Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Teema: “Marju. Südame kutse”

Postitas:
sina123

Mulle tundus ta särtsaka kompleksivaba naisena. Seda ka korpulentsem olnuna.. Kes ikka ülekaalulisena kaamera ette kipuks… Ta tegi selle tembu ära. Meie siin nüüd saame arvustada…

Sa pead ikka tõsiselt pealiskaudne inimene olema, kui sulle ainult kehakaal silma jäi. Sellisele inimesele tõesti vist diip film küllalt. Aga mida oodatagi selliselt autorilt, kelle tähelend on mingisugune jamps selgeltnägijatest ja muu selline. Nõukaaegsed estraaditähestikud olid selle kõrval ikka igaüks täielik šedööver, niimoodi lati alt ikka läbi ei joostud.

Sellele nn lati alt läbijoostud filmile on M. Länik oma heakskiidu andnud, vastasel juhul poleks see film saanud ilmuda. Filmistki oli nähe, kui detailideni täpselt Länik kogu filmimist kontrollis.

Seega, kui Läniku meelest oli film piisavalt hea, et see ekraanile lasta, siis järelikult ei saa ikka olla tegemist halva filmiga. Sest kui me nii väidaksime, peaksime väitma ka seda, et Marju oli vilets ja halva maitsega muusik, mida ju ometigi keegi siinsetest ei tee.

Nii et äkki võik hoopis kaaluda varianti, et siinsed filmikriitikud on lihtsalt labased ja halva maitsega inimesed?

+3
-20
Please wait...

Postitas:
dirty diana

Ma ei usu, et selliselt naiselt keegi abielulahutuste nüansse välja suudaks õngitseda. Need jäid perekoolikatel ilmselt teada saamata, et siin halavad. Nõukaajal pääsesid vähesed ekraanile/suurele lavale ja need vähesed olid tõeliselt andekad. Nemad ei vajanud oma eraelu avalikku lahkamist nagu tänapäevased lauljakesed kes ei suuda iseseisvalt viisigi pidada.

Eks noorusaja rohi oli muidugi rohelisem, aga… Ehk tasuks tolleaegseid muusikasalvestusi värskete silmadega üle vaadata, siis näed, et esinejate seas oli piisavalt tõeliselt kummalisi gruppe, kes silmatorkava diletantlikkusega matkisid “rokkbänd” olemist. See muidugi ei tähenda, et tõelisi talente ei olnud.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
dirty diana

Seega, kui Läniku meelest oli film piisavalt hea, et see ekraanile lasta, siis järelikult ei saa ikka olla tegemist halva filmiga. Sest kui me nii väidaksime, peaksime väitma ka seda, et Marju oli vilets ja halva maitsega muusik, mida ju ometigi keegi siinsetest ei tee.

Meh? Ega hea laulja ja muusik olemine ei tähenda, et automaatselt oled ekspert filmi- ja televaldkonnas.

Antud saatest oli muidugi näha, et Länik on nn kontrollifriik. Seepärast keegi teine ka sõna ei saanud – ainult siis on 100% kindel, mis lugu esitatakse. Kindla peale mineku tulemus on aga suhteliselt igav lõpptoode. Koolipoisi kolm. Kes ei riski, see šampust ei joo.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Ehk tasuks tolleaegseid muusikasalvestusi värskete silmadega üle vaadata, siis näed, et esinejate seas oli piisavalt tõeliselt kummalisi gruppe, kes silmatorkava diletantlikkusega matkisid “rokkbänd” olemist.

Ilmselt mõtled Eesti vabanemise ajal tekkinuid või tühiseid garaažibände. Mina ei rääkinud sellistest.

+1
-14
Please wait...

Postitas:
dirty diana

Ehk tasuks tolleaegseid muusikasalvestusi värskete silmadega üle vaadata, siis näed, et esinejate seas oli piisavalt tõeliselt kummalisi gruppe, kes silmatorkava diletantlikkusega matkisid “rokkbänd” olemist.

