Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märts 2012 Vol.3

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 407 )

Teema: Märts 2012 Vol.3

Postitas:

Ma siis tulen arsti juurest ja mõtlen ikka,et miks arst mulle KTG määras,ise ta ka ei tea seda,nu jah aga pidi korras olema.Kõht juba hiiglaslik:mõõdud on 32/112,ikka väga palju,kaalu tuli juurde 500grammi ainult kuuga.pidin jälle hunniku verd andma ja uriini proovi viima,seda viimast vist peab iga kuu viima,kas teil ka nii?
Ja venitusarmid on mul eelmisest rasedusest,vaatasin,et uusi pole juurde tulnud,seegi hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnneks ka arme ei ole. Loodan väga selle jutu peale, et need pärilikud ja mu emal õnneks ei tulnud ka ühtegi armi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil käidud ja UH-s lapsed ülevaadatud. Ise ma sellest UH küll aru ei saanud, et mismoodi nad mul seal kõhus täpselt asuvad, aga kasvult on beebid ilusti graafikus ja hinnatav kaalude vahe kõigest 10g. Kõik analüüsid olid ka korras ja arst ütles, et meie kolmega võib väga rahul olla. Imestas, et isegi hemoglobiin oli 109(täpselt piiripealne, aga korras). Kirjutas retsepti ja soovitas nüüd raseduse lõpus ikkagi rauda lisaks tarbida.

Seismise ja kõndimisega on mul päris rasked lood. Püsti olen nii vähe kui võimalik, õnneks on töö istuv, loodetavasti suudan kuskil 10nda veebruarini veel tööl käia ja siis saan mingi aja ka dekreeti nautida. Ilus unistus on, et suudan kaksikud ikka märtsini kõhus hoida.

Kõigile võimalikult kerget lõppu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

anarche, tore, et kõik korras on 🙂 Uskumatu kuidas osad küll jaksavad nii kaua tööl käia. Ma ei kujutaks küll ette end praegu töötamas 😀 Ma juba augusti algusest haiguslehel 😀 Samas on suht igav kodus, pole mitte midagi teha…

Ma hakkan perekoolis käima nüüd. Täna juba esimene loeng- sünnitus. Põnev 🙂 Ei tea, kas nendel loengutel ainult kuulatakse või tehakse mingeid märkmeid jne ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nikinaki,mul selline küsimus,et kolin kevad/suvel Viljandisse,kas siis pean juba lapse lasteaeda järjekorda panema? Sry kui loll küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaa, ikka. Nii pea kui vähegi võimalik pane laps järjekorda. Suht väike linn küll, aga lasteaiakohtadega on ikka kitsas… Ma panen kohe kui laps sündinud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anarche: see on nii tore, et sul kõik korras on oma kahe kõhubeebiga 🙂 Sa oled väga tubli, et jaksad veel tööl käia, ise olen eelmisest kolmapäevast kodune. Saab veel hommikuti kauem magada ja iseendale aega pühendada.
Nikinaki: ma käisin ka Tallinnas ITK-s sünnituse, tugiisiku, sünnitusvalude leevendamise ja imetamise loengutes. Osades näidati ka filmi aga ma ära ei kohkunud. Ja enam nii väga seda sünnitust ei karda. Eks see raske ja valus on aga ega siis lõpptulemus on ju tähtis – kõhubeebi oma käte vahele saada 🙂 Mina loengutes märkmeid ei teinud, kui tahad siis loomulikult tee.

Nautige veel seda kui saate omaette olla, sest märtsist alates on elu kardinaalselt muutunud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ise neid videosid ei kardagi, ma loodan, et mehele kuidagi halvasti ei mõju. Ta pole näinud veel selliseid asju. Ma olen talle ikka rääkinud sünnitusel toimuvast, tema jaoks oli jutt juba jube 😀 Äkki saab ¨oki ja keeldub sünnitama tulemast 😀

