Esileht Pereelu ja suhted Mälestuste muutmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Mälestuste muutmine

Postitas:

Autor: mees, 37

Läksin pikaaegsest elukaaslaasest lahku pea 2 aastat tagasi. Suhe kääris kaua, kaotasime teineteise suhtes usalduse ja lugupidamise – oleks pidanud varem lahku minema.
Me lihtsalt ei sobinud, kahjuks vaid põhjusel, et meie jaoks oli vale aeg. Oli armastus, olid ilusad ajad, kuid kärgperendus ühes väikeste ja pea täiskasvanud laste, ekside, vanavanematega jms osutus liiga komplitseerituks.
Mõlemad oleme siiani üksi.

Pühade, enda ja tema sünnipäeva ning muude oluliste päevade ajal rusub mind pilt viimasest päevast, viimasest korrast kui suhtlesime.
See viha, valu, jõuetus, ahastus, mis oli mu kaaslase silmis ja füüsiline rünnak on jube. Ta ei olnud vägivaldne, see oli esimene kord. Toimus väljaspool ühist kodu. Ma lihtsalt läksin, võtsin asjad ja rohkem ei ole me suhelnud. Suhtlen küll tema lastega üle interneti (elasime 6 a sama katuse all), paar korda olen lapsi ka näinud-sõidutanud, aga laste emast me eriti ei räägi.

Kas oleks mõistlik, et otsiksin eksi üles, kohtuksime neutraalsel pinnal, nt restoranis ja suhtleksime? Ma ei soovi suhet taastada kui mehe ja naise suhet, ma sooviksin vabaneda painavatest mälestuspiltidest ning kui eksile sobib, siis hea tuttav olla. Soovida häid pühi, sünnipäeval õnnitleda ja ehk vahel niisama suhelda, ta oli ja on väga tore inimene.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 13:37; 29.12 14:07; 29.12 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et suutsid naise oma tegemiste või tegematajätmistega viimase piirini viia. See, et sina tunned, et sul oleks vaja mingit lõpetatuse tunnet, ei tähenda, et tema ka seda tahab. Ehk on ta selle peatükiga oma elust juba rahu teinud ega soovi meeldetuletust.

+6
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 14:00; 01.01 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oleks mõistlik, et otsiksin eksi üles, kohtuksime neutraalsel pinnal, nt restoranis ja suhtleksime?

Kas sellest halvast, mis oli ja sa talle põhjustasid – “viha, valu, jõuetus, ahastus” – on sulle veel vähe ja tahaksid talle seda pisut juurde tekitada..?

Sellisel juhul muidugi otsi ta üles ja proovi, ehk isegi õnnestub.
Tänaseks ta on vast juba pooleldi sinust üle saanud, aga haavad ehk täna veel õnnestub lahti kiskuda ja pisut soolagi peale panna.
Kui veel paar aastat ootad sellega, siis saab juba sinust täielikult üle ja siis enam pole mõtet.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et suutsid naise oma tegemiste või tegematajätmistega viimase piirini viia. Kuus aastat on väga pikk aeg. See, et sina ikka veel tunned, et sul oleks vaja mingit lõpetatuse tunnet, ei tähenda, et tema ka seda tahab. Ehk on ta selle peatükiga oma elust juba rahu teinud ega soovi meeldetuletust.

Meeldetuletus on nagunii; vastasel juhul ei lubaks ta oma pubekaid peole-külla teadmise peale, et ma nad sealt koduukse juurde toon.
Ma ei soovi noori sellesse segada, aga endal vasardab peas vanaisa öldud “headest inimestest ei maksa oma elu ego ja alpuse pärast mööda elada”. 80 aastaselt on ehk hilja kahetseda?

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 13:37; 29.12 14:07; 29.12 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh, meie ei tea ju teie elu detalila, et kes mida ütles või tegi või ütlemata ja tegemata jättis.
Viimases postituses on sul väga tabavad sõnad vanaisalt, miks sa ei kirjtua täpselt seda sama juttu, mida siin kirjutad oma eksile ja siis vaata, kas ta üldse loeb su kirja ja kas ta tahaks sinuga kohtuma tulla. Kui ise tunned, et vaja lahendada niimoodi see vana vimm ja otsid tõesti lepitust ning pole muid tagamõtteid, siis miks mitte.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.12 14:26; 29.12 18:51; 30.12 19:20; 30.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh, meie ei tea ju teie elu detalila, et kes mida ütles või tegi või ütlemata ja tegemata jättis.

