Esileht Beebi ja mitmikud Marimell( blogija) andis beebile pastat?!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Marimell( blogija) andis beebile pastat?!

Postitas:
Kägu

Juhtusin ta blogi lugema… Viimasest sissekande kommentaaridest tuli välja, et andis beebile maasikat ja pastat oli ka pisike nosinud?! Kuidas küll see vôimalik on? Kurb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

on ta sulle kunagi normaalne tundunud? Osa ongi sellised, et laps on ku mänguasi ja neid ei huvita mis tagajärgi see hilisemalt lapse tervisele toob, see valede toitude sisse toppimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa ükskõik mis need blogijad oma lastele suhu toppivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mitte BLW propageerijad sellist asja ei harrastagi? Et laps sööb algusest peale koos perega ja valib ise laualt ja taldrikult, mis talle meeldib. Maasikaga oleksin muidugi ise laguses ettevaatlik, kuna on see ju üsna tugev allergeen.

Please wait...
Postitas:
kairit69

Aga Sa ise muidu head-ööd-putru annad lapsele? Nisu ja tärklist imepisikese lisandiga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps on 5 kuune ja sööb endiselt tissist kõik oma söögid. 6 elukuust on plaanis tutvustada erinevaid köögivilju talle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui vana see beebi on siis, et paanika? poes müüakse ju ka mingeid pasta-püreesid vmt Maasikaga küll hirmuatatakse, aga enne ei saa ju teada,kui pole proovinud. Kui tekib allergia, siis rohkem ei anna. Samamoodi hirmuatatakse meega, aga tegelikult kehtib see alla-aastasele-ei-tohi jutt Soome laste kohta, aga Eesti ämmakad käivad ju Soomes õppimas.

Please wait...
Postitas:
punguja

Meil maitses viiekuuselt kodumaist maasikat. Kärna ei läinud ja meeldis väga.
Miks viiekuune ei või süüa makaroni (nisujahuplönn)? Nõukaajal pandi kahekuuselt mannapudru peale ja jäädi kah ellu.

Keegi ei vaidle vastu, et tiss on parim ja sobivaim aga ohtlikku ega laiduväärset pole seal miskit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui vana laps sellel naisel on, kuid Marimell ise just intelligentsuse poolest väga ei hiilga. Iga idioot saab blogi pidamisega hakkama. Isegi kunagi blogeerisin, kuid nii kui esimese lapse sain, jätsin katki – ei olnud lapse kõrvalt tahtmist aega sellele raisata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks viiekuune ei või süüa makaroni (nisujahuplönn)? Nõukaajal pandi kahekuuselt mannapudru peale ja jäädi kah ellu.

Keegi ei vaidle vastu, et tiss on parim ja sobivaim aga ohtlikku ega laiduväärset pole seal miskit.

Aga miks peaks 5-kuune sööma maasikaid? See pole ju talle vajalik ja tegemist siiski on üsna tugeva allergeeniga. Teie lapsega midagi ei juhtunud ja väga tore, kuid miks peaks emad hakkama oma lastega eksperimenteerima? Nõukaajast pole vast ka põhjust eeskuju võtta (vähemalt arstid nii väidavad).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mis juhtub, kui 5 kuune laps saab maasika maitse suhu? Ega ta neid ju kilode viisi sisse aja endale? Ja ega see tõenäosus, et ta allergiat tekitab, on ikka väike. Maasikas on ikka pigem kasulik ja vitamiinirikas mari. Ärge tekitage paanikat mittemillestki!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajast jääb mulje nagu ta oleks näind kuidas beebile ikka kilode viisi maasikat ja pastat sisse kuhjati !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle see nõukaaja võrdlus. Nõukaajal polnud mobiile ka, soovitan mobiili ära visata, mis siis saab.

Please wait...
Postitas:
punguja

Jälle see nõukaaja võrdlus. Nõukaajal polnud mobiile ka, soovitan mobiili ära visata, mis siis saab.