Ilmselt mõtled Eesti vabanemise ajal tekkinuid või tühiseid garaažibände. Mina ei rääkinud sellistest.

Ei.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
UunoR

Antud saatest oli muidugi näha, et Länik on nn kontrollifriik. Seepärast keegi teine ka sõna ei saanud – ainult siis on 100% kindel, mis lugu esitatakse. Kindla peale mineku tulemus on aga suhteliselt igav lõpptoode. Koolipoisi kolm. Kes ei riski, see šampust ei joo.

See on kindlasti üks põhjus, miks film nii kehv välja kukkus, et Länik tahtis endast mingit fassaadi säilitada ja kellegi teisega rääkida ei lubanud. Mõnes mõttes õige ka, sai vähemalt vältida sellist asja, mis juhtus Kersna tehtud Nõmmiku portreesaates, et tiriti välja mingi armuke ja tõmmati vesi peale Nõmmiku abielule ja tütre mälestustele. Aga noh, tulemuseks oli igavuste igavus. Ja tundub, et ERR arhiivile ka ligipääs puudus, kus ju Läniku kohta suurem osa materjale asub. Koroonaaeg ka veel otsa ja tulemus ongi käes.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
sina123

Meh? Ega hea laulja ja muusik olemine ei tähenda, et automaatselt oled ekspert filmi- ja televaldkonnas.

Loomulikult. Ainult Perekooli uss olemine on kindla kvaliteedi garantii filmikriitika jms alal.

+2
-18
Please wait...

Postitas:
sina123

See on kindlasti üks põhjus, miks film nii kehv välja kukkus, et Länik tahtis endast mingit fassaadi säilitada ja kellegi teisega rääkida ei lubanud. Mõnes mõttes õige ka, sai vähemalt vältida sellist asja, mis juhtus Kersna tehtud Nõmmiku portreesaates, et tiriti välja mingi armuke ja tõmmati vesi peale Nõmmiku abielule ja tütre mälestustele. Aga noh, tulemuseks oli igavuste igavus. Ja tundub, et ERR arhiivile ka ligipääs puudus, kus ju Läniku kohta suurem osa materjale asub. Koroonaaeg ka veel otsa ja tulemus ongi käes.

Loomulikult peabki esineja muretsema oma maine pärast. Maine on tema leib.

Mida siis oleks pidanud näitama, et perekoolikal igav poleks olnud.

Meigita olekut on mainitud. See poleks küll filmile midagi sisulist juurde andnud.

Film ei olnud igav. Igav oli see vaid sisuta inimestele, kes peeglit sõimavad, kui seal kole lõust vastu vaatab. Filmis oli just see, mida Marju soovis, et tema loomingus ometi nähtaks: sügava ja ülihea tekstiga laulud (olid mullegi täielik avastus), Marju sügavalt lüüriline ja meeldiv loomus ning tema trotslik iseloom ja sirgeselgsus.

Terve elu olen meediast lugenud vaid Anne-Marju labaseid lugusid ja lugusid Marju meestest ja lastetusest. Ükskord ometigi suudeti neist rõvedatest klišeedest mööda minna ja näidata päris Marjut. Minu jaoks oli avastus ootamatult meeldiv. Järgmine kord lähen ise Marju kontserdile seda vahvat, kanget ja andekat naist vaatama.

+5
-19
Please wait...

Postitas:
Amatöör

Vaatasin ära ja oleks esimese kümne minuti pealt teleka kinni klõpsanud, ei käbetanud – aga vaatasin ikkagi edasi. Minu arust natuke nõrk – liiga palju oli neid viimase aja esinemisi sisse pandud, eriti kui Marjul on väga põnev minevik, tal oli tohutult palju häid laule (ise kirjutas ju sõnad)- ta oli üks suurimaid staare nõukaajal.  Temast peaks olema tohutult ju arhiivis materjali, mida oleks saanud kasutada.  Film oli kuidagi igav. Lõpp oli väheke parem.

+15
0
Please wait...