Viimases postituses on sul väga tabavad sõnad vanaisalt, miks sa ei kirjtua täpselt seda sama juttu, mida siin kirjutad oma eksile ja siis vaata, kas ta üldse loeb su kirja ja kas ta tahaks sinuga kohtuma tulla. Kui ise tunned, et vaja lahendada niimoodi see vana vimm ja otsid tõesti lepitust ning pole muid tagamõtteid, siis miks mitte.

Ei ole tagamõtteid. Lihtsalt mõtlemine ja hoolimine. Nagu oma õe, ema, vanaema, onu, onupoja laste jne osas – mingi side, lähedus, pere tunne.

Kas peaksin ehk paberil kirja saatma, postkasti panema, ümbrikul kirjas, kellelt?
Sots meedias ja suhtluskanalites me üksteist ei blokkinud, aga mul on hirm sinna kirjutada ning see oleks kuidagi pealiskaudne.
Ja juhul, kui ta loeb, jätma nt sõnumi, et kui ta poole aasta jooksul ei vasta, siis ma enam ei tülita?
Ei sooviks stalkeriks saada või ahistada.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 13:37; 29.12 14:07; 29.12 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meie detaile ei tea.
Millest olid põhjustatud naise viha? jõuetus? ahastus?
See kõlab nagu oleks naine üritanud ja üritanud, aga sa ei võtnud vedu, ja siis tekkis naisel jõuetus? Või mispärast muutus naine korraks vägivaldseks? Norisid? Nokkisid? Halvustasid? Kritiseerisid? Alkohol?
Me võime siin igasugu teooriaid aretada, aga põhjuseid me´tegelikult ei tea.

Kui on nii, et olid naise suhtes ebaõiglane, siis esimene samm võikski olla lihtsalt öelda vabandust oma ebaõigluse pärast.
Kui oled olnud ebaõiglane, aga sel teemal oma osa pole nõus tunnistama, siis kõlab sinu sõbrasuhete pakkumine nagu… noh natuke mõnitamine või osatamine. Ma ei oska selgitada, aga umbes stiilis, et “näe mina olen nii suuremeelne, et suudan andeks anda ja suhelda, et mis sul ometi viga on”.
Halvasti koheldud inimese lugupidamist tagasi saada on pea võimatu ettevõtmine. Sest see halvasti koheldu kahtlustab kogu aeg, et sa ei tee seda üldse mitte tema pärast. Vaid maailmale näitamiseks, et kui tore inimene sa oled. Tal on peas tiksumas, et sa ei hooli temast ega sellest, mida ta tunneb.

Pakkuda sõprust…raske, väga raske, kui enne ei osanud sõbrana käituda ja hoolida. Sõber ei tee sõbrale halba, ei halvusta ega kasuta ära.

Aga võib-olla teen ma hoopis sulle liiga.
Võtan oma mätta otsast. Mina näiteks oma eksiga suhtlemisest huvitatud pole. Liiga palju halba, liiga palju salatsemist, üsna hoolimatut ära kasutamist (mina kui kodune teenija, temal kogu aeg nii tähtsad-tähtsad asjad), mina olevat mõttetu naine, kes maailma asjadest midagi ei jaga, ja seega võiksin suu kinni hoida seltskonnas. Selline valimatu halvustamine seltskonnas – arvates, et ma ei julge ju teiste juuresolekul end kaitsta. Tead, ma arvan, et mu eks oli tohutult väiklane ja madal inimene, et ta selliste asjadeni laskus. Ja noh, tegelikult ei saanud seda pasarahet mitte ainult mina, vaid ka poes kassapidajad või kohvikus ettekandjad või lund lükkav kojamees. Kes vähegi talle endast madalam tundus, see polnud väärt inimlikku suhtumist.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.12 18:41; 30.12 12:49; 30.12 13:20; 30.12 13:27; 30.12 14:41; 30.12 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eh, meie ei tea ju teie elu detalila, et kes mida ütles või tegi või ütlemata ja tegemata jättis.

