Esileht Ajaviite- ja muud jutud Martin Helme Deutsche Welle’s

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Martin Helme Deutsche Welle’s

Postitas:
Kägu

Helme avaldas oma arvamust. Ta on sama juttu varem ka rääkinud. Minu arust on naljakas, kuidas Ratas selgitas, et ta on Helmega rääkinud ja nüüd Helme enam nii ei tee. Tõsiselt või. Kas Martin Helme on tema meelest mingi laps, kellele isa peab sõnad peale ja ette lugema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga suur mainekahju tehakse Eestile nende kaabude poolt. Täiesti on ära unustatud, et viimase 15 aasta suuremad ehitus- ja muud projektid on läbi viidud just nimelt EL rahaga. Kui see ära kaoks, saaks Eestist üks väike kibestunud ja vaesunud rahvaga omaette olev maanurk, kes mitte kellegagi läbi ei saa.

Nõukaajal ehitati ka suur hulk objekte (Rahvusraamatukogu olümpiaspordikeskus jne…) Moskva raha eest.

Soovid et see periood korduks? Pole ju kauge minna mine Venemaale, ela seal ja kui ei meeldi siis saad tagasi tulla vast ei aja enam lolli juttu Rahvusraamatukogust olümpiaspordikeskusest. Sul on kuhu tagasi pöörduda, aga nõuka ajal ei olnud kuhu tagasi pöörduda.

Lihtsalt inimesel oligi nõukogude ajal parem elada. Talle oli kindlustatud töö, eluase, puhkus. Reisida ei saanud tõesti nii palju, see oli miinus. Aga paljud tänased “vabadused” on pigem osutunud pahedeks ja korda pole ka enam majas.

Et lähed poodi ja seal on toiduained müügil, see on pahe?

Minu vanematel oli oma talumajapidamine ja meil polnud kunagi toiduainetest puudus.

Aga pahed on näiteks meie ettevõtjate ja eliidi kirjeldamatu ülbus, kõikvõimalikud vähemused, invaliidid ja hullud, kes kõik kõva häälega kisavad ja karjuvad, tööpuudus, kogu see piiride avatus, mille tõttu igasugused tšurkad ja mustad siia sisse ronivad, multikulti propaganda, igasugused lollid naisteajakirjad ja muud hooramisajakirjad oma seksinippidega. Meie tänane elu on pahedest kümme korda rohkem tulvil kui nõukogude aeg, kus isegi öelda, et “nõukogude liidus seksi ei ole”. See ei tähenda, et seksi ei olnud, aga see oli asi millest ei räägitud, valitses ikkagi sündsus.

Võtsin tsiteeritud postitusest esialgu üle väite, mille üle tahaksin rohkem arutleda.

Kas oled mõelnud, mis saaks siis, kui näiteks sina ise õnnetul kombel invaliidistuksid? Palun selgita, mille poolest on invaliidsus pahe ja kuidas sellest pahest võitu saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga valus oli lugeda, kuidas tema kinnitusel pooldab 80% eesti rahvast tema mõnda seisukohta. päris hea pilt kujuneb helme jutu põhjal eestist

MÕNDA tema seisukohta pooldabki ilmselt selline hulk inimesi. tal on neid ikka rohkem kui need, millest kogu aeg laialdaselt räägitakse.

näiteks eestluse säilitamine. ma arvan küll, et valdav osa inimesi on selle poolt.

hoopis teine asi on see, kuidas EKRE arvates selle saavutama peab, seda nii suur hulk inimesei enam ilmselt ei poolda.

Äkki oskad öelda, kes täpsemalt selle Eestluse säilitamise vastu on? Ma ei ole tõesti kohanud erakonda, ega ka eraisikut kes arvaks, et Eestluse kaotama peaks! See ei ole kuidagi ekre teema. Me oleme Eestlased ja jääme selleks.

eeee….ma pole arvanudki, et keegi selle vastu on. kuidas sellist asja üldse välja lugeda võimalik oli minu tekstist? Oma suures EKRE hirmus enam üldse ei adu või, mida loed.
Mina neid ei poolda ja vaidlema ega neid kaitsma ei hakka, seega võta rahulikult 😀
Lugu oli nii:
Helme väitis, et vähemalt 80% inimesi on mõne tema seisukoha poolt.
Üks kägu ju suisa peaaegu, et minestas selle väite peale.
Mina tõin ühe näite seisukoha kohta, mille poolt see vähemalt 80% inimesi olla võib.
Või soovsid Sa teada, kes on need 20%, kes selle vastu on? Vaevalt neid ongi, sel juhul on ju suisa 100% inimesi, kes on mõne tema väitega nõus on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga valus oli lugeda, kuidas tema kinnitusel pooldab 80% eesti rahvast tema mõnda seisukohta. päris hea pilt kujuneb helme jutu põhjal eestist

MÕNDA tema seisukohta pooldabki ilmselt selline hulk inimesi. tal on neid ikka rohkem kui need, millest kogu aeg laialdaselt räägitakse.

näiteks eestluse säilitamine. ma arvan küll, et valdav osa inimesi on selle poolt.

hoopis teine asi on see, kuidas EKRE arvates selle saavutama peab, seda nii suur hulk inimesei enam ilmselt ei poolda.

