Esileht Beebi ja mitmikud Märtsi beebid 2012 vol.2

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 429 )

Teema: Märtsi beebid 2012 vol.2

Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum&action=post&post=8985510

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lamma- kust selline nimi tuli? Väga huvitav 😀
Kõigil väga kenad nimed 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pisikesed: poeg Mairon ja tütar Mirtel. Kõhuli neile kummalegi eriti olla ei meeldi, see nagu trenn neile kus tuleb pingutada. Minu lapsed olid 2 kuuselt mõlemad 5,4kg ja riided on suuruses 56 ja 62.
Öösel söövad 2 ajal, siis kuskil 5 ajal ja siis juba algab neil suht päev pihta, st iga natukese aja tagant tahab üks või teine rinda ja siis vahepausid magatakse. Päeval magavad enam-vähem hästi ainult väljas, toas pikemast unest midagi välja ei tule. Ööunne jäämisega on poisil viimasel ajal raskused, praegugi maadleb siin unega, st võitleb igati et mitte uinuda (ja kell pea 00.00 kohe). Ma varsti ise ei mäleta mida see magamine tähendab, õnneks on organism nüüdseks suht kohanenud olematu unega.

Edu kõigile ja naudime oma beebisid…..nende naeratus paneb päeva särama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere märtsi beebide emmed. Olen ka märtsi emme ja sooviksin teada kas olete juba lasknud endale panna spiraali. Kui ruttu on võimalik panna. Kas ilma päevadeta panek ei mõju rinnapiimale kuna ilma päevadeta pannes on järgmisel päeval suured päevade valud ning vererohked päevad ja tuleb palavik.Kuidas teil on läinud selle panek. Tänanud kiiretele vastajatele. Olen väga mures

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on spiraal mis pandi umbes 2-3 kuul peale sünnitust. Ei olnud päevi ja pole veel hakanud 4 kuud sünnitusest möödas. Peale spiraali paigutamist oli kerge määrimine. Kõhuvalu pole. Mul on vask spiraal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu et rinnapiimale mõjub. Ise siiani annan ka rinda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna panemas spiraali ja praegu ainult veritseb pisit. Valus ei olnud. Oli ainult üks pisike näpistus ja oligi paigas. Kardan ainult et homme võib olla kõhuvalu aga arst ütles et kui on valu võtku ma paratsetamooli . Tänan Nublu et vastasid. Ma kartsin selle pärast et kui ma 18 aastat tagasi panin siis oli nii vastik kõhuvalu ja verd jooksis hullusti.Siis oli sünnitusest möödas aasta ja päevi ei olnud.Ise arvan et siis oli ilma päevateta aeg pikkem ja see tahtis kõik välja tulla ja oli valusan peale paigaldust.Kuid loodan et see kord on teisiti ja homme on kõik ok.Nublu kas on tõesti võimalik et mul ei tule nii kaua päevi kui last imetan.Siis on küll hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga päev on beebiga ikka omamoodi. Nüüd tahab jälle 2 korda öösel süüa ju tal siis seda vaja eks tal mingi kasvu ja kosumis faas 🙂 Usinasti vaatab oma mänguasju ja vaikselt üritab haarata ja laliseb, koogab, naeratab jne. Nii mõnus ikka vaadata 🙂
Pole veel otsustanud kas panna spiraal või hakata kunagi jälle tablette sööma. Eks näis. Operatsioon läks mul kenasti ja nüüd saab hakata suve nautima kui see üldse tuleb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehee..leidsin ka teid lõpuks üles. Me siis juba 2 kuud ja 15 päeva vanad. Poja kasvab mühinal ja iga päev toob nii palju rõõmu silmadesse ja südamesse. Meeletult lahe vaadata, kuidas poja suu kõrvuni naerab ja rõõmust kilkab, iga päevaga muudkui proovib rohkem hääleharjutusi teha ja siis muidugi võimleme. Pead hoiab juba väga ilusasti, meeldib olla nii selili kui kõhuli ja nii proovimegi asendeid muuta. Oleme juba 1kuu ja 1nädal 2xnädalas ujumas käinud – ja nii hästi on näha pisikese arengut, alguses ei tahtnud suurt liigutada, nüüd sapsib nagu pöörane 🙂
Söönud oleme siiani öösiti vähemasti 2x, nüüd paar päeva tihemini, miski allergiline lööve jälle näos, ca 3 nädalat tagasi tuli esimest korda, siis pisike muutus rahutuks, siis tegin menüü endal totaalselt ringi, allergia taandus ja nüüd jälle allergia. Muudkui testin, võibolla kunagi õnnestub teada saada ka, mis allergiat tekitab.
Pisike muidugi rp-l ja tudub meie voodis, minu kõrval, öösel hea mugav toita, tiss suhu ja magan edasi. Teistmoodi ei kujutakski hetkel ette.
Nüüd viimased päevad on pisike hakanud potti nõudma – sõno otseses mõttes keeldub pissisesse mähkmesse kakamast. Võtad mähku alt ära ja paned potile siis kohe kakab, muidu mitte ja siis õiendab ja nutab. Uskumatu lugu minu meelest, et nii väiksel sellised huvitavad soovid.