Postitas:
kirsson

Mulle tundus ta särtsaka kompleksivaba naisena. Seda ka korpulentsem olnuna.. Kes ikka ülekaalulisena kaamera ette kipuks… Ta tegi selle tembu ära. Meie siin nüüd saame arvustada…

Sa pead ikka tõsiselt pealiskaudne inimene olema, kui sulle ainult kehakaal silma jäi. Sellisele inimesele tõesti vist diip film küllalt.

Ta ise tõi selle kaaluteema välja Anu saates. Nii ma siis vaatasingi, et ju on tavapärasest kopsakam (ma ei tea, millises vormis ta tavapäraselt on), aga ei häirinud absoluutselt. Ikka oli kihvt naine. Ja sellest ka see kompleksivabaduse jutt, et filmis ei saanud küll kuidagi aru, et tal selle kaaluga mingi mure oleks: tundis end igati vabalt ja mõnusalt.

Muudkui diibitad oma postitustes. Millist sügavat mõtet sa seal taga ajasid? Film oligi tema muusiku karjäärist ja see teema leidis piisavalt ka kajastust.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
UunoR

Film oligi tema muusiku karjäärist ja see teema leidis piisavalt ka kajastust.

Minu arust küll ei leidnud. Ega tema kõrgpunkt ei ole need koroonaaegsed süldipeod maakolkas, nagu sellest filmist mulje jäi. Tema karjäär on siiski tunduvalt mitmekesisem.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
kirsson

Film oligi tema muusiku karjäärist ja see teema leidis piisavalt ka kajastust.

Minu arust küll ei leidnud. Ega tema kõrgpunkt ei ole need koroonaaegsed süldipeod maakolkas, nagu sellest filmist mulje jäi. Tema karjäär on siiski tunduvalt mitmekesisem.

On jah mitmekesisem- igati nõus. Aga mõeldes positiivselt: polnudki see koroonaaeg nii hull, kui ajas tagasi vaadata 🙂

Karjääri kajastuse all pidasin silmas siiski laule minevikust, milledest pooled olid mulle tundmatud (ja samas väga head). Kuulasin hiljem õhtul veel youtube’st lugusid lisaks. Äge Naine! Vanematekodus saaksin ka vinüülplaate kuulata. Seal on arvukas plaadikogu.

0
-4
Please wait...

Postitas:
kingi

Tekkis veel mõte, et kui see film mõnelegi inimesele hinge läks (mulle läks), ongi juba väga hästi.

Alati leidub vinguvaid ja virisevaid inimesi: seda igas elu valdkonnas. Kui küsida neilt, mida nad ise on elus saavutanud? Vaikus. Väikese inimese kompleks 😉 Teisi arvustama ollakse varmad.

Meil on väga hea meel, et sulle hinge läks. Aga väga paljudele ei meeldinud. Oleme näinud paremaid portreesid.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
kirsson

Tekkis veel mõte, et kui see film mõnelegi inimesele hinge läks (mulle läks), ongi juba väga hästi.

Alati leidub vinguvaid ja virisevaid inimesi: seda igas elu valdkonnas. Kui küsida neilt, mida nad ise on elus saavutanud? Vaikus. Väikese inimese kompleks 😉 Teisi arvustama ollakse varmad.

Meil on väga hea meel, et sulle hinge läks. Aga väga paljudele ei meeldinud. Oleme näinud paremaid portreesid.

No hästi. Kena, et üldse midagi tehti ja meelelahutust selle filmi näol pakuti. Elu läheb rõõmsalt edasi! 🙂

+1
-6
Please wait...

Postitas:
maarjaline

No hästi. Kena, et üldse midagi tehti ja meelelahutust selle filmi näol pakuti. Elu läheb rõõmsalt edasi! 🙂

justnimelt, tehtigi “üldse midagi”, aga kui eelnevalt inimest ei tunne või tead ainult tema esinemiste ja laulude järgi, siis võis küll sellest protreefilmist korralik “viiemehe” mulje jääda, väga igav film minu jaoks, sest huvitavat noorusaja materjali on küllaga

+6
-3
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Kena, et üldse midagi tehti ja meelelahutust selle filmi näol pakuti.