Paraku oli see seisukoht, mida helme sõnul 80% inimestest pooldab, too “kui on must…” loosung. Olevat lausa küsitlus olnud, kus selgus 80% toetajaid. Oleks huvitav teada täpsemalt selle uuringu kohta. Karta on, et oli nt portaali objektiiv veebiküsitlus…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Äkki oskad öelda, kes täpsemalt selle Eestluse säilitamise vastu on? Ma ei ole tõesti kohanud erakonda, ega ka eraisikut kes arvaks, et Eestluse kaotama peaks! See ei ole kuidagi ekre teema. Me oleme Eestlased ja jääme selleks.

eeee….ma pole arvanudki, et keegi selle vastu on. kuidas sellist asja üldse välja lugeda võimalik oli minu tekstist? Oma suures EKRE hirmus enam üldse ei adu või, mida loed.

Mina neid ei poolda ja vaidlema ega neid kaitsma ei hakka, seega võta rahulikult 😀

Lugu oli nii:

Helme väitis, et vähemalt 80% inimesi on mõne tema seisukoha poolt.

Üks kägu ju suisa peaaegu, et minestas selle väite peale.

Mina tõin ühe näite seisukoha kohta, mille poolt see vähemalt 80% inimesi olla võib.

Või soovsid Sa teada, kes on need 20%, kes selle vastu on? Vaevalt neid ongi, sel juhul on ju suisa 100% inimesi, kes on mõne tema väitega nõus on.

Kas sa muidu oled seda intekat kuulanud/lugenud ka või niisama oletad ja eeldad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et nüüd vabandatakse sellega, et oh ma ei teadnud, et valitsust hakkan tegema, sellepärast rääksiin sellist juttu!! No kuulge. On see normaalne? See on puhas mainipuleerimine? Puhas viha õhutamine. Meie ei saa valitsusse, siis ajame sellist juttu, meie saame valitsusse siis räägime teist juttu. Kas nii käibki suur ja püha põhimõttekindel ekre tõde? vau.

mis kooseluseadust puudutab, siis, mis see teiste asi on, kes oma kooselu registreerivad? Kui nad nagunii koos elavad. Aga kui selle kooselupaari üks pool satub haiglasse koomasse ja vaatama lubatakse ainult lähedasi pereliikmeid? Siis on tegelikutl elukaaslane ju võõras, pole millegagi tõestada, et koos elavad. või kui läheb vara jagamiseks vms. Miks tuleb ühel elanikkonna osal võtta ära õigused, sellepärast, et tema maailm on minu omast erinev? Miks? Miks ta ei tohi kooselu registreerida?

Müstika, erisoolised tõestavad siin kogu aeg valjuhäälselt, et abielu on ainult paber, see ei anna midagi juurde, kõike saab norati juures teha, haiglas ei küsi keegi midagi jne., jne. Aga homod vajavad ametlikku registreemist. Miks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asi on sinu arust demokraatia?Kas see, et õigus on neil, kes mõtlevad nii nagu sina?

Ei, minu arvates ei ole demokraatia see, et üksnes nendel on õigus, kes mõtlevad nii nagu mina. Kui need teised, kes midagi arvavad, ei valeta, ei vääna fakte ega asenda fakti emotsiooni või omakasuga, siis on ilmselt ka neil õigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asi on sinu arust demokraatia?Kas see, et õigus on neil, kes mõtlevad nii nagu sina?

Ei, minu arvates ei ole demokraatia see, et üksnes nendel on õigus, kes mõtlevad nii nagu mina. Kui need teised, kes midagi arvavad, ei valeta, ei vääna fakte ega asenda fakti emotsiooni või omakasuga, siis on ilmselt ka neil õigus.

Nõus. Aga seda võib seni küll ainult Objektiivi seltskonna ja Nõmme Raadio kohta väita, et nad ei valeta ega moonuta. Eriti Nõmme Raadio.
Kui sinu jaoks on olemas poliitikuid, kes midagi ei valeta ega moonuta, siis minu kaastunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga suur mainekahju tehakse Eestile nende kaabude poolt. Täiesti on ära unustatud, et viimase 15 aasta suuremad ehitus- ja muud projektid on läbi viidud just nimelt EL rahaga. Kui see ära kaoks, saaks Eestist üks väike kibestunud ja vaesunud rahvaga omaette olev maanurk, kes mitte kellegagi läbi ei saa.

