Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: “Marju. Südame kutse”

Postitas:
tädi Horror

Kuidas teile Marju Läniku film meeldis?

Minu arust jäi kuidagi poolikuks see asi. Film ise oli põnev, et oleks vabalt võinud pikema teha, materjali oleks kindlasti olnud. Kohati häiris ka see, et kui Marju palus mitte filmida/eetrisse lasta, siis seda oli ikkagi tehtud, jättes nagu tahtlikult temast sellise kriitilise ja kamandava diiva mulje.

Ehk oleks olnud tore ka tema sõprade/tuttavate arvamusi, toredaid lugusid kuulda temast.

+8
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
tooni

Vaatasin. Iga kord, kui midagi sellist vaatan, siis mõtlen, et ju siis teadlikult tehtigi nii, kuidas välja tuli.
Filmis oli läbivalt kuulda tema kunagiste laulude katkendeid. Mõni oli mul juba ununenud. Nüüd meenusid, ja meenus ka see, miks Marju mulle kunagi meeldis. Aga jah, kunagised lood ja just meie autorite omad.

+14
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Minu meelest oli see film kuidagi … kurb. Need süldipeopublikuga peokesed mingites maanurkades, kus ta peab lõbustama purjakil inimesi … Minu jaoks joonistus välja üksildase, pooleldi unustusse vajunud kuulsuse portree, kes elab mälestustes. Ei olnud hea film, oleksin Marju elust hoopis teisi asju tahtnud teada saada.

+44
-5
Please wait...

Postitas:
kingi

Minu meelest oli see film kuidagi … kurb. Need süldipeopublikuga peokesed mingites maanurkades, kus ta peab lõbustama purjakil inimesi … Minu jaoks joonistus välja üksildase, pooleldi unustusse vajunud kuulsuse portree, kes elab mälestustes. Ei olnud hea film, oleksin Marju elust hoopis teisi asju tahtnud teada saada.

Ma filmi ei ole näinud, aga kas sa Anu saate intekat nägid? Seal Marju ütles, et ta ei peaks enam üldse esinema, kui ta ei tahaks, rahaliselt on ta täiesti kindlustatud. Seega neid purjakil inimesi lõbustab ta ilmselt sellepärast, et ta ise tahab. Eks vaatan ka filmi ära, aga ehk aitab see taustateadmine asja mingisse perspektiivi panna, et ta ei tee seda, mida ta teeb, sundusest.

+22
-3
Please wait...

Postitas:
tooni

Kuid tal on see muu kunagi ju olnud. Nooruses need tegemiste aastad. Kus ta võitis, esines, otsus, leidis ja säras. See ei saa ju jääda nii ka pensioniikka jõudes. Nüpd elab samuti, kuidas tahab.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
piret005

Minu jaoks joonistus välja üksildase, pooleldi unustusse vajunud kuulsuse portree, kes elab mälestustes.

Ta on 65 aastane ja tore, et tal on esinemisvõimalusi, mis talle rõõmu pakuvad. Sellises vanuses inimestel pole tihtipeale üldse tööd. Ja paljud inimesed on selles vanuses üksildased, mitte ainult tema.

+21
-5
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Ma filmi ei ole näinud, aga kas sa Anu saate intekat nägid? Seal Marju ütles, et ta ei peaks enam üldse esinema, kui ta ei tahaks, rahaliselt on ta täiesti kindlustatud. Seega neid purjakil inimesi lõbustab ta ilmselt sellepärast, et ta ise tahab. Eks vaatan ka filmi ära, aga ehk aitab see taustateadmine asja mingisse perspektiivi panna, et ta ei tee seda, mida ta teeb, sundusest.

Ma loodan, et ta ei tee seda raha pärast, vaid soovist laulda. Samas kas sa kujutad ette, et ta tunnistaks avalikult, et tegelikult see purjakil publik sakib, aga midagi paremat pole ka võtta? Küllap eelistaks temagi intelligentsemat publikut ja glamuursemaid peopaiku, kui oleks valikut.

