Esileht Lapse ootamine Mandariinid ja rase

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Mandariinid ja rase

Postitas:

Nonii, minul nüüd natukene paanika. Sõin mandariine aga unustasin nad enne pesemata /koore/.Muidu pesen kõiki juur- ja puuvilju. Kõht lahti ei läinud. Olemine halb pole. Kuid olen mures, kuidas võis see kõhubeebile mõjuda. Rasedust 31 nädalat+ tean muidu, et neid pritsitakse erinevate mürkidega. Sel päeval lihtsalt läks meelest…äkki kellelgi veel nii juhtunud, teab mind rahustada. Tänan.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui halb olla ei ole, siis mis sa paanitsed?

Mandariinidega tasub muidugi ettevaatlik olla, liialdada ei tasu. Fruktoos on 1 asi, aga teine teema on A vitamiin, millega tuleb raseduse ajal väga ettrvaatlik olla. Ja 1 mandariin annab juba 30% päevasest vajadusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 12:42; 15.11 16:05; 17.11 11:39; 17.11 19:28; 17.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul endal kõht lahti ei läinud ja ei oksenda, siis ei juhtunud su beebiga ka midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve raseduse ajal oled selline paanitseja olnud? Mis sinust siis peale lapse sündi veel saab. Siis on kordades rohkem asju, mis muret tekitavad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige tõenäolisem on jah pesemata mandariinidelt mingi kõhuviirus saada, kui seda ei juhtunud, siis pole hullu midagi. Eelmise raseduse ajal sõin ma küll palju mandariine ja no ei saanud mingit A-vitamiini üledoosi. See 30% päeva vajadus ühes mandariinis on kahtlane, vaevalt sealt toksilises annuses üldse imendukski ja palju sa seda ikka süüa jaksad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduga ei ole võimalik saada toksilises koguses A vitamiini.100 grammis mandariinis on 34 mikrogrammi A vitamiini ja päevane vajadus on ca 800 mikrogrammi. 1 mandariin ei sisalda kindlasti 30% päevasest vajadusest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduga ei ole võimalik saada toksilises koguses A vitamiini.100 grammis mandariinis on 34 mikrogrammi A vitamiini ja päevane vajadus on ca 800 mikrogrammi. 1 mandariin ei sisalda kindlasti 30% päevasest vajadusest.

Retinool ehk vitamiin A, mis leidub enamuses kollastes ja punastes puu- ja juurviljades. Vitamiin A on tähtis luudele, hammastele ning nägemusteravuse hoidmiseks.

A-vitamiini pikaajaline defitsiit võib põhjustada silma kuivust, vähendada nägemisvõimet kuni nägemise kaotuseni, tekitada naha- ja hingamisprobleeme ning kõhulahtisust.

Lisaks antioksüdatiivsetele omadustele võib A-vitamiinil olla ka vähivastane toime, kuid hetkel selle kohta tõendid veel puuduvad.

Pisike mandariin sisaldab 30% soovitavast A-vitamiini kogusest päevas.

Rase peab A vitamiiniga ettevaatlik olema. Minu arst nt keelas maksa söömise ära.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 12:42; 15.11 16:05; 17.11 11:39; 17.11 19:28; 17.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduga ei ole võimalik saada toksilises koguses A vitamiini.100 grammis mandariinis on 34 mikrogrammi A vitamiini ja päevane vajadus on ca 800 mikrogrammi. 1 mandariin ei sisalda kindlasti 30% päevasest vajadusest.

Retinool ehk vitamiin A, mis leidub enamuses kollastes ja punastes puu- ja juurviljades. Vitamiin A on tähtis luudele, hammastele ning nägemusteravuse hoidmiseks.

A-vitamiini pikaajaline defitsiit võib põhjustada silma kuivust, vähendada nägemisvõimet kuni nägemise kaotuseni, tekitada naha- ja hingamisprobleeme ning kõhulahtisust.

Lisaks antioksüdatiivsetele omadustele võib A-vitamiinil olla ka vähivastane toime, kuid hetkel selle kohta tõendid veel puuduvad.

Pisike mandariin sisaldab 30% soovitavast A-vitamiini kogusest päevas.

Rase peab A vitamiiniga ettevaatlik olema. Minu arst nt keelas maksa söömise ära.

Kas seda mandariini juttu rääkis sulle arst (sellised juhul kus nii ebapädevaid arste leiab, et teaks eemale hoida) või mõtlesid ise välja (sellisel juhul kas Googlest oled kuulnud või äkki tahaksid mõne arstiga konsulteerida)? Ühtlasi ka tahaks, lihtsalt huvi pärast, teada, mitu % päevakogusest on sinu arvates porgandis ja kuidas sa üldse oma päevase köögivilja annuse niimoodi kätte saad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:04; 17.11 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduga ei ole võimalik saada toksilises koguses A vitamiini.100 grammis mandariinis on 34 mikrogrammi A vitamiini ja päevane vajadus on ca 800 mikrogrammi. 1 mandariin ei sisalda kindlasti 30% päevasest vajadusest.

