Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: “Marju. Südame kutse”

Postitas:
Elga-Salme

Parem öelge, kes neile Veskitele ja Länikutele nõukajal nii kõrge tasemega meiki suutis teha ja kust nad need meigivahendid üldse said, millega midagi teha andis? Nad nägid head välja.

https://www.youtube.com/watch?v=UsuZoDkHI5o

Nõuka ajal liikus ka välismaa meiki, leti all, aga olen ise poes n.ö. peale sattunud. Eks ilmselt meile seda ka jagus. Samas üks laulja rääkis, et hõõrusid jõuluehteid peeneks pulbriks ja vist vaseliiniga määrisid näkku.

No ma seda silmas peangi, et Veskil ja Länikul on videodes väga maitsekas ja kvaliteetne meik, mitte ei näinud välja nagu vaseliini ja nääriehte pulbriga tehtud mäkerdised. Olgem ausad, nõukogude naised üldiselt ei olnud selle nõukaaegse meigiga ilusad isegi mitte piltidel.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
triin265

Parem öelge, kes neile Veskitele ja Länikutele nõukajal nii kõrge tasemega meiki suutis teha ja kust nad need meigivahendid üldse said, millega midagi teha andis? Nad nägid head välja.

Anne ema töötas kosmeetikapoes. Aga usun, et kuna ta sai palju reisida ja tal on palju tutvusi, siis polnud mingi probleem hankida mistahes defitsiitset kaupa. Moskva GUMis vist müüdi isegi vene ajal päris head väljamaist kraami.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
maarjaline

nõukaajal liikus head ja kvaliteetset kaupa küll ja veel, aga ainult ladudes

+2
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Kindel see, et staarina sa said seda ja teist, aga keegi pidi oskama selle lääne kosmeetikaga ka ilusat meiki teha. Youtubi tol ajal ei olnud. Kust need oskused tulid? Isiklikult mäletan, et tavalised nõukogude naised meigiga nii väga ilusaid välja ei näinud, potsisinine silm ja kärts huulupulk kärasid liiga palju seal näos.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
piret005

Kindel see, et staarina sa said seda ja teist, aga keegi pidi oskama selle lääne kosmeetikaga ka ilusat meiki teha. Youtubi tol ajal ei olnud. Kust need oskused tulid? Isiklikult mäletan, et tavalised nõukogude naised meigiga nii väga ilusaid välja ei näinud, potsisinine silm ja kärts huulupulk kärasid liiga palju seal näos.

Teles, teatris ja moemajas olid väga head grimeerijad, käisid Moskvas õppimas. Nad olid ikka tõelised professionaalid. Juba siis olid igasugu staarkosmeetikud, kus eliitprouad käisid, kes hoolitsesid väga hästi naha eest ja tegid ka meiki. Isegi iluoperatsioone tehti, sinna igaüht ei võetud, aga näiteks minu tädi oli kultuuritöötaja ja sai näo ringlõikuse endale, tõmmati kortsud sirgeks. Ikka igasugu asju tehti, mis muidugi igale töölisnaisele ei olnud kättesaadav.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Vaatasin ka lõpuks Marju filmi ära. Minu meelest ei olnud halb. Imelik mulje jäi ajaaugust: minevik oli 1970ndad, 1980ndad. Osa tegevusest oli tänapäevas. Vahepeal jäi 30 aastat täiesti katmata. Lõpus oli tiitrites paar rida selle kohta. Ma ei tea, kas plaanitakse järjefilmi 70. sünnipäeva puhul, kus võetakse ette 1990ndad? 75. juubelisünnipäeva puhul nullindad? Kui oli asi selles, et filmi maht ei võimaldanud, olekski võinud seda öelda. Praegu jäi mulje, et Marju soovis keskenduda oma kõige edukamale kümnendile.

Jäi mulje, et ta ongi üsna üksildane inimene. Tal ju palju õdesid-vendi. Nendega üldse ei suhtle? Iseasi, kas ta ise tunneb puudust teistest inimestest. Võib-olla ongi rahul nii, nagu on. Tundub olevat suure kontrollivajadusega inimene, sellisel ongi raske kedagi oma ellu lasta.

Aga mina ei arva, et ta õnnetu on. Ta täidab ju oma kutsumust. Kui paljudel meist on see õnn, et saame järgida oma kutsumust? Küsitakse autogramme ja tahetakse selfisid teha. Unustatud ta küll pole, täitsa armastatud laulja endiselt.

Marju on ju täiesti self-made-woman. Tugev iseseisev naine. Ise majandab ennast. Võib uhke olla!

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Metsik Meeta

Tundub olevat suure kontrollivajadusega inimene, sellisel ongi raske kedagi oma ellu lasta.

Vaatasin ka selle filmi ära ja minu jaoks jääb arusaamatuks, kuskohast te selle kontrollivajaduse võtate. Inimene, kes soovib oma saatust ja artistiteed ISE juhtida peabki olema keskmisest julgem ja otsustusvõimelisem. Iga Liisu, kes teistlele lükata-tõmmata, sellel alal ellu ei jää ja sellest on Marju Länik juba ammu aru saanud. Minu meelest on igati normaalne, et artistina sa ei lase endaga teha asju, mis su karjääri või mainet kahjustada võiks. Teisalt aga olen nõus, et film jäi niruks, kuna puudus see miski, mis selliste eluloofilmide puhul peaks olema. Vaatajale võiks siiski jääda mulje, et ta on midagi uut ja põnevat teada saanud. Seda kahjuks ei juhtunud.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Vaatasin ka selle filmi ära ja minu jaoks jääb arusaamatuks, kuskohast te selle kontrollivajaduse võtate.

