Esileht Kodunurk Marjade külmutamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Marjade külmutamine

Postitas:

Aidake palun algajat perenaist! Tahan talveks sügavkülma panna maasikaid ja rabarberit. Mina omast loogikast oleks maasikad lihtsalt karpidesse valanud ja külma, rabarbri oleks koorinud ja tükeldanud ja jälle karpi ja külma. Siis lugesin igaks juhuks netist õpetusi ja selgub, et viljad tuleks suhkruveega üle valada, tasapinnale laotatult külmutada ja alles siis karpi valada. Kuidas teie teete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlbab puhastatud marjad karpi ka küllalt Kilekotti portsukaupa veel parem, külmanuna viskad korra vastu maad ja ilusti eraldunud marjad. Pane mõni tera suhkrut peale, hoiavad paremini värvi ja vitamiine. Mingi suhkruveega lobistada jne on vist küll kellelgi aega üleliia 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle üldse ei meeldi tervelt külmutatud maasikad – üles sulanult on need kuidagi liiga lätsakad, et ma neid süüa tahaks. Seega teen kohe maasikad kahvliga katki ja lisan veidi suhkrut – siis säilib värv paremini. Sellist toormoosi taolist sööme parem meelega kui terveid maasikaid.

Ju selle suhkruveega ülevalamise mõte on samuti värvi säilitamine. Tasapinnale laotatult külmutamisks peab palju ruumi olema, kodukülmiku väikses sahtlis seda vist väga ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maasikas sulab lödiks. Meil ka see toormoosi variant, vähese suhkriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maasikas kahvliga puruks, las jääb väheke tükiliseks see maasikas, suhkruga sega ära (ei ole vaja mingit suhkrupommi teha, seega paarist teelusikatäiest on küll, no maitsed ise, kui magusat tahad). Siis karpi ja sügavkülma.
Rabarber koori, siis meenuta, mida sa sellest pärast teha tahad, vastavalt sellele lõikad kettad, jätad lõikad varred paari suurema tükina vmt. Kotti või karpi, ja sügavkülma.
Mustikad tervelt sügavkülma, need maitsevad samad, kui sealt na võtad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maasikat saab söödavalt külmutada ainult toormoosina (vähese suhkruga), rabarbrit võib vabalt hakituna säilitada, ei pea mingeid imenippe sellega enne tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laon niisama puhastatuna karpidesse. Lastele meeldivad poolkülmunud marjad. Suhkrutvei pane.
Kandikul olen vaarikaid külmutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii moos kui terved marjad lähevad sügavkülma. Toormoosi teen vähese suhkruga, purustan pudrunuiaga, et jääks tükilisem ja panen liitristesse külmutuskottidesse,sõlmin pealt kinni. Marjad panen tervena taassuletavatesse suurematesse gripkottidesse ilma suhkruta. Laon marjad kotti, sulen koti peaaegu täies ulatuses, jättes sulguri nurka pisikese ava kuhu torkan joogikõrre. Imen joogikõrre kaudu kotist õhu välja ja sulen kiiresti lõpuni kotisuu. Nii mahub kotte sügavkülma palju rohkem. Marju sööme poolkülmunutena, lögased marjad lasen suhkruga moosiks,kui tõesti juhtub nii, et nad ära sulada jõuavad. Nii moosi kui marjad võtan sügavkülmast välja,lasen kotiga kuuma kraanivee alt läbi, siis tuleb kott hästi ümbert ära ja kallan sisu kaussi. Gripkotid lähevad taaskasutusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kuna ma rabarberit päris töötlemata kujul ei armasta, sii teen sügavkülmutamiseks kiirmoosi – hakitud rabarberi keedan tilga veega korraks läbi (maasikaid ka sekka), jahutan ja kottidega sügavkülma. Jääb selline tükiline segu, millega hea magustoite teha pärast.
Koogi jaoks olen pannud ka lihtsalt rabarberi tükke, ilma suhkruta. Väga hästi säilib (tikker samamoodi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleme suured tarretise-fännid, seega sobivad külmutatud terved marjad väga hästi. ei mingit suhkrut. toormoosi teen nii püreeks, kui kahvliga- sinna pane tl suhkrut juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustikad ja vaarikad sobivad külmutamiseks hästi, maasikad lähevad lödiks. Maasikas tasub teha katki ja suhkruga moosiks, vähese suhkruga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rabarberi koorin ja hakin ning läheb kottides sügavkülma. Maasikad külmutan pigem vähese suhkruga toormoosina kuna terveid maasikaid meil keegi niisama ei söö, pigem toormoos kookidele ja pudrule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maasika puhul ikka toormoos. Ei ole tal ju üles sulatatult enam sama maitset ega esinduslikku välimust, et koogi peale panna vms. Minu lastele meeldib täitsa vedel, ilma tükkideta moos. Suhkrut panen ka nii et ikka magus oleks, sest ise seda moosi nagunii eriti ei taha ja lastele korra nädalas pannkoogi peale ei tee see suhkur midagi. Aga metsmaasikaid külmutan küll tervelt, natuke suhkrut peale. Vahest panevad endale jogurti peale või söövad karbist niisama, kui tahavad siis teevad ise moosiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina külmutan maasikaid ka tervena ja ilma suhkruta, et neid siis niisama, külmunud peast süüa või kookide peal-sees kasutada. Selleks valin väiksemad marjad. Toormoosist maitsvam variant on viilutatud maasikad suhkruga. Viilutamiseks kasutan munalõikurit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka viilutan, kombainiga. Tambituna eriti ei meeldi, pole see õige konsistents. Tervena külmutan ka, kasutan kokteilides jääkuubikute asemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi lugesin siit, et mõni peseb maasikaid lausa äädikaga????

Aedmaasikad mulle ei meeldi, olen metsmaasikafänn. Mitte midagi ei tee, isegi ei puhasta oluliselt – lähevad tervete ja metsasoojadena karpides kappi. Olemas juba ~ 12l, täna tuleb lisa, kui viitsin ennast metsa ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina külmutan suhkruta. Väiksemaid marju tervelt, suuremaid lõikan. Enne kasutamist ei sulata – külmuattud marju kasutan kas pudru sees või koogi sees, kaunistamsieks ei kasuta. Näiteks väga hea on, kui majas on selline pisem laps, kellele vaja putru korralikumalt jahutada, siis külmutatud marjd sobivad hästi selleks 🙂

Panen kilekotti ja sügevkülma tõesti asetan algul natuke lapikult ja kui esimene külmetus on toimunud paar h, siis lasen kokku vajuda 😀 Või siis karpi, kui kotti pole ja siis on nagu on, karbist niimooid ühekaupa on nõks kehvem kätte saada lihtsalt, kotist on hea murda, kui on kleepunud.

Suhkur iseensest peaks vist säilitusainenea ka toimimaja kui toormoosina sügavkülma panen, siis lisan küll kohe ka natuke suhkrut, aga suht minimaalselt, et säiliks ikka maasika, mitte suhkru maitse. Keedumoosi teen ka suht vähese suhkurga ja mul kõik keedumoosid maistevad toormoosi mooid, ei tea kas asi suhkru koguses või keedan neid vähem 😀 Seni pole õnnestunud ema tehtud moosimaitset saada, aga mulle meeldibki enda moos, nii mõnus värske 🙂

Rabarberi külmutamisest ei tea midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Marjade külmutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.