaalagataja, vabanda teema solkimise pärast. Mina soovitaksin selle ära kustutada ja uus alustada – ehk jätkub antud käeol respekti mitte jälle sama jama alustada. [/tsitaat]

Sina mulle ei dikteeri, kus teemas ma võin kommenteerida ja mida öelda võin!
See, et meil on asjadest absoluutselt erinev nägemus ja arusaam ei tähenda, et mina olen idioot ja sina õnnistegijast kõiketeadja.

Ei, ma ei hakka sulle igas teemas vanu asju välja kaevama, aga kuna sa antud juhul ise küsisid konkreetset viidet, siis sai see sulle ka pandud.

Kui enam midagi asjakohast öelda pole, siis me võiksime omavahelise \”meeldiva\” diskussiooni lukku panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.02 12:55; 24.02 13:48; 24.02 14:08; 24.02 15:32; 24.02 16:21; 24.02 16:30; 24.02 16:36; 25.02 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Sina mulle ei dikteeri, kus teemas ma võin kommenteerida ja mida öelda võin!
See, et meil on asjadest absoluutselt erinev nägemus ja arusaam ei tähenda, et mina olen idioot ja sina õnnistegijast kõiketeadja.

Ei, ma ei hakka sulle igas teemas vanu asju välja kaevama, aga kuna sa antud juhul ise küsisid konkreetset viidet, siis sai see sulle ka pandud.

Kui enam midagi asjakohast öelda pole, siis me võiksime omavahelise \”meeldiva\” diskussiooni lukku panna.[/tsitaat]
Väljakaevamiseks nimetasin ma su esimest postitust, sellest algas ka sinu nõiajaht mulle:
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Sina või?

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/maksuameti-karistus-kolme-lapse-emale-pere-asemel-oleks-pidanud-riigile-motlema.d?id=63969141

Siis ma isegi mõistan, miks sa nii hirmsasti õigustad ja kaitsed neid, kelle laste ellujäämine sõltub ainult sellest, kas nad saavad tulumaksu tagastuse esimese 5 päeva jooksul tagasi.[/tsitaat]

Mitte kuidagi ei haakunud see selle teemaga ja näitab vaid sinu väikest hinge. Eks risusta siis edasi, keegi ei tohi sulle ju midagi dikteerida. Sama mentaliteet on prügiloopijatel, \”keegi ei tohi mulle dikteerida, kus ma oma pasa maha viskan, ma olen niiii kõva mees\”. Foorumis on sellist teemasse sobimatut rünnakut võimalik hinnata nupuga \”Rämps\”. \”Diskussiooniks2 on siiamaani avatud see vana teema, mille sa imekombel ka kohe üles leidsid – miks seal all ei sobinud edasi diskuteerida?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kellelgi, kel kohtutäituri arestinõue peal MTA-s (aga oleks ka tagasi saada raha), on otsus tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ,aga otsust veel pole.
ootame homseni eks siis paistab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 09:06; 28.02 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka kohtutäituri arestinõue peal, kuid tagasi oleks ka päris korralik summa saada. Otsust pole veel tehtud, eks homme paistab, kuigi ma arvan et meil läheb tiba kauem selle asjaga siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 16:10; 01.03 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kt peal. Olen MTA nö völglane, kuna teadmatusest jätsin elatise dekl-ta ja hiljem pidin juurde maksma ja mitte väiksese summa. Tähtaeg oli 02.07, kui ma ei eksi ja mina tasusin summa 25.07. Nüüd olengi nö võlglane ilmselt. Eelmisel aastal sain tagasi summa 04.04, võlgasi polnud, MTA-le võlgu polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 22:32; 26.02 23:02; 29.02 17:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. “Maksuvõlglased”, kes tm tagasi on saanud, koguneme siia :):)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.