Viimases postituses on sul väga tabavad sõnad vanaisalt, miks sa ei kirjtua täpselt seda sama juttu, mida siin kirjutad oma eksile ja siis vaata, kas ta üldse loeb su kirja ja kas ta tahaks sinuga kohtuma tulla. Kui ise tunned, et vaja lahendada niimoodi see vana vimm ja otsid tõesti lepitust ning pole muid tagamõtteid, siis miks mitte.

Ei ole tagamõtteid. Lihtsalt mõtlemine ja hoolimine. Nagu oma õe, ema, vanaema, onu, onupoja laste jne osas – mingi side, lähedus, pere tunne.

Kas peaksin ehk paberil kirja saatma, postkasti panema, ümbrikul kirjas, kellelt?

Sots meedias ja suhtluskanalites me üksteist ei blokkinud, aga mul on hirm sinna kirjutada ning see oleks kuidagi pealiskaudne.

Ja juhul, kui ta loeb, jätma nt sõnumi, et kui ta poole aasta jooksul ei vasta, siis ma enam ei tülita?

Ei sooviks stalkeriks saada või ahistada.

Kirjutada võib ju mitmel viisil. Miks mitte paberkiri, kui e-maili saata ei taha. Paberit saab sama lihtsalt ahju või prügikasti visata nagu e-maili ära kustutada.
Aga kindlasti pole vaja inimesele mingit ajapiirangut panna. Elementaarne ju, et kui ta sulle ei vasta, siis sa enam ei tülita. Kas see polegi kirja mõte? Kui ta tahab sinuga leppida ja tuttav/sõber edasi olla, siis võtab ühendust, kui ei, siis ei võta. Sa võid ju oodata kaua tahes, või mis? Loodetavastei ei hakka sa pärast kirja edastaist igal õhtul ta akende all hiilima… Kui naine sulle alles 8 kuu pärast või kasvõi 2 aasta pärast vastab, sest pole tahtnud varem su kirja lugeda või vajab pikemat aega haavade lakkumiseks, sellest ei peaks sinul küll mingit vahet olema… See et sina arvad, et ta on hea inimene ei tähenda ju, et tema sinust sama arvab, võibolla peabki sind ülbeks egoks ja ei taha sind enam oma ellu, võibolla aja möödudes rahuneb ja võib jälle suhelda. Anna aega.
See, kui talle ei meeldi, et sa ta lapsi veel koju tood või kuidagi läheduses figureerid, seda saab ta sulle ilma kirja saatmatagi teada anda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.12 14:26; 29.12 18:51; 30.12 19:20; 30.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab, et mis põhjustas selle naise meeletu viha ja ahastuse jms tunded?
Kui selliselt see kirja panna, tundub see olevat midagi väga hullu. Mehe kirjastiili ja suhtumist lugedes justkui ei saa ta olla mees, kes teeks naisele midagi väga hullu?
Lihtsalt tean, et paljud inimesed teevad olmeasjadest, ülisuured probleemid. Sellepärast oleks huvitav teada, kas oli probleem või oli tavaline elu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina võid üritada, tema võib keelduda, vaba maa. Aga kiri oleks tobe. Kust sa tead, et ta selle kätte üldse saab? Ikka helista. Kui kõnet vastu ei võta, siis on asi selge ja rohkem ära tülita.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 22:33; 30.12 11:42; 30.12 11:46; 30.12 12:59; 30.12 13:00; 30.12 13:13; 30.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina võid üritada, tema võib keelduda, vaba maa. Aga kiri oleks tobe. Kust sa tead, et ta selle kätte üldse saab? Ikka helista. Kui kõnet vastu ei võta, siis on asi selge ja rohkem ära tülita.

Mina jälle ei tahaks helistamist. Kirjalikult saab valida aega, millal loed, järele mõelda, vastata…aga telefonis ei saa. Aga kas E-kiri, FB või paber, pole vahet.
Kui on, mida ütelda, tahad näiteks väljendada, et hoolid (ja /või kahetsed midagi ), siis sellised kirjad peaks kirjutatud saama. Vastust ja reaktsiooni muidugi ei saa ette teada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin pikaaegsest elukaaslaasest lahku pea 2 aastat tagasi. Suhe kääris kaua, kaotasime teineteise suhtes usalduse ja lugupidamise – oleks pidanud varem lahku minema.