Vaat minu meelest ei ole kena! Sest nüüd on film Länikust olemas ja keegi teine, kes võinuks asja hoopis paremini teha, seda enam ette võtma ei hakka.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Tähesära

sest huvitavat noorusaja materjali on küllaga

Kui sa venemaa staadionikontserte või ülikute erapidusid mõtled, siis neid kahjuks vist ei filmitud.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Simone2

Olen nõus, et film oli kehvasti tehtud. Veidralt kokku lõigatud ja sisse jäetud osaliselt info, mis vaatajale midagi ei anna (nt see plekiliste tunnistuste teemal vaidlemine või terviseteemadel kaeblemine). Justkui oleks Urmas Eero Liivi välja vihastanud ja tahtis meelega teda näidata kaebleva, dominantse ja üleolevana (näiteks see dialoog meigikunstnikuga, Marju jättis väga ebasõbraliku ja diivatseva mulje). Või selle kirja ette lugemine, kus Annet maha tehti. Ei jätnud just kõige sümpaatsemat muljet – pigem nagu kibestunud ja ülbe tundus.

Lisaks see keskendumine peamiselt 80ndatele ja siis oligi järsku film läbi. Aga ülejäänud 30 aastat? 90ndate osa oleks ka kindlasti huvitav olnud.

Üllatavalt halb ja Marju ise võiks ka teadvustada, et ta jätab veidi külma diiva mulje. Võiks üritada sõbralikumalt suhelda end ümbritsevate inimestega, eriti personaliga, kes teda teenindab. Aga saan aru, et selles vanuses juba üsna ükskõik mingist muljest.

+21
-5
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Et oleks tulnud tema tegelikku olemust varjata? Need nn ebasobivad kohad andsidki õige pildi.  Hüsteeriline plekkide häbenemine pea 60 aastat vanal I klassi tunnistusel oli ülikõnekas.

Sellisena näitas ta ise ennast, mitte ei urgitsetud välja salainfot nagu Nõmmiku puhul. Vanasti öeldi, et kadunukestest halba ei räägita, sest nad ei saa ennast enam kaitsta, aga see vist tänapäeval ei kehti.

Olete ilmselt Kersna stiilis “hambapuurimistega” harjunud ega suuda mõista, et vähemaga saab rohkem öeldud.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
kingi

Ma filmi põhjal esmalt arvaks, et ju siis Marju on väga kinnine inimene ja üldse raske persoon, kellest filmi teha. Kui poleks olnud siin linki Kroonika intervjuule (ma polnud seda lugenud). Selle inteka põhjal oli hästi näha, et kes tahab, see saab ka Marjust materjali ja sisu välja pigistatud. Kahjuks filmi autor ei osanud seda samal tasemel teha. Ma tema asemel oleks filmi tegemise protsessi venitanud kasvõi mitme aasta peale, keeldudes enne projekti lukku löömast, kuniks mingitki liha luudel on. Või siis lugenud projekti ebaõnnestunuks. Sellist käkki, mis kokku tuli, poleks enda maine päästmise nimel küll iial eetrisse lasknud.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
kirsson

Kena, et üldse midagi tehti ja meelelahutust selle filmi näol pakuti.

Vaat minu meelest ei ole kena! Sest nüüd on film Länikust olemas ja keegi teine, kes võinuks asja hoopis paremini teha, seda enam ette võtma ei hakka.

Polegi tarvis teha, sest igati ok film on juba olemas. Tõsisemad fännid saavad googlest iga kell infot juurde otsida soovi korral.

Jeerum küll! Nii mõnus meelelahutus, aga hädaldajaid ikka hulgi! Mis teil tegelikult viga on?

Et oma frustatsiooni tegusa naise teemas välja elate?

+4
-15
Please wait...