Ise ka pole otsustanud spiraali osas, tablette kindlalt ei võta, jääb siis kondoom või saab vana head meetodit edasi harrastatud.

Lamma lapsel lahe indiaanilapse nimi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me hakkame ka ujumas käima kohe kui nohu üle läheb.
lapsel ka lööb aegajalt suure kareda laigu meelekohast natuke allapoole põse ja kürva vahele. ei tea millest, kas ka äkki mingi allergia?

see potivärk on küll kummaline tõesti 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik toiduallergiad, talumatused löövad nii pisikestel välja näo peal ja allergiast saab aru jah, kui põsed lapsel karedaks lähevad. Higilööve, beebiakne – on lihtsalt punnid ja ei lähe karedaks. Vaadake oma menüü üle, nikinaki ja myrhh. Mul põhimõtteliselt menüüst väljas kõik piimatooted (ka tooted mis sisaldavad laktoosi, piimavalku), muna, nisu, ¨okolaad, pähklid, tomat, rabarber, tsitrused, banaan ja melon. Kaks viimast muudavad poisil kaka roheliseks. Kui ka kakas rohelised tükid, siis võib selle allergia, toidutalumatuse alla kirja panna. Ühesõnaga ei saagi suurt midagi süüa 😀 Aga pisikese tervis mulle kõige olulisem ja olen nõus pigem ise paastuma, kui hakkaks rpa-t andma või vaataks, kuidas pisike allergiaga hädas ja sööks kõike edasi. Selliste löövetega lööb välja ka rahulolematus, pisike pahur ja ei taha hästi magada. Väsitav!

Me alustasime ujumist spetsiaalses beebidele mõeldud suures vannis, kus siis üks beebi korraga ja peale igat ujumist/ujutamist vahetatakse vesi. Nüüd neljapäeval käisime basseinis, seal samuti spetsiaalselt arvestatud pisikestega ja ei ole kloori jne liialdatud. Ujulasse ilmselt temaga veel nii pea ei lähe 🙂
Aga ujumist/ujutamist võib alustada juba 1kuu vanuse beebiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsel on tihti kaka roheline. Ei ole aru ka saanud millest. Arst ei osanud ka midagi öelda…

Mul hakkas laps täna haarama ka 😀 Nii vahva üllatus oli kohe hommikul. Oma voodis möllas rippuva mänguasjaga ja mitu korda võttis sellest kinni 😀

