Esileht Ilu ja tervis mandlite operatsioon

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: mandlite operatsioon

Postitas:

Kuidas tänapäeval mandlite operatsioon käib? Mida ei tohi enne teha?
Kuidas toiming käib? Kaua haiglas? Kuidas pärast?…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aspiriini ei tohi enne võtta, ega opi ajal haige olla.
Minul oli 31 aastaselt op. Söömata-joomata hommikul haiglasse. Haiglas pannakse kanüül. Kui tuleb sinu järjekord, viiakse opisaali. Pannakse narkoosiga magama, see käib ruttu, pole vaja karta.
Kui ärkad, siis oleneb inimesest, kuidas kellelegi narkoos mõjub. Minul on lihtsalt veits uimane olla. Öeldi, et ma ei neelataks, kuna verd ei tohi alla neelata, pigem sülita välja. Kurgus oli algul üsna kibe-valus. Mõned tunnid peale narkoosi toodi jäätist.
Sama päeva õhtul sain koju.
Süüa ei saanud normaalselt 3 nädalat ja võtsin 5 kg alla. Rääkida ka ei saanud. Esimesed 3 päeva polnud absoluutselt häält, suhtlesin perega käemärkide abil või kirjutasin tahvelarvutisse. Valuvaigistit võta arsti ettekirjutuste järgi. Minul oli nii, et pidin võtma regulaarselt. Nii kui hiljaks jäin tableti võtmisega, hakkas hirmus valus.
1,5 nädalat peale oppi aevastasin kogemata ja algas verejooks, sellega nalja pole. Mina olin samal ajal õnneks väikse lapsega haiglas ja sealsed õed aitasid verejooksu peatada. Kui selline asi juhtub (harva), siis kohe pikali ja jääkott kaelale või kutsu kiirabi.

Umbes kuu ajaga paranesin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kõik samamoodi nagu eelmisel vastajal, kuni jäätiseni. Koju läksin järgmisel hommikul.
Valusid oli u nädal aga söömist ja rääkimist need ei seganud. Mulle muidugi tehti ka õmblused ja kui niidid sulama hakkasid, oli suus vastik maitse.
Eks inimesed on erinevad, aga kasu kaalub igal juhul üles ebameeldivused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, kui pikad on muidu jrk (Tln)?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli ilma üldnarkoosita – kohaliku tuimestusega 4 aastat tagasi Tartus.
sain rahustit ja tumestusesüsti otse kurku. mingite klambritega hoiti suud lahti opi ajal, ja tundsin kuidas arst seal sikutab. oli päris ebameeldiv aga mitte ni et ära ei oleks kannatanud, kokku kestis operatsioon max 10 minutit.
ööseks jäeti haiglasse, seal pakuti jäätist ja valuvaigisteid, järgmsel hommikul sain koju

minul oli 2 päeva turse selline et eriti tahket toitu süüa ei saanud, edasi hakkasin väikeste ampsudega tavatoitu sööma, valuvaigisteid võtsin kokku 4-5 päeva selleks et söömise ajal valu poleks. rääkimist valu eriti ei seganud pärast teist päeva.
üldnarkoosis mandliopist taastub kauem, tasub arstilt küsida kas saab kohaliku tuimestusega. see 10 minutit ebamugavust taluda on võibolla parem kui pärast mitu nädalat taastuda.

väiksemates linnades on opijärjekorrad lühemad – kui tahad ruttu helista haiglate registratuure läbi ja küsi

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli ilma üldnarkoosita – kohaliku tuimestusega 4 aastat tagasi Tartus.

sain rahustit ja tumestusesüsti otse kurku. mingite klambritega hoiti suud lahti opi ajal, ja tundsin kuidas arst seal sikutab. oli päris ebameeldiv aga mitte ni et ära ei oleks kannatanud, kokku kestis operatsioon max 10 minutit.

ööseks jäeti haiglasse, seal pakuti jäätist ja valuvaigisteid, järgmsel hommikul sain koju

minul oli 2 päeva turse selline et eriti tahket toitu süüa ei saanud, edasi hakkasin väikeste ampsudega tavatoitu sööma, valuvaigisteid võtsin kokku 4-5 päeva selleks et söömise ajal valu poleks. rääkimist valu eriti ei seganud pärast teist päeva.

üldnarkoosis mandliopist taastub kauem, tasub arstilt küsida kas saab kohaliku tuimestusega. see 10 minutit ebamugavust taluda on võibolla parem kui pärast mitu nädalat taastuda.

väiksemates linnades on opijärjekorrad lühemad – kui tahad ruttu helista haiglate registratuure läbi ja küsi

Kohaliku tuimestusega on jällegi muud ohud. Palju on juhtumeid, et mingi osa mandlitest jääb lõikamata ja mandlid nö.kasvavad tagasi. Narkoosis patsiendiga saab arst oma tööd korralikumalt teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pereliikmed on kõik jäetud ööseks ka haiglasse, kuna mandlite puhul on verejooksuoht suur. Ühel (täiskasvanu) tuli õhtul pärast haiglast naasmist kõrge palavik, mis paari päevaga taandus. Lastega käisin ise opil kaasas ja neil oli veel sama päeva õhtul nii valus, et ei suutnud valuvaigistiga vettki juua, said erandkorras süsti. Jäätist suutsid süüa järgmisel päeval. Pärast oppi olid kodus nädal või kaks, enam ei mäleta, ja sel ajal toitusid vedelapoolsest kraamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu operatsioon on narkoosis, olin öö haiglas. Ärgates paluti kõik suus olev välja sülitada, alla neelata ei tohtinud. Valus ei olnud üldse, ei samal päeval ega järgmisel. Arstidki imestasid, et mul valus üldse ei olnud. Kurk oli kuiv ja imelik lihtsalt. Valu tuli hiljem kodus. Aga valuvaigistid aitasid, võtsin neid 2x päevas. 2 nädalaga olin tööl tagasi, kuid sõin siiski ettevaatlikult väga pikalt.
9-aastasel lapsel oli lõikus narkoosis, sai õhtuks koju. Taastus hästi, valuvaigisteid oli vaja, kuid mitte väga palju. Paraku tekkis ootamatu verejooks 12 päeva peale lõikust. Olime ööpäeva haiglas jälgimisel, verekaotus oli arvestatav.
Ühesõnaga, tasub olla pigem ettevaatlik hoolimata valust vms paranemise märkidest. Verejooksu oht on pikalt ja see pole paar tilka verd…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis mandlite operatsioon