Esileht Ilu ja tervis Maos erosioonid / Toitumine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Maos erosioonid / Toitumine

Postitas:

Sain diagnoosiks täna erosioonid mao limaskestal, sain abiks rohud ja soovitused leebemat toitu sööma hakata. Kahjuks leian internetist sellel teemal väga vastuolulist infot, kord soovitatakse piimatooteid, kord väidetakse, et tekitavad liigset lima ja seda pole tarvis. Kord öeldakse, et sibul on väga tervislik seedimisele ja sobib hästi ka igasugu maoprobleemidega, sh haavandid ja põletikud, kuid teisalt on toodud ka variante välja, et sibul on liiga ärritav.
Mis on praktikutel öelda, kas roheline tee on samal kehva mõte kui hommikune kohv? On mõistlik sibulat toidule lisada? Sooviksin enda ravi võimalikult tõhusalt läbi viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:03; 16.10 15:03; 16.10 19:16; 17.10 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ülehappesus? Siis tasuks ka toitumissoovitusi võtta selle järgi. Kas pandi omeprasooli või mingi muu -prasooli ravi peale, mis maohapet vähendaks? Arstid muide ütlesid, et pole mingit toitumismuutust vaja, aga no see pole loogiline, mida sa ühest küljest kütad ja teisest otsast tuld siis ravimitega kustutad.

Tooreste asjade asmel kasutada hautatud, keedetud, mahedaid maitseid, mitte praetud ega suitsutatud asju. Üks soovitus oli, et õhtuti mitte süüa valgurikkaid asju (liha eriti), need seedivad maos kaua ja tekitavad palju maomahla. Eelistada putru vms.

 

https://lood.delfi.ee/tervispluss/uudised/arst-selgitab-kuidas-annab-endast-tunda-mao-ulihappesus-ja-milliste-toitudega-magu-aidata?id=85203297

https://toitumine.ee/question/oskate-te-nou-anda-et-milline-voiks

noh, neid on palju ja tõepoolest on nt piima suhtes risti vastukäivad soovitused ja soovitused erinevad ka maohappe, maohaavandi, kaksteistsõrmiksoolehaavandi korral jne.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:56; 16.10 15:17; 16.10 18:37; 17.10 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama asi. Sõin nexiumi 2 kuud, siis rahunes maha. Muidugi tuleks putru ja kõike mahedamaitselist süüa. Ma hakkasin patustama ja teen vahepeal nexiumi kuure, kui tunda annab. Ma lihtsalt ei suuda õigesti toituda, minu viga. Ole Sina targem. Mul hakkas magu tunda andma peale sapipõie oppi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ülehappesus? Siis tasuks ka toitumissoovitusi võtta selle järgi. Kas pandi omeprasooli või mingi muu -prasooli ravi peale, mis maohapet vähendaks? Arstid muide ütlesid, et pole mingit toitumismuutust vaja, aga no see pole loogiline, mida sa ühest küljest kütad ja teisest otsast tuld siis ravimitega kustutad.

Tooreste asjade asmel kasutada hautatud, keedetud, mahedaid maitseid, mitte praetud ega suitsutatud asju. Üks soovitus oli, et õhtuti mitte süüa valgurikkaid asju (liha eriti), need seedivad maos kaua ja tekitavad palju maomahla. Eelistada putru vms.

https://lood.delfi.ee/tervispluss/uudised/arst-selgitab-kuidas-annab-endast-tunda-mao-ulihappesus-ja-milliste-toitudega-magu-aidata?id=85203297

https://toitumine.ee/question/oskate-te-nou-anda-et-milline-voiks

noh, neid on palju ja tõepoolest on nt piima suhtes risti vastukäivad soovitused ja soovitused erinevad ka maohappe, maohaavandi, kaksteistsõrmiksoolehaavandi korral jne.

