Esileht Hobinurk Malta kogemusi

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Malta kogemusi

Postitas:

Paar küsimust neile, kes ise Maltal käinud.

Majutus – kas Gozo saar on väga halb mõte, kui plaan on võimalikult palju ringi liikuda ja riiki näha? Mõne päeva võiks vaiksemalt ka olla, et jalutaks lähikonnas, sööks heas restoranis, ujuks jms, aga enamasti oleme ikka aktiivsed puhkajad. Milliseid piirkondi tasuks uurida või vältida, kui eesmärgiks on vaikne privaatne majutus? Rõdu ja bassein oleksid muidugi eriti head (või siis liivarand mitte väga kaugel).

Transport – mees on kindel, et tuleb auto rentida. Mina pole selles üldse nii kindel. Kuidas teil kogemused? Ma pigem sõidaks ühistranspordiga ja võtaks mõned päevareisid. Kes nii teinud, siis mida soovitate?

Olen siinsed teemad läbi lugenud ja muidugi uurin ka ise. Läheme oktoobris kolmekesi (sh teismeline laps).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:12; 06.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ei taha vaikselt ühes kohas tiksuda, siis ma gozot majutuse baasina ei võtaks.
samuti rendiks auto, mitte ei sõidaks ühistranspordiga. meie ei rentinud ja ma ikka suht surin selle ühistranspordi pärast – see oli kohati nii täis, bussid sõitsid mööda peatusest, sest peale ei mahu. muidugi on ka hõredamaid liine aga juba peavalu oli see küll ja aeglustas kõvasti saare nägemist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 17:18; 26.01 12:15; 06.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem vali ikka Malta saar. Gozo jaoks piisab ühest või kahest päevast.

Mina autot ei rendiks, kuna linnad on linnade kõrval ja teed on nii kitsad, et pigem lasen kohalikel bussijuhtidel ned kitsaid kohti sõita, ei kujuta ette, et ise seda teeks.

Mingeid megatäis busse mina ei mäleta, olin just ühistranspordiga väga rahul. Aega võtab igale poole minek niikuinii, sest teed on käänulised ja kitsad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ööbi maltal, mina seal liikkuse präast autot ei üürinud, parem loksun taksos ja ühistranspordis kui teen laenutatud autoga kõksu.
väga hea viis mõlema saare nägemiseks oli hop-on-hop-off buss. seal sees oli laevapilet gozole ka

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka tead, kui suur (st väike) Malta on? Mingitest piirkondadest rääkida on liialdamine.
Kui eesmärgikas liivarand, siis muidugi on valikud väga piiratud, neid on Maltal ülivähe. Birżebbuġas on ja Bugibbas ka väike. Pead ei anna, äkki kuskil veel. Autot mingil juhul ei rendiks, liiklus tihe ja bussid käivad väga tihti.

Lindlasti külasta Gozot ja/või Cominot, aga neile piisab 1 päevast. Soovitan 1 päeva veeta Vallettas (imeline vanalinn ja bussid peatuvad täiesti värava ees. Lisaks marsaxlokk (pühapäevane kalaturg ja värvilised paadid) ja Mdina. Nädalaga saab rahulikus tempos terve saare läbi uurida.