Mis saab, mis saab – midagi ei saa. Elu muutub rahulikumaks ning kodus vähem kiirgusallikaid.

Point aga selles, et varemgi tittedele varajases eas tummi söödetud ja edukalt ellu jäädud. Vastavad inimkatsed on sajandite vältel seda üha uuesti ja uuesti tõestanud. Tegemist on lisa- mitte põhitoiduga. Las proovib.

Please wait...
Postitas:
Feryal

Minu teada ei ole ei blogijatel ega sünnitajatel kohustust teha enne tegutsema asumist intelligentsustesti ega eksamit, et nad ikka sobilikud on. Kurb jah. Millest sa nii shokeeritud oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jumal küll, kolmanda maailma probleemid..ta ju andis vaid proovida, mitte ei moodusta see põhitoitu. mida ta siis üldse võib lapsele pakkuda. mu meelest need kamapallid rõvedad – aga näe lastele ikka topitakse. ja poe purgitoitu söödate ka sisse. ja oi jumal, kui laps peaks seda saastunud õhku hingama, mis väljas on, siis tuleb ruttu tuppa panna, ja inhalaatorit ja kõike muud kasutada !

Please wait...
Postitas:
Kägu

nonii, tutvusin ka siis nimet. blogiga.

Esiteks, laps on lisatoidu saamise vanuses. Arstidki ju vaidlevad, kas peaks 4- või 6-kuuselt alustama, nii et seeon iga vanema isiklik otsus, kui jääb sinna vahemikku. Teiseks – ta ju ei kirjutanud, et andis vaid, et kaalub näputoitu. Ja kolmandaks – näputoit just seda eeldabki, et beebi sööb sama toitu nagu peregi (ainult et tema ports tõstetakse enne soola lisamist potist välja).

Pasta puhul teeb mind rohkem murelikuks, et see suht kleepuv, kas beebi saab tükkide suust väljalükkamisega hakkama, kui mäluda veel ei oska?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juhtusin ka seda blogi lugema ja jäi ka see silma.

Saan aru, et andis proovida ja laps spagetti otseselt sisse ei söönud. Küll aga loob ema praeguse maitsmisega lapsele tulevased söömisharjumused, mis minu meelest pole õiged – alustades spagettidest.
Kuna tal endal ju kaaluga probleeme olnud minevikus, siis oma lapsele ma neid probleeme ei tahaks ja alustada spagettidega ei tundu mulle kuidagi õige.

Mulle on lihtsalt igati loomuvastane pakkuda pisikesele arenevale organismile kohe nisu “maitset”, veel enam, et ta ei saa sellest ju midagi.
Tulevikus lapsele maitseb see makaron nii ehk naa ja seda saab anda kilodeviisi, aga praegu peaks laps saama kasvuks vajalikke vitamiine juur-ja puuviljadest.

Ja kui ma üldse kaaluks lapsele anda mingeid makarone, siis ma annaks vaid öko tatrajahust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nojah, ma ei tunne kõnealust isikut ja ei tea, kui vana ta laps on, kuid minu laps on alates 6 kuust blw peal. Võibolla temal ka? Minu oma on saanud nii maasikat kui pastat, kõige muu põneva hulgas. Viimati reisil käies lutsutas kaheksajalga ja kalmaarirõngaid. Laps 9-kuune. Pole veel aru saanud, et toit talle midagi halba oleks teinud, ta sööb ju nii imevähe (2 hammast suus), peamise toidu moodustab endiselt rinnapiim.

Usun, et hiljemalt 20 aasta pärast on blw arstide poolt soovitatav toitmismeetod ja teie tütred ja miniad keelduvad oma lapsi teie juurde toomast, kui te neile mingit püreeplöga kavatsete lusikaga suhu toppida 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ainult siit loetu põhjal, ei saa kunagi blw arstide nr 1 soovituseks. Mina loen siit välja, et see blw = andke lapsele seda toitu, mida pole soovitatav anda (sh enne “õiget” aega).