Piima ma ka ei joo, aga piimatooteid söön ikka. Muna, leib, sai, kapsas, herned, sealiha ja puuviljad on ka menüüst väljas.
Lihast saan süüa vaid kana. Puuvilju tahaks täiega, aga ei julge veel… Kardan gaase.
Täna sõin ühepajatoitu, kapsa korjasin kõik välja… Jube mõttetu oli 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nikinaki – siis teil ikka mingine toidutalumatus. Kaka ei tohi kindlalt olla roheline, kollane või pruunikas on ok. Kui ma oma menüüd korrigeerisin, siis nüüd 4-s nädal käimas ja kaka kollane, enne seda oli kaka ka tihti roheline ja ka aru ei saanud, millest.
Muideks kui toidutalumatus on nt munadele, siis võib ka kanaliha seda tekitada. Sealiha on lihadest kõige süütum, ehk sellest 99% talumatust ei teki.
Samas kõige suurem toidutalumatuse tekitaja on siiski piim ja piimatooted. Võta menüüst välja ja katseta nii 1-2 nädalat ning vaata kas läheb paremaks.
Ohutumateks toiduaineteks peetakse: tatar, riis, mais, hirss, brokkoli, lillkapsas, sealiha, kaerahelbed ja selline muu roheline värk: salatid, kurk, oad (viimased võivad gaase tekitada), kõrvits. Puuviljadest pirnid, avokaadod ja banaanid (aga meile banaanid ei sobinud).
Kui kardad gaaside pärast, siis soovitan juurde anda nt probiootikume. Ise aegajalt väheses koguses annan protexin restore ehk 1g jaotan 4 päeva vahel ära (muidu soovitatakse 1g – sellest pool hommikul ja pool õhtul ja 16 päeva järjest, siis paus – mulle aga tundus, et see oli pisikesele nii liiga kange, hakkas meeletult kakama (3ndal päeval) ja kaka muutus sültjaks ning nüüd oma süsteem). Et siis katseta algul väiksema kogusega – aitab pisikesel puukse välja saada ja kui allergia, talumatus ka, siis aitab sellega võidelda. Muidugi, kui sa ise ka omalt poolt teed kõik, et talumatusest, allergiast lahti saada.
Jõudu katsetamisel, eks see endale üks katsumus ole! Aga see ei kesta igavesti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sealiha tekitab tal gaase, sellepärast on see menüüst väljas.
Probiootikume olen proovinud, ei aidanud.
Ma ei ole aru saanud, mis tal kaka roheliseks teeb… praegu pole jälle mitu päeva olnud.
Piimatooted jätsin täitsa alguses ka gaaside pärast välja, läks paremaks. Siis hakkasin vaikselt neid menüüsse tagasi lisama, ainult puhta piima jätsin välja.

Ma ei tea, eks peab uuesti proovima hakkama siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii, et nt mõni aeg peale banaani või meloni söömist läks kaka roheliseks. Muidu oli ilus kollane. Jälgi mida sa enne sõid ja tee sellest järeldused, katsetused.
Ja vägagi võimalik, et ikka mõni piimatoode selles süüdi.

Üldjuhul roheline kaka näitab lapsel mingeid seedimisprobleeme, toidutalumatuseid, allergiaid. Ja see omakorda võib ka gaase tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan et päris liikme ka ei tasu oma menüüst välja jätta. Tuleb siiski toituda mitmekülgselt. Samuti ütles ka imetamianoustaja et süüa võib kõike aga mõistlikult. Mitte liialdada ühelgi teise asjaga

Paevadega pidi olema nii et kas hakkavad kuuendal elukuul. Või siis isegi alles siia kui nimetamise lõpeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on küll päevad juba käinud. sünnitusjärgne veritsus kestis 8 nädalat, siis nädal puhkust ja tulid juba päevad ka.

kas kare laik põsel ka mitte allergiat ei tähenda? lapsel on põsel kare laik ka. see tal ikka mingi üle kuu aja olnud. korra kaob ära kui bemphateni peale panen ja siis mingi hetk ilmub jälle välja…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli beebiakne. Kõik ahhetasid-ohhetasid ning ajasid minu süüks, et mis ma ikka söönud olen. Netis on pildid ka olemas, et milline see beebiakne on.
Kahe nädalaga läks üle.
Minu poja on järsku nii raskeks muutunud – käes tassides on eriti tunda (6500gr). Ja riided jäävad meeletu kiirusega väikseks. Pikkust on juba 65cm.
Söömisega on raskusi, sest laps tõmbab kogu aeg piima kurku – piima on nii palju ning rind jookseb ka siis, kui laps söömisesse pausi teeb.Ehk on kellelgi nippi, mida teha. Lausa tõmbab nii kurku, et on näost punane ning tekib hingamisseiskused/raskused. Tahaks ka, et laps saaks rinnal mõnuleda ja aega veeta ja poisu ise saab ka kurjaks, kui kõht on täis ja ikka jookseb suhu toitu. Söömine on kadalipp.