Kõige selgem oli see koht, kus koolitunnistusi näidati. Need kohad, kus ta filmitegijatele hakkas dikteerima, kuidas nemad oma tööd peaks tegema.

+13
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
paadund perekoolik

See oli natuke veider, et Anu saates ütles Marju, et dokis on ta kohati täiesti ilma meigita, aga mina ausalt öeldes selliseid kohti ei märganud.

+11
0
Please wait...

Postitas:
temake

Yeah, kokkuvõtvalt: Marju muutis saate huvitavamaks, kui see kes tegi saate temast

+1
-1
Please wait...

Postitas:
kata85

Mõnes kohas venis natuke liiga palju. Oleks ka oodanud rohkem teiste arvamusi/jutte temast- just lähedaste silme läbi. Mis mulle väga sümpatiseeris, oli see, et ta ei karda värve. Imelik oli, et pelgab uut tehnikat- navi, mälupulk. Ei olnud enne kuulnud seda lugu, mida oma isa surmapäeval laulma pidi-Kurb, aga ilus. Marju fänn ei ole, kuulan pigem Veskit. Minu meelest Marju laulud on sellised, mille kuulamiseks peab olema õige meeleolu. Iga päev või hetk ei kuulaks

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Nojah90

Tundub olevat suure kontrollivajadusega inimene, sellisel ongi raske kedagi oma ellu lasta.

Vaatasin ka selle filmi ära ja minu jaoks jääb arusaamatuks, kuskohast te selle kontrollivajaduse võtate. Inimene, kes soovib oma saatust ja artistiteed ISE juhtida peabki olema keskmisest julgem ja otsustusvõimelisem. Iga Liisu, kes teistlele lükata-tõmmata, sellel alal ellu ei jää ja sellest on Marju Länik juba ammu aru saanud. Minu meelest on igati normaalne, et artistina sa ei lase endaga teha asju, mis su karjääri või mainet kahjustada võiks. Teisalt aga olen nõus, et film jäi niruks, kuna puudus see miski, mis selliste eluloofilmide puhul peaks olema. Vaatajale võiks siiski jääda mulje, et ta on midagi uut ja põnevat teada saanud. Seda kahjuks ei juhtunud.

Täiesti nõus. Mina ei saa ka aru sellest, et mis seal ette jääb inimestele, et inimene ei taha, et temast kõike näidataks? No ma tahaks teada, et kas need kritiseerijad ise tahaks, et neist iga asja näidataks. See pole kontrollivajadus vaid inimlik ju. Aina enam jääb mulje, et inimesed ei salli naisi, kes ise mõtlevad ja teavad mis tahavad. Sama selle jumestuse asjaga, mis kuradi diivatsemine kui ta teadis täpselt mis jumestust ta tahtis ja mis talle sobiks? Minu arvates tundus ka kehvasti tehtud see silmameik kui ta end peeglist vaatas võrreldes selle silmameigiga, mis tal suurema osa ajast peal oli (hele põhi, tume kaar ümber), mis sobib talle ideaalselt.

Üldjoontes oli küll minu arvates täitsa hea dok. Mitte üleliia pikk ja heietav vaid just paras kerge vaatamine. Omajagu kurb ka, kuid samas helge ja soe. Ja need, kes Marju kohta midagi uut teada ei saanud, te vist fännid siis, et kõike juba teadsite. Mina sain küll palju uut teada tema kohta.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
retrograad

Viimasel ajal on väga haaravaid ja põneva lahendusega portreefilme tehtud, kindlasti oleks ka Länik väärinud paremat.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Nojah90

Viimasel ajal on väga haaravaid ja põneva lahendusega portreefilme tehtud, kindlasti oleks ka Länik väärinud paremat.

Too mõned näited palun.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
retrograad

Mulle on meeldinud ja kaasa mõtlema pannud “Arvo Pärt. Isegi kui ma kõik kaotan”, Linnar Priimäest “Mephistoteles”, “Marju Lepajõe. Päevade sõnad”. Need on need, mis esimestena meenuvad.
Läniku filmis meeldis, kuidas ta oma lauludest rääkis, sõnade tagamaid avas ja enda eluetappidega seostas. Ei meeldinud õhku visatud konfliktid, millega midagi peale hakata ei osatud. Priimäe ja Rannapi filmis on sarnaseid võtteid kasutatud, aga seal need nagu kannavad ja viivad ka kuhugi välja.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Nojah90

Mulle on meeldinud ja kaasa mõtlema pannud “Arvo Pärt. Isegi kui ma kõik kaotan”, Linnar Priimäest “Mephistoteles”, “Marju Lepajõe. Päevade sõnad”. Need on need, mis esimestena meenuvad.

Läniku filmis meeldis, kuidas ta oma lauludest rääkis, sõnade tagamaid avas ja enda eluetappidega seostas. Ei meeldinud õhku visatud konfliktid, millega midagi peale hakata ei osatud. Priimäe ja Rannapi filmis on sarnaseid võtteid kasutatud, aga seal need nagu kannavad ja viivad ka kuhugi välja.

Priimäe dokis peitus minu jaoks sarm ja muhedus Vainokivi maneeris inimest jäädvustada toorelt sellisena nagu ta on, a la suurem osa filmist oligi Vainokivi ja Priimäe omavaheline kemplemine. Marju filmis olid ka minu jaoks kõige muhedamad just need hetked kui ta seal plekilise tunnistuse ja plakatite filmimise üle kemples jms. Sellist materjali oleks võinud tegelt rohkemgi ju olla. 😀

+4
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Marju. Südame kutse”