+27
0
Please wait...

Postitas:
kingi

Ma loodan, et ta ei tee seda raha pärast, vaid soovist laulda. Samas kas sa kujutad ette, et ta tunnistaks avalikult, et tegelikult see purjakil publik sakib, aga midagi paremat pole ka võtta? Küllap eelistaks temagi intelligentsemat publikut ja glamuursemaid peopaiku, kui oleks valikut.

Kui ei väljendu väga reljeefselt, siis on võimalik küll ka viisakalt mõista anda, et olemasolevad esinemised on toredad, aga süda ihkab ka teistsugustel pidudel üles astuda. Kusjuures Anu saates suutis ta näiteks küsimusele “Miks te Annega sõbrannad pole” küll delikaatselt, kuid ausalt vastata.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Mauno

Minu arvates oli ka veidi kurb vaatamine, hõredad publikuread ja maasimmanid. Kuid nagu ka keegi eespool mainis, tuli meelde nii palju häid lugusid…

+15
-4
Please wait...

Postitas:
saiko

Nõustun, ka minu arust pigem kurva alatooniga film.

Üksindus.

Tunnistas ju filmis isegi, kuidas ta kahetseb, et ühtegi last ei ole. Noore ja säravana pole sellest muidugi lugu, kui muudkui ühelt glamuurselt peolt teisele tõttad.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
piilur

Kui ei väljendu väga reljeefselt, siis on võimalik küll ka viisakalt mõista anda, et olemasolevad esinemised on toredad, aga süda ihkab ka teistsugustel pidudel üles astuda. Kusjuures Anu saates suutis ta näiteks küsimusele “Miks te Annega sõbrannad pole” küll delikaatselt, kuid ausalt vastata.

huvitav..minu meelest oli tema hinnang Anne muusikale enam kui kummaline: “Annel on laule küll, kus ta hingestatult laulab, näiteks : Ma olen naine, kel on hell pilk..””

Oli see iroonia või võhiklikkus, eks igaühe otsustada.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu66

Kurva alatooniga jah, kurbade rõhuasetustega ka, ei meeldinud.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
oioi

Tal on nii palju ilusad laule, eriti meeldib 80ndate repertuaar. Mul on enamjaolt kõik selle aja laulud peas ja eile neid kuuldes meenusid ilusad ajad. Ta oli noorena ikka väga äge naine.

+11
-2
Please wait...
Postitas:
Alfa

Minu arvates on täitsa hea film. Kurb alatoon tekib sellest, et inimene on elanud põneva artistielu ja täiel rinnal elanud ja leegitsenud, nüüd aga on vana. Kõik need külasimmanid ja Ahtme linnaosa peod…muud väljundit ju nüüd enam pole. Aga miks peakski, on ju normaalne ja loomulik, et me kõik vananeme. Lihtsalt et sellise elukutse juures oled sa 65-aastaselt ajale ja inimestele jalgu jäänud, püüa kuitahes nooruslik välja näha. Need noored täkud, kes seal talle näppu viskavad ja oma tätokaid demonstreerivad, lihtsalt irvitavad ta üle, piinlik. Noorus ja tänapäev paneb kunagise tähe valusalt paika, aga see ongi ju normaalne elukaar,  mis siin ikka nii väga kurvastada. Ainuke, mis on tõeliselt kurb (ta ise tunnistas), on laste puudumine ja sellest nüüdseks tulenev  üksindus.

Kui 65-aastane naine on arst või jurist, saab ta oma tööd väärikalt ja edukalt edasi teha kasvõi veel 10 aastat, kuid poplaulja seda ei saa, selge see. Muutub naeruväärseks ja odav mekk tuleb juurde, kui sinu publikuks on Maxima kilekottidega papid Kohtla-Järvel. Sinna ööklubisse ei sobitunud ta enam mingil moel, püüa, palju tahad. Aga see kõik ei kahanda tema kaunite laulude ja kunagise imeilusa hääle väärtust.