Haarama hakkas ka juba ning kas tõesti beebid saavad juba jutust aru – vähemalt mind hämmastab, et juba saavad:))) Kui mähkimisalusel oleme ning ütlen, et \”tule opa\”, siis hakkab ennast kangutama. Ja nii igal korral, kui kasutan fraasi \”tule opa\”. Tegelikult on kurb, et beebid nii kiiresti kasvavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, mul ka poja kugistas vahepeal ja piima tuli sellise hooga, et ei saanud kuidagi hakkama söömisega. Lisaks need gaasid söömise ajal. Enam ta kurku ei tõmba, on ise ära õppinud intensiivsema neelamise. Gaasid on siiani.. mõni kord sööb ilusti, aga vahepeal mässame 5 minuti kaupa. Ei jõua ära oodata millal see mööda läheb.
Muidu on tubli ja rõõmus. Arsti juures käisime eelmine nädal – pikkust oli 60cm ja kaalu umbes 6300g. Kaaluiive oli 700g. Arst ütles mulle küll, et kui ta rinnast tõesti söödud ei saa, siis võiks vahest lisa anda. Aga ma ei saa aru mismoodi, rpa tahab ta veel vähem. Gaase tekitas see samamoodi. Kuidas teistel läheb, kellel söömisega raskusi olnud on??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere üle pika aja! Pole ammu saanud siin käia, pojaga palju mässamist ja hakkasin vaikselt tööd ka tegema.

Loodan, et saate oma toiduallergiatest lahti. Meil on ka aeg-ajalt mingeid punne olnud, aga need on ka üsna ruttu kadunud, nii et polegi teada saanud, millest tulid. Kuna mul pärmseene tõttu niikuinii eridieet, siis nt puuvilju ma süüa ei saagi. Piimatooteid söön küll (v.a piim ise) ja kuna kaka ilusti kollane, siis meil need ilmselt vaevusi ei põhjusta.

Gaase on küll palju, poiss muudkui puuksutab ja see segab vahel magamist. Samas ta ei karju nende tõttu, veidi punnitab ja laseb välja. Tahaks küll, et vähemaks jääks, oleks tal rahulikum uni. Muidu pusserdab kogu aeg ja mina ka siis üleval. Ta magab oma voodis ja pean siis aeg-ajalt teda kontrollimas käima. Vahel pusib teki üle pea või siis keerab end risti voodisse – kuna ta pikk poiss, siis niimoodi halb magada :P.

Tissitamisega meil ka see jama, et algul tuleb jube palju ja suure hooga ning läheb kurku. Olen siis pealt ära lüpsnud, aga vahel hakkab ka imetamise keskel jälle hoogsamalt tulema ja siis jälle streik. Mõnikord röögib poja juba siis, kui hakkan rinnale panema, tal oleks nagu meeles, et sealt tuleb palju. Nojah, siis saab jälle pudelist vahepeal. Lüpsan piima välja, nii et enamjaolt rp-d, aga vahel on isu suur ja siis saab rpa-d ka. Eks selles asi ongi, et pudelist tuleb ilusti ühe korrektse joana ja ühesuguse annusena see piim, rinnast pritsib aga du¨ina ja voolab ebaühtlaselt. Mul poja katkub ja küünistab rinda ka siis, kui sealt enam nii palju ei voola, ta nagu väike metsloom siis :P.

Loodan ka, et poja kasvab sellest välja ja hakkab intensiivsemalt neelama ning saab aru, et algul tulebki rohkem ja pärast vähem. Tahan, et ta jääb ikka rinnalapseks veel tükiks ajaks. Mõned päevad on vahepeal küll olnud sellised, kus mitu söögikorda järjest rinda ei võta ja saab pudelist, siis ikka hirm, et varsti rinnaga lõpp. Samas öösiti sööb ilusasti rinnast …