Nõukaajal ehitati ka suur hulk objekte (Rahvusraamatukogu olümpiaspordikeskus jne…) Moskva raha eest.

Soovid et see periood korduks? Pole ju kauge minna mine Venemaale, ela seal ja kui ei meeldi siis saad tagasi tulla vast ei aja enam lolli juttu Rahvusraamatukogust olümpiaspordikeskusest. Sul on kuhu tagasi pöörduda, aga nõuka ajal ei olnud kuhu tagasi pöörduda.

Lihtsalt inimesel oligi nõukogude ajal parem elada. Talle oli kindlustatud töö, eluase, puhkus. Reisida ei saanud tõesti nii palju, see oli miinus. Aga paljud tänased “vabadused” on pigem osutunud pahedeks ja korda pole ka enam majas.

Need korrapooldajad pooldavad korda senikaua, kuni see kord nende maailmavaatega ühildub. Kui aga mitte, siis kiusab valitsus neid taga ja see on diktatuur. Kui ise ollakse valitsejad või sama maailmavaatega, siis kedagi ei kiusata ju otse loomulikult taga, inimesed on lihtsalt ise pätid.

Tegelikult põhineb korra majja löömine diktatuuril ja käputäie inimeste suval ning isegi, kui nad alguses on idealistlikud, siis ühel hetkel lööb võim ikka pähe või on vaja oma positsiooni kaitsta ning hakatakse teistega võitlema ning algsed ideaalid unustatakse. “Kord majas” töötabki sellisel printsiibil, et kui pole inimest, siis pole probleemi. Kõigis karmi korraga riikides on suured inimgrupid, keda diskrimineeritakse, piinatakse, tapetakse jne. Nad lihtsalt ei olegi nähtaval, koristatakse ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole EL-i kuulumises, vaid selles, millisesse EL-i eestlased kuuluda soovivad. Mina näiteks toetan EL-i tingimusel, et see on suveräänsete riikide nagu Poola, Ungari, Austria, Itaalia jt rahvusriikide majandusliit, mitte poliitiline föderatsioon.

Föderatsioon tekib aasta(sadade) jooksul ehk, kui üldse. Eurooplased on niivõrd eriilmelised ja erikeelsed, et päris ühtset Euroopa riiki on raske ette kujutada. Aga kas euroliitu mitte ei moodustatud selleks, et vähemalt Euroopaski sõdu ära hoida? Et arusaamatusi oleks lihtsam siluda? Et üksteisega rääkides juba varakult probleeme ennetada? See polnud ju väga ammu, kui sakslased muu maailmaga sõdisid.

Füürerit ülistades soovitakse just kui noid rahutuid aegu tagasi. Euroopa Liidu eesmärk ei ole kedagi alla suruda. Ega ka siinkandis ei pea, nui neljaks, kõiki Euroopa direktiive täitma, määrused (regulations) hõlmavad vist küll kõiki riike, aga direktiivid ju mitte.

Määrused ja direktiivid hõlmavad kõiki liikmesriike! Ainuke vahe on selles, et määruse puhul kirjutab Euroopa Komisjon täpselt ette, mis meetmeid riik peab rakendama, direktiivi puhul saab liikmesriik ise otsustada, mis meetmeid kasutada eesmärgi saavutamiseks.

Euroopa Liit on tugevalt föderatsiooni tunnustega – liikmesriikidel on küll n-ö keele- ja kultuurautonoomia (nagu ka sotsialistlidel vabariikidel), kuid kogu otsustamine koondub kesktasandile ning kõigele lisaks sekkub EL ka liikmesriikide siseasjadesse (Verhofstadti sekkumine on selles suhtes veel väike asi, Poola ja Ungari sanktsioneerimine on aga juba väga tõsine).

Iroonia on selles, et Euroopa Liidu nimetatakse rahuprojektiks, aga täna on liidu sees juba mitmeid sisepingeid. Euroopa Liit on väljendanud seisukohta, et omab valmidust toetada Hispaaniat Kataloonia iseseisvuspüüdluste mahasurumisel, samuti võib konfliktseks kujuneda Hispaania rannikul asuv Gibraltar (Ühendkuningriigi territoorium), mida Hispaania üritab Brexiti raames endale nõuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge Iisraeli ja Šveitsi käod – päris rappa kisub see jutt teil. Mis on Eestil nende kahe riigiga üldse ühist? Ahjaa, ma ka leidsin, riigi nimes on täht “e” sees.

Äkki võrdleks Eestit rohkem Soome ja Rootsiga.

sa oled kui Iisrael vanast …

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Martin Helme Deutsche Welle’s