Ainult restorane mina soovitada ei oska, kuna proovisime üht ja teist, aga head toiduelamust ei saanudki. Parimad olid tänavalt ostetud pizzalaadsed asjad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka tead, et Maltal on vasakpoolne liiklus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka soovitaksin ikka Maltal elada, mitte Gozol. Maltal on ikka palju rohkem vaadata ja teha.
Meie ööbisime Bugibbas, 5 minuti kaugusel bussijaamast, igale poole oli lihtne sõita, algpeatusest bussid kunagi täis ei tulnud, lahedasti sai istuma. Busse käib üsna tihti, odavad, puhtad, konditsioneeriga. Ka Gozol käisime ise, bussiga sadamasse, praamiga üle ja seal istusime alles Hop-on hop-offi. Gozol oli lausa 2 eri teenusepakkujat.
Ostsime 2 giidiga reisi maismaal, kuulsamad kirikud, arheoloogiamälestised, vanad linnad, turud, sadamad, töökojad, kus käid ringi nagu muuseumis ja saad ka šopata. Ise poleks neid osanud leidagi. Vallettas jäi aega napiks, aga sõitsime sinna ise uuesti, käisime inglaste tunnelites ja tiirutasime minirongiga linnas ringi.
Käisime Sliemas, seal pakutakse meretuuri sadamate vahel, täitsa huvitav oli. Just merelt on linnakesed eriti kaunid.
Bugibba rannapromenaadilt saab osta kõikvõimalikke paaditrippe alates paarist tunnist koobaste vahel kuni terve päevani saartel. Rannik on imeline, kindlasti tasub vähemalt üks paadituur teha.
Algul plaanisime ka auto rentida, aga kuna ühistranspordist piisas täiesti, siis matsime mõtte maha. Bussis istuda ja linnu või loodust vaadata on palju lihtsam, ära ei eksi, ummikutes ei passi, kitsastel tänavatel ei pea manööverdama, mõlemad saime ringi vaadata, keegi ei pidanud orienteerumisega tegelema.
Rääkimata parkimise murest ja vasakpoolsest liiklusest.

Liivarannad:
http://www.malta.com/en/attraction/beaches/sand

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 11:34; 27.01 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ennist kirjutasin, et eelistaks kindlasti autorenti. mul on hea meel, et teil on nii pos kogemused malta bussidega ja ma ise olen totaalselt ühistranspordi inimene (nt. gran canarial oli väga mõnus), ilmselgelt on muretum ühistransaga. aga nüüd nimekiri meie kogemustest:

ööbimine oli gziras – bussipeatus rohkete bussidega oli maja ees. tundub nagu ideaalne? reaalsus oli see, pea iga kord oli suur närvide mäng, kas mahume bussile või mitte. bussid lihtsalt sõitsid mööda. mõni peatus, siis kes oli kõvem pressija, sai sinna peale, ülejäänud (isegi need, kes olid kõige esimesena ootama hakanud), jäid maha.

käisime üks kord gozol (kuigi vältisime nädalavahetust) ja tulime tükk aega varem tagasi, et ikka viimastele bussidele mahuks tagasi tulekuks (närvid olid juba läbi). reaalsus oli see, et toimus meeletu tormijooks bussile, lõpuks loksusin 1,5 tundi nagu kilu karbis. viimases otsas sain ühe lapse upitatud tulekustuti otsa istuma. ma ei liialda.

teine kord tulime ka sealt cirkewwast ja kuna ei julenud riskida, siis tulime bussiga, mis sõitis saare keskelt tagasi. mis oli iseenesest ok, nägi rohkem päris kohalikku aga nagu ikka, buss oli metsikult täis (me küll saime istuda väga kokkupressitult ja jalad kippusid laste all ära surema) ja sõitis mingi mitu tundi (autoga oleks vist otse saanud 45 minutiga).
valetta bussijaamas ehk lõpp-peatuses toimub teatud bussidele hull möll ja tunglemine.

busside ajad enamuses ei pea paika. neil on ka oma äpp – äpp peaks näitama reaalajas, aga seal bussid, mis näitavad, et “tuleb 4 min” pärast, kaovad lihtsalt ära.

ükskord ühest rannast tulles, kus sõidabki vähe busse aga rannaskäijaid on palju, seal oli hull saba bussile ja oli ilmselge, et kaks kolmandikku jääb neist järgmist ootama (mis tuleb tunni pärast). no ja siis meie juba kogenud võitlejatena ja saba esimestena saime peale. ja mis sees toimus – kuigi bussijuht kogu aeg manitses, et tõmmake koomale – siis kohalikud tšikid seisd keksel ja nagu konkreetselt blokkisid nii ära, et keegi edasi ei saanud. nii et nendes edasi oli ruumi küll. ju siis nad olid väga kurjad nende turistide peale, kes nende bussid ära võtsid. aga no ma ütlesin neile, mis ma neist arvan aga neil oli täiesti savi mida keegi arvab. aa tuli meelde, see rand oli gozol (ramla beach) ja see buss oli hädavajalik, et saada sadamasse praamile. rand ise polnud seda jama väärt.

stressitase oli tänu bussidele mul ikka sajaga laes. mul on elus olnud võib-olla kolm migreenihoogu ja kaks neist oli pärast malta busse.

