Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mars ja Venus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Mars ja Venus

Postitas:
Kägu

Öelge, mis suunast ma pean neid taevast neid praegu otsima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

RE: Mars ja Venus

Mars ja Venus olid Rooma jumalad ja taevast sa neid ei leia. taevast leiad planeedid nimedega Marss ja Veenus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Marss ja Veenus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaadata tuleb edelataevasse, aga need on nähtavad ainult umbes 21.30-ni õhtul. Teiseks ei ole need Marss ja Veenus, vaid Veenus ja Jupiter, millest Veenus paistab suurema ja heledamana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anteeksi vaan. Kielioppipoliisit taas asialla!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Anteeksi vaan. Kielioppipoliisit taas asialla![/tsitaat]

Siin ei ole praegu mingit pistmist keelepolitseiga, vaid sisuliste teadmistega ehk IQ-ga. Tegemist ei ole inglisekeelse foorumiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

venus ja jupiter on läänetaevas. ehk seal kuhu päike loojus. praeguseks on nad veidi liikunud muidugi. ja mars on just risti vastupidi suunal ehk idataevas. marsi kirkamad ajad on juba möödas. aga venus ja jupiter on praegu ysna ninapidi koos ja kindlasti leitavad kui uurid. veenus on see kahest suurem. ka on veenus teistest tähtedest tunduvalt surem ja heledam, kindlasti leiad. mida ööpoole siis varsti vajuvad nad silmapiiri taha. ole kiire:). mars on jälle kollakam kui teised tähed ja ei vilgu nii palju. olen neid juba veebruari keskpaigast kaemas käinud:). nii meeldib. alguses olid veenus ja jupiter ysna yksteisest eemal, nyyd on lähestikku. vahepeal oli ka kuu nende vahel, kolmekesi seal. ja siis veel virmalised. ja linnutee:D. ei jöua ära vahtida, vahepeal isegi sain kylmetuse!:). aga sulle jöudu ilusa taevalaotuse nautimiseks, pane soojalt riide ja vöta tass sooja kakaod kaasa, kui vöimalik ka istetool ja naudi vaadet. oijah, pardon, marss, veenus ja jupiter:). a, soovitan sulle yhte lehte, sealt sain mina info selle toreda vaatepildi kohta – http://www.spaceweather.com/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Marss on tegelikult ka täitsa olemas ja samuti Saturn, aga teisel pool.
lõunakaares särab veel suurelt Orion ja sellest ülespoole on Kaksikud.
http://hubblesite.org/explore_astronomy/tonights_sky/

mina sain rohkem teada siit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Marss on tegelikult ka täitsa olemas ja samuti Saturn, aga teisel pool.
lõunakaares särab veel suurelt Orion ja sellest ülespoole on Kaksikud.[/tsitaat]

kas saturn peaks seal kusagil marsi kandis olema? minu kogenematu silm suutis leida sealtkandist ainult marsi…. kuna too on teistest suurem ja kollasem

ja peaks orioni siis ka yles otsima….

Please wait...
Postitas:
kitah

marss on idas (st hetkel ma küll ei tea täpselt, kus ta on, mul aknad teisele poole), suur ja punane. saturn oli lõunataevas ja pilkus siniroheliselt. veenus ja jupiter olid läänes, hästi suured ja lihtsalt valkjaskollased, ei pilkunud.
ahjaa, orion ja kaksikud on tähtkujud, kus mõlemas on hulk suuri eredaid tähti, aga nad ükski pole nii suured kui need eespool nimetet planeedid. siiski selgesti eristatavad, eriti orion.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Marss on tegelikult ka täitsa olemas ja samuti Saturn, aga teisel pool.
lõunakaares särab veel suurelt Orion ja sellest ülespoole on Kaksikud.
http://hubblesite.org/explore_astronomy/tonights_sky/

mina sain rohkem teada siit.[/tsitaat]

hea sait, panin järjehoidjate hulka, tnx. aga see märtsi tutvustuse klipp, mis asukohalt see on muidu tehtud? vist euroopast? v ameerika vaatepunktist?

Please wait...
Postitas:
kitah

eh, mailugend seda. aga positsioonid olid veidi teised jah.
http://et.wikipedia.org/wiki/Hubble’i_teleskoop

tuleb välja, et üldsegi mitte maa pealt (:O
aga kas ta asub siis parajasti merkade või meie kohal, seda ei oska ütelda.

Please wait...
Postitas:
talent

Karl Mars ja Fridrih Snicers?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Karl Mars ja Fridrih Snicers?[/tsitaat]
La Dent

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mars ja Venus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.