Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 105 )

Teema: “Marju. Südame kutse”

Postitas:
kingi

Mis minu silmad aga tõsiselt punni imestama pani oli see Johan Spaa tuba, kuhu Marjule ööbimine oli broneeritud. Päriselt ka saadate Eesti ühe tuntuima ja juba soliidses eas lauljanna keldrisse teenijatetuppa magama v? Mul oli nii piinlik seda vaadata. VÄGA halb reklaam hotellile. Tõsiselt piindlik.

Ma arvan, et ta broneerib neid majutusi endale ise ja siis ei taha ju suurt väljaminekut teha. Ta esines aastaid tagasi meil jõulupeol ja pakkusime, et maksame tal hotelli, et ta ei peaks sõitma koju. Ütles, et pole hullu, ta harjunud öösel sõitma ja meeldib oma kodus ärgata. Saaremaalt muidugi öösel koju ei saa, seega arvangi, et see oli ehk tema enda väljaminek.

Filmis oli selgelt kuulda, et “mulle on broneeritud tuba”. Broneerijaks olid ilmselt peokorraldajad, kes olid ta esinema kutsunud. Võimalik, et nood peokorraldajad broneerisidki kõige odavama toa, aga selgi juhul oleksin hotelli esindajana teinud tasuta upgrade’i paremasse tuppa. Tuntud inimest võiks kohelda veidi nagu influencer’it, kelle sõnal on levikut ja mõju. Kui nad veel teadsid, et filmima tullakse, siis ei ole üldse sõnu sellise möödalasu kohta.

+34
0
Please wait...

Postitas:
kingi

Selle õnnetu toa kohta veel. Mina Marju asemel oleks läinud koheselt admini juurde ja küsinud harjakapi asemel uut tuba. Oleksin nõus olnud ise juurde maksma. Meile ei näidatud filmis, kas Marju seda tegi või ei, aga kui ei teinud, siis on ta ikka väga tagasihoidlike nõudmistega.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Tuuletiib

Selle õnnetu toa kohta veel. Mina Marju asemel oleks läinud koheselt admini juurde ja küsinud harjakapi asemel uut tuba. Oleksin nõus olnud ise juurde maksma. Meile ei näidatud filmis, kas Marju seda tegi või ei, aga kui ei teinud, siis on ta ikka väga tagasihoidlike nõudmistega.

Vaadates seda stseeni, kus meigikunstniku poolt talle meiki tehti, siis ei tundunud just väga tagasihoidlike nõudmistega.

Hotelli poolt korralik möödalaskmine ja antireklaam neile.

+21
0
Please wait...

Postitas:
tellis

Ja noh, mina ka sellega ei nõustu, et noored härjad maapeol kaasa nõkutades seda Marjut mõnitades tegid. Ei usu. Nemad lihtsalt pidutsesid ja tundsid muusikast rõõmu. Seda saab ka teha ilma lauljat tõsiselt fännamata, muide.

Glamuuri poole pealt teab iga esineja, et purjakil rikkurid ei ole publikuna toredamad kui purjakil külamehed.

Ka mulle jääb seda teemat lugedes mulje, et liiga halvustavalt suhtutakse üritustesse, mis toimuvad “mingites maanurkades” ehk siis maal.  Kuidagi väga nii, et ah, kui maal, siis õnnetu esineja, kes sinna sõitma peab niisuguseid lõbustama.

Tegelikult, ei ole suviste maaürituste (laadad, küla- ja vallapäevad jms.) publik nii hirmus, kui mõni siin ette kujutab. Enamus väikeste kohtade inimesi ei ole loomastunud ega ülbikud ja suhtuvad omakandi üritusele kutsutud esinejasse (isegi, kui ta ülilemmik pole) ikkagi austusega. Nii et ei saa öelda, et kohutavalt raske publik oleks. Loomulikult on ka päris fänne. Näiteks meenub, kuidas prouad laulsid iga sõna kaasa. Ja neid prouasid polnud seal mitte üks või kaks, vaid terve rida. Noored (kellel vanem esineja ei ole suure tõenäosusega enda, vaid isa/ema või vanaema/vanaisa lemmik) ei lähe üritustele ka reeglina sooviga mõnitada, vaid lihtsalt melust osa võtma ja rõõmu tundma.

