Esileht Kodunurk Männi õietolm

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Männi õietolm

Postitas:
Kägu

Teab keegi, kas männilt tuleb veel tolmu lähiajal maha või on kõik tulnud? Tallinn-Nõmme kant huvitab. Teaks, kas on mõtet aknaid pesta juba või mitte. Tahaks pesta, järgmisel nädalal külalised tulemas. Eelmistest aastatest mäletan, et oli päevi, kus tuli nagu tihedat tolmusadu puude otsast, silmnähtavalt, sel aastal pole sellist näinud, kas see on veel ees või juba ära olnud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui häirib siis pese need aknad puhtaks. Kas sa tõesti pesed vaid kord aastas aknaid? Ma olen sel aastal 2x pesnud ja tõenäoliselt 2-3 korda tuleb veel pesta.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pese kasvõi iga nädal aknaid, mina pesen 1x, tõesti on oma ajaga muudki teha aknaid küürida – majal on 12 akent. Ma ootan väheke, sest kevad on hiline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on aias üks keskmise kõrgusega, kuid väga lopsakas männipuu. Paar päeva aknapesu lasin selle survekaga üle (vaatasin, et survekas liiga tugevalt ei pritsiks), tolmas nii mis hirmus ja hetkel tundub, et veidi oli abi küll. See aasta jätsin kevadise aknapesu üsna hilja peale. Tavaliselt pesin juba aprillis, kuid juuni alguseks olid aknad juba kollased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar päeva enne aknapesu*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on aias üks keskmise kõrgusega, kuid väga lopsakas männipuu. Paar päeva aknapesu lasin selle survekaga üle (vaatasin, et survekas liiga tugevalt ei pritsiks), tolmas nii mis hirmus ja hetkel tundub, et veidi oli abi küll. See aasta jätsin kevadise aknapesu üsna hilja peale. Tavaliselt pesin juba aprillis, kuid juuni alguseks olid aknad juba kollased.

Nojah, ümbritsevat männimetsa ma üle laskma ei saa hakata. Ootan pikisilmi vihma, aga no ei tule või tuleb nii vähe, et pole kasu.

Kas sa tõesti pesed vaid kord aastas aknaid? Ma olen sel aastal 2x pesnud ja tõenäoliselt 2-3 korda tuleb veel pesta.

Väga tubli. Kui minu maja näeksid, siis ilmselt sa nii suuri plaane ei teeks. Aknapinda on väga palju ja väga ebameeldivas kõrguses.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teab keegi, kas männilt tuleb veel tolmu lähiajal maha või on kõik tulnud? Tallinn-Nõmme kant huvitab. Teaks, kas on mõtet aknaid pesta juba või mitte. Tahaks pesta, järgmisel nädalal külalised tulemas. Eelmistest aastatest mäletan, et oli päevi, kus tuli nagu tihedat tolmusadu puude otsast, silmnähtavalt, sel aastal pole sellist näinud, kas see on veel ees või juba ära olnud?

Elan Nõmme keskuses ja ootab igal aastal peaaegu jaanipäevani aknapesuga. Meil küll pigem kastanid ja sirelid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tubli. Kui minu maja näeksid, siis ilmselt sa nii suuri plaane ei teeks. Aknapinda on väga palju ja väga ebameeldivas kõrguses.

Kui aknapinda on nii palju, kas siis tõesti ei häiri, et kõik see ilus klaas nii pikalt must on, et ei pesegi rohkem kui paar korda aastas? Mul on esialgu 17 akent, elan maal õietolmu ja vihma sees, olen pesnud esimesest sulailmast saati. Mitte küll kõiki korraga ja mitte ka kõiki pidevalt, aga elutoa ja köögi klaasid hoian puhtana. Vannitoa ja magamistubade aknaid pesen harvem, aga paar korda kuus ikka tõmban üle. Raame tõesti vaid 2 korda aastas. Must klaas rikub ju kogu toa ilme ära, eriti, kui seda klaasi on palju.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on esialgu 17 akent, elan maal õietolmu ja vihma sees, olen pesnud esimesest sulailmast saati. Mitte küll kõiki korraga ja mitte ka kõiki pidevalt, aga elutoa ja köögi klaasid hoian puhtana. Vannitoa ja magamistubade aknaid pesen harvem, aga paar korda kuus ikka tõmban üle. Raame tõesti vaid 2 korda aastas. Must klaas rikub ju kogu toa ilme ära, eriti, kui seda klaasi on palju.