Muidu ma eeldan, et see blw on see näputoidu (ehk tükitoit) meetod, millest paljud alustavad ja jätavad püree/pudru vahele.
See ise võiks olla küll mõistlik (mitte et see on mõtekam/parem kui püree), kuid ka seda saab ju tervislikult teha. Selleks näputoiduks ei peaks kindlasti olema mõtetu jahu (makaron, sai, jms) ega minuarust ka allergeen (shokolaad, maasikas, mandariin). See võiks ju olla porgand, lillkapsas, brokkoli, kõrvits (röstitult nt), jne. Saab ka tervislikult.
Oh need emad kohe peavad tegema inimkatseid oma lastepeal, sest neil on niiii lühike eluiga, et kõiki neid makarone ja maasikaid ära proovida. Kõike peab andma siis kui laps on 4-kuune.

Ja see ajab lihtsalt hüsteeriliselt naerma, et on veel neid, et “nõukaajal anti ja kõik on veel korras” jne rääkijaid. ULME, mingi t*rakari ma ütleks, nii hulluks ajate oma jutuga. Olge siis õnnelikud, et teil (ja teie tuttavatel) on VEEL kõik korras, kõigil ei pruugi see nii minna.
Mu enda õde ka toppis lapsele pisikesele mandariini, enne ette nähtud aega, ja nüüd laps igakord täpiline, kui seda sööb, aga oli ju vaja, onju?
Ka minu ema kuulub kahjuks sinna nõukaaja vestjate hulka, uhkusega räägib, mida ta meile lastena sisse söötis.

Kui kõik sööks nii, nagu vanasti (veel enne nõukaaega), siis oleks ka enamus inimesi saledad ja ei esineks nii palju allergiaid jm tervisehädasid. Aga see pole ju tänapäeval mingi näitaja. Mida helli te poete sinna nõukaaja jutu taha peitu.
Ja kui lapsega midagi juhtub, siis ütlete ju ka, et nõukajal ei juhtunud midagi! OH vaesekesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nonii, tutvusin ka siis nimet. blogiga.

Teiseks – ta ju ei kirjutanud, et andis vaid, et kaalub näputoitu. Ja kolmandaks – näputoit just seda eeldabki, et beebi sööb sama toitu nagu peregi (ainult et tema ports tõstetakse enne soola lisamist potist välja).

kui instas pildid, siis ikka toitis https://instagram.com/p/4EcJn-Si9U/?taken-by=marimell.eu

Ta ennegi kirjutanud, et tšillit andnud proovida ja toidule lisab soola ja maitseaineid, sest muidu on mingi mage plönn jne. Las teeb siis, eks iga ema teab ise. Teeb karuteene lapse tervisel. Õnneks kirjutab rõõmsalt neti, seega lapsel tõestus ja saab vanematelt tervisehädade puhul hüvitist nõuda.

Ise ei tuleks ausalt selle peale, et 5 kuusele selliseid asju anda, olen aus, isegi 2 aastasele veel pastat ja tšillit ei andnud vaid just nö maitsetut kodutoitu. Leian, et last saab tervislikult harjutada toiduga ja lapse maitsemeeli ei tohiks erinevate maitseainetega rikkuda vaid laps peab just toidu puhast maitset tundma, meil pigem just lapse tuleks muutis peretoitumisharjumusi (jätsime ka enda toidus soola ära), mitte ei pannud last enda toidujärgi sööma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osad emmekesed on peast ikka puhta segi läinud. Mida see maasika maitsemine lapsele teeb? Allergia tapab ära või? Andis pastat maitsta ja mis siis? Mina ei ole oma lapsele küll andnud pastat vaid titadele ettenähtud toitu, küll aga olen andnud 11 kuusele maasikat proovida – ei maitsenud üldse. Väga vaevalt nüüd kegi kilo maasikaid lapsele ette tõstnud on. Päris lolliks ei ole ka vaja minna, et keegi nüüd andis oma lapsele pastat siis teha sellest kohe teema ja puha ja nagu ta oleks rotimürki andnud lapsukesele maiustada. Eks ta ise saab oma vitsad kätte kui lapsel kõht kinni või mingi muu jama peaks tekkima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult siit loetu põhjal, ei saa kunagi blw arstide nr 1 soovituseks. Mina loen siit välja, et see blw = andke lapsele seda toitu, mida pole soovitatav anda (sh enne “õiget” aega).