Laulja, kes on ise väiksemat linnast pärit, ei pruugi olla nii “ära tõusnud”, et maaürituste publikuga nii kohutavalt raske suhestuda oleks, nagu mõni siin ette kujutab, et talle lausa kaasa tundma peaks.

Mis puutub sellesse, kas hing igatseks midagi muud ka, näiteks suuremaid ja säravamaid projekte suurtes kontserdimajades, sellele tõesti polnud ühtki vihjet. Öeldi hästi üldiselt, et südame kutse on muusika – aga milline muusika, konkreetsemalt? Öeldi, on on minevikus laulnud ka keerulisemaid laule, aga kas need olid need tema jaoks lihtsalt “igasuguse tööga on tulnud hakkama saada” uhkuseasi või oleks tal praegu sisemist soovi midagi sellist (nõudlikumat) ette võtta? Aga ei selgunud. Eriti sügavuti see film ei läinud, jah.

+24
-4
Please wait...

Postitas:
troll

See lapse puudumise soigumine … tegelikult oleme me paljud selleks vanuseks samas punktis. Kõik need lapsed, kes täna välismaale lähevad ja jäävadki teeb perekondliku üksinduse suhtes täpselt sama välja. Lugege perekooli – vanematega suhelda ei saa/ei taha/on piinarikas jne – väga tavaline.

Marju Länik on elanud ägeda elu.

Pigem tekkis küsimus – aga kus on sõbrad? Kellega koos reisidel käia, niisama külas käia, matkamas jms. Või võiks mingi suvilaköksi osta ja mõnusalt maal nokitseda.

Kaalus on ta kõvasti juude võtnud. 65-aastane võib ka olla sale. No ei pea olema selline mammi.

Marju Läniku kaunimad aastad välimuse mõttes olid minu arvates 40-ndad50-ndad. Siis ta oli selline küps ja ilus.

Kokkuvõttes – film oli kuidagi rabe. Ju ei olnud koroona-ajal võtta neid päris melusid. Ise olen käinud 2018 Ennu Rattal, kus Länik esines. Möll ja pidu olid ägedad, tõesti vinged! Küll need üritused tulevad jälle. Lihtsalt selle konkreetse filmi filmimise ajal olidk täpselt sellised üritused …

+8
-30
Please wait...

Postitas:
Wanda

Saan aru, et see film ei ole kinos, vaid oli teles? Püüan järelvaatamisest üles leida.

Kahju lugeda, et nii kehv film on välja kukkunud. Ma arvan, et Kersna oleks suutnud kindlasti temale väärilise ja publikut köitva filmi teha. Tal kukuvad sellised asjad väga hästi välja.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
grüüne

Saan aru, et see film ei ole kinos, vaid oli teles? Püüan järelvaatamisest üles leida.

Ma panen sulle lingi: https://jupiter.err.ee/1608695575/marju-sudame-kutse

+9
0
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Kaalus on ta kõvasti juude võtnud. 65-aastane võib ka olla sale. No ei pea olema selline mammi.

Praegu on ta jälle sale ja vormis. Mingis intervjuus ütles ise ka, et filmimise ajal oli tunduvalt priskem, kuna piirangute ajal liikus vähe ja võttis üsna palju juurde.

Ehkki ka filmis ei tundunud ta mammilik.

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

tuli veel selline mõte,kahju et nad Annega ei sõbrunenud, või kasvõi praegu suhteid üles ei soojenda. Annel ju viimane aasta raskem olnud ja Marju võibolla on veidi üksildane ( kuigi kindlalt ju ei tea)

Marju Länik ise rääkis küll konkurentsist, aga üks põhjustest võib olla ka kunagine abielu Anne Veski vennaga. On ju küllalt neid, kus eksabikaasad ka aastakümneid peale lahutust teineteist silmaotsaski ei kannata ning seetõttu on nende lähedased sunnitud pooli valima.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
piret005

Minu arust on Marju Länik väga tubli ja äge naine, aga film oli küll jama. Mitte midagi Marju kohta teada ei saanud, lihtsalt mingi kokkuklopsitud jamps.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Simulant

Imelik, et see teema pole veel hobinurka tõstetud. Põnevad persoonid on seal ja siis mingi surmigav Länik aega viitmas.

