Esileht Kodunurk Marjade hind turgudel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Marjade hind turgudel

Postitas:
Kägu

Mis hinnad on marjade praegu turul? Pean silmas musti ja punaseid sõstraid ning tikreid.

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vara veel

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tooreid tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mul on juba valmis. Tikrid tahavad veel natukene olla, aga sõstrad valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul varased punased sõstrad juba korjatud ja osa tikreid ka. Täiesti valmis. Lõuna-Eesti. Must sõstar on küll toores ja hiline sort punaseid valmib vast paari nädalaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poola tikrid 5 eur kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vara veel

Mul punased täitsa valmis ja ärasöödudki. Ka valged sõstrad pea otsas. Must saab ilmselt nädalavahetuseks. Harjumaa. Kõik sõltub sordist ja kasvutingimustest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida punastega teete, need ju jube hapud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul küll veel valmis pole, ega ma sorte ausalt öelda ei tea. Ehk siis värvunud on küll jah, aga kindlasti mitte valmis, minu meelest läheb värvi muutusest valmimiseni paar nädalat ikka, kui mitte rohkem. Tikritest esimesed kõlbavad suhu panna.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varased sordid on Lõuna-Eestis valmis. Just täna sõin mustsõstraid, mitu põõsast olid üleni valmis marju täis, marjad suured ja magusad (mustsõstra kohta). Punane sõstar on meil ka juba ikka punane, üksikud kobara tipus olevad marjad on veel heledad. Tikreid sõin ka, aga need olid täna veel toorevõitu. Sortide nimesid ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, oskaks nüüd keegi hindu ka öelda!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turu hinda ei oska öelda (aga pane soovitud asi fb marketplace sisse) – tihti tuuakse alates X kogusest ka tasuta koju kätte.
Aga tund aega tagasi Tartus lisatud kuulutusel on sellised hinnad:
Vaarikas 8€/kg Karusmari 4€/kg Põlduba 4€/kg Punane sõstar 4€/kg Valge sõstar 5€/kg Must sõstar 6€/kg Rabarber 2€/kg Kartul 2€/kg Till 15€/kg Soolaseened 4€/purk (haava- ja kaseriisikad)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turu hinda ei oska öelda (aga pane soovitud asi fb marketplace sisse) – tihti tuuakse alates X kogusest ka tasuta koju kätte.

Aga tund aega tagasi Tartus lisatud kuulutusel on sellised hinnad:

Vaarikas 8€/kg Karusmari 4€/kg Põlduba 4€/kg Punane sõstar 4€/kg Valge sõstar 5€/kg Must sõstar 6€/kg Rabarber 2€/kg Kartul 2€/kg Till 15€/kg Soolaseened 4€/purk (haava- ja kaseriisikad)

Aitäh!

P S Ma ei taha osta, vaid tahan ise müüa.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul varased punased sõstrad juba korjatud ja osa tikreid ka. Täiesti valmis. Lõuna-Eesti. Must sõstar on küll toores ja hiline sort punaseid valmib vast paari nädalaga.

ma üplaanin ka täna punaseid sõstraid korjama hakata. tallinn.

turgudel pole sõstraid veel näinud. tikrid olid eemisel nädalal keskturul üsna kirve hinnaga (võrreldes ploomide, murelite ja maasikatega)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida punastega teete, need ju jube hapud?

lähevad minigrip kottidega sügavkülma. talvel paneme koogi peale, muffinite sisse või teevad laps nendega smuutisid või jäätisekokteile. (magusamaks tegemiseks väike sorts kondenspiima sisse)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida punastega teete, need ju jube hapud?

punased sõstrad peavadki hapud olema ju.

mina teen punase sõstra želeed: https://nami-nami.ee/retsept/7233/punasesostrazelee

või siis sügavkülma ja talvel saab mannavahtu teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tooreid tahad?

Minul  aias noorel punasesõsta põõsal olid marjad juba eelmine nädal valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmmel olid punased midagi 5€ ringis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issver, minu teemaalgatus on suisa viis miinust saanud. Viitsib ehk keegi miinustajaist selgitada, miks küll? Absoluutselt neutraalne teema, ju.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issver, minu teemaalgatus on suisa viis miinust saanud. Viitsib ehk keegi miinustajaist selgitada, miks küll? Absoluutselt neutraalne teema, ju.

Sest see on teema absoluutsest mugavusest ja laiskusest. No mine vaata ise turule, mis hinnad seal on, aga ei, lihtsam ju on, kui Perekoolis mämmerdatakse ette, mis hinnaga sina marju müüa võiks.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issver, minu teemaalgatus on suisa viis miinust saanud. Viitsib ehk keegi miinustajaist selgitada, miks küll? Absoluutselt neutraalne teema, ju.

Sest see on teema absoluutsest mugavusest ja laiskusest. No mine vaata ise turule, mis hinnad seal on, aga ei, lihtsam ju on, kui Perekoolis mämmerdatakse ette, mis hinnaga sina marju müüa võiks.