Meie poiss kõhuli olla ei taha, pean vägisi panema vahel, siis on kisa ka :P. Muidu suhtleb kogu aeg ja naeratab ja kilkab – ta on ikka nii armas. Tal oma keel välja kujunenud ja muudkui lobiseb. Issi naerab, et poiss on emmesse. Nojah, siitki ju näha, et ma oma jutuga pidama ei saa! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, nimedest ka. Kõigil nii toredad nimed mu meelest, siin veel mõnel R-tähega ka. Meie kuti nimi on Ragnar :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli ka algus raske, just imemisvõtte pärast. abi me ei saanudki kuskilt, seega siiani on võte vale, aga rinnad on sellega õnneks juba harjunud. ja ise olen ka harjunud talle tissi suhu toppima. nüüd on nii armas see, et ta keset sööki kui suurem nälg kustutatud, siis tahab mulle vahepeal naeratada. sööb, laseb tissist lahti, siis vaatab mulle otsa ja naeratab ja ootab et ma vastu naerataka ja siis sööb edasi. ta on mul väike meelitaja. nii nunnu. hommikuti ka, lähen ta voodi juurde, siis teeb suure laia naeratuse ja siis pöörab häbelikult pea kõrvale. nii armas. mul mees tegi ka nii kui tutvusime (14-aastastena), see mind ära võluski 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul jah, kui põsed ka karedad, siis võib allergiat, toidutalumatust kahtlustada küll. Vahel võib see nagu juhuste kokku langemine olla, et mingid toiduained koos ei sobi või üks asi ei sobi, siis ongi paras katsetamine. Ja vanasti vene ajal öeldi karedate põskedega laste kohta et oi kui ilusad rõõsad põsed 😀
Mingi hetk peaks ära kaduma küll jah, aga lapsel endal jube raske kui see lööve näos, sest see ajab sügelema ja samas kõhtu tekitab ka vist mingeid valusid. Seega parem ikka sellega tegeleda. Mul poiss vähemasti hakkab põskesid kratsima ja magada ka ei taha – viriseb.
Meil siis kõigil lapsed enam-vähem samas tempos arenevad 🙂 Lahe! Kas teil ka nii, et pisike rabeleb ja vehib kätega jubedalt ka magades ja siis virutab kogemata endale käega ja ärkab selle peale üles? Peab ta vist kõhu peale magama panema.

Vaatan, et kõigil, kel poisid on R-täht nimes. Meie poisil aga mitte, sai nimeks Taigo!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pojal sama probleem kätega. käed käivad siia-sinna ja see ei lase tal endal magada. Väiksemana mähkisin ta tekki, aga nüüd hakkab tal palav nii…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siis 3 kuu arstlik läbivaatus ka tehtud. Tibu kaalub 6340g ja on 61,5cm pikk. Kuuga on 4cm kasvanud ja kaaluiive 620g. Täna tehti ka 3 kuu vaktsiin.
Meil ka vehib käte ja jalgadega aga me mähime lina sisse ööseks. Muidu vist ta üldse ei magaks.
Aktiivseks on ta küll muutunud 🙂 Veel ei keera ja ei haara korralikult. Mänguasju vaatab aga veel päris ei haara. Eks iga asi omal ajal 🙂

Olge tublid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja magab juba mõnda aega kõhuli. Selili ma teda panna ei taha, sest tal tuleb üles päris palju ja külili asendist hakkas ta ennast ise kõhuli keerama. Sellest ajast magab ta palju rahulikumalt ja pikemalt! Täna öösel hakkas mingi aeg susserdama. Süüa ei tahtnud ja ma ei osanud midagi muud proovida kui keerasin ta selili. Magaski rahulikult edasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mähime ta lina sisse ja siis ikka külili magab. Pole veel teda julgenud muud pidi magama panna ja ega sa lina sees mähitult saagi muud asendit kasutada. Ta veel ei keera ennast ise kui seda tegema hakkab siis vaatame, kuidas ta magada tahab. Õues kärus magab ikka selili 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingi vankri streik? mul ka ta vahel lihtsalt keeldub vakris olemast! ja sõbranna sama vana laps samamood. 15 minti järjest karjub vankris, siis vahel lõpuks rahuneb. vahel aitab aind sülle võtmine, laps kohe rõõmus siis…
ei tea jah mis värk on, mingi ealine iseärasus äkki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan kahte vankrit. Kui pojal uneaeg siis käime vankriga aga kui ta äsja ärganud ja meil just plaan õue minna siis sõidutan turvahällis. Siis on tal hea vaade ja ta ei pea magama vaid uudistab niisama ringi. Üldjuhul kasutan seda varianti õhtustel jalutuskäikudel aga päevaste uneaegadel ikka vankris lambanaha sees. Siis kindel pikem uinak 🙂

Magab samuti kas selili käed üle pea või külili. Kõhuli ei julge magama jätta üksi, aga ega talle ei meedi ka see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamma, kuidas su lapse nime käänatakse? eemal2 ütles nii armsasti Hundul 😀

Jaa, enne läkski meelest öelda, et eile igatahes vankris jäi nutt järgi kui ma kaare alla lasin. Ju siis sai ringi vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 429 )


Esileht Beebi ja mitmikud Märtsi beebid 2012 vol.2

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.