+3
-16
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Minu arust on Marju Länik väga tubli ja äge naine, aga film oli küll jama. Mitte midagi Marju kohta teada ei saanud, lihtsalt mingi kokkuklopsitud jamps.

Urmas E. Liivi FB-lehel käib küll filmi kohta kõva kiidulaul. Ma oleks nagu mingit teist filmi vaadanud …

+14
-1
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

tuli veel selline mõte,kahju et nad Annega ei sõbrunenud, või kasvõi praegu suhteid üles ei soojenda. Annel ju viimane aasta raskem olnud ja Marju võibolla on veidi üksildane ( kuigi kindlalt ju ei tea)

Marju Länik ise rääkis küll konkurentsist, aga üks põhjustest võib olla ka kunagine abielu Anne Veski vennaga. On ju küllalt neid, kus eksabikaasad ka aastakümneid peale lahutust teineteist silmaotsaski ei kannata ning seetõttu on nende lähedased sunnitud pooli valima.

Minu meelest oli filmi kõige inetum koht see, kus Marju luges valjusti fännikirja, kus teda võrreldi Anne Veskiga  Veskit maha tehes ja Marjut upitades. Eladeski ei usu selle juhuslikkust. (Panin käe kasti ja tuli just see kiri).

+20
-2
Please wait...

Postitas:
sina123

Vaatasin ka seda filmi. See film oli võimas ja Marju on võimas naine. Pole temast kunagi varem nii hästi mõelnudki. Film on ülihästi tehtud ja kokku pandud, Marju oli avatud just sellisena, kes ta tegelikult oli.

Perekoolikad pole iial aru saanud sellest, mis on päriselt väärtuslik ja irisevad Marju publiku üle. See publik ongi tavalised Eesti inimesed, ehk veid paremad ja südamlikumad inimesed kui perekoolikad. See, et 65aastane inimene nii hästi laulab ja oma häälega ja et tal on veel nii palju publikut, see on saavutus, mitte märk allakäigust, nagu PK ussid seda tõlgendavad.

+6
-32
Please wait...

Postitas:
Tuuletiib

Minu meelest oli filmi kõige inetum koht see, kus Marju luges valjusti fännikirja, kus teda võrreldi Anne Veskiga Veskit maha tehes ja Marjut upitades. Eladeski ei usu selle juhuslikkust. (Panin käe kasti ja tuli just see kiri).

Loe seda intervjuud (alates küsimusest Muna või kana?)

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/82284765/marju-lanik-imagoga-kimpus

+1
-1
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Minu meelest oli filmi kõige inetum koht see, kus Marju luges valjusti fännikirja, kus teda võrreldi Anne Veskiga Veskit maha tehes ja Marjut upitades. Eladeski ei usu selle juhuslikkust. (Panin käe kasti ja tuli just see kiri).

See Veski ja Läniku pidev võrdlemine on üldse hästi nõme. Minu jaoks arusaamatu, miks peab ühte kiites teist ilmtingimata maha tegema.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Lacrimosa

Mitte üks teine inimene Läniku kohta arvamust ei avaldanud, mitte ühtegi sõbrannat ega sõpra tal ei olnud, ühtegi kolleegi, kellega koostööd teeks, täielik nulliring. Elab üksi valgeks värvitud korteris ja vaatab, et kõik oleks korras. Niisugune vaatamine on igav. Oleks tahtnud vähemalt siis sedagi näha, kuidas ta oma kontsertide korraldamisega ise tegeleb, kuidas ta on korrakski ilma meigita ja joob hommikukohvi või midagi. Aga selles filmis oli kõik kogu aeg lakutud ja klanitud ja nn poliitiliselt korrektne.

Ilmselgelt filmitegija polnud tasemel. Mõni kogenum oleks isegi sellest kinnisest ja privaatsust hindavast Marju Länikust midagi tõeliselt huvitavat välja pigistanud. Materjali kindlasti oli, aga no ju siis ei tekkinud seda keemiat ja usaldust osapoolte vahel. Kahju.

See filmitegija on varem pigem skandaalimaigulisi asju tootnud, seetõttu olin kergelt imestunud, et Länik üldse oma nõusoleku andis.

