Esileht Ilu ja tervis Mandlite ja adenoidide eemalduse opi järgne aeg

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Mandlite ja adenoidide eemalduse opi järgne aeg

Postitas:

Laps(6a) käis 01.09 adenoidide ja mandlite opil. Nüüdseks on üle kuu aja möödas, et nagu peaks ka paistetus ja haavad paranenud olema aga laps ikka senimaani norskab, nahiseb ja puhiseb igatepidi.
Need just näidistused olidki, miks ta üldse opile saadeti. Adenoidid võeti tervenisti ära aga mandlitest vaid väljaulatuvad vohandid. Arst ütles, et tänapäeval enam neid tervenisti sügavalt välja ei kaevata, vaid võetaksegi nö väljaulatuv osa kurgust maha(väiksemad riskid paranemisel).

Mandlid tagasi ei kasva aga adenoidid võivad. Nii ütles kirurg.

Nüüd ongi mure, et laps niisama hingates ikka puhiseb edasi. Mingit järelkontrolli ei määratud.
Kas selline asi on normaalne peale oppi ja läheb ikkagi mingi hetk paremaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis ei olnud norskamine seotud adenoididega, kui edasi norskab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis ei olnud norskamine seotud adenoididega, kui edasi norskab.

Ei, kindasti ei saa veel nii kiiresti sellist järeldust teha! Asi pole ainult opijärgses paistetuses, vaid üldse, hingamisteed on eelnevast laienenud adenoidist ära traumeeritud. Hingamisteede taastumine võtab aega.

Aga muidugi võib minna järelkontrolli, et saada kindlust, et kõik läheb ikka õiges suunas, et midagi ei ole tagasi kasvanud vms.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll huvitav, et järelkontrolli ei pidanud minema. Kus op tehti? Minul mõlemal lapsel adenoidid ja mandlid ära opereeritud ja tütrel kadus ka öine nohisemine pärast oppi. Ja see, et täielikult mandleid ära ei võetud, kuulen küll esimest korda, et nii tehakse. Mul kusjuures tütrel opi käigus avastati veel, et nina vaheseinas oli väike tagumine sein natuke kõver, see tehti ka korda. (täpses kirjelduses võisin natuke eksida.) Mina uuriksin, ehk võimalik ikkagi uuesti kontrolli minna, mina käisin mõlema lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis Mandlite ja adenoidide eemalduse opi järgne aeg