Otsima oleksid pidanud kohe peale lahku minemist, mitte nüüd 2 aastat hiljem. Nüüd peaksid oma eluga edasi minema ja mitte takerduma mineviku taaka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovida tasub alati. Kaotada pole mitte kui midagi. Õigemini on võimalik lisada negatiivseid mälestusi, aga on neid natuke või rohkem, mis vahet seal, kui võimalik on ka stsenaarium, et saate midagi lahendatud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 12:59; 30.12 13:04; 30.12 13:06; 30.12 13:16; 30.12 13:24; 30.12 13:31; 30.12 14:04; 30.12 15:01; 30.12 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina oled 37. Lahku läksid 2 a tagasi, st olid 35. Koos elasite 6 a, st alates sellest ajast, kui olid 29. Naise lapsed olid väikesed, nüüd on pubekad. Seega need teised kärgpere liikmed, need sinu mainitud PEA TÄISKASVANUD LAPSED, need peavad olema siis sinu omad. 29-a mehel on pea täiskasvanud lapsed. Karm värk, ei teagi, mida öelda…
Ahistada ei taha, aga pubekatelt oled ikkagi välja uurinud, et naisel uut meest ei ole. Mhmh.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundud olevat manipuleeriv psühhopaat. Naine sai lõpuks sinust lahti, nüüd vaja ikka tagasi vingerdada, et ohvrit käpa all hoida.
Kirjuta siis vabanduskiri. Alusta sellest.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vabanduskirja ei soovitaks, kui olukord oli selline, et naine läks mehele kallale.

Muidugi ei tea me seda, missugune see vägivald oli, mille peale mees lahkus. Kas andis kõrvakiilu või midagi hullemat, purustas ninaluu? Andis jalaga munadesse? Peksis vaeseomaks? Ma arvan, et selleski on suur vahe, kas tegemist oli ühe kõrvakiiluga või tõsisema kehavigastuse tekitamisega.

Üldiselt jääb mulle mulje siiski, et teemaalgataja püüab endale tõestada, et tema oli hea ja naine oli paha ja et naine seda tunnistaks. Mina ei soovita ühendust võtta. Maailm on inimesi paksult täis, kellega sõber olla, selline sõber, kellega ei ole mingit ahastavat, ängistavat ja valusat minevikku. Praegusel juhul on tunne, et mees tahab manipuleerida.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 09:37; 30.12 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei tahaks helistamist. Kirjalikult saab valida aega, millal loed, järele mõelda, vastata…aga telefonis ei saa. Aga kas E-kiri, FB või paber, pole vahet.

Ma võin sulle jällegi öelda, et ei, kirjutamine pole hea, ja ma tean seda seetõttu, et mulle kunagi üks tropp kirjutas niimoodi aastaid hiljem. Kirjutades peab inimene monoloogi, on oma kujutluspilti ja eneseõigustustesse armunud ja tal on kõik võimalused teha sellele inimesele, kellele ta kirjutab, kõik etteheited, mis talle iganes pähe tulevad. Seda see tropp tegigi.
Tema kirjast sain teada, et ma olen imelik, elan omaette omas maailmas ja see pole tema meelest võimalik, et ma praegu, ilma temata õnnelik olen, saame jälle kokku ja oleme sõbrad. Taustaks niipalju, et lahku läksin mina temast, füüsilist vägivalda ei olnud, küll aga mehepoolne pidev üleolev suhtumine ja kontrollifriiklus.

Arva, kas ma vihastasin või jaa? Kirjutasin talle ka lühikese ja vihase vastuse, aga tol hetkel oleks ma tõesti tahtnud selle tropi nägu näha, kui ma talle ütlen: “Sul pole õigust teiste inimeste eest otsustada, mis neid õnnelikuks teeb või ei tee.”

Helistades tekib siiski mingigi võimalus dialoogiks. Mingigi. Ja võibolla on mehel helistades lihtsam piirduda lausega: “Saame kokku ja räägime, palun”. Kirjas ma ei usu, et asi nii lihtsalt läheb. Ikka tulevad eneseõigustused ja… “Sina oled süüdi, et meil halvasti läks” jutud.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 22:33; 30.12 11:42; 30.12 11:46; 30.12 12:59; 30.12 13:00; 30.12 13:13; 30.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina oled 37. Lahku läksid 2 a tagasi, st olid 35. Koos elasite 6 a, st alates sellest ajast, kui olid 29. Naise lapsed olid väikesed, nüüd on pubekad. Seega need teised kärgpere liikmed, need sinu mainitud PEA TÄISKASVANUD LAPSED, need peavad olema siis sinu omad. 29-a mehel on pea täiskasvanud lapsed. Karm värk, ei teagi, mida öelda…

Ahistada ei taha, aga pubekatelt oled ikkagi välja uurinud, et naisel uut meest ei ole. Mhmh.