+23
-11
Please wait...
Postitas:
UunoR

Ainuke, mis on tõeliselt kurb (ta ise tunnistas), on laste puudumine ja sellest nüüdseks tulenev  üksindus.

No samas kui võrdleme Anne Veskiga, kellel on laps ja oli mees, siis nüüdseks on ta sama üksi nagu Marju Länik. Last kasvatas rohkem vanaema ja väga tihedat sidet vist ei tekkinud, ega nüüd vist ka väga ei suhtle. Mees on kõrvalt läinud. Seega kokkuvõttes pole olukord kuigi erinev. Keskmise pensionäriga võrreldes on nende elu siiski märgatavalt sisukam olnud ja on edasi.

+19
-12
Please wait...
Postitas:
paadund perekoolik

Keskmise pensionäriga võrreldes on nende elu siiski märgatavalt sisukam olnud ja on edasi.

Teisest küljest – keskmine pensionär, kes on elanud oma väikest, igavavõitu elu, ei elagi ehk vanaduse saabumist nii valuliselt üle, kuna tema elus ei toimu nii markantseid muutusi. Staari jaoks, keda on aastakümneid saatnud mastaapne kuulsus ja glamuur, on selle hääbumine ja mõistmine, et tema aeg on pöördumatult möödas, ilmselt päris tõsine löök.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Ainuke, mis on tõeliselt kurb (ta ise tunnistas), on laste puudumine ja sellest nüüdseks tulenev üksindus.

No samas kui võrdleme Anne Veskiga, kellel on laps ja oli mees, siis nüüdseks on ta sama üksi nagu Marju Länik. Last kasvatas rohkem vanaema ja väga tihedat sidet vist ei tekkinud, ega nüüd vist ka väga ei suhtle. Mees on kõrvalt läinud. Seega kokkuvõttes pole olukord kuigi erinev. Keskmise pensionäriga võrreldes on nende elu siiski märgatavalt sisukam olnud ja on edasi.

Mis lollus see veel on?

+8
-13
Please wait...

Postitas:
monic77

Tohutult igav dok oli. Ja lisaks, nii lõigatud ja tuunitud 65 aastane naine. Koos meigiga oli ikka päris õudne.

+9
-26
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Tohutult igav dok oli. Ja lisaks, nii lõigatud ja tuunitud 65 aastane naine. Koos meigiga oli ikka päris õudne.

Lõigatud ta küll ei tundu, silmalaud ja näokontuurid olid täiesti loomulikult ära vajunud.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
grüüne

Ma ootasin sellelt filmilt midagi enamat. Enne esilinastust oli suurelt reklaamitud, kuidas me näeme Marju Läniku seni varjul olnud poolt, tühjagi. Nägime palju vanade laulude jupikesi, aga Läniku enda kohta midagi teada küll ei saanud.

Sain teada, et ta on pärit Valgamaalt ja et ta oli suurest perest. Kõik. Sellest ka suurt midagi rohkem teada ei saanud, kas õdede-vendadega suhtles/suhtleb jms. Kui nii väga üksik on, ju siis mitte. Kõikidele küsimustele pidi ise kuidagi mingi vastuse oma versioonis välja mõtlema, mind see väga häiris. Länik oli kogu aeg täismeigis ja puhvitud juustega (soenguga peaks tõesti veidi tööd tegema, selga tagant on tuustakas, ka siis kui on värskelt sätitud lavale minekuks), ootasin et saan siis teada midagi südantsoojendavalt intiimset, et näe meie Marju Länik on niisugune tore inimene väljaspool lava, armastab tulpe kasvatada vms. Tühjagi.

Mitte üks teine inimene Läniku kohta arvamust ei avaldanud, mitte ühtegi sõbrannat ega sõpra tal ei olnud, ühtegi kolleegi, kellega koostööd teeks, täielik nulliring. Elab üksi valgeks värvitud korteris ja vaatab, et kõik oleks korras. Niisugune vaatamine on igav. Oleks tahtnud vähemalt siis sedagi näha, kuidas ta oma kontsertide korraldamisega ise tegeleb, kuidas ta on korrakski ilma meigita ja joob hommikukohvi või midagi. Aga selles filmis oli kõik kogu aeg lakutud ja klanitud ja nn poliitiliselt korrektne.