Ma üldiselt sünnitust üldse ei karda, ei oska karta vist veel. Ma elan oma ilusas mullis, kus arvan, et sünnitusvalud on tuimad tugevad valud (päevade valu moodi), mitte teravad torkevalud (nagu gaaside ajal kui need kõhus meeletult teravate torgetena esinevad). 😀 Kui nii mõtlen, siis ma ei karda. Pelgan natuke epiduraali tegemise osa (nõel selga) ja ka vaakumit või tange. Lõikeid ja rebenemisi ei karda, neid ei pidavat tundmagi.
Ja loodan, et kui mõelda terve aja sellele ilusale eesmärgile, siis ei tundugi asi nii hull.
Ma loodan, et ma oma sõnu sööma ei pea hiljem 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud nikinaki,ise elan hetkel veel väiksemas linnas,siin lasteaia kohtadega veel hullem,pole võimalik isegi kolme aastaga kohta saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

znaine, oled lasteaia ka juba välja valinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei veel,pidingi asja uurima hakkama,kindlalt ei teagi kuhu linnaossa elama lähen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MA pole sünnitust unes näinud. Ma viimasel ajal pole oma rasedustki unes näinud. Teisi rasedaid näen, aga ise sealjuures olen ilma kõhuta. Kuigi teadmine unenäos nagu oleks, et rase olen. Täna läksin öösel vetsu, läbi une, ise nägin hetk enne seda unes, et mõtlesin, et jess, kolmas kord pissile minna ehk et siis kolmanda trimestri piss oli see. Mõtlesin unes, et kolmandal trimestril enam pissile ei pea minema. Tegelikkuses muidugi käisin kolmandat korda öö jooksul vetsus 😀

Ma olen kesklinnas, aga lapse panen teise linnaotsa lasteaeda 😀 Lihtsalt minu valitud lasteaias on bassein ja see linnaliiklusest eemal. Seal pole sõiduteed, aga lähedal kohe mets ja terviserada, kus jalutamas käiakse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Lamma, üks öö nägin samamoodi unes, et sünnitasin kaksikud poisid. Imestus oli suur, et ei tea kus see teine ennast nii kaua peitnud oli.. 😀

Loen, et te kõik käite hoolega perekooli loengutes. Siin kus ma elan loenguid ei toimu. Lähim koht on Jõgeva, aga kuna auto nädalasees mehe käes, siis ei saa ma seal käia. Loodan, et saan sünnitusel ikka hakkama ämmaemanda juhiste järgi. Ja kui varakult Tallinnasse tähtaega ootama lähen, jõuan isegi Pelgus mõnda loengusse enne sünnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned rasedusega seotud unenäod on nähtud aga ei midagi hullu.
Nikinaki: mul käis ka mees tugiisiku loengus ära ja ma küsisin, et oled sa ikka kindel, et tahad kaasa tulla ja tema tahab endiselt protsessis osaleda. Muidu oleks võtnud endale era ämmaka, kui mees oleks loobunud, sest seal loengus näidati ka videot.

Käisin arsti juures ära hemoglobiin võrreldes eelmise korraga natuke langenud 116, epk 34 ja kü 108. Nii, et laps kasvab vastavalt nädalatele ja kõik korras 🙂 Endal ka enesetunne endiselt hea ei valusid ega midagi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hirmutas natuke tänases sünnituse loengus see, et arstid ja ämmakad TAHAVAD, et sünnitaja häält teeks. Mina aga olen nii kinnine inimene, ma ei suudaks küll vist ennast sellisel viisil avada. Olen selline endassetõmbuja. Olen üksi kannataja 😀 Tahan hoopis vaikuses rahulikult hingata, mitte häälitseda. Aga arstid ei pidavat siis aru saama, mis staadiumis sünnitaja on… Läheb raskeks minuga neil siis, kui ma just vahepeal mingiks julgeks ei muutu 😀

