Esileht Hobinurk Maroko

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Maroko

Postitas:

Läheme pere ja lastega kohe aprilli alguses Maroko reisile ja olen küll natukene uurinud, kuid mõned kpsimused on seal käinutele. Tegu islamiriigiga ja niipalju kui lugenud nad siiski seal konservatiivsed, aga mitte väga. Soovitatud on küll, et õlad oleks kaetud ja kleidid riided põlvedeni, aga kuidas seal tegelikult on? Kuidas see temperatuur seal on? Kui näitab 28 kraadi siis on sama palav kui 28 kraadi meil? Kas vaadatakse väga vilti kui turistid seal õhemalt riides või nad harjunud (teistel turistipiltidel olen siiski näinud turiste maikades).
Kuidas nad lapse riietusse suhtuvad? Lühikesed püksid ja t-särgid ja kleidid on lubatud? Peakatted on seal ilmselt sellise päikesega nii endale kui lastele vajalikud?

Kas toidukohad on lastesõbralikud? Eraldi lastemenüüd nagu meil? Ei tehta teist nägu kui (viisakalt käituvad) lapsed restorani kaasa võtta?

Võite ka muid teistsuguseid reisimuljeid jagada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.03 19:33; 27.03 19:51; 27.03 19:56; 06.04 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu islamiriigiga ja niipalju kui lugenud nad siiski seal konservatiivsed, aga mitte väga.

Noh, nagu ehk isegi tead, siis väga konservatiivsed nad seal just ei ole.
Kui on vaja kedagi tappa, siis võib ka selle asemel lihtsalt pea maha võtta.
Siis sureb ohver ise verekaotusesse ära.

Aga tõsisemalt, mis teid sinna tõmbab?
Ma ei läheks põhimõtteliselt riiki, kus valgeid turiste tapetakse.
https://www.ohtuleht.ee/912333/oudne-selgusid-seljakotituristide-tapmise-voikad-uksikasjad

Mägedes matkamas???
Heike parem siin samas Eestis end Tartu rongi ette, selleks, et peast ilma jääda, pole vaja kuhugi kaugele sõita.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu islamiriigiga ja niipalju kui lugenud nad siiski seal konservatiivsed, aga mitte väga.

Noh, nagu ehk isegi tead, siis väga konservatiivsed nad seal just ei ole.

Kui on vaja kedagi tappa, siis võib ka selle asemel lihtsalt pea maha võtta.

Siis sureb ohver ise verekaotusesse ära.

Aga tõsisemalt, mis teid sinna tõmbab?

Ma ei läheks põhimõtteliselt riiki, kus valgeid turiste tapetakse.

https://www.ohtuleht.ee/912333/oudne-selgusid-seljakotituristide-tapmise-voikad-uksikasjad

Eestis on ka juhtumeid, kus keegi tükkideks lõigatakse. Üht “kehvasti” läinud juhtum turistidega (nad olid varasemalt tuttavad, ei olnud juhuslik) ei tasu kogu rahvuse peale ajada.
Tallinnas on võimalik kurikaga vanalinnas pikki pead saada. Äärelinnades kuuli jne.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.03 19:33; 27.03 19:51; 27.03 19:56; 06.04 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu lähete, Agadiri? See, kuidas turistide riietusse suhtutakse, sõltub piirkonnast, aga lastega te ilmselt oletegi turismipiirkonnas.
Õlad ja põlved võiks tõesti kaetud olla, on endal mugavam. Laste riiete osas ollakse minu arvates vabamad ja väikelastega valmistuge selleks, et suvalised onud ja tädid lapsi põsemusidega üle külvavad.
Pea võiks kaetud olla, päike on tugev. Eesti 28 kraadi on minu hinnangul palavam kui Maroko 28.

Toidukohtades suhtutakse lastesse väga hästi, igal pool ei pruugi lastemenüüd olla, kuid midagi lastele sobivat on tavaliselt menüüs sellegipoolest. Maroko toidud pole vürtsikad, seda kartma ei pea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 19:52; 27.03 19:54; 27.03 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks võtke soojemad riided ka kaasa, aprilli algul ei pruugi Marokos üldse teab mis soe olla, eriti õhtuti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 19:52; 27.03 19:54; 27.03 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agadiri jah. Vaatasin ise ka, et soovitused kaetud on olla on no aastatest 2002-2008, uuemat infot raske leida, aga piltide vaadates jäi silma jah, et agadiris tundub, et turistide suvisele riietusele viltu ei vaadata 🙂

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.03 19:33; 27.03 19:51; 27.03 19:56; 06.04 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igas riigis on mõni turist kunagi tapetud. Hetkel on Maroko siiski üks turvalisemaid Aafrika riike.