Ma pakun, et mees valetab ennast 10 a nooremaks. Mehed teevad seda päris tihti. Keskeakriis või midagi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 22:33; 30.12 11:42; 30.12 11:46; 30.12 12:59; 30.12 13:00; 30.12 13:13; 30.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et suutsid naise oma tegemiste või tegematajätmistega viimase piirini viia. See, et sina tunned, et sul oleks vaja mingit lõpetatuse tunnet, ei tähenda, et tema ka seda tahab. Ehk on ta selle peatükiga oma elust juba rahu teinud ega soovi meeldetuletust.

Ma tahan teada kes kurat sa selline oled, et sa selliseid sigadusega võrreldavaid sõnavõtte ilma inimest tundmata endale lubad!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina võid üritada, tema võib keelduda, vaba maa. Aga kiri oleks tobe. Kust sa tead, et ta selle kätte üldse saab? Ikka helista. Kui kõnet vastu ei võta, siis on asi selge ja rohkem ära tülita.

Kirjale saab vastata kaks aastat hiljem, kui siis oled valmis suhtlema, telefonikõnega nii ei saa. Ehk et võib-olla see hetk ei võtnud vastu (ja kes teab, ehk ei võtnud sellepärast vastu, et ei kuulnud, oli roolis vms), aga kunagi hiljem oleks valmis suhtlema. Kui aga teemaalgataja hakkaks nüüd iga nädal või kasvõi kuu helistama… siis oleks ahistaja valmis.

Teisest küljest, seesama isik, kelle sarnane kiri mul kuskil arhiivis alles on, õpetas mulle, et kõike võib kasutada sinu vastu, eriti kui see kõik on taasesitust võimaldavas vormis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühade, enda ja tema sünnipäeva ning muude oluliste päevade ajal rusub mind pilt viimasest päevast, viimasest korrast kui suhtlesime.
See viha, valu, jõuetus, ahastus, mis oli mu kaaslase silmis ja füüsiline rünnak on jube. Ta ei olnud vägivaldne, see oli esimene kord. Toimus väljaspool ühist kodu. Ma lihtsalt läksin, võtsin asjad ja rohkem ei ole me suhelnud.

Kui sul on lihtsalt soov painavatest mälestuspiltidest lahti saada, siis selleks ei ole vaja mu arust selle inimesega kontakti taasluua. Piisab heast psühhoterapeudist. Arvestada võiks sellega, et kui teie viimasest kohtumisest on möödas kaks aastat, siis see teine inimene võib olla juba oma peas minevikuga rahu teinud ega soovi hakata vanu asju uuesti ketrama. Mis olnud, see olnud. Kui sina oma eluga muidu edasi minna ei suuda, siis pigem koputa psühholoogi kui oma endise armsama uksele.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi jääb mul ka segaseks, kelle mälestusi muuta tahetakse?

Mees tahab muuta naise mälestusi? Soovib, et naine mäletaks teda kui head sõpra, mitte kui mingit topskit?

Või mees soovib muuta enda mälestusi? Soovib lahti saada sellest viimasest kujutluspildist?

Väga raske on hinnata, mida peaks mees tegema, et olukorda muuta. Sest olnut olematuks ei tee. Ja tegevus ilmselt sõltub sellest, kes kellele mida tegi või ei teinud.

Kui sa mees tunned, et pole midagi valesti teinud, aga naine ikkagi sinuga suhelda ei taha, siis lihtsalt lepi sellega. Ju siis tal on omad kiiksud. Kui aga tunned, et tegid midagi valesti, siis lihtsalt alustagi vabandamisest. Lihtlabasest vabandamisest. Ilma end õigustamata.