Ja teine asi, mis mind hirmutas on see, et meie linna haiglas epiduraali ei tehta! Mitte, et ma seda tahaksin (plaanin ikka loomulikku sünnitust), aga hea on ju teada, et võimalus on selleks olemas. Kohe sünnitama hakata selle mõttega, et valuvaigistit epiduraali näol ei saa, on ikka päris hirmutav…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kuna olen siiani veel kõvasti tööd teinud (ja teen ilmselt ka veebruaris, nüüd küll juba veidi vähem), pole eriti mahti saanud siia foorumisse kiigata. Õnneks mul istuv töö ja saan seda kodus teha (olen tõlkija-toimetaja), nii et vähemasti füüsiliselt see raske ei ole. Küll aga olen viimasel ajal täheldanud keskendumisprobleeme, mis pidid raseduse ajal suhteliselt tavalised olema. Üks vanem kolleeg, kes oma kolmandat last ootab, lohutas mind, et kui ma juba ema olen, suudan väga lihtsalt mitmele asjale korraga keskenduda.
Nüüd otsutasin ikka lugeda, millest siin kirjutatakse ja ise ka teiega liituda. Hea on teada, et ka teistel sarnased mured ja loomulikult on veelgi parem lugeda teiste rõõmudest.
Mina ootan oma esimest last (poiss, eeldatav tähtaeg 12. märts) ja rasedus on üldiselt hästi kulgenud. Ei ole mul kordagi iiveldust ega oksendamist esinenud, ainult et kõht hakkas kohe algul suure hooga kasvama ja ise olen ka kõvasti kaalus juurde võtnud. Seda teadsin tegelikult oodata, sest võtsin enne rasestumist oma polütsüstiliste munasarjade raviks Metformini, mis reguleeris hästi minu ainevahetust. Rasestudes pidin selle aga ära jätma ja nii hakkas kaal kohe tõusma. Loomulikult olen ma ka isudele voli andnud (kohutavalt palju magusat) ja pole saanud nii palju liikuda, kui vaja oleks olnud. Praeguseks siis kaalutõus sutsu üle 20 kg ja ma pole veel lõpus! Aga pole hullu, kaal on mul kogu täiskasvanuea kõikunud ja olen mitmeid kordi + 10 kg / + 15 kg olukorrast välja tulnud. Eks katsun siis praegusest rekordkaalust ka ikka lahti saada.
Venitusarme praegu pole veel leidnud, ehk ei tule ka, kuna ei emal ega õel polnud ja olen lugenud, et mul võib sel juhul üsna sarnaselt minna (ka minu peaaegu nimekaim Heidi00 viitas siin sellele). Mingeid toonuseid ega emaka kokkutõmbeid ma tundnud pole ja ehk ei tule ka, kuna samuti emal ja õel ei olnud.
Kõige hullem vaevus on olnud kõrvetised (hakkasid juba u 3. raseduskuust pihta). Kohati tundub, et mitte miski ei aita. Olen täheldanud, et kui mul endal on pingelisemad päevad (nt töö- või eraelu tõttu), kõrvetab hullemini kui muidu. Mõni päev on täitsa talutav, teinekord pean ikka rohtudest (muidugi neist lubatutest) leevendust otsima. Rennie mulle ei aita, Samarin aga küll. Mõnikord saab ka piimatoodetest või mulliveest abi.
Viimased nädalad kannatan vaagnaliiduse valu all. Väga hull veel ei ole, aga jalutamist segab ikka piisavalt. Öösiti on raske magada, kuna laps surub põiele ja pean iga 1,5-2 tunni tagant vetsus käima ning liidusevalu pärast pea iga poole tunni tagant külge vahetama. Hoian patja jalgevahel, see aitab natuke. Ma loodan, et hullemaks ei lähe ja saan ikka üsna lõpuni kas või pool tundi päevas värskes õhus jalutades veeta.
Loengutes olen ka käinud (Pelgulinnas), praeguseks edukalt läbitud sünnituse- ja imetamise teemad, ees ootavad loengud tugiisiku abist (koos mehega), sünnitusvalude leevendamisest ning lapse hoidmisest ja hooldamisest. Mõni loeng on olnud üsna asjalik, teine vähem asjalik (info kõik juba enne käes :P), aga mööda külge ei jookse vast ükski neist alla.
Nikinaki viimasele postitusele vastuseks – mul on täpselt sama lugu. Ma ei kujuta ette, et hakkaksin seal kõva häälega uhhuutama ja aahhaatama, see lihtsalt tundub mulle loomuvastane. Aga ega nad ju sundida ei saa, kui häält välja ei tule. Peaasi, et laps välja tuleb :).
Oi, ma olen ikka liiga pikalt kirjutanud juba, te võib-olla ei viitsigi kõike seda läbi lugeda :D. Vabandust, filoloogide viga. Lõpetan selleks korraks ja soovin kõigile ilusat ootuseaega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heidy81 sinu juttu oli väga põnev lugeda 🙂 jõudu ja jaksu sulle.
Sünnituse kohta võin juba mina kogemusi jagada. Samuti oli enne sünnitust arusaamatu minu jaoks see häälitsemine aga vat kui sa ikka ei saa valuvaigisti süsti ja jõuab kätte see kõige hullem siis ei saa arugi et juba piuksud 🙂
Mina olen samuti valu kannataja aga vat lõpus vaikselt piuksusin küll 😉 Lihtsalt sa ei saa enam muud moodi.