Muidu ma eeldan, et see blw on see näputoidu (ehk tükitoit) meetod, millest paljud alustavad ja jätavad püree/pudru vahele.
See ise võiks olla küll mõistlik (mitte et see on mõtekam/parem kui püree), kuid ka seda saab ju tervislikult teha. Selleks näputoiduks ei peaks kindlasti olema mõtetu jahu (makaron, sai, jms) ega minuarust ka allergeen (shokolaad, maasikas, mandariin). See võiks ju olla porgand, lillkapsas, brokkoli, kõrvits (röstitult nt), jne. Saab ka tervislikult.
Oh need emad kohe peavad tegema inimkatseid oma lastepeal, sest neil on niiii lühike eluiga, et kõiki neid makarone ja maasikaid ära proovida. Kõike peab andma siis kui laps on 4-kuune.

Ja see ajab lihtsalt hüsteeriliselt naerma, et on veel neid, et “nõukaajal anti ja kõik on veel korras” jne rääkijaid. ULME, mingi t*rakari ma ütleks, nii hulluks ajate oma jutuga. Olge siis õnnelikud, et teil (ja teie tuttavatel) on VEEL kõik korras, kõigil ei pruugi see nii minna.
Mu enda õde ka toppis lapsele pisikesele mandariini, enne ette nähtud aega, ja nüüd laps igakord täpiline, kui seda sööb, aga oli ju vaja, onju?
Ka minu ema kuulub kahjuks sinna nõukaaja vestjate hulka, uhkusega räägib, mida ta meile lastena sisse söötis.

Kui kõik sööks nii, nagu vanasti (veel enne nõukaaega), siis oleks ka enamus inimesi saledad ja ei esineks nii palju allergiaid jm tervisehädasid. Aga see pole ju tänapäeval mingi näitaja. Mida helli te poete sinna nõukaaja jutu taha peitu.
Ja kui lapsega midagi juhtub, siis ütlete ju ka, et nõukajal ei juhtunud midagi! OH vaesekesed.

Jah, see nõukaaegne jutt ajab mind ka närvi. Kõik need õigustajad tuututavad sellest, aga samas mitte keegi ei räägi ka kõvahäälega oma allergiatest, kõhuprobleemidest ja muudest jamadest. Jah, kõik on elus, aga probleemid on inimestel sellegipoolest. Minul ei ole vaja kaugele vaadatagi emad ja vanaemad kõik eluaegsed tugevad allergikud, ema ei saa süüa nii paljusid asju, sest soolestik on tuksis.
Tänapäeva emad peaksid olema õnnelikud, et meditsiin on nii kaugele arenenud, et on puust punaseks selgeks teinud, kuidas toita lapsi tervislikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

5 kuu vanusele lapsele ma küll makaroni ei annaks. Kõigepealt ikka köögiviljad, marjad, puuviljad. Ühe maasika limpsimises probleemi ei näe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osad emmekesed on peast ikka puhta segi läinud. Mida see maasika maitsemine lapsele teeb? Allergia tapab ära või? Andis pastat maitsta ja mis siis? Mina ei ole oma lapsele küll andnud pastat vaid titadele ettenähtud toitu, küll aga olen andnud 11 kuusele maasikat proovida – ei maitsenud üldse. Väga vaevalt nüüd kegi kilo maasikaid lapsele ette tõstnud on. Päris lolliks ei ole ka vaja minna, et keegi nüüd andis oma lapsele pastat siis teha sellest kohe teema ja puha ja nagu ta oleks rotimürki andnud lapsukesele maiustada. Eks ta ise saab oma vitsad kätte kui lapsel kõht kinni või mingi muu jama peaks tekkima.