+46
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kuulge, siit paljudest kommentaaridest tuleb välja, et ei saagi kuhugi hallist massist ülespoole pürgida, sest kui see kord kaob, siis on veel hullem, kui seda poleks kunagi olnudki. Kas päriselt nagu mõtlete nii või siiski tunnistate oma loogikaviga? Sellel inimesel, kes osa aega oma elust on elanud säravat ja väljapaistvat elu, on see periood vähemalt olnud, isegi kui ta mingil põhjusel ühel hetkel sellist elu enam ei ela. Võtame näiteks Thea Paluoja, kes oli ka ühel hetkel mõned aastad noor lootustandev laulja. Edasi töötas tavalise muusikakooli õpetajana Raplas. Kas ta on nüüd kehvem kellestki teisest, kes on kogu elu olnud Türil muusikakooli õpetaja, kellel pole olnudki seda säravamat perioodi elus?

Minu tuttavate seas on päris mitmeid inimesi, kes u vanuses 25-40(45) on teinud (peadpööritavat) karjääri, olnud kutsutud presidendi vastuvõtule ja keerutanud jalga kaubandus-tööstuskoja ballidel. On ka selliseid, kes töötasid üles oma firma, müüsid selle ja läksid maale kitsi kasvatama (nii otseses kui sümboolses mõttes). Võtame nüüd sealt maalt teise kitsekasvataja, kes polegi elus muud teinud, kui kitsi kasvatanud. Kas tema võib olla oma eluga rohkem rahul, kui see, kes oli nt suure panga rahvusvahelise haru juht, sai siis 30ndate lõpus paar last ja tõmbus seejärel tagasi vaikset pereelu elama ning maheköögivilju kasvatama?

+16
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtame näiteks Thea Paluoja, kes oli ka ühel hetkel mõned aastad noor lootustandev laulja. Edasi töötas tavalise muusikakooli õpetajana Raplas. Kas ta on nüüd kehvem kellestki teisest, kes on kogu elu olnud Türil muusikakooli õpetaja, kellel pole olnudki seda säravamat perioodi elus?

Vaata, me ei räägi siin inimesest, me ei hinda ju Länikut kehvaks lauljaks või midagi. Me räägime sellest, kas film meeldis või ei meeldinud. Inimesest saab teha igava filmi ja saab teha huvitava filmi. Länikust on tehtud igav film. Paluojast saaks ehk ka igava filmi teha, aga kindlasti saaks ka huvitava, eks tal on oma põhjused, miks ta lauljana ei suutnud jätkata. Huvitava filmi saab teha ka inimesest, kes on kogu elu elanud samas külas ja ei ole kordagi sealt välja saanud, juhul kui see inimene elus midagi teinud on, ega ei pea kuulus olema. Näiteks on terve elu olnud mesinik, kasvatanud porgandeid vms. Mingi üks nüanss, millest kinni haarata ja filmiks vormida. Länikul seda materjali peaks ju ometi olema küll ja kuhjaga! Aga film temast on haigutamaajavalt igav, sest inimesena see Länikut ei ava üldse. Ta ainult mainib mõnda asja, aga ühtegi teemat ei avata. Mõned vanad fotod ja videoklipid, see on kõik. Filmitegijate bläkk on see, ega Länikut keegi ei süüdistagi.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtame näiteks Thea Paluoja, kes oli ka ühel hetkel mõned aastad noor lootustandev laulja. Edasi töötas tavalise muusikakooli õpetajana Raplas. Kas ta on nüüd kehvem kellestki teisest, kes on kogu elu olnud Türil muusikakooli õpetaja, kellel pole olnudki seda säravamat perioodi elus?