Meie aga täna siis 10 päevased juba 🙂 ehk raseduse nädalaid oleks siis 32+5.

Teie aga olge tublid ja hoidke end, ning ärge pudenege enne märtsikuud:)

Kui hakata vaikselt mõtlema siis ma langesin märtsikate hulgast ju välja 🙁 ja hopsti jaanuarikate hulka ju. Aga ikkagi kirjutan Märtsikate seas;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu, Nublu29! Soovin sullegi jaksu ja pisikesele mõnusat kosumist-kasvamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nublu, kuidas muidu läheb? Kuidas pisike kosub? Kõik korras? Ise oled ehmatusest üle saanud? Eile perefoorumis juba pudened esimene aprillikas, sünnitas 30+6. Tal ka pisike tubli ja tugev 🙂

Ja märtsikas oled ju ikka, lihtsalt sünnitasid natuke varem 😀

Mul vaagnaliideste valu ikka päris jube juba. Panin täna jälle bandaa¸i peale, kavatsen nüüd pikemalt kanda seda. Ma arvan, et äkki laps vajus sügavamale veidi ja see teebki nüüd põrguvalu. Ja vaagen naksub ka kahtlaselt. Kas teil ka naksub?

Tere tere Heidy! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast Heidy81 meie sekka 🙂

Nublu29: kus sa sünnitasid ja kuidas arstidega rahule jäid? Endiselt soovin teile jõudu ja jaksu ning kosuge hästi.

Ma ei tea sellest vaagnavalust veel midagi. Kas kõhubeebi pole siis äkki nii madalale laskunud ja oma pead ära fikseerinud. Mul pole mingeid muutusi. Välja arvatud kaks päeva tagasi oli kõht tiba imelik ja nagu oleks olnud toonus aga ega ma tea täpselt ise ka. Siiani on jälle kõik endine ei mingeid valusid ega ebamugavust 🙂

Huvitav, mis siis saab kui olen koguaeg erahaiglas arvel olnud ja sünnitama tahan minna Pelgusse. Kui protsess pihta hakkab ja kõik loomulikult kulgeb pole probleemi aga kui rasedus peaks üle minema siis kuidas käituma peaks, kas panema Pelgus mingi arsti juurde aja või kirjutab erahaigla mingi suunamise. Ei ole õrna aimu ka.
Uskumatu varsti ongi veebruar ja siis juba märts 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ka minu poolt nimekaim :))