aga ju siis sattus elamine sinna, kus ongi liiklus umbes ja miljoon rahvast.
paar bussisõitu olid ka ülimõnusad aga need olidki sellistel tsentrist eemal olevatel liinidel.

seetõttu ma ei oskagi soovitada, kuhu sa võiks baasi teha. oleneb millal lähed aga kui minna oktoobris või veelgi hiljem – siis vali rand tuule järgi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 17:18; 26.01 12:15; 06.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju see ühistransa seal maksab?
kas on mingi bussiliinide bukletike ka, et teaks kuhu mingi bussiga üldse saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju see ühistransa seal maksab?

kas on mingi bussiliinide bukletike ka, et teaks kuhu mingi bussiga üldse saab?

https://www.publictransport.com.mt/en/timetables

Siin on kõik olemas. Igast hotellist ja bussijaamast saab samuti piisavalt infot.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 11:34; 27.01 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ei taha vaikselt ühes kohas tiksuda, siis ma gozot majutuse baasina ei võtaks.

samuti rendiks auto, mitte ei sõidaks ühistranspordiga. meie ei rentinud ja ma ikka suht surin selle ühistranspordi pärast – see oli kohati nii täis, bussid sõitsid mööda peatusest, sest peale ei mahu. muidugi on ka hõredamaid liine aga juba peavalu oli see küll ja aeglustas kõvasti saare nägemist.

minul sama kogemus – olgugi, et see ühistransport toimis ja oli küllalt lihtsasti hallatav, ajas nii vihale, et tõesti võisid juhid peatusest mööda sõita ja siis pidime jalutama eelmisesse peatusesse, et ikka peale saada. Ja see aeglus ja ajakulu ….Meil oli nädalane reis ja pooled asjad jäid käimata ja nägemata, kuna olime valinud ühistranspordi, mitte rendiauto. Ei iial enam.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 17:32; 06.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile asjalike vastuste eest. Broneerisime majutuse Bugibba bussijaama lähedale. Need, kes täis ühistranspordist kirjutasid, kas käisite seal sügisel või turismi tipphooajal? Mulle endale tundub, et oktoober võib-olla enam nii tipphooaeg ei ole, aga äkki eksin. Vasakpoolset liiklust me muidu ei pelga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:12; 06.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile asjalike vastuste eest. Broneerisime majutuse Bugibba bussijaama lähedale. Need, kes täis ühistranspordist kirjutasid, kas käisite seal sügisel või turismi tipphooajal? Mulle endale tundub, et oktoober võib-olla enam nii tipphooaeg ei ole, aga äkki eksin. Vasakpoolset liiklust me muidu ei pelga.

meie käisime novembri alguses – olen see, kel jäid pooled asjad nägemata-vaatamata, kuna ajakulu on nii metsik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 17:32; 06.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh kõigile asjalike vastuste eest. Broneerisime majutuse Bugibba bussijaama lähedale. Need, kes täis ühistranspordist kirjutasid, kas käisite seal sügisel või turismi tipphooajal? Mulle endale tundub, et oktoober võib-olla enam nii tipphooaeg ei ole, aga äkki eksin. Vasakpoolset liiklust me muidu ei pelga.

me käisime oktoobri lõpus. buggiba on väiksem koht, seal on ehk ummikuid vähem (kuigi ka buggibas oli koht, kus lihtsalt kaks “next bus-i” kadus ekraanilt. ummikuid sõna otseses mõttes ei olegi palju aga on kitsad üherealised teed, mis vähemalt vallettat ümbritsevas linnakutes põhjustab selle, et kõik venivad nagu teod ja bussid lihtsalt on megatäis ja hilinevad (kaovad ära – vot see on mulle siiamaani mõistatuseks).
aga minu soovitus – et kui tahate palju näha üle terve saare, siis võtke auto – vahemaad on väikesed ja autoga jõuaks palju. kui tahate nädala jooksul paari kohta minna, siis ühistransport.
või tehke nii, et alguses võtke ühistransport ja kui selgub, et autoga oleks mugavam, siis rentige auto.
toredat reisi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 17:18; 26.01 12:15; 06.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Hobinurk Malta kogemusi