Minu eksi vabandus oli kergelt öelda naeruväärne. Tulla ütlema, et vabandab, aga tegi seda kõike sellepärast, et mina olin selline ja selline ja selline. Sest ma näiteks küsisin vale hääletooniga, et mis telekast tuleb. Või ma ei oleks pidanud ust kinni tõmbama kui ta magas. Või ikka oleksin pidanud ukse kinni tõmbama, sest ta ju magas. Et kuidas ma siis aru ei saanud, et vahel tahab üht moodi ja vahel teistmoodi. Minu suurim viga olevat olnud see, et ma solvangutele reageerisin. Et kui ma oleks ikka leplikult tema nähvamised ära kannatanud, siis me oleks ikka tore pere edasi olnud. Sellise vabanduse võib endale teadagi kuhu pista, eksju..

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.12 18:41; 30.12 12:49; 30.12 13:20; 30.12 13:27; 30.12 14:41; 30.12 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle jällegi öelda, et ei, kirjutamine pole hea, ja ma tean seda seetõttu, et mulle kunagi üks tropp kirjutas niimoodi aastaid hiljem. Kirjutades peab inimene monoloogi, on oma kujutluspilti ja eneseõigustustesse armunud ja tal on kõik võimalused teha sellele inimesele, kellele ta kirjutab, kõik etteheited, mis talle iganes pähe tulevad. Seda see tropp tegigi.
Tema kirjast sain teada, et ma olen imelik, elan omaette omas maailmas ja see pole tema meelest võimalik, et ma praegu, ilma temata õnnelik olen, saame jälle kokku ja oleme sõbrad. Taustaks niipalju, et lahku läksin mina temast, füüsilist vägivalda ei olnud, küll aga mehepoolne pidev üleolev suhtumine ja kontrollifriiklus.

Kui inimene tahab kõike välja öelda, mida mõtleb, siis ongi monoloog ainuõige valik. Dialoog eksitab mõtte kõrvale ja midagi jääb ütlemata. Ka silmast-silma kohtumisel tuleb anda inimesele võimalus oma jutt lõpetada, mitte hakata vahele hõikuma vastuväiteid. Ja siin ongi kirjal eelis – kui loetav ei meeldi, paned kirja kõrvale, ei loe edasi. Kui oled inimesega silmast-silma, siis on püsti tõusmine ja sõnatult lahkumine keerulisem teostada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 12:59; 30.12 13:04; 30.12 13:06; 30.12 13:16; 30.12 13:24; 30.12 13:31; 30.12 14:04; 30.12 15:01; 30.12 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina võid üritada, tema võib keelduda, vaba maa. Aga kiri oleks tobe. Kust sa tead, et ta selle kätte üldse saab? Ikka helista. Kui kõnet vastu ei võta, siis on asi selge ja rohkem ära tülita.

Kirjale saab vastata kaks aastat hiljem, kui siis oled valmis suhtlema, telefonikõnega nii ei saa. Ehk et võib-olla see hetk ei võtnud vastu (ja kes teab, ehk ei võtnud sellepärast vastu, et ei kuulnud, oli roolis vms), aga kunagi hiljem oleks valmis suhtlema. Kui aga teemaalgataja hakkaks nüüd iga nädal või kasvõi kuu helistama… siis oleks ahistaja valmis.

Teisest küljest, seesama isik, kelle sarnane kiri mul kuskil arhiivis alles on, õpetas mulle, et kõike võib kasutada sinu vastu, eriti kui see kõik on taasesitust võimaldavas vormis.

Tänapäeval näitvad telefonid vastamata kõnesid kõneloendis ja tagasi helistamine on alati võimalik. Seega – helistamine ise näitaks, et on kontaktisoov mehe poolt, korduvalt helistama absoluutselt ei pea, kui tagasi ei helistata, siis ongi selge, et kontakti ei soovitud. See selleks, eks igal inimesel on omad eelistused.

Aga taasesitatava vormi kuritarvitamine on jah, veel üks karm argument, miks kirjutamist mitte eelistada.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 22:33; 30.12 11:42; 30.12 11:46; 30.12 12:59; 30.12 13:00; 30.12 13:13; 30.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene tahab kõike välja öelda, mida mõtleb, siis ongi monoloog ainuõige valik.