Vaata, me ei räägi siin inimesest, me ei hinda ju Länikut kehvaks lauljaks või midagi. Me räägime sellest, kas film meeldis või ei meeldinud. Inimesest saab teha igava filmi ja saab teha huvitava filmi. Länikust on tehtud igav film. Paluojast saaks ehk ka igava filmi teha, aga kindlasti saaks ka huvitava, eks tal on oma põhjused, miks ta lauljana ei suutnud jätkata. Huvitava filmi saab teha ka inimesest, kes on kogu elu elanud samas külas ja ei ole kordagi sealt välja saanud, juhul kui see inimene elus midagi teinud on, ega ei pea kuulus olema. Näiteks on terve elu olnud mesinik, kasvatanud porgandeid vms. Mingi üks nüanss, millest kinni haarata ja filmiks vormida. Länikul seda materjali peaks ju ometi olema küll ja kuhjaga! Aga film temast on haigutamaajavalt igav, sest inimesena see Länikut ei ava üldse. Ta ainult mainib mõnda asja, aga ühtegi teemat ei avata. Mõned vanad fotod ja videoklipid, see on kõik. Filmitegijate bläkk on see, ega Länikut keegi ei süüdistagi.

Minu meelest ei saanud ka sellest filmist Marju kohta mitte midagi (uut) teada – ei tema lapsepõlve, ei kooliaja, ei pere, ei sõprade, ei tema isiksuse kohta. Lihtsalt filmiti, kuidas ta autoga ühest kontserdipaigast teise sõitis ja oma tunnistusi ja plaate näitas.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Film oli tõesti jura. Isegi Anu saatest sai Marju kohta rohkem teada kui sellest filmist, mis oli ometi mitu korda pikem kui Anu saate intervjuu. See aga tähendab, et läbi kukkus filmitegija, mitte ei olnud viga Marjus.

Ma ei oleks aga kriitiline ööklubis esinemise osas. Et ta sinna ei sobi või oli kuidagi kohatu. Kogu probleem seisnes selles, et pidu toimus koroonaajal, mil keegi ei käinudki väljas, võib-olla isegi ei teadnud, et peod üldse toimuvad. Seal ei saanudki rohkem rahvast olla. See ei tulenenud sellest, et Marju oleks maha käinud. Oleks ta esinema kutsutud normaalsel ajal, kus peod käisid ja olid tavaline asi, oleks ka seal rohkem publikut olnud.

Ja noh, mina ka sellega ei nõustu, et noored härjad maapeol kaasa nõkutades seda Marjut mõnitades tegid. Ei usu. Nemad lihtsalt pidutsesid ja tundsid muusikast rõõmu. Seda saab ka teha ilma lauljat tõsiselt fännamata muide.

Mis minu silmad aga tõsiselt punni imestama pani oli see Johan Spaa tuba, kuhu Marjule ööbimine oli broneeritud. Päriselt ka saadate Eesti ühe tuntuima ja juba soliidses eas lauljanna keldrisse teenijatetuppa magama v? Mul oli nii piinlik seda vaadata. VÄGA halb reklaam hotellile. Tõsiselt piindlik.

+38
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainuke, mis on tõeliselt kurb (ta ise tunnistas), on laste puudumine ja sellest nüüdseks tulenev üksindus.

no mida juttu, “vist” siin ja “vist” seal

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte üks teine inimene Läniku kohta arvamust ei avaldanud, mitte ühtegi sõbrannat ega sõpra tal ei olnud, ühtegi kolleegi, kellega koostööd teeks, täielik nulliring. Elab üksi valgeks värvitud korteris ja vaatab, et kõik oleks korras. Niisugune vaatamine on igav. Oleks tahtnud vähemalt siis sedagi näha, kuidas ta oma kontsertide korraldamisega ise tegeleb, kuidas ta on korrakski ilma meigita ja joob hommikukohvi või midagi. Aga selles filmis oli kõik kogu aeg lakutud ja klanitud ja nn poliitiliselt korrektne.