11 kuusel ja 5 kuusel lapsel on väga suur vahe. Ei tasu võrrelda neid vanuseid omavahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps saab kohe 6-kuuseks ja olen talle 3 korda andnud oma aia maasikat lutsutada. Talle meeldib, allergiat ei tekkinud ja minu teada saab sealt ju vitamiine ja rauda, miks siis mitte. Põhitoiduks on ikka rinnapiim, aedviljapüreed saab korra päevas. Samuti sai mu esimene laps sama vanalt maasikaid ja kõiki marju, mis aiast järjest tulevad. Ei ole kunagi olnud ühtegi allergiat ja meil peres üldse allergiaid ei esine. Loomulikult, kui selline probleem esineks, siis ei annaks.
Pastatooteid ei annaks beebile, sest see on ju täiesti väärtusetu nisujahuplönn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma toiduga suht chill üldiselt, aga sellist toitu nagu siin pildil toodud küll oma 5-kuusele ei annaks. No makaroni veel (ise ei anna, aga ei pea nii hulluks), aga kindlasti mitte koorekastme-juustuga, ka seeni ei annaks nii väiksele või üldse praetud toitu. Aga noh.. eks ongi erinevad arusaamad. Tean nt naist, kes andis oma 6-7 kuusele koti TUC küpsistega (no nende soolaste maitsetega) ja pakkus minu beebile ka (st küsis kas tahan anda). Kuskil olla keegi McD lasteeine püreestanud ja ka mingile samavanale beebile seda toitnud jne. No pole midagi imestada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänapäeva emad peaksid olema õnnelikud, et meditsiin on nii kaugele arenenud, et on puust punaseks selgeks teinud, kuidas toita lapsi tervislikult.

Küsin lihtsalt täpsustuseks, millise riigi tänapäeva sa silmas pead? Ilmselt Eesti? Aga igas riigis on omad kombed ja ettekirjutused… Eesti oma kontrollifriiklikus ja tigedas “peab, ei tohi” suhtumises on muidugi ainuõige ja kogu maailma teenäitaja?

Ja see nõukaaegne tumm… teate, Rootsis on täiesti tänapäeval täiesti ametlik soovitus lapsele esimeseks lisatoiduks anda tummi, kas lisaks rinnapiimale või lausa selle asemel. Kõiksugustes reisikirjades tuuakse alati eraldi välja, et kui beebiga reisid, võta kindlasti tummipulbrit kaasa, sest mujal maailmas seda poest ei leia. Mis me siis järeldame? Rootslaste tervis on rikutud? Rootsi meditsiin pole nii kõrgelt arenenud kui Eesti oma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Allergia tapab ära või?

Allergiatesse on inimesi muidu surnud küll, või mida sa sellega ütelda tahtsidki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgu, spagetid spagettideks – võib-olla lähtus ta sellest artiklist http://www.lastehaigla.ee/public/infotekstid/Imiku_toitmisjuhis_EST_20.12.2012.pdf , mida tallelingiti ja kus on kirjas: „Kui laps hakkab nisu, rukist ja otra esmakordselt saama vanusevahemikus 17–26 elunädalat ja rinnapiimaga toitmise ajal, siis suure tõenäosusega tekib nende teraviljade suhtes hea taluvus ning väheneb ka tsöliaakiarisk.” Ehkki, tema laps muidugi rinnapiima ei saa. Ja lugedes tema blogi, on jäänud mulje, et tema enne tegutseb ja alles siis mõtleb – kui üleüldse mõtleb. Ikkagi, spagetid spagettideks. Aga mind huvitaks, millest oli see kaste, mida Instagrami pildil spagettide peal näha võib.

Vastuseks kairit69-le: ma ei ole küll selle teema algataja, aga viiekuusele ei ole ma päris kindlasti andnud mingeid head-ööd-putrusid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Beebi ja mitmikud Marimell( blogija) andis beebile pastat?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.