Kui see kõik, mida ta tahab välja öelda, on sellele, kes seda lugema peab, solvav ja alandav, siis oleks targem monoloog enda teada hoida.
Oma monoloogide teistele kaela valamine näitab ainult selle valaja halba iseloomu, vähest empaatiavõimet ja tülgastavat veendumust omaenda üliinmlikkuses.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 22:33; 30.12 11:42; 30.12 11:46; 30.12 12:59; 30.12 13:00; 30.12 13:13; 30.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksi vabandus oli kergelt öelda naeruväärne. Tulla ütlema, et vabandab, aga tegi seda kõike sellepärast, et mina olin selline ja selline ja selline. Sest ma näiteks küsisin vale hääletooniga, et mis telekast tuleb. Või ma ei oleks pidanud ust kinni tõmbama kui ta magas. Või ikka oleksin pidanud ukse kinni tõmbama, sest ta ju magas. Et kuidas ma siis aru ei saanud, et vahel tahab üht moodi ja vahel teistmoodi. Minu suurim viga olevat olnud see, et ma solvangutele reageerisin. Et kui ma oleks ikka leplikult tema nähvamised ära kannatanud, siis me oleks ikka tore pere edasi olnud. Sellise vabanduse võib endale teadagi kuhu pista, eksju..

Eks selles sinu eksi jutus on ka oma tõetera. Kui inimesed üksteisest hoolivad, siis andestavad nad ka teravama hääletooni ning mõistavad, kui teine väsimusest või ärritusest tingituna ei aja adekvaatset juttu. Kui selliseid asju enam andeks anda ei suudeta, siis on armastus katki läinud – miks, siin on mitmeid põhjusi ja alati ning tingimata pole just see eks süüdi olnud. On raudne, vääramatu reegel, et iga katkiläinud suhte taga on mõlema suhte osapoole vead. Sina püüad jätta muljet, et vigu tegi ainult su eks. See ei ole nii. Sa oled oma mõttekäiguga hoopis ise valel rajal, su eks on ehk isegi tõele lähemal kui sina, ta näeb vähemalt grammikestki süüd iseendal.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 12:59; 30.12 13:04; 30.12 13:06; 30.12 13:16; 30.12 13:24; 30.12 13:31; 30.12 14:04; 30.12 15:01; 30.12 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see kõik, mida ta tahab välja öelda, on sellele, kes seda lugema peab, solvav ja alandav, siis oleks targem monoloog enda teada hoida.

Igaühe enda asi on otsustada, kas ta loeb talle ebameeldiva teksti lõpuni või mitte – ja kas ta alandub sellest või mitte. Keegi teine ei saa sind alandada, ainult igaüks ise saab seda teha.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 12:59; 30.12 13:04; 30.12 13:06; 30.12 13:16; 30.12 13:24; 30.12 13:31; 30.12 14:04; 30.12 15:01; 30.12 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 2a tagasi tegid otsuse, et lähed ilma rääkimata ja selgitamata, siis pole nüüd mõtet kurta, et ikka midagi jäi hingele kripeldama.
Oleks pidanud siis kohe reageerima naise poolsele füüsilisele vägivallale ja suu lahti tegema. Heast peast naine ei tulnud ju kallale kui muidu pole iial vägivaldne olnud.
Mina sain aru nii et naine võis ka vanem olla ja tal olid need pea täiskasvanud lapsed.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 13:10; 31.12 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see kõik, mida ta tahab välja öelda, on sellele, kes seda lugema peab, solvav ja alandav, siis oleks targem monoloog enda teada hoida.

Igaühe enda asi on otsustada, kas ta loeb talle ebameeldiva teksti lõpuni või mitte – ja kas ta alandub sellest või mitte. Keegi teine ei saa sind alandada, ainult igaüks ise saab seda teha.

Jah, sedasorti demagoogiat kasutavad need vaimsed terroristid sageli.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 22:33; 30.12 11:42; 30.12 11:46; 30.12 12:59; 30.12 13:00; 30.12 13:13; 30.12 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sedasorti demagoogiat kasutavad need vaimsed terroristid sageli.

Kohe sageli on sul selliseid juhtumeid?
Ma ei arva, et siin demagoogiaga tegu oleks. Pigem erinevate vaatenurkadega ning suutmatusega vastastikku tunnistada, et mõlemad vaatenurgad võivad tegelikult õigeks osutuda.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 30.12 01:00; 30.12 12:59; 30.12 13:04; 30.12 13:06; 30.12 13:16; 30.12 13:24; 30.12 13:31; 30.12 14:04; 30.12 15:01; 30.12 21:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted Mälestuste muutmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.