Postitas:
Tuuletiib

Polegi tarvis teha, sest igati ok film on juba olemas.

Milline täpsemalt? Kust seda näha saaks?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
maris189

https://www.sirp.ee/s1-artiklid/film/armastatud-staari-portree-sunnipaevaks/

0
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Parem öelge, kes neile Veskitele ja Länikutele nõukajal nii kõrge tasemega meiki suutis teha ja kust nad need meigivahendid üldse said, millega midagi teha andis? Nad nägid head välja.

https://www.youtube.com/watch?v=UsuZoDkHI5o

+2
0
Please wait...

Postitas:
tuti helve

Vaatasin ka seda filmi. See film oli võimas ja Marju on võimas naine. Pole temast kunagi varem nii hästi mõelnudki. Film on ülihästi tehtud ja kokku pandud, Marju oli avatud just sellisena, kes ta tegelikult oli.

Perekoolikad pole iial aru saanud sellest, mis on päriselt väärtuslik ja irisevad Marju publiku üle. See publik ongi tavalised Eesti inimesed, ehk veid paremad ja südamlikumad inimesed kui perekoolikad. See, et 65aastane inimene nii hästi laulab ja oma häälega ja et tal on veel nii palju publikut, see on saavutus, mitte märk allakäigust, nagu PK ussid seda tõlgendavad.

Marju ise?

0
-11
Please wait...

Postitas:
Amatöör

Parem öelge, kes neile Veskitele ja Länikutele nõukajal nii kõrge tasemega meiki suutis teha ja kust nad need meigivahendid üldse said, millega midagi teha andis? Nad nägid head välja.

Nõuka ajal liikus ka välismaa meiki, leti all, aga olen ise poes n.ö.  peale sattunud. Eks ilmselt meile seda ka jagus. Samas üks laulja rääkis, et hõõrusid jõuluehteid peeneks pulbriks ja vist vaseliiniga määrisid näkku.

+3
0
Please wait...

Postitas:
UunoR

Väga õige, nagu minu sõber alati ütleb: lase latt alla ja sa ei pea kunagi pettuma!

+11
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Meiki oli nõuka ajal küllalt saada. Minu ema töötas kosmeetikapoes ja mul oli igasugu meike ja parfüüme lademetes teismelisena olemas. Ka need sotsriigid nagu Poola, Saksamaa jne tegid täitsa head kraami. Igasugused nipid olid muidugi ka kasutusel, oskasin näiteks ise sobivat huulevärvi kokku segada erinevatest pulkadest, sest mõnikord said ühte tooni, teine kord teist, mis just nii hästi ei pruukinud sobida. Grimeerijatel oli igasugu nippe, kuidas head meiki teha, need olid ikka tõelised professionaalid, mitte nii, et iga tibi hakkas meikariks nagu praegu. Soomes käidi ka päris palju, välismaa sugulasi oli, kes pakke saatsid jne, jne. Mul oli näiteks rikkurist klassiõde, kelle isa oli mingi tähtis nina, no see elas nagu tüüpiline lääne inimene, kodu oli selline, riided, meik, kõik olid olemas.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
maarjaline

sest huvitavat noorusaja materjali on küllaga

Kui sa venemaa staadionikontserte või ülikute erapidusid mõtled, siis neid kahjuks vist ei filmitud.

ei mõelnud ainult esinemisi

0
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Nõuka ajal liikus ka välismaa meiki, leti all, aga olen ise poes n.ö. peale sattunud. Eks ilmselt meile seda ka jagus. Samas üks laulja rääkis, et hõõrusid jõuluehteid peeneks pulbriks ja vist vaseliiniga määrisid näkku.

No ma seda silmas peangi, et Veskil ja Länikul on videodes väga maitsekas ja kvaliteetne meik, mitte ei näinud välja nagu vaseliini ja nääriehte pulbriga tehtud mäkerdised. Olgem ausad, nõukogude naised üldiselt ei olnud selle nõukaaegse meigiga ilusad isegi mitte piltidel.

+5
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”