Esileht Väikelaps mandli ja adenoidi operatsioon

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: mandli ja adenoidi operatsioon

Postitas:

Laps oli eelmise aasta septembrist – detsembrini mitu korda haige. Sai AB-d, kurgus oli Streptococ. Kui viirus või bakter kallale tuleb, siis on nina kinni, hääl nasaalne. On olnud köhad, kurguvalud, palavikud.

Nohu konkreetselt olnud ei ole.

KNK arst kirjutas saatekirja mandli ja adenoidi opile.

Nüüd on arstil käimisest kuu möödas ja ma pole ikka veel opi aega paika pannud. Nagu ei tahagi minna.
Praegu laps haige pole olnud.
Kõik see kinnine nina ja nasaalne hääl on vaid haiguse ajal kui limaskestad turses, muidu mitte.

Kas peab kiirustama selle opiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu pojal jälgiti mandleid 1 aasta jooksul. Kuna aastas oli vähemalt 6-7 angiini (enamjaolt kõik mädased – valged korgid mandlitel), siis otsustati 3-aastaselt mandlid eemaldada. Sama operatsiooni käigus lõigati ära ka adenoidid. Arst ütles pärast lõikust, et mandlid olid paksult mäda täis (mis sest, et angiini lõikuse ajal loomulikult ei olnud).
Täpselt tänaseks on möödunud lõikusest 1 aasta. Viimase aasta jooksul on poisil olnud 1 kord nohu (kestis vaid 4 päeva), tuulerõuged eelmisel kevadel ja 1-päevane oksetõbi kuu aega tagasi.
Operatsioonist paranes poiss kiiresti, 2 päeva oli ta rahulikum ja vahel kurtis kurguvalu. 2,5 nädalat peale lõikust läks ta uuesti lasteaeda.
Ka mina algul mõtlesin, et kas ikka on vaja minna ja et ehk kasvab välja jne. Aga oleme kogu perega õnnelikud, et see tehtud sai, sest tulemused on meie lapse puhul olnud väga head! 🙂 Muidu pidime abikaasaga pidevalt kordamööda haiguslehti võtma, et lapsega kodus olla. Ja see pingestas ka rahalist olukorda meie kodus.
Edu Teile ja kuula kindlasti arsti arvamust! Kui vaja, võid küsida nõu ka mõne teise sama erialaga arstilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Väikelaps mandli ja adenoidi operatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.