Retinool ehk vitamiin A, mis leidub enamuses kollastes ja punastes puu- ja juurviljades. Vitamiin A on tähtis luudele, hammastele ning nägemusteravuse hoidmiseks.

A-vitamiini pikaajaline defitsiit võib põhjustada silma kuivust, vähendada nägemisvõimet kuni nägemise kaotuseni, tekitada naha- ja hingamisprobleeme ning kõhulahtisust.

Lisaks antioksüdatiivsetele omadustele võib A-vitamiinil olla ka vähivastane toime, kuid hetkel selle kohta tõendid veel puuduvad.

Pisike mandariin sisaldab 30% soovitavast A-vitamiini kogusest päevas.

Rase peab A vitamiiniga ettevaatlik olema. Minu arst nt keelas maksa söömise ära.

Kas seda mandariini juttu rääkis sulle arst (sellised juhul kus nii ebapädevaid arste leiab, et teaks eemale hoida) või mõtlesid ise välja (sellisel juhul kas Googlest oled kuulnud või äkki tahaksid mõne arstiga konsulteerida)? Ühtlasi ka tahaks, lihtsalt huvi pärast, teada, mitu % päevakogusest on sinu arvates porgandis ja kuidas sa üldse oma päevase köögivilja annuse niimoodi kätte saad?

Minu tekst ongi googlest võetud. Inglise keeles piisavalt teaduslikku materjali, ole hea ja otsi ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 12:42; 15.11 16:05; 17.11 11:39; 17.11 19:28; 17.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, ma olen rahumeeli miinimum 10 mandariini päevas söönud alates 5 rasedusnädalast alates. Pasteedisaia samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön ka mandariine pea iga päev. Hetkel ongi hooaeg. Ärge nüüd üle ka pingutage. Ei tee see mandariini söömine midagi. Koguaeg loen, et kõik asjad on ohtlikud. Küll uh aparaat on liiga ohtlik . Küll doppler ja nüüd mandariinid. Kõndida ka liiga palju ei tohi. Käsi üles ka tõsta ei tohi. No naljakaks muutub juba. Võtke vabalt ja normaalses koguses süüa on see täiesti ok. Kas pasteedisaia võid ära süüa. See üks küll nüüd midagi ei tee ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tekst ongi googlest võetud. Inglise keeles piisavalt teaduslikku materjali, ole hea ja otsi ise.

Ilmselt kasutad sa mingit alternatiiv-Google’t, sest minu oma annab kohe esimeste vastetena:
A-vitamiin puudub https://nutritiondata.self.com/facts/fruits-and-fruit-juices/9169/2
A-vitamiin n/a https://www.nutritionvalue.org/Clementines%2C_raw_nutritional_value.html
A-vitamiin 0% https://www.eatthismuch.com/food/nutrition/clementine,84846/
Jne jne jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:04; 17.11 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tekst ongi googlest võetud. Inglise keeles piisavalt teaduslikku materjali, ole hea ja otsi ise.

Ilmselt kasutad sa mingit alternatiiv-Google’t, sest minu oma annab kohe esimeste vastetena:

A-vitamiin puudub https://nutritiondata.self.com/facts/fruits-and-fruit-juices/9169/2

A-vitamiin n/a https://www.nutritionvalue.org/Clementines%2C_raw_nutritional_value.html

A-vitamiin 0% https://www.eatthismuch.com/food/nutrition/clementine,84846/

Jne jne jne.

Vabandage väga, aga see on täielik jama ????
Tõesti, löö Google lahti ja trüki sinna “mandariin ja A vitamiin” ja loe neid artikleid ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 12:42; 15.11 16:05; 17.11 11:39; 17.11 19:28; 17.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön ka mandariine pea iga päev. Hetkel ongi hooaeg. Ärge nüüd üle ka pingutage. Ei tee see mandariini söömine midagi. Koguaeg loen, et kõik asjad on ohtlikud. Küll uh aparaat on liiga ohtlik . Küll doppler ja nüüd mandariinid. Kõndida ka liiga palju ei tohi. Käsi üles ka tõsta ei tohi. No naljakaks muutub juba. Võtke vabalt ja normaalses koguses süüa on see täiesti ok. Kas pasteedisaia võid ära süüa. See üks küll nüüd midagi ei tee ????

Täpselt, üle ei maksa pingutada. 2-3 mandariini ei tee midagi, aga paljud söövad neid 2-3 kilo päevas, mis on ilmselge liialdamine. Lisaks sisaldavad puuviljad ohtralt suhkruid, mis lisakilosid tekitavad. Mõõdukalt võib aga kõike.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 12:42; 15.11 16:05; 17.11 11:39; 17.11 19:28; 17.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Mandariinid ja rase