Ilmselgelt filmitegija polnud tasemel. Mõni kogenum oleks isegi sellest kinnisest ja privaatsust hindavast Marju Länikust midagi tõeliselt huvitavat välja pigistanud. Materjali kindlasti oli, aga no ju siis ei tekkinud seda keemiat ja usaldust osapoolte vahel. Kahju.

See filmitegija on varem pigem skandaalimaigulisi asju tootnud, seetõttu olin kergelt imestunud, et Länik üldse oma nõusoleku andis.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

üldiselt mulle meeldivad sellises nö eluloofilmid, seepärast ka vaatasin. film oli keskmine, kuigi oleks saanud parema ja huvitavama teha, sest materjali oleks ju olnud. oleks tahtnud kuulda teiste inimeste lugusid Marjust, sugulaste, heade tuttavate, sõprade omasid. loodan, et tal on neid inimesi enda ümber. väga loodan. tuli veel selline mõte,kahju et nad Annega ei sõbrunenud, või kasvõi praegu suhteid üles ei soojenda. Annel ju viimane aasta raskem olnud ja Marju võibolla on veidi üksildane ( kuigi kindlalt ju ei tea)

saates lasti palju katkendeid lauludest, huvitaks üks laul kus kahjuks lasti ainult alguse viisijupp, see on saates 1.13.50-1.14.04 .  teab keegi seda lugu? ise olen 20+ aastat noorem, päris kõiki laule ei tea

+2
0
Please wait...

Postitas:
jaagular

Minu meelest ei saanud ka sellest filmist Marju kohta mitte midagi (uut) teada – ei tema lapsepõlve, ei kooliaja, ei pere, ei sõprade, ei tema isiksuse kohta. Lihtsalt filmiti, kuidas ta autoga ühest kontserdipaigast teise sõitis ja oma tunnistusi ja plaate näitas.

Paraku ei olegi temas eriti muud, peale ta laulude. Ja filmist paistis see ka välja. Otepää koolis õppis ta küll usinasti, aga asjadest aru eriti ei saanud (mul oli sugulane ta õpetaja). Tallinna Ülikoolis ei ole ka eriti vaja asjadest aru saada. Aga tõepoolest oligi laulmine tema ala. Lisaks oli ta ka kunagi ilus noor naine. Glamuuri poole pealt teab iga esineja, et purjakil rikkurid ei ole publikuna toredamad kui purjakil külamehed.

+11
-9
Please wait...
Postitas:
Mauno

Mis minu silmad aga tõsiselt punni imestama pani oli see Johan Spaa tuba, kuhu Marjule ööbimine oli broneeritud. Päriselt ka saadate Eesti ühe tuntuima ja juba soliidses eas lauljanna keldrisse teenijatetuppa magama v? Mul oli nii piinlik seda vaadata. VÄGA halb reklaam hotellile. Tõsiselt piindlik.

Ma arvan, et ta broneerib neid majutusi endale ise ja siis ei taha ju suurt väljaminekut teha. Ta esines aastaid tagasi meil jõulupeol ja pakkusime, et maksame tal hotelli, et ta ei peaks sõitma koju. Ütles, et pole hullu, ta harjunud öösel sõitma ja meeldib oma kodus ärgata. Saaremaalt muidugi öösel koju ei saa, seega arvangi, et see oli ehk tema enda väljaminek.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Katza

Ma arvan, et ta broneerib neid majutusi endale ise ja siis ei taha ju suurt väljaminekut teha. Ta esines aastaid tagasi meil jõulupeol ja pakkusime, et maksame tal hotelli, et ta ei peaks sõitma koju. Ütles, et pole hullu, ta harjunud öösel sõitma ja meeldib oma kodus ärgata. Saaremaalt muidugi öösel koju ei saa, seega arvangi, et see oli ehk tema enda väljaminek.

Läksin kohe Johan Spa lehele, aga sellist tuba üldse valikus ei ole. Ehket see vast oli tõesti nende poolt antud.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”