Olen hetkel maakohas ja ei pääse siit liikuma. Lähim korralik turg on üle 120 km kaugusel. Aga marjad juba valmis ja tahavad korjamist. Just sellepärast küsingi. Netist googeldades ka ei ole hindu. Vanasti oli ikka turgudel müüdava kraami kohta hinnad üleval. Nüüd ei leidnud midagi. Ja FB-s ka keegi veel ei müü. Siiski, eile vist juba nägin esimest kuulutust.

On see nüüd tõesti nii suur põhjus, miks sisina saatel oma hinnanguid jagada?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul alles aias küpsevad, punased on, aga ma tean, et valmis nad ei ole. Zelee jaoks ehk on. Mahla jaoks mitte. Külma panemiseks võiks ka ikka keskmiselt valmis olla, ei pea lausa mahlavalmidus olema. Natuke panen ka mannavahu ja kisselli jaoks sügavkülma neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punased on mul (Tartus) ammu valmis ja juba sügavkülma pandud. Imehead toorsiirupit saab neist, millest hiljem morssi või mulliveega limonaadi teha. Marjad täisküpsuses potti, nuiaga puruks, siis veidi kuumutan, et kõik marjad pehmed oleks, aga mitte rohkem, sõelast läbi, maitse järgi suhkut sisse ja karpidesse. Eüle ei loksuks, siis enne sulgemist toidukilest lisakiht peale ja siis kaan peale. Siis talvel korra karbi alumine osa vee alt läbi ja tuleb karbist välja, aga saab kilest hoida ja kannu panna. Vesi peale ja ongi imehea jooks valmis. Oluliselt parem, kui kuumutatud siirup/mahl pudelis.

Mustad on ka juba praktiliselt valmis, tikrid kohe varsti jõuavad, esimesed juba täiesti valmis. tikrid ka saumiksriga puruks (ei kuumuta üldse!), mahl välja, suhkur sisse ja karpidega sügavkülma.

Aga hindadest, alles oli FB-s Tartus punased isekorjamisega 2 euri, korjatuna 2,5. Enne nägin ka 3 ja 4-ga. Tikreid olen vist ka 4-ga näinud. Hindu saad vaadata ka aia- ja metsasaaduste ost-müük jm grupid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest see on teema absoluutsest mugavusest ja laiskusest. No mine vaata ise turule, mis hinnad seal on, aga ei, lihtsam ju on, kui Perekoolis mämmerdatakse ette, mis hinnaga sina marju müüa võiks.

Mina ei teadnudki, et siin on kõigele vastamine kohustuslik.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei teadnudki, et siin on kõigele vastamine kohustuslik.

Tõenäoliselt on üldse vähe neid asju, mida sa tead.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina ei teadnudki, et siin on kõigele vastamine kohustuslik.

See kodanik on igas teemas oma paha tujuga kohal. Kobiseb ja dikteerib, millest keegi teemat tohib teha. Just nagu keegi oleks teda perekooli korrapidajaks palunud.

Kui teema on hinnatõusust, siis käsib omale lisaots leida, mitte vinguda. Kui keegi küsib millegi kohta praktilist nõu, siis käsib googeldada.

Lihtsalt valus inimene, kes on alati halvas tujus ning elab seda teiste peal välja.

Kahju temast!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alles oli FB-s Tartus punased isekorjamisega 2 euri, korjatuna 2,5.

Sama hinnaga sai tellida või korjata maasikaid, mida eelistaks punasõstardest rohkem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kodanik on igas teemas oma paha tujuga kohal. Kobiseb ja dikteerib, millest keegi teemat tohib teha. Just nagu keegi oleks teda perekooli korrapidajaks palunud. Kui teema on hinnatõusust, siis käsib omale lisaots leida, mitte vinguda. Kui keegi küsib millegi kohta praktilist nõu, siis käsib googeldada. Lihtsalt valus inimene, kes on alati halvas tujus ning elab seda teiste peal välja. Kahju temast!

See tüütu tüüp on vist (ajaviitejuttudes kirjutas):

Postitas: Indra c 22.07.2022 11:39

Eks end juua täis kaapinud jälle keset nädalat ja peab ennast jube vaimukaks ja eriliseks, õäkk

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal võib aiasaadust nimetada mahedaks?

Kas siis, kui marju-köögivilju on kasvatatud ilma väetist kasutamata? Või peab veel mingi tingimus olema täidetud, et seda saaks nimetada mahedaks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal võib aiasaadust nimetada mahedaks?

Kas siis, kui marju-köögivilju on kasvatatud ilma väetist kasutamata? Või peab veel mingi tingimus olema täidetud, et seda saaks nimetada mahedaks?

Palju tingimusi peab olema täidetud. Loe mahepõllumajanduse kohta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Kodunurk Marjade hind turgudel