Jõudu tööle!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on esialgu 17 akent, elan maal õietolmu ja vihma sees, olen pesnud esimesest sulailmast saati. Mitte küll kõiki korraga ja mitte ka kõiki pidevalt, aga elutoa ja köögi klaasid hoian puhtana. Vannitoa ja magamistubade aknaid pesen harvem, aga paar korda kuus ikka tõmban üle. Raame tõesti vaid 2 korda aastas. Must klaas rikub ju kogu toa ilme ära, eriti, kui seda klaasi on palju.

Jõudu tööle!

Aitäh jah. Ei tunnegi, et see mingi eriline töö oleks. 4-5 minutit aken. Vahel tõmban hommikul paar tükki puhtaks ja õhtul veel mõne, kui viitsin. Vahel teeb mees, mõne teevad lapsed. Köögiaknad määrduvad rohkem seest, alumise korruse elutoa aknad rohkem väljast. Ikka puhastame rasvapritsmed või vihmaga tulnud mustuse ära. Muidu on kole, eriti kui päike peale paistab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tubli. Kui minu maja näeksid, siis ilmselt sa nii suuri plaane ei teeks. Aknapinda on väga palju ja väga ebameeldivas kõrguses.

Kui aknapinda on nii palju, kas siis tõesti ei häiri, et kõik see ilus klaas nii pikalt must on, et ei pesegi rohkem kui paar korda aastas? Mul on esialgu 17 akent, elan maal õietolmu ja vihma sees, olen pesnud esimesest sulailmast saati. Mitte küll kõiki korraga ja mitte ka kõiki pidevalt, aga elutoa ja köögi klaasid hoian puhtana. Vannitoa ja magamistubade aknaid pesen harvem, aga paar korda kuus ikka tõmban üle. Raame tõesti vaid 2 korda aastas. Must klaas rikub ju kogu toa ilme ära, eriti, kui seda klaasi on palju.

Kas su elul on muud sisu ka peale akende pesemise muidu?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su elul on muud sisu ka peale akende pesemise muidu?

Nagu Perekoolis passimine või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tubli. Kui minu maja näeksid, siis ilmselt sa nii suuri plaane ei teeks. Aknapinda on väga palju ja väga ebameeldivas kõrguses.

Kui aknapinda on nii palju, kas siis tõesti ei häiri, et kõik see ilus klaas nii pikalt must on, et ei pesegi rohkem kui paar korda aastas? Mul on esialgu 17 akent, elan maal õietolmu ja vihma sees, olen pesnud esimesest sulailmast saati. Mitte küll kõiki korraga ja mitte ka kõiki pidevalt, aga elutoa ja köögi klaasid hoian puhtana. Vannitoa ja magamistubade aknaid pesen harvem, aga paar korda kuus ikka tõmban üle. Raame tõesti vaid 2 korda aastas. Must klaas rikub ju kogu toa ilme ära, eriti, kui seda klaasi on palju.

Mind tõesti ei häiri ja minule piisab 1x aastas pesemisest. On veel küsimusi?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su elul on muud sisu ka peale akende pesemise muidu?

Nagu Perekoolis passimine või?

No selleks paistab sul ka piisavalt aega jäävat. Siis kaks sisu – akende pesu ja perekool?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis inimene, see teema on männi õietolmust, mitte sellest, kui usin aknapesija sina personaalselt oled.

Surmtüütud on need eneseupitajad, kes absoluutselt igasse teemasse ronivad öhkima, kuidas nemad ikka küll teevad nii ja vaadake nüüd, kui palju parem olen mina nendest, kes teevad naa.

Kas see “olen lilleke pasameres” on tõesti nii mõnus tunne, et kogu aeg peab igasse teemasse ennast toppima?

Teemasse: siit saab vaadata õietolmu prognoosi kolmeks päevaks.

https://weather.com/et-EE/forecast/allergy/l/70d68e96b428852520a4cf746bd1747adb5ab5c3a4425e3bca9c0707b3c6bf25

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõudu tööle!

Aitäh jah.

No kui juba teemast välja läks…  Jõudu ja jätku soovijale vastatakse tarvis, mitte aitäh. Jõudu tööle – (jõudu) tarvis; jätku leiba – (jätku) tarvis. Et see va kultuurikiht ikka paksem oleks kui tolmukiht akendel 😉

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Männi õietolm