Kuna ma olen arvel Põltsamaal ja lähen ilmselt enne tähtaega Tallinnasse Sünnitust ootama, siis täpselt sama küsimus, kui pean Pelgus vastuvõtule minema. Arst arvas, et peaksingi ütlema, et kolisin Tallinnasse, siis pole neil midagi ette heita 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lexus mina sünnitasin pelgus ja olin väga rahul. Kuna minul oli ekspromt siis olin sünnitamas täitsa üksi ja sain piisava tähelepanu. Ainult et sünnitajaid oli just sama õhtu nii palju et ämmmakas käis ikka vä’ga tihti ära aga samas ei unustanud mind ära 🙂
Pelgus on ka uued peretoad ja üldjuhul toad on mugava. Minul oli ema ja lapse tuba kuigi jah olin ilma lapseta seal.
Selles osas ei tohiks probleeme olla kui oled arvel tasulises aga tahad minna sünnitama mujale. Mul on väga palju tuttavaid kes on arvel mujal aga sünnitavad kas ITKs või Pelgus. Seal saab vähemalt ema ja laps kohe arsti abi kui on selleks vajadust. Fertilitases hakkatakse toimetama ITKsse kui peaks midagi juhtuma sünnituse ajal aga see võtab ka ju omajagu aega.
Ma ei tea kas suunamise nad kirjutavad. Aga mina olin näiteks pelgus arvel samas sünnituse päeval pöördusin fertiilitasse kontrolli ja kui seal selgus et oi oi võib sünnitegevus hakata tehti mulle saatekiri ja visati välja… No ütleme nii et lasid kül palatis puhata ja pikutada niikaua kuni organiseerin endale trantspordi. Mis siis, et mul tulid veed ära seal pikutades ja üleni märgade pükstega. Aga see enam neid ei huvitanud tõid ainult lappe mulle paar korda.
Vat nii.
Heidi00 Kas oled Põltsamaalt pärit?. Küsin kuna tean seda kanti nii hästi et võin silmad kinni ringi liikuda 😀 kuigi jah läbi aastate seal palju muutusi ette tulnud :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nublu29: tänud vastuse eest 🙂 Ma arvan ka, et Pelgu on turvaline koht sünnitamiseks ja olen selle haigla kohta rohkem head kuulnud kui halba.
Kaua sul sünnitus aega võttis ja kas sul oli rebendeid või õmblusi ka? Mul on hea meel, et sinu ja lapsega kõik kõige paremas korras on. Kauaks te Mustamäele peate jääma?

Teistele mõnusat ootusaja jätku 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärit olen Tallinnast. Siin oleme elanud 2 aastat, aga kuna mul siin sugulased, siis olen ka lapsest saadik selle kohaga tuttav 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sünnitus oli seljavaludega ja no siis arstidel raske alati aru saada et kas hakkan päriselt sünnitama või lihtsalt valutan selga. Lõpuks panin simulanti ja ütlesin et jaa väga pressib mida ka algul kohe ei tundnud ja kui arst vaatas ütles oi ma hakkan sünnitama.
Rebendeid ei tekkinud. aga no laps oli nii tilluke ka eks sellepärast juba mitte. üks pisike õmblus tehti aga see oli ka ainult üks pisike kriimustus mitte väga märkimisvääsel kohal.
Ja noh lõpetuseks ütlen et see oli rõve valus 🙂 Aga kõikke seda väärt 🙂 Ma enam ei oskaks ette kujutadagi kui mul pisikest kutti poleks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa saad teda juba hoida ka? Või on ta kuvöösis veel?

Ma tahaks ka vist pigem seljavaluga sünnitada kui et kõhuvaluga… Tundub leebem kuidagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pidavat olema leebem… Räägivad need kes sünnitanud mitmeid kordi.
Jah ta juba sealt väljas ja saan teda ikka aegajalt hoida. Põhihoolistuse teevad ikka emmed siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nublu,kuidas sul siis see sünnitus pihta hakkas ja miks nii vara,kas arstid ei öelnud siis midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 13:24; 29.01 09:48; 04.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siis sain täna öösel libakaid tunda,u.tunniste vahedega olid valud alakõhus,seljas,kõige hullem oli see,et ka jalgades,käisin mööda tuba ringi,suht küürus olekus.Ütlen ausalt,et ootan küll teist last aga jube hirm oli naha vahel.Helistasin muidugi haiglasse ka kahe ajal,aga kästi oodata ja jälgida valude kulgu.Umbes kella viieks oli asi unustatud ja sain magama jääda lõpuks.Praegu käivad vahel sellised tuimad valud all kõhus,pikkade vahedega,lähen homme ennast näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 13:24; 29.01 09:48; 04.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt tulid veed ära ja ise sündis. EI tea miks nii vara. Arvatakse et infektsiooni tõttu. Vere analüüs näitas põletikku. Ise tõbisena ei tundnud. Ja sain teada, et veed olid ka juba kollakad. Platsenta tulemust saab alles hiljem teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 407 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märts 2012 Vol.3

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.