Esileht Ilu ja tervis Mammograaf ja tükk rinnas

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mammograaf ja tükk rinnas

Postitas:

Käisin kuu aega tagasi sõeluuringus mammograafis, vastus oli, et kõik on korras. Nüüd kuu aega hiljem leidsin rinnanibu juurest tüki, sellise umbes 1 cm läbimõõduga. Natuke olen pabinas, et kuidas seda siis varem ei märgatud või on see tükk kuu ajaga tekkinud. Kas see võib olla pahaloomuline kasvaja. Olen 54. Arstile sain aja paari päeva pärast. Kas kellelgi on veel nii olnud?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 23:45; 21.11 22:17; 22.11 23:15;
To report this post you need to login first.

tsüst ilmselt

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib olla mis iganes. Vaja oleks teha veel ultraheli ning kui see ka tulemust ei anna, siis viimane samm on biopsia. Küllap arst teab, kuidas diagnoosida, mis tükk see täpselt on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 13:47; 22.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin kuu aega tagasi sõeluuringus mammograafis, vastus oli, et kõik on korras. Nüüd kuu aega hiljem leidsin rinnanibu juurest tüki, sellise umbes 1 cm läbimõõduga. Natuke olen pabinas, et kuidas seda siis varem ei märgatud või on see tükk kuu ajaga tekkinud. Kas see võib olla pahaloomuline kasvaja. Olen 54. Arstile sain aja paari päeva pärast. Kas kellelgi on veel nii olnud?

Kuidas läks arstil?

Mina avastasin eelmisel aastal samuti rinnanibu tagant suure tüki, mis tekkis ka ootamatult äkki. Oli tsüst ja tõmmati tühjaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ainult üle mõtle, kõik läheb hästi!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja. Käisin ITK rinnakabinetis ja ämmaemand kontrollis rinda. Mul vedas, et samal ajal võttis vastu ka Gabor Szirko ja oli nõus mind vastu võtma. Tegi ultraheli uuringu ja võttis ka biopsia. Nüüd on kuu aja pärast aeg ja siis saan vastuse teada. Loodan, et pole kõige halvem variant. Arst lõpuks ütles, et ärge väga muretsege. Olen rahul, et sain nii kiiresti uuringud tehtud, nüüd jääb vaid oodata.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 23:45; 21.11 22:17; 22.11 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore et kohe nii adekvaatselt abi said. Ma tegin ka septembris mammograafia.ee -s tasulises vastuvõtus ja väidetavalt oli korras kõik. Kuid mulle sealne teenindus ei meeldinud, õde karjus üle ootesaali, minu ees- ja perekonnanime ning seejärel  eriti kõva häälega hakkas mind küsitlema – miks ma ise tulin, kas on mingi probleem, kas lähen rinnaoperatsioonile jms. Väga ebameeldiv kogemus ja sinna tagasi ei lähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja. Käisin ITK rinnakabinetis ja ämmaemand kontrollis rinda. Mul vedas, et samal ajal võttis vastu ka Gabor Szirko ja oli nõus mind vastu võtma. Tegi ultraheli uuringu ja võttis ka biopsia. Nüüd on kuu aja pärast aeg ja siis saan vastuse teada. Loodan, et pole kõige halvem variant. Arst lõpuks ütles, et ärge väga muretsege. Olen rahul, et sain nii kiiresti uuringud tehtud, nüüd jääb vaid oodata.

Vaata mõne aja pärast digilukku: loodetavasti tuleb sinna ikka ka info. Ma käisin ka sõeluuringul ja lubati kahe nädala jooksul meili peale tulemus saata, aga digilukku tuli vastus üles juba samal päeval. Samas mõned analüüsid, mille saatelehe perearst andis, on digilukku tulnud, mõned mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin ka septembris mammograafia.ee -s tasulises vastuvõtus ja väidetavalt oli korras kõik. Kuid mulle sealne teenindus ei meeldinud, õde karjus üle ootesaali, minu ees- ja perekonnanime ning seejärel  eriti kõva häälega hakkas mind küsitlema – miks ma ise tulin, kas on mingi probleem, kas lähen rinnaoperatsioonile jms. Väga ebameeldiv kogemus ja sinna tagasi ei lähe.

Minul oli ka seal halb kogemus, küll mitu aastat tagasi. Praegu saab igaüks ise rinnakabinetti pöörduda, mingit saatekirja selleks vaja ei ole ja uuringud on tasuta. Siis veel rinnakabinette ei olnud, perearst mulle saatekirja ei kirjutanud, aga rinnas oli mingi tükk ja valu. Läksin siis sinna mammograafi, tehti uuringud, aga mingit tagasisidet ei antud, et kas kõik on korras. Küsisin siis registraatori käest, et kust ma tagasiside saan, see ütles, et pöörduge oma perearsti juurde. Ma ütlesin, et mis mõttes, siia tulin ju uuringutele, siis lihtsalt ignoreeris mind ja hakkas järgmisega rääkima. See pilt, mis tehti, ongi kadunud, ei ole seda pildipangas ega ei anna nad seda mulle, et uute uuringutega võrrelda. Kohutavalt ebaviisakas suhtlemine oli. Arst, kes uuringut tegi, ei rääkinud ka minuga mitte ühtki sõna, ilmus sinna kabinetti nagu kummitus, kobas midagi ja lahkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja. Käisin ITK rinnakabinetis ja ämmaemand kontrollis rinda. Mul vedas, et samal ajal võttis vastu ka Gabor Szirko ja oli nõus mind vastu võtma. Tegi ultraheli uuringu ja võttis ka biopsia. Nüüd on kuu aja pärast aeg ja siis saan vastuse teada. Loodan, et pole kõige halvem variant. Arst lõpuks ütles, et ärge väga muretsege. Olen rahul, et sain nii kiiresti uuringud tehtud, nüüd jääb vaid oodata.

Vaata mõne aja pärast digilukku: loodetavasti tuleb sinna ikka ka info. Ma käisin ka sõeluuringul ja lubati kahe nädala jooksul meili peale tulemus saata, aga digilukku tuli vastus üles juba samal päeval. Samas mõned analüüsid, mille saatelehe perearst andis, on digilukku tulnud, mõned mitte.

Biopsia vastusega läheb 2-3 nädalat aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 13:47; 22.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle teema algataja olen. (ma ei tea, kas see on vajalik ette kirjutada, et teema algataja olen, aga muidu vist ei eristu teistest vastajatest :)). Käisin ka mammograaf. ee-s, neil on kliinikud Kotka tn ja Estoonia pst. Mina käisin viimases sõeluuringul, ega mammograafi tegija eriti ei rääkinud, aga muidu oli teenindus normaalne. Sealt tuligi, et kõik korras, kui hiljem tüki leidsin ja sinna helistasin, et mis nüüd teen, öeldi, et pöörduge perearstile. Leidsin, et targem on kohe rinnakabinetti aeg panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 23:45; 21.11 22:17; 22.11 23:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Mammograaf ja tükk rinnas