Aitäh vastuse ja linkide eest! Mao ülehappesus ei tulnud teemaks, ei ole kindel. Aga sain kuu ajase kuuri pantoprazolumit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:03; 16.10 15:03; 16.10 19:16; 17.10 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, see on ülehappesuse ravi ja vähendab maohappe teket. Erosioon on väike haavand ainult limaskesta ülemises kihis, mitte sügav ja see suudab ise paraneda, kui ravimid on peal ja toitumine ka liiga ei tee! Helicobakteri proov ka vast võeti.  Mulle öeldi, et valu vastu võib võtta paratsetamooli, mitte ibuprofeeni ja kindlasti mitte aspiriini, loomulikult. Arsti sõnad paratsetamooli kohta olid, et see ei kahjusta magu ega soolt, ainult maksa! 😛 (“Paratsetamool – valuvaigistava ja palavikku alandava toimega, põletikuvastane toime on väga nõrk, seetõttu ei soovitata kasutada luuvalu korral. Võrreldes MSPVA-dega esineb vähem maoärritusnähte ning seetõttu eelistatakse kasutada lastel, eakatel, mao- ja veritsusprobleemidega haigetel. Paratsetamool lagundatakse maksas, kus tekib toksiline metaboliit, mis üleannustamise korral põhjustab raske maksakahjustuse.) Allikas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:56; 16.10 15:17; 16.10 18:37; 17.10 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, see on ülehappesuse ravi ja vähendab maohappe teket. Erosioon on väike haavand ainult limaskesta ülemises kihis, mitte sügav ja see suudab ise paraneda, kui ravimid on peal ja toitumine ka liiga ei tee! Helicobakteri proov ka vast võeti. Mulle öeldi, et valu vastu võib võtta paratsetamooli, mitte ibuprofeeni ja kindlasti mitte aspiriini, loomulikult.

Kuidas siis kindlaks tehakse, kas haavand üle- või alahappesusest?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just mingi perearsti vastust, et kui (omep/panto vms)prasoolraviga ca nädala jooksul pole paranemist, siis võiks ka vaadata, kas pole asi hoopis alahappesuses.

Sulle tehti gastroskoopia? Ju siis arst ikka oskab ka vahet teha, kas pilt on üle- või alahappesuse tulemus. Või määrati lihtsalt jutu peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:56; 16.10 15:17; 16.10 18:37; 17.10 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, see on ülehappesuse ravi ja vähendab maohappe teket. Erosioon on väike haavand ainult limaskesta ülemises kihis, mitte sügav ja see suudab ise paraneda, kui ravimid on peal ja toitumine ka liiga ei tee! Helicobakteri proov ka vast võeti. Mulle öeldi, et valu vastu võib võtta paratsetamooli, mitte ibuprofeeni ja kindlasti mitte aspiriini, loomulikult.

Olen TA ja tänan jälle! Loen ülehappesuse kohta ja tõesti, väga paljuski jutt klapib. Lihtsalt haavanditega oli raskem infot leida. Osad piirangud on veidi eksitavad muidugi, ntks muffinite söömine… Muffin ju ideeliselt väike kook. Aga algus seegi, uurin edasi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:03; 16.10 15:03; 16.10 19:16; 17.10 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlane üldiselt ei söö liiga rasvast, aga liigne rasv teeb ka mao elu raskemaks. Mulle ütles arst, et pimatooteid tarbida ettevaatlikult ja mitte tühja kõhu peale, pigem muu toiduga koos ja korraga väiksem kogus(loobuda tema üldse ei soovita millestki peale suitsu). Ube soovitas vältida, aga see tähendab, et õhtusöögiks suurt kausitäit ei söö. Kuumtöödeldud sibul kuskil toidus sind ei mõjuta ilmselt. Pigem käib see soovitus neile, kes armastavad toore sibula ja hapukoorega tehtud salatit mugul- või varssibulast. Aga täidetud paprika puhul võid märgara, et ajab rohkelt röhitsema peale toitu.  100g hallitusjuustu korraga süüa ei ole vaja, piirdu tükikiesega. Värsked marjad ja õunamahl tekitavad kindlasti mingi ärrituse, aga hautatud toidu juurde veidi õunamahla ei kuritrgu. Hautatud toit on minu puhul küll esimene asi, mis hästi mõjub.

üks asi, mis ma valesti tegin, kui esimesed soovitused sain, aga ravi veel polnud. Ma tõmbasin kõik ebasoovitavad toidud menüüst välja. See lõppes kaalulanguse ja suure nõrkusega, ning mu juuksed hakkasid välja langema. Mul õnnestus ca aasta seda dieeti pidada. Tehti veretestid ja leiti vitamiinipuudus, samuti pandi omeprasool ravi. Ja enne veel helicobakteri ravi. Pärast seda mul mõistus nagu selgus ja loobusin dieedist ja söön  nii motmekülgselt kui saan. Kasutasin ka toidukalkulaatorit ja sain teada, et rasva tarbin ma pigem liiga vähe, aga see ei ole ka hea, söön tasakaalustamiseks muna ja natukene rohkem võid leivale. Vot muna vahel ei sobi mulle, aga vahel on ok. Mulle tundub, et kui ma söön võimalikult mitmekesiselt, ei söö 3 õuna jutti, ei söö 125g hallitusjuustu(see mu ainus laupäeva patt suitsu kõrval), ja loobun  wok-köögiviljadest hautatu kasuks, siis mu enesetunne ongi parim. Ja mul on üks kindel asi veel, mis peale paari korda eksimist vaevusi tekitab. Armastasin hilisõhtul süüa ja hakkasin enesetunde pärast sundima end mitte sööma 3-4h enne magamajäämist. Sel oli samuti väga hea mõju söögitorule. Enne magamaminekut sobib näksida küpsist, viil saia, kuivikud, kreekerid, kui hädasti vaja näksida.

