Esileht Koolilaps Mart Reiniku Kooli lauluklass või üldklass? kumba valida? (laps 1. klassi)

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Mart Reiniku Kooli lauluklass või üldklass? kumba valida? (laps 1. klassi)

Postitas:

Laps läheb sügisel kooli ja vaja valida kas panna ta lauluklass või tavaklassi. Sooviks küsida Mart Reiniku Koolis õppivate lastevanemate arvamust/kogemust nende klasside kohta?

Kas lauluklassis peab ka kohustuslikult mõnda pilli õppima? kas kooriga esinemisi on palju vabast ajas? Kuidas on läbisaamine klassikaaslaste vahel? Kas lauluklassis nö targemad lapsed?

Olen teadlik, et üldklassis on eestikeel kahes grupis. Kas nö mahajääjate gruppi võib väga kergelt sattuda?
Minu lapsele meeldib väga laulda, kuid pilli ta ilmselt õppima ei hakka. Lisaks käib ta ka tantsutrennis – ja kahte korraga ju ei jõuaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps tavaklassis ja muusikaklassi siseeluga kursis ei ole. igatahes koormus pidada suurem olema, seega valitakse sinna lapsi, kes sellega hakkama saaks (lisaks sellele, et musikaalsed on). iseasi kas nad oluliselt targemad on.
näiteks minu lapse klassis on nö väikses eesti keele grupis vaid 3 last. selle grupi eesmärk ongi väiksem grupp ja individuaalsem lähenemine. ja see on ju väga hea nende laste paremaks järelejõudmiseks, seega ei maksa seda paaniliselt karta – materjal, mida õpitakse on ju ikkagi see sama, mis kõigil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 10:16; 15.02 12:56;
Postitas:

Minul poiss käib muusikaklassis. kiituseks see, et neil väga ühtne ja tubli klass. Kooli juures saab ka mõnda pilli õppida. Kuigi muusikaõpetus ei ole kerge, julgen mina soovitada seda klassi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Reiniku muusikaklassis ei ole koormus väga suur, tantsutrennis käia jõuab ilma probleemideta 🙂
Minu arvamus on see, et katsetega klassi satub vähemtõenäoliselt asotsiaalsetest peredest lapsi, sest sellised vanemad oma lapsi katsetele viia ei viitsi. Seega on lootust, et ka klassi üldine õhkkond on parem. Isiklik kogemus Reiniku kooliga küll puudub, räägin Karlova kooli põhjal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:20; 15.02 13:06;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reiniku muusikaklassis ei ole koormus väga suur, tantsutrennis käia jõuab ilma probleemideta 🙂
Minu arvamus on see, et katsetega klassi satub vähemtõenäoliselt asotsiaalsetest peredest lapsi, sest sellised vanemad oma lapsi katsetele viia ei viitsi. Seega on lootust, et ka klassi üldine õhkkond on parem. Isiklik kogemus Reiniku kooliga küll puudub, räägin Karlova kooli põhjal.[/tsitaat]

mida sa õigupoolest kardad? vaeseid peresid ja nende lapsi? mina kardaks pigem pealtnäha väga hakkamasaava perekonna lapsi, kes on harjunud kõike saama ja käituvad halvasti ja kelle vanemad õigustavad ainult. nende eest pole kaitstud ükski ainult valitutega klass.
muideks praegugi on karlova muusikaklassis üks poiss, kes käitub nii, et teised lapsed ei taha enam koolis käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 10:16; 15.02 12:56;
Postitas:

Ma ei ütleks, et ma just kardan, aga selge on see, et lapsed, kes kodus on hooletusse jäetud (mitte vaesuse, vaid näiteks vanemate alkoholismi tõttu), on ka koolis tihtipeale probleemse käitumisega. Loomulikult on igas klassis nn raske iseloomuga lapsi, aga jama on see, kui sellistel lastakse domineerima hakata. Õpetaja võimekus on muidugi algklassides kõige olulisem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:20; 15.02 13:06;
Postitas:

Minul on lapsed Karlova muusikaklassis ja seal on küll koormus palju suurem kui tavaklassil. 4-5. klassis tunnid lõppevad kl. 14.45 -15.40 paiku, poistel poistekoor õhtupoole 1,5 tundi.

Reiniku kohta täpselt ei tea. Loodetavasti on siin vanemaid, kes oskavad vastata. Kooli kodulehe on ehk võimalus võrrelda tavaklassi ja muusikaklassi tunniplaane ja kui ma ise oleksin sellise valiku ees, siis helistaksin kooli muusikaala juhile ja küsiksin otse tema käest. Kindlasti ei ole neil probleemi infot anda. Iga kool tahab ju omale õpilasi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma uurisin 1. klassi tunniplaani. Võrreldes tavaklassidega on neil 2 laulutundi nädalas lisaks. Seetõttu on neil 1 eestkeele tundi ja 1 tööõpetus tund vähem nädalas, mis mulle endale eriti ei meeldi
.
Eriti suur küsimus on ikka pilli õppimisega – kas see on nö \”vabatahtlikult kohustuslik\”?

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]helesinine012 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eriti suur küsimus on ikka pilli õppimisega – kas see on nö \”vabatahtlikult kohustuslik\”?[/tsitaat]

Täiesti vabatahtlik.

0
0
Please wait...
Postitas:

Vabatahtlik küll, aga minu lapse klassijuhataja Reinikus suhtus paremini nendesse lastesse, kes pilli õppisid.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reiniku muusikaklassis ei ole koormus väga suur, tantsutrennis käia jõuab ilma probleemideta 🙂
Minu arvamus on see, et katsetega klassi satub vähemtõenäoliselt asotsiaalsetest peredest lapsi, sest sellised vanemad oma lapsi katsetele viia ei viitsi. Seega on lootust, et ka klassi üldine õhkkond on parem. Isiklik kogemus Reiniku kooliga küll puudub, räägin Karlova kooli põhjal.[/tsitaat]

sama ka tamme kohta, aga kasuta otsingut siin ja loe, kas soovid last sinna kooli üldse panna.

0
0
Please wait...
Postitas:

Reiniku kool on väga ok,lastele meeldib. Igas koolelis on ju midagi,mis võiks paremini/teistmoodi olla.Lauluklassis ikka natuke raskem,aga tulemus seda väärt.Ei tasu eelarvamustega kõigesse suhtuda.Minu lapsed on rahul.

0
0
Please wait...
Postitas:

Olen vanade teemadega väga hästi kursis, nii kiituse kui laitusega 🙂 Tänan soovituse eest.

0
0
Please wait...
Postitas:

Meie tütar käib Reinikus muusikaklassis. Raske seal ei ole, tunde ka üldarvuna minuarust rohkem 1. klassis polnud. 3.klassis lisandub mudilaskoor.
Pilliõpe pole kohustuslik.Meie tütar ka ainult laulab ja pilli õppida ei soovi.
Peale kooli käib laps veel ujumas ja laulustuudios laulmas.
Esinemisi väljaspool kooliaega minuarust väga ei ole. Kord aastas on TÜ aulas muusikapidu (koorid) ja talvel jõulude paiku käis (3.klassis) korra raekoja platsil laulmas.

0
0
Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Koolilaps Mart Reiniku Kooli lauluklass või üldklass? kumba valida? (laps 1. klassi)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.