Õlad ja põlved võiksid olla kaetud, juba austusest kohaliku kultuuri vastu. Ja teiseks kipub see päike sel ajal kõrvetama ka. Aga muidugi näeb ka turiste, kes käivad ringi, rinnad ja kintsud poolpaljad. Aga ega keegi neid kepiga peksma ei hakka. Vaadatakse ja pööratakse rohkem ebameeldivat tähelepanu. Lapsed võivad loomulikult olla ükskõik mis riietes. Mina kandsin kübarat, aga mul tumedad juuksed ka. Sel ajal, kui sina lähed, on seal ikka päris palav juba, rannikul muidugi tuul jahutab.

Lastega on kõik väga sõbralikud, lastemenüüd on ka, aga noh, need näevad tihtilugu välja nii, et friikad+midagi veel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agadirist Marrakech’i poole on linnapiiril krokodillipark, soovitan sinna minna 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 19:52; 27.03 19:54; 27.03 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Islamimaades tuleks õlad, põlved ja küünarnukid katta. Sa külastad nende riiki, saad osa nende kultuurist, korrektselt riietudes austad nende kultuuri ja saad vastu, et ka sind austakse. Üldiselt on seal nii kõva päike ja kuumus, et sa kiidad ennast, kui rohkem end katad. Ma panen alati oma lastele pikkade käistega heledad pluusid, sealkandis ei ole küll kõige puhtam, aga vähemalt on kaitstud kõrvetava päikse eest.
Kui naine on lastega, siis kõik sealsed elanikud väga austavad naist, nagu tavaliselt islamimaades. Naise käest küsitakse kogu pere eelistuste kohta ja suhtutakse väga lugupidavalt. Seetõttu on soovitav tavapäraselt rohkem oma dekoltee, käed ja põlved katta. Üldiselt minu mees kannab islamiriikides pikkasid ja kergeid heledaid pükse, sest nii on kombeks, lapsed võivad lühemaid riideid kanda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga seal meeldis – riides olin, nagu siingi, mingit probleemi ei olnud. Inimesed on tõesti väga lahked, algul arvasime, et nad kõik tahavad raha iga asja eest, tegelikult selgus, et sugugi mitte. Üks mees juhatas meid hotelli läbi terve kvartali ega tahtnud selle eest mingit raha. Samas teise palkasime ise teejuhiks, tegeles meiega paar tundi, näitas ja tutvustas vanalinna, lõpuks oli väga tänulik viie euro eest, mis me selle eest talle andsime. Reis oleks temata hulga nigelam olnud, hästi palju huvitavat infot saime. Ja kuskil ei ole minusse veel nii lugupidavalt suhtutud kui Marokos. Tõsi, omal käel linnast välja ma vist siiski peale seda tapmise lugu ei läheks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maroko mehed joovad alkot kõvasti. Halvasti suhtutakse liiga lühukestesse pükstesse naiste jalas. Lastemenüüd olemas ei ole. Aga sa võid alati ladtele tellida toitu, mida menüüs ei ole.
Lapsi nad hoiavad. Agadiri kalaturul esitatakse kirves arve, tasub vältida.
Hotelli rannas on valvega ala, kuhu võid ujumise ajaks oma asjad jätta.
Takso sõit on odav, käige sellega Essaouiras. Aprilli lõpus olen mina Marokos ära põlenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Agadir on kuurort, seal ei pea erilist riietusetiketti jälgima – ilmselgelt väljaspool randa bikiinides ei käi, rindu ja tagumikku ei näita – aga no seda ei tee normaalne inimene ka mujal…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi viibib hetkel Marokos, oskate öelda kuidas olukord on? Saan aru, et hoiatus on rohkem Rabati kohta ja tegelikke rünnakuid pole olnud ka?
https://travel.state.gov/content/travel/en/international-travel/International-Travel-Country-Information-Pages/Morocco.html?fbclid=IwAR2KHZlyxqRTup4Ytale0MVjAb6yiuppwsX_SxGuehnOsSXv3wBhYCz35qw

Level 2 Exercise Increased Caution:

Exercise increased caution in Morocco due to terrorism.

Terrorist groups continue plotting attacks in Morocco. Terrorists may attack with little or no warning, targeting tourist locations, transportation hubs, markets/shopping malls, and local government facilities

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.03 19:33; 27.03 19:51; 27.03 19:56; 06.04 08:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Maroko

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.