Kui sul söögitoruga üldse probleeme pole, siis pole sul nii palju vaevusi ilmselt nagu minul.
Igasugu omeprasoolide mõju on selline, et magu tekitab endale lisakaitsekihi ehk kasvatab su haavandi kinni lihtsalt. Kui sa igapäev toore paprika, sibula ja tomatiga salateid ei söö suures kausitäie ubade kõrvale ja piima  ja suitsu peale ei joo/tee, siis ei tohiks sul mingit ulme hädasid olla. Stressata ei tohi ka, siis hakkab kohe ribi alt pistma. Ja jälgi enda keha reaktsiooni toidule ka, äkki just sulle ei tee toores paprika midagi.

Vabandust, et nii pikk jutt. Aga tahtsin oma kogemust jagada.

 

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 08:55; 17.10 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, see on ülehappesuse ravi ja vähendab maohappe teket. Erosioon on väike haavand ainult limaskesta ülemises kihis, mitte sügav ja see suudab ise paraneda, kui ravimid on peal ja toitumine ka liiga ei tee! Helicobakteri proov ka vast võeti. Mulle öeldi, et valu vastu võib võtta paratsetamooli, mitte ibuprofeeni ja kindlasti mitte aspiriini, loomulikult.

Olen TA ja tänan jälle! Loen ülehappesuse kohta ja tõesti, väga paljuski jutt klapib. Lihtsalt haavanditega oli raskem infot leida. Osad piirangud on veidi eksitavad muidugi, ntks muffinite söömine… Muffin ju ideeliselt väike kook. Aga algus seegi, uurin edasi!

Ära võta neid soovitusi tõsiselt, hakka vaikselt proovima mis sulle sobib ja püüa siiski vaadata, et tarbid kõiki vajalikke mineraale ja ka rasvu, muidu saad uued hädad. Soovitused on vastuolulised vb, sest eri rahvastel on eri toitumisharjumused ja ühele tuleb öelda, et oad on pahad, aga eestlane sööb ube x kuus või poole aasta jooksul ja kui ta seda veelgi vähendab, siis ei muutu küll midagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 08:55; 17.10 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et pimesi igasugu soovitusi ei tasu järgida, pea kasvõi toidupäevikut, et leida üles just need asjad, mis sulle sobivad või vaevusi põhjustavad. Piimatooteid vähehaaval ja mitte väga rasvaseid (ka muffinid vast sellepärast, et see on rasv+suhkur), köögivilju vähem toorelt ja rohkem aurutatult-keedetult-hautatult, liha mõistlikult jms. Ravib põhiliselt ravim, aga toitumisega saab asja tasakaalus hoida, et peale ravikuuri tulemust ka oleks ja püsiks, eks see üks pikaajaline jama ole, pole päris nii, et laksime oma pantoprasooli sisse hommikuti mõni nädal ja elu läheb edasi nagu ennegi. Ikka põhjused tuleb üles leida, nt lisaks (või isegi tähtsamana) toitumisele stressi maandamine. Muretsed üleliia? Magu on väga stressitundlik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:56; 16.10 15:17; 16.10 18:37; 17.10 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA. Minu probleem söömisel on pigem see, et mul oli minimaalselt kaebusi enne kui gastroskoopiasse läksin. Seedimine on olnud üldiselt ebaregulaarne ja tõbisena lõi veidraid krookse üles. Hommikuti on aeg-ajalt iiveldusi, mis on olnud ka periooditi ja ei saa seostada mingi konkreetse toiduga. Põhimõtteliselt oli see juhuse asi, et leiti ka erosioonid.
Väga harva, kui mõni toit lööb elu kohe sees käima, aga enamasti neid olen ka teadlikult vältinud, ntks pärmitaigen või kodukali.
Kuna nii konkreetset reaktsiooni ei ole mul toidule ja loodan, et ei teki ka, oskangi ainult teiste nõu pealt edasi minna. Võibolla tõesti on minu kurjajuur ainult stressist – see tekitab soolestikus krampe ja ehk mõjutab siis ka magu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 20:03; 16.10 15:03; 16.10 19:16; 17.10 20:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Maos erosioonid / Toitumine