Sellised filmid ja saated sünnivad vist ikka enam-vähem koostöös, ei ole nii, et filmitegija “pigistab”, kui ikka inimene endast ei taha teatud külgi avada, siis nii see jääbki. Ma kaldun arvama, et see, mis näha, oli ka maksimum, mis peategelane endast välja anda tahtis. Vaataja tahab näha Länikut ilma meigita, aga kui ta ise ei taha seda, mis siis teha? Tundus väga kontrolliv. Üldiselt mina tundsin seda vaadates pigem tänulikkust, et Marjul on olnud tõesti häid laule ja hingestatud esitusi ülimalt palju, et see kõik on olemas ja võimalik kuulata.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
bregovic

Võrratu film. Selleks, et seda filmi mõista, peabki olema veidi vanem ja konteksti aduma. NSVL ajal end niiviisi “läbi murda” oli suur saavutus ja Marju on kahtlemata tugev, et mitte öelda legendaarne naine.

Braavo!

+7
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Tähesära

Tekitasite huvi, et kui kehv see film siis oli. Minule meeldis, kohe väga.

Palju infot ja minule küll tema lasteaia (kus ta ilmselt ei käinudki) kaaslaste udujutud midagi juurde ei oleks andnud. Joala saadetest on ju näha olnud millist kiuslikku jura ahned bändikaaslased räägivad. Milleks seda koguda?

Mina noorena ei taibanudki, et tema laulud nii sisukad ja sõnumiga on, arvasin, et samad tantsu la-lla-laad nagu Veskil.

+9
-13
Please wait...

Postitas:
dirty diana

Võrratu film. Selleks, et seda filmi mõista, peabki olema veidi vanem ja konteksti aduma. NSVL ajal end niiviisi “läbi murda” oli suur saavutus ja Marju on kahtlemata tugev, et mitte öelda legendaarne naine.

Braavo!

Hea filmi mõistmiseks ei pea “konteksti aduma”. Tehniliselt oli see film oma droonikaamera loodusvaadetega sama “diip” kui keskpärase fotograafi sajaviiekümnes foto aknaraamil rippuvast pulmakleidist. Ja muu oli tavapärane vlogija tase, nii sisult kui teostuselt.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Tehniliselt oli see film oma droonikaamera loodusvaadetega sama “diip” kui keskpärase fotograafi sajaviiekümnes foto aknaraamil rippuvast pulmakleidist. Ja muu oli tavapärane vlogija tase, nii sisult kui teostuselt.

Meenutad minu kunagist töökaaslast. Kui küsiti: Maarja, kuidas film oli, kas tasub vaatama mina, siis alati algas pikk heietus: kaaaameratöö………., režissööööritöööö…….

Nagu keegi läheks nende pärast kinno.

+2
-24
Please wait...

Postitas:
kirsson

Ma panen sulle lingi: https://jupiter.err.ee/1608695575/marju-sudame-kutse

Aitäh lingi panijale! Mugava inimesena poleks ma ise viitsinud seda spets Jupiterist otsida. Kuigi jah, ETV2-s on täna ka kordussaade õhtul: kl. 21.25. Kes pole veel näinud, aga sooviks näha..

Droonikaamera loodusvaated sobisid ideaalselt!?  Otepää ongi kaunis kant, mida jäädvustada! Üldse oli meeldiv pühapäevane ajaviide (selle doki näol) muude asjatoimetuste vahele (vaatasin arvutist kolmes jaos e. pausidega).

Kordagi ei hakanud igav. Huviga jälgisin ja kuulasin! Mõnusad lood! Ta on mu emaga samas vanuses, seega ma ise põlvkond noorem = sõnu peast ei tea 🙂

+3
-1
Please wait...

Postitas:
piret005

Marju Länik on muidugi tubli ja äge naine, aga film on kehvalt tehtud, sellest oli jutt. Selle hindamiseks ei pea olema vanem ega NSVL-i aegne. Marju väärikski palju paremat portreefilmi, materjali ja sisu oleks ju küllaga.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
kirsson

Marju Länik on muidugi tubli ja äge naine, aga film on kehvalt tehtud, sellest oli jutt. Selle hindamiseks ei pea olema vanem ega NSVL-i aegne. Marju väärikski palju paremat portreefilmi, materjali ja sisu oleks ju küllaga.

Milline see sisu  siis oleks pidanud olema? X-tuttavad ja sõbrannad kaadrisse võetult? Ma nende olemasolust küll puudust ei tundnud, et ei näidatud. Film oli siiski Marjust.

Minu jaoks oli informatsiooni küllaga: Otepäält pärit, koolis eeskujulik õpilane. Kuidas laulutee teda Tlna viis (et “muidu olekski Otepääle jäänud”). Suhted. Laulja elukutse tööna: autos-esinemine-hotellis/õhtul koju liikudes… ülevaade. Oligi sisu ju küllaga! 🙂 Ja sisukas elu ka olnud Marjul. Palju ringi reisinuna.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
piret005

Minu jaoks oli küll informatsiooni küllaga: Otepäält pärit, koolis eeskujulik õpilane. Kuidas laultee teda Tlna viis (et “muidu olekski Otepääle jäänud”). Suhted. Laulja elukutse tööna: autos-esinemine-hotellis/õhtul koju liikudes… ülevaade. Oligi sisu ju küllaga! 🙂 Ja sisukas elu ka olnud Marjul. Palju ringi reisinuna.

Milleks teha film, kust mitte midagi uut portreteeritava kohta teada ei saa, täpselt see, mida on pajatatud ja pajatatud. Tema elu ei ole nii vaimuvaene olnud, nagu sellest filmist mulje jäi.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
kirsson

Minu jaoks oli küll informatsiooni küllaga: Otepäält pärit, koolis eeskujulik õpilane. Kuidas laultee teda Tlna viis (et “muidu olekski Otepääle jäänud”). Suhted. Laulja elukutse tööna: autos-esinemine-hotellis/õhtul koju liikudes… ülevaade. Oligi sisu ju küllaga! 🙂 Ja sisukas elu ka olnud Marjul. Palju ringi reisinuna.

Milleks teha film, kust mitte midagi uut portreteeritava kohta teada ei saa, täpselt see, mida on pajatatud ja pajatatud. Tema elu ei ole nii vaimuvaene olnud, nagu sellest filmist mulje jäi.

Kui Sa nii teadlik oled… mis seal siis nii olulist välja jäi?

Võid ju pajatada meile.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Braavo!

Teised räägivad aiast, sina aiaaugust. Ega siis keegi siin maha tee, nagu oleks Marju kehv portreeritav, kellest ei saanud head filmi teha! Jutt käibki ometi sellest, et huvitava eluga persoonist tehti ebahuvitav film. Marju ongi legendaarne naine, kes väärinuks palju ägedamat filmi, paraku tehti mingi keskpärane käkerdis, mille oleks võinud parem tegemata jätta, sest nüüd ei hakka tõenäoliselt enam keegi teine uut ja paremat lisaks tegema.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
kirsson

Räägite siin kooris, et “nii huvitav persoon, aga film ebahuvitav”.  ???

Küsin veel kord: mis seal puudu jäi või milline tahk avamata? Olles ise võõras kõrvaltvaataja.

Mulle tundus ta särtsaka kompleksivaba naisena. Seda ka korpulentsem olnuna.. Kes ikka ülekaalulisena kaamera ette kipuks…  Ta tegi selle tembu ära. Meie siin nüüd saame arvustada…

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Ma ei usu, et selliselt naiselt keegi abielulahutuste nüansse välja suudaks õngitseda. Need jäid perekoolikatel ilmselt teada saamata, et siin halavad. Nõukaajal pääsesid vähesed ekraanile/suurele lavale ja need vähesed olid tõeliselt andekad. Nemad ei vajanud oma eraelu avalikku lahkamist nagu tänapäevased lauljakesed kes ei suuda iseseisvalt viisigi pidada.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
piret005

Mulle tundus ta särtsaka kompleksivaba naisena. Seda ka korpulentsem olnuna.. Kes ikka ülekaalulisena kaamera ette kipuks… Ta tegi selle tembu ära. Meie siin nüüd saame arvustada…

Sa pead ikka tõsiselt pealiskaudne inimene olema, kui sulle ainult kehakaal silma jäi. Sellisele inimesele tõesti vist diip film küllalt. Aga mida oodatagi selliselt autorilt, kelle tähelend on mingisugune jamps selgeltnägijatest ja muu selline. Nõukaaegsed estraaditähestikud olid selle kõrval ikka igaüks täielik šedööver, niimoodi lati alt ikka läbi ei joostud.

+15
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 105 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”